Maciej Skorża - fot. Mishka / Legionisci.com

Konferencja pomeczowa

Skorża: To było wymagające spotkanie

Fumen, źródło: Legionisci.com

Maciej Skorża (trener Lecha): Trudny mecz za nami. W wielu aspektach to było wymagające spotkanie. Cieszę się przede wszystkim z mentalnej postawy zespołu. Były różne fazy tego meczu, ale nie straciliśmy pozytywnego nastawienia. Team spirit był na odpowiednim poziomie. Cieszę się, że udało się wygrać, bo nie jest to łatwa sztuka na Łazienkowskiej.

Dziś każda ekipa miała swoje okazje i cieszę się, że mogliśmy wykorzystać jedną z nich i wygrać. Niemniej jednak, nie wszystko działało tak jak mogło. Graliśmy nerwowo i Legia stwarzała zagrożenie. Powinniśmy bardziej wypychać rywali od bramki. Aczkolwiek nie chcę już marudzić i wybrzydzać. Wciąż się uczymy, chcemy być lepsi i nadal dużo pracy do wykonania przed nami. Od jutra szykujemy się do meczu z Wisłą Płock.

Oczywiście, były dodatkowe emocje i nie będę tego ukrywać. Cała drużyna żyła tym meczem od pewnego czasu. Legia to firma i aktualny mistrz Polski, więc to teoretycznie był najtrudniejszy mecz w sezonie. Zatem i poziom motywacji musiał być topowy, żeby myśleć o wygranej.

Nie ukrywam, że była lekka nerwówka, jak Ishak nie strzelił. W zasadzie mógł zamknąć mecz i byłby spokój, a tak, Legia mogła wyrównać, bo jak się ma Pekharta w swoim zespole, to można liczyć na zagrożenie. Mogliśmy tego uniknąć. Co nie zmienia faktu, że jak będzie kolejny rzut karny, to Ishak nadal będzie jego wykonawcą.

Mistrzostwo Polski? Nie ma mowy. To dopiero 11. kolejka. Przed nami będą trudniejsze momenty. Także nie myślimy o tytule, bo teraz byłoby to nierozsądne. Kompletnie. Nie ma takiego myślenia w drużynie. Jest pełna pokora i skupienie na pracy.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (11)

+dodaj komentarz
Filip - 18.10.2021 / 22:05, *.111.202

Amica bedzie mistrzem bo niby Łach za rok bedzie mial 100 lat. Z gory centrala ustawila, wiec.jak chcecie zarobic to obstawiajcie

odpowiedz
bronek49 - 18.10.2021 / 17:22, *.chello.pl

skorża nie dodawaj sobie splendoru zagraliście przeciętny mecz tylko trafiliście na bardzo słabą Legie z którą każdy w lidze wygrywa

odpowiedz
Brzeg opolski - 18.10.2021 / 00:42, *.t-mobile.pl

Tutaj czytam i nie wierzę. ... amica idzie po mistrza?? Jeśli tak to może Legia od razu do spadku... masakra z Wami.... pamiętajcie ile jest jeszcze kolejek zaraz amica raków itp powraca punkty bo muszą standard. A nasza Legia jak pikowala w dół to popikuje w górę. Proste. .. nie przejmujcie się na wyrost ze amica juz ma mistrza bo mistrzem pozostanie (L)egia Warszawa! !! Pozdrawiam Bracia i Siostry z Brzegu opolskiego 19 (L)16

odpowiedz
Tomek prg - 18.10.2021 / 00:56, *.chello.pl

@Brzeg opolsk6i : pozdrówki mordo dobrze napisane zapominają ile.jeszcze kolejek

odpowiedz
Arek - 17.10.2021 / 23:07, *.tpnet.pl

Był u nas 2 lata i nie pykło. Poszedł do łacha i tam już raz mu się udało. A teraz ma znowu szansę. Nie ogarniam tego ku...wa.

odpowiedz
Bubr - 17.10.2021 / 22:34, *.chello.pl

Leszek idzie po mistrza i dziś go praktycznie. Przyklepal. Ale je...ć to!!!

odpowiedz
Mati - 18.10.2021 / 14:46, *.fuz.pl

@Bubr: Przyklepał mistrza w październiku, weź lepiej nic nie pisz zamiast takie głupoty. 1/3 sezonu nie została rozegrana.

odpowiedz
Mati - 17.10.2021 / 22:04, *.tpnet.pl

Przecież to jasne, że Lech idzie po mistrza. Po to go zatrudnili na 100 lecie. I mają duże szanse, że będą świętować. Ekipę mają silną i … nie grają w LE ????

odpowiedz
Michał - 17.10.2021 / 21:42, *.plus.pl

Liga będzie ciekawsza....he walnij se whiskey jak Probierz zobaczymy za rok.

odpowiedz
Tito - 17.10.2021 / 20:43, *.t-mobile.pl

Wychoduj chłopie jaja i powiedz że idziesz po mistrza jak po swoje bo masz najlepszą kadrę w Polsce a nie ciągle zrzucanie presji i robienie podchodow jak 10 - cio letnia dziewczynka pod cukierka ze słoika w kuchni pomimo zakazu.. Eunuchostwo pierwszej kategorii...

odpowiedz
Ja - 17.10.2021 / 20:38, *.plus.pl

Macie zawsze więcej szczęścia niż rozumu a się podniecasz jak byś miał 16 lat pajace

odpowiedz