Świt Skolwin chce dostawić trybuny na mecz z Legią

Bodziach, źródło: Legionisci.com / 24Kurier.pl

Spotkanie 1/16 finału Pucharu Polski pomiędzy III-ligowym Świtem Skolwin Szczecin i Legią Warszawa rozegrane zostanie w środę, 27 października o godzinie 15:00 na szczecińskim stadionie przy ulicy Stołczyńskiej. Bezpośrednią transmisję ze spotkania ma przeprowadzić Polsat Sport.

W Szczecinie planowane są prace, mające na celu zwiększenie pojemności obiektu (jednego z najgorszych w III lidze), który obecnie posiada mocno wysłużoną trybunę, a widzów wpuszcza na swoje spotkania bezpłatnie (imprezy niemasowe). Na mecz z Legią, w Grodzie Gryfa planują dostawienie trybun przenośnych, co pozwoliłoby na obejrzenie spotkania przez ok. 2 tysiące kibiców. To nie jedyne prace, jakie w najbliższych dniach czekają szczecinian.

Konieczna jest bowiem wymiana murawy w polach karnych na boisku głównym, jak i wymiana murawy na boisku treningowym, na którym Świt jest zobowiązany zapewnić piłkarzom Legii trening we wtorek wieczorem. Lista prac jest znacznie dłuższa. Jak informuje 24Kurier - potrzebna jest wymiana siatki oraz naprawa konstrukcji na piłkochwytach na boisku treningowym, zakup nowych mebli do szatni gości, naprawa trybun, odmalowanie bram awaryjnych, montaż furtki wejściowej dla zawodników oraz utworzenie punktu depozytowego i kasy biletowej (na III-ligowe zawody wstęp jest na Skolwinie bezpłatny, a kibice otrzymują jeszcze darmowe pieczone kiełbaski).

Na wszystkie te prace szczecinianie mają niespełna trzy tygodnie.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (34)

+dodaj komentarz
Jan - 10.10.2021 / 21:40, *.mm.pl

Panowie, Skolwin jest biedną dzielnicą Szczecina
Mieszka tu wielu kibiców Pogoni
Czas się tu zatrzymał, a na ścianach pozostały zgodowe grafy z (L)

odpowiedz
cuLt - 11.10.2021 / 03:26, *.02.net

@Jan: To dobry moment, na zgode z Pogoniá, a co pamiètajmy zgodowe grafy to historia i historyczna sztuka graffii, friends nie do ruszenia, pamièć braci wieczna ,do tej pory w szafie szalik Pogoni, czeka na lepsze czasy....

odpowiedz
cuLt - 11.10.2021 / 03:38, *.02.net

@Jan: To tylko kwesta czasu a zgoda wròci i bèdzie jak za dawnych lat,✨⚽️✨

odpowiedz
cuLt - 09.10.2021 / 19:11, *..

Zapomná pomalować furtke i bèdzie walkower hahahahaha, a tak na powage żeby tylko nie było sensacji,bo miejscowi zagrajá mecz Życia a Legia zbyt pewna siebie może być nerwowo jak zawsze....

odpowiedz
oLaf - 08.10.2021 / 19:18, *.vectranet.pl

piłkarze Legii grają na tak niskim poziomie w lidze, że u nas powinno być tak samo tj. "na III-ligowe zawody wstęp jest na Skolwinie bezpłatny, a kibice otrzymują jeszcze darmowe pieczone kiełbaski)"

Lanie dostajemy od każdego to przynajmniej człowiek głodny by nie wracał z meczu ; )

odpowiedz
Kieł - 08.10.2021 / 20:47, *.t-mobile.pl

@oLaf: darmowe pieczone kiełbaski to u nas są na klasie B w Górkach. Nawet setę można dostać jak się ma chody. No ale fakt że emocje większe niż na Legii i Dąb leje wszystkich jak leci. Wstęp oczywiście za free. Za trzy lata to my będziemy grali z Legią w PP a nie jakiś Świt.

odpowiedz
Lfan - 08.10.2021 / 14:35, *.waw.pl

To nie mogą zaplanować treningu na stadionie Pogoni?

odpowiedz
Lolek - 08.10.2021 / 08:39, *.centertel.pl

Przynajmniej dzięki Legii zostanie im to wszystko na lata....

odpowiedz
Fajny klimat w Szczecinie - 07.10.2021 / 23:33, *.chello.pl

Nic bym nie zmieniał. Niech nasze grajki zobaczą w jakich warunkach inni muszą grać i trenować, a mimo to odnoszą sukcesy, jakim bez wątpienia dla Świtu jest 1/16 PP

odpowiedz
Do Redakcji - 07.10.2021 / 23:20, *.centertel.pl

Wdał wam się drobny błąd. Mecz odbędzie się przy ulicy Stołczyńskiej, a nie Słonecznej.

odpowiedz
leon - 07.10.2021 / 22:29, *.tpnet.pl

Uszanujmy ten klub i nie obrażajmy ich bo to własnie w takich klubach jest praca od podstaw a nie kasa i kupowanie reprezentantów.

