Czesław Michniewicz i Stanisław Czerczesow - fot. Woytek / Legionisci.com

Michniewicz: Bardzo chcę pracować w lidze rosyjskiej

Woytk, źródło: rsport.ria.ru

Trener Legii Czesław Michniewicz udzielił bardzo długiego wywiadu rosyjskiemu portalowi R-Sport.

- Oczywiście bardzo chcę pracować w lidze rosyjskiej. Znam język i mówię nim, rozumiem ludzi, którzy mieszkają w Rosji. (...) Wiem, że liga rosyjska jest bardzo trudna, ale tym bardziej interesująca. Pożyjemy, zobaczymy - mówi obecny szkoleniowiec mistrzów Polski.

Poniżej prezentujemy najciekawsze fragmenty rozmowy.

Jak dokonał pan dwóch zwycięstw w Lidze Europy?
- Haha, nie zdradzę sekretu! Nikt się tego nie spodziewał, zwłaszcza gdy zobaczyliśmy, z kim przyjdzie nam rywalizować. Oczywiście, w tych meczach dopisało nam szczęście. Nie byliśmy faworytami, rywale grali lepiej, ale sześć punktów trafiło do Legii. Z kolei w ekstraklasie wychodzimy na boisko w roli faworyta i nic nam nie wychodzi. Latem skład został mocno zmieniony, pozyskaliśmy dobrych zawodników, ale na razie coś nie działa. (...) Dużo pracujemy nad taktyką. Lepiej nam rywalizować z mocnym zespołami, bo dyscyplina taktyczna w Legii stoi na najwyższym poziomie. Niestety, w lidze straciliśmy bardzo dużo punktów, za dużo.

Czy to kwestie mentalne?
- Tak. Dla rywali w Polsce przyjazd Legii zawsze powoduje, że zaprezentują swoją najlepszą piłkę. My z kolei musimy wejść w rolę Spartaka czy Leicester. To jest bardzo trudne, bo drużyna zostawia wiele energii i emocji w Lidze Europy. W rozgrywkach pucharowych trzeba bardzo dużo i szybko biegać. Męczymy się i potem pojawiają się problemy w kolejnym meczu ligowym, bo brakuje dynamiki, klarownych sytuacji i celnych podań. W meczach pucharowych nie ciąży na nas presja, więc pokazujemy wszystko co mamy najlepsze. W Polsce musimy brać ciężar gry na siebie, dużo atakować i przeciwnicy kontratakują, mają stałe fragmenty gry i z nich strzelają.
Straty w lidze to także efekt tego, że latem najważniejsze było wejście do Ligi Mistrzów. Teraz nasz harmonogram jest bardzo trudny: mecz Ligi Europy, samolot, hotel, trening regeneracyjny i znowu mecz. Mamy mało czasu na regenerację, choć potrzebujemy co najmniej 72 godziny. Mamy z tym wiele problemów, bo dawno nie graliśmy w Lidze Europy i musimy przyzwyczaić się do takiej intensywności, umieć odpowiednio rozłożyć siły.

Co jest przyjemniejsze: wygrać ze Spartakiem na wyjeździe czy Leicester przed własną publicznością?
- Wygrać w Moskwie! To świetna drużyna, którą pamiętam jeszcze z poprzednich meczów z Legią. Dla kibiców Spartak to rywal z czołówki europejskiej, wszyscy go znają. Leicester co prawda odniósł raz sukces w Anglii, ale nie jest to taka marka jak rosyjski klub. Gdy graliśmy z Brytyjczykami, emocje były nieco inne, choć obie wygrane są dla nas bardzo przyjemne. W grupie czekają nas trudne mecze o 6 punktów. Leicester i Napoli na pewno zakładały, że pokonają Legię i Spartaka, a wyszło odwrotnie. Na pewno są źli z tego powodu i zmotywowani. Dla mnie istotne jest to, że ostatni mecz fazy grupowej zagramy w Warszawie. Kto wygra w grudniu, ma spore szanse na kontynuowanie gry wiosną w pucharach. Po udanym starcie wiele osób w Warszawie myśli, że jesteśmy blisko wyjścia z grupy. Takie deklaracje traktowałbym jednak z dużą ostrożnością. Jesteśmy dopiero na samym początku bardzo długiej drogi. Każda drużyna z tej grupy może awansować.

