Karol Rawiak, Arkadiusz Żakieta i Patryk Akala podczas meczu przeciwko Avii Świdnik - fot. Hugollek / Legionisci.com

Rawiak: Z meczu na mecz się rozwijamy

Hugollek, źródło: Legionisci.com


Karol Rawiak: Cieszę się z odniesionego zwycięstwa. Wygrana za trzy „oczka” we własnej hali mówi sama za siebie. Dodatkowo, biorąc pod uwagę nasz cel w bieżącym sezonie, czyli utrzymanie się w lidze, każde zdobyte punkty są po prostu na wagę złota. Wygrana w potyczce z Avią stanowi dla mnie istotną kwestię, zwłaszcza że w poprzednich rozgrywkach występowałem w świdnickim zespole. Mam tam kolegów i zwycięstwo w takiej rywalizacji smakuje podwójnie dobrze.

Wydaje mi się, że w meczu ze świdniczanami najtrudniejszą kwestię stanowiło dla nas utrzymanie odpowiedniej koncentracji. Potencjalnie wszystko nam wychodziło, natomiast pod koniec pierwszego seta pojawiły się problemy z należytym skupieniem, przez co rywale odrobili straty i graliśmy na przewagi. Wprawdzie przechyliliśmy szalę tej części pojedynku na naszą korzyść, dzięki czemu uzyskaliśmy przewagę, lecz potem przez cały czas musieliśmy myśleć o tym, aby wytrwać w tej dominacji, którą finalnie – jak pokazała nasza postawa w drugim i trzecim secie – udało nam się utrzymać. Cała ta sytuacja pokazuje, że z meczu na mecz się rozwijamy. W Częstochowie mieliśmy jeszcze pewne trudności, a przeciwko Avii rozegraliśmy już trzy dobre sety. Zrealizowaliśmy to, co mówił nam trener – rozegraliśmy równy pojedynek i z tego należy się cieszyć.

Każde spotkanie jest dla nas ważne. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nie możemy odpuszczać w żadnym momencie. Czasem zwracam się dlatego (oczywiście z przymrużeniem oka) do kumpli z drużyny niczym Arek Malarz przed kilkoma laty: „Obudźmy się! Jesteśmy Legią Warszawa!”. Wszyscy wiemy, co to oznacza i mamy powagę sytuacji, w jakiej się znajdujemy. Mam nadzieję, że ta wygrana będzie dla nas bodźcem, świadczącym o tym, że zmierzamy w dobrym kierunku. Spotkanie przeciwko Avii powinno stanowić dla nas wyznacznik, gdzie możemy być, z kim możemy się mierzyć, walczyć i wygrywać oraz – przede wszystkim – by starać się stworzyć z Niegocińskiej twierdzę, tak by przeciwnicy czuli się tu jak najmniej komfortowo.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.