Legia Warszawa - Szolnoki Olajbanyasz - fot. Hugollek / Legionisci.com

Koszykówka

Legia Warszawa 83-66 Szolnoki Olajbányász

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W drugim meczu grupowym FIBA Europe Cup koszykarze Legii Warszawa wgrali 83-66 z Szolnoki Olajbányász. Spotkanie było przerwane na dłuższy moment po awarii oświetlenia w hali Bemowo. Na szczęście udało się je dokończyć i Zieloni Kanonierzy odnieśli drugie zwycięstwo w drugim meczu europejskich pucharów.

Fotoreportaż z meczu - 65 zdjęć Hugollka

Początek spotkania to zacięta, wyrównana walka, jednak po kilku minutach to Legia zdobyła inicjatywę. Zieloni Kanonierzy byli skuteczni w rzutach zza łuku, trafiali takie próby aż pięciokrotnie i okazali się lepsi w pierwszej kwarcie, 27:20. Kolejne minuty to coraz większa dominacja gospodarzy, który poszli za ciosem i powiększyli swoją przewagę do aż 20 „oczek” na przerwę schodząc z wynikiem 56:36.

Zwyczajowa przerwa mająca miejsce po dwóch kwartach wydłużyła się o ponad 30 minut z powodu awarii prądu w północno-zachodniej części stolicy. Po wznowieniu gry Węgrzy rzucili się do odrabiania strat i w ciągu kilku minut zdołali odrobić dziewięć punktów. Warszawianie odzyskali swój rytm i nie pozwolili już rywalom uwierzyć, że Ci mogą wywieźć z Bemowa korzystny wynik. Legia Warszawa pokonała Szolnoki Olajbanyasz 83-66 i dzięki temu zwycięstwu została liderem grupy H FIBA Europe Cup.

- Fajnie zaczęliśmy ten mecz, byliśmy skuteczni, realizowaliśmy swój plan i to dało nam wysokie prowadzenie. Ta nietypowo długa przerwa nie wytrąciła nas z dobrego rytmu, staraliśmy się ograniczać poczynania rywali, wiedzieliśmy, że rusza do ataku. Udało się ich powstrzymać i cieszymy się z drugiego zwycięstwa w grupie FIBA Europe Cup – powiedział po meczu trener Wojciech Kamiński.

Kolejny mecz w europejskich pucharach podopiecznych Wojciecha Kamińskiego rozegrają 27 października w hali Bemowo, rywalem będzie FC Porto. Kilka dni wcześniej w ligowym starciu zmierzą się na wyjeździe z aktualnym mistrzem Polski. Spotkanie ze Stalą Ostrów Wielkopolski zaplanowano na sobotę, 23 października na godzinę 17:30.

24. Erik Gilszki -

Sędziowie: Ilias Kounelles (Cypr), Valentin Oliot (Francja), Mart Uuehendrik (Estonia)
Komisarz: Andres Tobi (Estonia)