Czy jesteście w stanie wygrać wszystkie sześć spotkań?
- Bardzo bym chciał, ale to nierealne. Znam potencjał swojej drużyny i wiem, ile zdrowia musi zostawić na boisku, aby wygrać. W tej chwili niestety nie stać nas na takie osiągnięcie. Poziom naszej grupy odpowiada poziomowi Ligi Mistrzów. (...) Pracuję w piłce od wielu lat i patrzę na sytuację bardzo trzeźwo. Musimy zagrać na 300%, by spróbować pokonać Napoli. Będziemy zadowoleni, jeśli w dwóch meczach przeciwko włoskiej drużynie zdobędziemy trzy punkty.

Czerczesow jest chyba zmęczony powtarzaniem, że przyjechał do Polski tylko po to, by oglądać piłkę nożną.
- Rozumiem, do czego zmierzasz. Stanisław powiedział mi, że przyjechał na zaproszenie prezesa klubu i na pewno mnie nie oszukał. Wierzę mu. Rozmawialiśmy po meczu z Leicester w ośrodku treningowym, a potem byliśmy na grillu z przyjaciółmi. Nie denerwują mnie takie spekulacje. Wiem, że Czerczesow nie chce jeszcze pracować w klubie, bo spędził wiele lat w kadrze narodowej i nadal chciałby być selekcjonerem.

Była propozycja z Dinama Moskwa?
- Kiedyś grałem drużyną młodzieżową przeciwko Rosji w Jekaterynburgu, zadzwonili do mnie i pytali, czy byłbym zainteresowany pracą w Rosji. To było jednak tylko sondowanie. Wówczas powiedziałem, że chciałbym pracować z reprezentacją narodową i więcej telefonów z Rosji nie było.

Czy chciałby trener pracować w przyszłości w klubie rosyjskiej Premier Ligi?
- Mogłem wylądować w Rosji w 2007 roku, bo miałem propozycję z Tereka Groznego. Miałem wtedy 37 lat, zdobyłem mistrzostwo Polski. Oczywiście, bardzo chcę pracować w lidze rosyjskiej. Znam język i mówię nim, rozumiem ludzi, którzy mieszkają w Rosji. (...) Wiem, że liga rosyjska jest bardzo trudna, ale tym bardziej interesująca. Pożyjemy, zobaczymy.

Numer 3 jest w Rosji symboliczny. Może trzeci raz zainteresowanie przerodzi się w kontrakt?
- Byłoby świetnie (śmiech). (..) Moskwa to bardzo piękne miasto, moi zawodnicy mówili, że chcieliby tu mieszkać. Bardzo im się spodobało to miasto, no poza dużymi korkami.

- Banery reklamowe Legii w Moskwie? Bardzo je doceniłem. Mamy bardzo dobry marketing, jeden z najlepszych w Europie. Zobacz, co nasi kibice robią na meczach przy Łazienkowskiej 3. Atmosfera i pokaz na meczu z Leicester była niesamowita. Nie wiem jak wpadają na takie pomysły, ale to bardzo wysoki poziom o głębokim znaczeniu.

Całą rozmowę możecie przeczytać na tutaj.

SONDAJak oceniasz pracę Czesława Michniewicza na stanowisku trenera Legii?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (72)

+dodaj komentarz
StaryPo.eb - 11.10.2021 / 20:34, *.orange.pl

Podaje hasło: okoń!

odpowiedz
Old Usain Bolld - 12.10.2021 / 12:56, *.tpnet.pl

@StaryPo.eb: Odzew : 100% Legia ! ( u Pyrów jedynie pracował ).

odpowiedz
bronek49 - 11.10.2021 / 18:21, *.chello.pl

Michniewicz z checią ciebie pozegnamy i przywitamy Czerczeszewa

odpowiedz
LewLegia - 11.10.2021 / 14:43, *.net.pl

cesiu większa kasa w rosyji? czy lepsi barberzy?

odpowiedz
Ukochany Cześka - Lech - 10.10.2021 / 19:28, *.com.pl

W Jednym z Wywiadów to bardziej przekonywał , że wróci jeszcze kiedyś do pracy w ukochanym swoim Lechu Poznań .