odpowiedz
Autor - 07.10.2021 / 21:37, *.getfiber.pl

I super dla takiego klubu to wydarzenie raz na dziesięciolecia, szanujmy to.....

odpowiedz
Lfan - 07.10.2021 / 18:51, *.autocom.pl

Ale fajnie że przynajmniej mecz będzie na ich obiekcie.Miałem obawy że spotkanie przeniosą na Pogoń albo do Polic, a tak klimat zachowany! Fajny, niecodzienny wyjaździk się szykuje :)

odpowiedz
sektor 200 - 07.10.2021 / 18:30, *.play-internet.pl

Może powinni napisać do Kuleszy prośbę, o rozgraniu meczu w Wawce:)

odpowiedz
Warszawa - 08.10.2021 / 08:57, *.com.pl

@sektor 200: co to jest Wawka?

odpowiedz
JESTEŚMY WASZĄ STOLICĄ!!! - 09.10.2021 / 17:41, *.cyfrowypolsat.pl

@sektor 200: rozumiem, że nie jesteś stąd, nie znasz klimatu, nie wiesz co jest pięć, ale ile Ty masz lat, że jeszcze nie nauczyłeś się poprawnie pisać nazwy swojej stolicy.. w mojej ocenie jedyny sektor, z którego godzien jesteś oglądać mecze LEGII WARSZAWA to sektor przyjezdnych, takim zawsze już będziesz, emigrantem, tak się zawsze będziesz czuł w mieście WARSZAWA, pamiętaj o tym zawsze jadąc następnym razem na
zarobek do WARSZAWY, cieciu.

odpowiedz
(L)egia - 07.10.2021 / 18:08, *.117.233

Ano, nie codzień mają zaszczyt gościć Mistrza Polski ????

odpowiedz
Leśny Dziadek - 07.10.2021 / 17:51, *.orange.pl

Ale jak to dostawić? Pożyczyć z Łazienkowskiej?

odpowiedz
G79 - 07.10.2021 / 16:58, *.47.158

Podobno dla Legii 1000 biletów.

odpowiedz
ASD - 08.10.2021 / 07:26, *.centertel.pl

@G79:
Hahaha ta na pewno

odpowiedz
Autor - 07.10.2021 / 16:54, *.tpnet.pl

To chyba taniej wyjdzie wynająć im Orlika ;)

odpowiedz
Gagarin - 07.10.2021 / 16:43, *.play-internet.pl

Przy ulicy Stołczyńskiej...

odpowiedz
Kamień - 08.10.2021 / 07:04, *.chello.pl

@Gagarin : No właśnie, Stołczyńskiej. Poprawcie, bo jeszcze nie trafią :)

odpowiedz
Mądrala 0,7 - 07.10.2021 / 16:36, *.246.2

łatwiej i prościej bedzie walkower , przynajmniej troche kasy zaoszczędzą :P

odpowiedz
Maniek - 07.10.2021 / 16:15, *.114.212

Cześć cześć cześć, Legia wita wieś! :D

odpowiedz
zdzicho - 07.10.2021 / 17:13, *.tpnet.pl

@Maniek: serio aż tak wystaje ci słoma z butów?

odpowiedz
dino - 07.10.2021 / 17:28, *.vtelecom.pl

@Maniek:
Szczecin to wieś? Idź już stąd

odpowiedz
Legia75 - 07.10.2021 / 20:38, *.chello.pl

@Maniek: to Ciebie tak wita Legia,??

odpowiedz
Legiunia - 08.10.2021 / 00:45, *.plus.pl

@zdzicho: ????????????????????

odpowiedz
Stara Żyleta - 08.10.2021 / 12:12, *.centertel.pl

@Maniek: Chłopaki ze Skolwina (szczecińskie osiedle) to także, a może przede wszystkim fani Pogoni. Za czasów zgodowych śmigali z szalami Legii, które gdzieś tam w szafie mają do dziś i po dziś dzien utrzymują znajomości z legionistami. Mniej spiny nieogary.

odpowiedz
borsi77 - 07.10.2021 / 15:37, *.net.pl

Zachciało się awansu????

odpowiedz
eN - 07.10.2021 / 15:28, *.co.uk

Dzięki Legii wejdą w XXI wiek ????
A tak na poważnie to jak to mawiają pocałunek śmierci dla tak małego klubu. Wydatki przerosną potencjalne dochody

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 07.10.2021 / 15:04, *.play-internet.pl

To się "ucieszyli" z losowania-hehehe.

odpowiedz
Sputnik 44 - 07.10.2021 / 17:37, *.vectranet.pl

@FOREVER LEGIA: z kim by nie grali i tak musieliby to zrobić... Nie wiem czy nie byłoby dla nich taniej oddać rolę gospodarza Legii, lub podnająć na ten mecz stadion od innego klubu. Ale to ich sprawa.

odpowiedz