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 11.10.2021 / 15:35, *.plus.pl

@Ukochany Cześka - Lech :

odpowiedz
Stjarnan - 11.10.2021 / 17:34, *.tpnet.pl

@Ukochany Cześka - Lech : Bredzisz , nic takiego nie mówił . Idź zbierać kartofle , nie przerywaj .

odpowiedz
szymon - 10.10.2021 / 17:40, *.master.pl

Obawiam sie ze wyniki L w ekstraklasie do konca rundy to bedzie tragedia....teraz juz L po meczach w czwartek w niedziele na boisku nie istnieje...a do rozegrania ma jeszcze 14 spotkan...dla porownania pozostale ekipy ekstraklasy...7-8....to nie bedzie dobrze wygladalo...

odpowiedz
kami(L)PRAGA - 10.10.2021 / 16:41, *.vectranet.pl

moze pitole 3 po 3 ale trener nie widzacy bledow w wyjsciowym skladzie to slaby trener w kazdym meczu te same bledy nawet w meczu z wigrami suwalki musial wprowadzic zmiany ofensywne bo wigry lepiej wygladaly na naszym tle i po pierwszej polowie na farcie nie przegrywalismy 1-0 bo kostorzowi wyszedl strzal zycia a jak taki klub jak Legia gdy ledwo radzi se z wigrami to chyba nie na miejscu jest oczekiwanie zwyciestw w ekstraklasie tym samym zestawieniem Czesiu chcesz lec do moskwy sukcesu ci nie wroze ale upozadkuj ten pierdzie,,,,k ktory nam zaserwowales ufajac mladenoviciowi i skibickiemu

odpowiedz
floyd - 10.10.2021 / 16:31, *.aster.pl

Boże, to już nawet nie jest śmieszne... Mistrz Polski na 15tym miejscu w tabeli, ch..ja gra, taktyki zero, zmiennikom się nie chce a Treneiro wraz z Mioduskim robią sobie freestyle'ową bitwę na łamach prasy! I gadają takie bzdury że uszy więdną. Oni nas mają naprawdę za kompletnych debili! no ale są puchary, więc o co chodzi, nie?

odpowiedz
Korek - 10.10.2021 / 19:21, *.chello.pl

@floyd: Kolego, bardzo entuzjastycznie relacjonowałeś na tym forum swoje wrażenia po meczu z Anglikami. Skwitowałeś je stwierdzeniem, że dla takiego meczu warto kibicować na maksa, nawet jeżeli reszta już nie jest taka fajna.
Więc pytam Ciebie legijny Kibicu: czy przeżywasz rozdwojenie jaźni, czy tym wpisem chciałeś sobie ulżyć teraźniejszej frustracji?

odpowiedz
floyd - 10.10.2021 / 19:55, *.aster.pl

@Korek: A to ja jestem jedyny który ma mieszane uczucia co do Legii, i zalicza zjazdy z nieba do piekła i z powrotem...? Mialem po meczu z Leicester marudzić że "okay, jest zwycięstwo, ale z tym Śląskiem i Wisła to był słabo" aby być konsekwentny? Czy po meczu w Gdańsku cieszyć się, że ch tam że 3:1, ale w czwartek to pokazaliśmy?
Od pięciu lat co sezon mówię sobie że dziwniejszego niż poprzedni to już nie będzie, tymczasem Mioduski: potrzymaj mi loki!
pozdr

odpowiedz
Korek - 10.10.2021 / 20:13, *.chello.pl

@floyd: cieszy to, że sensownie zareagowałeś. Jednak wrzucanie do miodowego wora trenera Czesława, to chyba lekka przesada, albo ignorancja. Ostatecznie, nie sposób wskazać lepszego szkoleniowca na przestrzeni minionych pięciu lat. A to, że nie ma chemii pomiędzy obu panami, to dzieje się z dużą krzywdą dla: Klubu, drużyny i nas kibiców.
Pozdrawiam

odpowiedz
floyd - 10.10.2021 / 21:23, *.aster.pl

@Korek: najlepszy na pewno, ale pytanie czy dobry? W końcu wszyscy wiemy jaka miał konkurencje.
Sam nie wiem do końca co o nim sadzić. Od zawsze byłem przeciwny „polskiej myśli szkoleniowej”, zatrudnieniu M również. Potem kupił mnie euro pucharami, i zabił ligą. Mindfuck co mecz

odpowiedz
kami(L)PRAGA - 10.10.2021 / 16:04, *.vectranet.pl

Wywiad z du,,,y Czesiu ty utoniesz w pierwszym lepszym klubie Alessio De Petrillo robi robote i to jego włoskie wyszkolenie powoduje ze defensywnie wygladamy dobrze ofensywna gra to chaos brak pomysłu na pokonanie przeciwnika smiem twierdzic ze jeszcze jeden asystent od ofensywy by sie przydal CZESIU MASZ warsztat i warunki zacznij pracowac a nie sie migasz gra co 3 dni wystarczy zauwazyc ze mladenowic i skibicki musza byc poza skladem a jak niemamy wachadlowych zmienmy styl gry na gre srodkiem z prostopadlymi podaniami
Boruc /Miszta Nawrocki Witeska Jedrzejczyk Slisz Martins Josue/Charatin zamiast Skibiickiego i Mladena dac na ofensywnych pomocnikow Celhaka/Muciego Luquinhas/Lopez no i w ataku Emreli Kastrati/Pekhard
pierwszy lepszy mecz i odrazu zwyciestwo skaczy sie gra nadziejami ze przez 90 min moze 1 pilka zostanie dograna prawidlowo od tragicznych wachadlowych 10 meczy za nami i wszystkie porazki wina tych 2 panow Nawrocki broni za Mladenowicia i ma duzo pracy a Jedrzejczyk za skibickiego moze te skrzydla powinny przejsc na emeryture jak nie potrafia nic sensownego wniesc do meczu

odpowiedz
Stanisław czekamy - 10.10.2021 / 14:39, *.plus.pl

Dobrze Stanisław wróci i zrobi porządek zarówno z pierwszą drużyną jak i młodzieżą tak jak za pierwszej kadencji z Ryczkowskim kopczynskim i Prijo :)

odpowiedz
Antyczesio - 10.10.2021 / 14:36, *.plus.pl

Niech idzie przy okazji Skibickiego i paru innych niech weźmie że soba

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 10.10.2021 / 14:32, *.plus.pl

Chcieć to możesz ale ciebie tam nie chcą bo jakoś o ofertach cisza. Jakbyś był taki dobry to już bys tam trenował a nie reklamę musisz robić sobie wywiadami.

odpowiedz
:) - 10.10.2021 / 14:30, *.plus.pl

Typowy ogórkowy temat bo przerwa ligowa. A tak to CM daje do zrozumienia że ma wielką renomę i marke w Rosji, Piekarski ma kontakty więc może być roznie co oznacza próbę presji na Mioduskiego i nową umowę oczywiście na godnych zasadach $$ :)

odpowiedz
Kolega po szalu - 10.10.2021 / 14:34, *.plus.pl

@:): Wiadomo ze chodzi o kasę ten wywiad to tylko PR że jest taki dobry.

odpowiedz
Zbieracz kartonow - 10.10.2021 / 14:27, *.plus.pl

Widać że po podpisaniu umowy z Piekarskim menedżerskiej notabene chyba pierwszy trener w kraju co ma taką trochę Czesiowi już szumiec w głowie zaczyna a Piekarski też myśli o swoim interesie więc napewno będą chcieli Miodka cisnąć że ma oferty z Rosji żeby mu sowitą podwyżkę dac przy nowej umowie i przy okazji premia dla menedżera.

odpowiedz
Po meczu z kuchenkami by by - 10.10.2021 / 14:23, *.t-mobile.pl

To juz wiadomo. Wypad z Legii nieudaczniku

odpowiedz
Leśny Dziadek - 10.10.2021 / 13:30, *.centertel.pl

Prezesowi nie po drodze z Czesławem, jak widać z wzajemnością. Casting na nowego trenera rozpoczęty...

odpowiedz
Molo30 - 10.10.2021 / 13:00, *.centertel.pl

10 dni mu daje max

odpowiedz
Zielu - 10.10.2021 / 12:12, *.centertel.pl

To paszoł mnie stąd...

odpowiedz
Quick - 10.10.2021 / 11:49, *.chello.pl

Nie mogę już czytać tego głąba. Niech pakuję i już wyjeżdża.

odpowiedz
Rikki - 10.10.2021 / 11:37, *.play-internet.pl

Stachu za Czesia ??? bo po co te spotkania chyba że na ostre gardłowanie....

odpowiedz
jo - 10.10.2021 / 10:15, *.centertel.pl

Od czasu gdy miodek zrobił z Legii hard korpo każdy tak traktuje ten klub. Został herb, kibice i historia. To co jest teraz, to korpo pełne szczurów i najemników.

odpowiedz
SzB - 10.10.2021 / 18:52, *.pljtelecom.pl

@jo:
I to właśnie boli najbardziej. Zgodze się, że został herb i historia. Na trybunach to już też nie jest to samo co kilka temu, nie mówiąc nawet dalej wstecz.

odpowiedz
jo - 10.10.2021 / 19:03, *.tpnet.pl

@SzB: no z tymi trybunami masz 100% racji. Kiedyś nie było takich podziałów. Każdy kibicował jak umiał i było super. Teraz kumaci, niekumaci, tacy, sracy... Stadion był jaki był. Chodzili ci, którzy L mieli w sercu a nie na FB bo wtedy go na szczęście nie było.
Flaszka od dziadka z lodami, kiełba przez płot od strony Czerniakowskiej, wejście za darmo ale 5h wcześniej dla tych co chcieli ale nie mieli za co.
To był klimat !!!

odpowiedz
Wawa - 10.10.2021 / 10:00, *.chello.pl

Pakuj manele i
Pa pa

odpowiedz
Wolska dla Wolaków - 10.10.2021 / 09:13, *.com.pl

No i stało sie jasne dlaczego do meczów w lidze Europy czesio tak sie przykłada a lige kompletnie olał,chodzi o wynegocjowanie dobrego kontraktu w mongolskim kraju zwanym rosją przez niektórych,po tym artykule jestem pewien że z amicą jak i piastem będzie w dupę ,ciekawe kogo prezio zatrudni jako następce,znając mioduskiego to strach się bać

odpowiedz
Biała Siła - 10.10.2021 / 09:18, *.vectranet.pl

@Wolska dla Wolaków: Brawo ,sama prawda

odpowiedz
t - 10.10.2021 / 08:51, *.edu.pl

Szczęśliwej drogi już czas....

odpowiedz
Legionista Joe - 10.10.2021 / 08:47, *.telkab.pl

Bawią mnie nie które wasze wypowiedzi...czy Wy naprawdę myślicie że jesteśmy pępkiem świata? Że Legia to najlepszy klub? Bo co niektórzy chyba tak myślą...trochę lodu i trzeźwego spojrzenia na świat...

odpowiedz
U - 10.10.2021 / 13:38, *.virginm.net

@Legionista Joe: dokladnie, maszz racje, ja juz to dawno zauwazylem, a niestety ale Legia to bardzo przecietny zespol na tle europy, z jednej z najslabszych lig..

odpowiedz
Kibolek - 11.10.2021 / 09:44, *.it-home.pl

@Legionista Joe: przecież mioduski ogłosił LEGIE najbogatszym klubem w Polsce. Więc czego chcemy. Zwycięstw w lidze polskiej i pełnej dominacji A nie co kolejkę kompromitacji

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 10.10.2021 / 08:36, *.play-internet.pl

Kurde,czytam te wypociny trenera,piłkarzy,czy Mioduskiego i dochodzę do wniosku,że albo oni żyją w alternatywnej rzeczywistości,albo mają jakiś "szablon wypowiedzi" i w zależności od sytuacji w tabeli,lub wyniku meczu daną wersję aplikują kibicom.Zapewne to opowiadanie o "doskonałej dyscyplinie taktycznej",albo o "byciu Spartakiem lub Leicesterem" w naszej eksraklasie,ma służyć tylko promocji własnej osoby,ale żeby aż tak kłamać????.Taktyki przecież u nas nie ma żadnej,a jeśli jest,to tak głęboko ukryta,że jej zwyczajnie nie widać.No chyba,że oddawanie sobie piłki na własnej połowie i laga do przodu,która zazwyczaj kończy się stratą można nazwać "jakąś tam taktyką".Może,ale to może,piłkarze mają wypracowane pewne zachowania na boisku,ale to są dopiero zarysy taktyki,które wynikają tylko z tego,że po pewnym czasie przebywania ze sobą,zawodnicy "nabierają automatyzmu" A Michniewicz,zamiast nad tym właśnie automatyzmem pracować jak najczęściej,to daje zawodnikom,ale i sobie po kilka dni wolnego.A można przecież,jak już naprawdę piłkarze oddychają rękawami,zrobić im zajęcia "bez piłki" Juz pomijam fakt,że takie kilkudniowe przerwy w treningach negatywnie wpływają na integrację drużyny.No ale ja to się nie znam,dlatego nie jestem trenerem.

odpowiedz
antyk - 10.10.2021 / 08:42, *.com.pl

@FOREVER LEGIA: zapomniałeś o jednym ze w naszej dupoklasie trener musi się dostosować do grajków a nie na odwrót(wyjątkiem tu jest tylko chyba raków)bo jak piłkarzyki go przestaną lubić to go po prostu zwolnią,jak to juz było dziesiątki razy, więc on tez patrzy na to żeby ich nie przemęczać za bardzo

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 10.10.2021 / 09:14, *.play-internet.pl

@antyk: Fakt,piłkarz,to jednak ma zajebistą robotę.Jak mu się przełożony nie podoba,bo np za dużo wymaga,to wystarczy zacząć lipę w robocie odstawiać i ........zwierzchnika nie ma.Ech,żeby u mnie tak można by w robocie zrobić.......Mogę tylko pomarzyć-)))

odpowiedz
antyk - 10.10.2021 / 08:36, *.com.pl

tytuł powinien brzmieć "bardzo chce zarobić w lidze rosyjskiej"no ale nic w tym dziwnego każdy woli zarabiać więcej niż mniej i to jest zrozumiałe bo na pewno sportowo to się tam nie rozwinie jak w ogóle można o czymś takim mówić odnosząc się do trenerów

odpowiedz
Tomasz - 10.10.2021 / 08:25, *.com.pl

I ok :)

odpowiedz
AAA - 10.10.2021 / 07:33, *.chello.pl

Nu dawaj Czesław,bieri ciamadan i ujezżaju.....w ruską dal

odpowiedz
Mar - 10.10.2021 / 06:29, *.t-mobile.pl

Chcę pozdrowić kibca Jagi, który mam nadziejeję, że się nie zabije! Ma dwójkę dzieci.. Bracie wiem, że jest ciężko... Ale będzie lepiej kiedyś

odpowiedz
Miodek - 10.10.2021 / 13:40, *.virginm.net

@Mar: ?????? A tobie o co chodzi...z choinki sie oberwales?

odpowiedz
Micha(L) - 10.10.2021 / 00:22, *.chello.pl

Szerokos drogos;)

odpowiedz
Cyz - 10.10.2021 / 00:21, *.orange.pl

No moje będzie tak - Czesio do końca roku u nas, w międzyczasie odrobi trochę punktów w lidze i będzie w miarę stabilna sytuacja, a w przerwie zimowej wskakuje za Souse (który pewnie w przyszłym tygodniu będzie do zwolnienia po meczu z Albania). No i pytanie wtedy - kogo Miodek weźmie..bo z polskich nie ma żadnej alternatywy.

odpowiedz
atmosferic - 09.10.2021 / 23:36, *.orange.pl

to wy....laj.

odpowiedz
Dron leciutki jak Cesław - 09.10.2021 / 23:29, *.lewtelnet-access.de

Z jednej strony to dobry trener, awansował i jak na razie idzie mu perfekcyjnie (jak ktoś spodziewał się zwycięstw po 3:0, to niech lepiej wsadzi wacka w futrynę i trzaśnie drzwiami dla otrzeźwienia)
Ponadto wzmocnienia dostał w ostatniej chwili i nawet gdyby były to kocury po 10 mln to jednak potrzeba kilkunastu treningòw aby ich wkomponować do składu, taktyki i dać czas na poznanie zachowań graczy pierwszej jedenastki. A raczej nie są oni tyle warci, więcej, dostali kopa z drużynek niewiele lepszych od Legii, no i czasu na wspólne treningi nie ma prawie wcale.

Z drugiej strony to jednak klocek z genem posrańskim i te błędy w lidze to nie przypadek tylko ....

Tak, siak czy owak to tylko zwycięstwa z wronkami i foranalikiem będą podstawą do jego pozostania.

A jak jeszcze wygra z neapolem, a potraci punkty z tymi kasztanami to nawet będzie dobry moment aby dać mu soczystego kopa w tłusty zad.

Z 9 pkt wyjedziemy z grupy i nowy trener będzie mógł grać najmocniejszym składem tylko w lidze..

Ale z drugiej strony czy ten wylokowany idiota który mówi że to on zbudował samograja znajdzie równie dobrego trenera czy sięgnie po bżenczyszkiewicza z diastemą z tworkolasu?

odpowiedz
Kocur - 09.10.2021 / 21:57, *.telkab.pl

Z Legii wyjeżdża się tylko na zachód...a nie czekaj...

odpowiedz
El - 09.10.2021 / 21:43, *.play-internet.pl

Ale wazelina do ruskich niesamowita .

odpowiedz
kami(L)PRAGA - 09.10.2021 / 19:45, *.vectranet.pl

nasi pilkarze ledwo se radza na 4 poziomie rozgrywkowym gdzie wystepuje 76 druzyn na sile do pierwszego skladu jest wciskany szrot typu skibicki wlodarczyk i inni potem przez glupie straty nie potrafimy przejsc z obrony do ataku do poki z rezerwami nie zrobimy pozadku nie mamy co liczyc na gre na 2 frontach w europie i lidze nie licze pucharu chodzi o gre co 3 dni brak profesionalizmu w rezerwach skutkuje porazkami w LIDZE bo niemamy zawodnika ktory wygryzl by ze skladu mladenowicia czy skibickiego a prawda taka ze w takiej amice posran ci panowie nawet na ławke rezerwowa by sie nie lapali 2 slabe skrzydla psuja obraz calej druzyny w tamtym sezonie jeszcze byl wszolek juranowic dzis mamy skibickiego ktory nic nie potrafi mladenovic tez w uj leci i przydalo by sie go zastapic Luqiniasem Lopezem czy kim kolwiek ławka temu gosciowi pomoze

odpowiedz
oz - 09.10.2021 / 21:13, *.play-internet.pl

@kami(L)PRAGA: .

odpowiedz
cuLt - 09.10.2021 / 19:19, *..

No to wyszło szydło z worka, ja piernicze tylko patrzeć na roszade a Miodek?to też twoja wizja ?

odpowiedz
Hiszpan - 09.10.2021 / 19:15, *.telnaptelecom.pl

Trzymam kciuki. Dawaj wpieriod...

odpowiedz
Kaktus - 09.10.2021 / 19:09, *.166.164

Mówiąc szczerze, średniej jakości trener. Z Dinamen odpadł, a mogliśmy spokojnie wygrać. W LE dwa zwycięstwa to nie przewaga Legii, a dużo szczęścia. W Ekstraklasie przegrywamy prawie każdy mecz. Gdy w LE podwinie się noga, to w tym roku nie będzie żadnego podium.

odpowiedz
LG - 10.10.2021 / 10:31, *.icpnet.pl

@Kaktus: a jakie Ty chciałeś podium w LE? trzecie miejsce w grupie?

odpowiedz
711 połączeń - 09.10.2021 / 18:28, *.tpnet.pl

Jeszcze jedna ligowa porażka i liga rosyjska stanie przed nim otworem

odpowiedz
gazza - 09.10.2021 / 18:07, *.inetia.pl

Mocny w gadaniu ale boisko już go ocenia mizernie...

odpowiedz
bronek49 - 09.10.2021 / 17:27, *.chello.pl

o czym ty mizerny trenerku marzysz by ciebie popędzili już po pierwszym meczu tylko ten naiwny Mioduski dał się nabrać Piekarskiemu żeby ciebie zatrudnił

odpowiedz
Luke - 09.10.2021 / 17:09, *.orange.pl

To niech w.y.p.e.r...... i zastąpi go Czerczesow

odpowiedz
Master Of Puppets - 09.10.2021 / 16:57, *.t-mobile.pl

Michniewicz to aktualnie chyba najlepszy polski trener i kwestią czasu jest kiedy zostanie selekcjonerem. Jego ogromne doświadczenie i sukcesy pokazują, że nawet w polskiej lidze mogą narodzić się "perełki" trenerskie i polska myśl szkoleniowa nie jest tak beznadziejna jak piszą laicy i ignoranci. Nazywany "polskim Mourinho" nie bez powodu, gość który potrafi wyciągnąć wyniki ponad stan. Jeszcze tylko z kadrą niech coś osiągnie i będzie go można stawiać niemal w pierwszym szeregu z najlepszymi polskimi trenerami w historii. Chwilowy kryzys w Legii nie może rzutować na całokształt kariery i pracy tego wybitnego taktyka. Jestem pewien, że to ogarnie, to kwestia czasu, przecież Legia zawsze na początku sezonu gra słabo by na wiosnę ligę miażdżyć. Już widać poprawę stylu i gry, a za tym pójdą wyniki. Skoro potrafimy pokonać czołowe kluby Europy to tym bardziej damy radę na krajowym podwórku. Kibice Legii są zadowoleni, że mamy takiego szkoleniowca i będzie nam przykro gdy wyjedzie do bogatszego i silniejszego klubu. Ale cóż, taka jest droga kariery, taka kolej rzeczy i nie zmienimy tego. Dziękujemy panie Czesławie za to co pan już zrobił dla naszego klubu, liczymy na więcej i życzymy dalszych sukcesów i spełnienia marzeń czyli poprowadzenia silnego, zagranicznego klubu choć dla dobra polskiego futbolu lepiej by objął pan kadrę. Powodzenia, Cała Legia Zawsze Razem.

odpowiedz
Quash - 09.10.2021 / 17:47, *.chello.pl

@Po(L)ubiony:
z tym akurat to ma rację
jest to facet który umie przygotować ekipę na jeden/dwa mecze
ale jako selekcjoner - ale nie nadaje się do ligowej młócki mecz po meczu

odpowiedz
Leśny Dziadek - 09.10.2021 / 18:45, *.orange.pl

@Master Of Puppets: Zgadzam się - "CHYBA najlepszy..."

odpowiedz
Daszka - 09.10.2021 / 19:23, *.chello.pl

@Master Of Puppets: zdecydowanie najlepszy trener w miodowym pięcioleciu. Dlatego też, on już długo nie zabawi na legijnych salonach. Ma czelność mieć własne zdanie...

odpowiedz
BRLB - 10.10.2021 / 07:40, *.chello.pl

@Master Of Puppets: Moim skromnym zdaniem kadrę powinien prowadzić trener z doświadczeniem w poważnych rozgrywkach. Czesław póki co w Europie sobie radzi, ale wieku tych meczów na wysokim poziomie nie było. Niech poprowadzi Legię z sukcesami w Europie, albo i jakichś Rusków, ale CV trenera kadry to powinno być co najmniej jak u Sousy, a nie ekstraklasowe.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 09.10.2021 / 16:52, *.aster.pl

Czyli teraz łomot od pyr, by zmusić Miodzia do zwolnienia Czesia i ten wziął szmal, za kontrakt do czerwca 2022 roku. No i spokojnie przygotował się do trenerki ruskiego klubu. Do tej pory rolowali nas piłkarze, teraz doszli "trenerzy". Co za szm......a, pod pozorami brata-łata.

odpowiedz
Przemek - 09.10.2021 / 16:27, *.t-mobile.pl

Tylko żeby przez tą chęć pracy w Rosji nie było tak , że w Europie jest spina na maksa a ligę to olewamy. Podobnie może być z podejściem piłkarzy - Liga Europy to okno wystawowe dla dobrze płatnej nowej pracy a ligę mamy w nosie. Bardzo bym nie chciał żeby tak było .... ale coś mi jednak mocno śmierdzi , tym bardziej po takim wylewnym stwierdzeniu,że Czesio bardzo chce pracować w Rosji. Nie mówiąc już o tym , że taka gra i wyniki w lidze to jakby jawne plucie w twarz kibicom, którzy jeżdżą na wyjazdy i kupującym karnety / bilety. Nikt przecież przy zakupie nie informował kibiców , że w lidze zespół zacznie grać na serio od 9 kolejki (pytanie czy zacznie? ) - może niektórzy z nas nie lubią być robieni w konia i oglądać żenujące ligowe występy grajków noszących herb Naszej Ukochanej Legii na piersi. 5 porażek na 8 meczów - wstyd panowie piłkarze , wstyd panie trenerze ....

odpowiedz
:( - 09.10.2021 / 16:26, *.cyfrowypolsat.pl

Chyba do tego dąży

odpowiedz
Pawciu - 09.10.2021 / 16:02, *.net.pl

Wszytsko fajnie ale trener nt. marketingu w Legii to delikatnie mowiac odplynal...

odpowiedz
Ddd - 09.10.2021 / 15:57, *.t-mobile.pl

Czytaj kasa misiu

odpowiedz