Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com

Michniewicz: Nie czujemy żadnej presji

Mishka, źródło: Legionisci.com

- Nie odbieram tego meczu jako prosty. Cieszymy się, że tu jesteśmy, bo czuć tu historię. Grali tu świetni piłkarze, teraz zagramy my, z zespołem, który wygrał do tej pory wszystko w lidze i prowadzi z dużą przewagą. Nie czujemy żadnej presji, mamy olbrzymią satysfakcję i cieszymy się, że możemy tu zagrać. Chcemy zapamiętać każdą minutę tego meczu, ale też wykorzystać każdą sekundę, żeby zagrać jak najlepiej. Zamierzamy wystawić optymalny skład, ale nie będzie to taki skład, którym gramy w lidze. Bierzemy pod uwagę jakość przeciwnika, ale też sposób gry. To będzie mecz na małej przestrzeni, ważne będą umiejętności techniczne i umiejętność wychodzenia spod pressingu. Takich zawodników potrzebujemy w tym meczu. Chcemy tworzyć grę, a nie nastawiać się tylko na obronę - mówi przed spotkaniem z SSC Napoli trener Legii Warszawa, Czesław Michniewicz.

- Cały czas pracujemy nad stałymi fragmentami gry. Wczoraj też nad tym pracowaliśmy, mamy świetnie dorzucających zawodników, ale rzadko z tego korzystamy. Napoli to jedna z najlepiej wykonujących stałe fragmenty gry drużyn we Włoszech. Mają dużo wariantów, duża pomysłowość, różnorodność. To może być kluczowy element w czwartkowym meczu. Musimy być bardzo czujni.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (46)

+dodaj komentarz
Kibi - 21.10.2021 / 22:42, *.inetia.pl

Stanisław Sałamowicz Czerczesow zapraszamy

odpowiedz
KowaL - 21.10.2021 / 22:41, *.vectranet.pl

No i co? No i wperydol!

odpowiedz
bronek49 - 21.10.2021 / 17:09, *.chello.pl

michniewicz jestes taki świetny i twój zespół jak twoje wyniki czyli zero świetnośći

odpowiedz
bep - 21.10.2021 / 16:11, *.230.191

Wszyscy poniżej gamonie, którzy tak plujecie i wieszczycie porażkę, robiliście to samo przed meczami ze Spartakiem czy Leicester, a po wygranych dostawaliście w komentarzach sraczki z zachwytu :)

odpowiedz
Hose - 21.10.2021 / 22:57, *.play-internet.pl

@bep: i jak Gamoniu teraz piszczysz??

odpowiedz
Kris - 21.10.2021 / 16:00, *.vectranet.pl

Gra słów żeby zdjąć z piłkarzy ciężar. Legia gra zawsze o zwycięstwo ✌

odpowiedz
kalosz - 21.10.2021 / 15:36, *.mm.pl

wiadomo...jak ktos bardzo chce"nasile" to wtedy mu nic nie wychodzi.... ja "nam" z lechem....napoli musi-"my" nie musimy... :) i tu upatrywalbym szanse na 3 pkt:)

odpowiedz
Anty czesio - 21.10.2021 / 13:05, *.plus.pl

Bo już masz wyj.. gamoniu dlatego presji nie czujesz. Zresztą od początku miałeś bo jesteś amikorzem słowiku.

odpowiedz
:) - 21.10.2021 / 13:03, *.plus.pl

Miszta =Mahoń

odpowiedz
Kolega po szalu - 21.10.2021 / 13:25, *.plus.pl

@:): drugi Antolovic Machnovsky itd.

odpowiedz
Zbieracz kartonow - 21.10.2021 / 13:01, *.plus.pl

Tylko Tobiasz w bramce ma dziś być a nie ręcznik Miszta.

odpowiedz
:) - 21.10.2021 / 13:27, *.plus.pl

@Zbieracz kartonow: dziś Drewno w bramce bo musiał odpocząć dlatego bronil Tobiasz tak mówił w wywiadach przed meczem z Amica.

odpowiedz
Hose - 21.10.2021 / 12:28, *.t-mobile.pl

Trenerze niech Pan nie mówi takich rzeczy bo to oczywiste dla kogoś kto chodzi na mecze grał w piłkę na jakimś poziomie i się tym interesuje. Myślę że dzisiaj z 1-2 mecze w lidze i autobus odjeżdża z Łazienkowskiej.

odpowiedz
grzesiek - 21.10.2021 / 11:37, *.centertel.pl

Wymiar porazki od 3:0 wzwyż.

Nie czujesz presji Panie Michniewicz bo wiesz co Pana czeka. Wylot

odpowiedz
L - 21.10.2021 / 19:18, *.play-internet.pl

@grzesiek: Ty to jesteś chyba największy matoł na tym forum.

odpowiedz
Cziko - 21.10.2021 / 09:48, *.net.pl

Czesiu nie czujesz żadnej presji ale fart dzisiaj może się skończyć i poczujesz wstyd tak jak My kibice po meczach ligowych.

odpowiedz
Rob - 21.10.2021 / 06:48, *.as45177.net

Przytrzymali Czesia do meczu z Napoli ale tutaj nasz fart sie skonczy i Czesiu poleci.

odpowiedz
:) - 21.10.2021 / 13:08, *.plus.pl

@Rob: czekam na to aż go zwolnią ok zrobił mistrza i awansował do pucharów pokazał się w Europie ale ligę zawalił.

odpowiedz
bep - 21.10.2021 / 06:44, *.aster.pl

Czesiu, ufam Tobie!

odpowiedz
Edziu - 21.10.2021 / 02:23, *.tpnet.pl

Jeśli chodzi o stałe fragmenty gry , to niech Jozue i Muci (na zmianę) strzelają bezpośrednio na bramkę , potrafią (poprzeczka Jozuego ostatnio) .I JESZCZE JEDNA UWAGA apropo rzutów wolnych : niechże jeden piłkarz nie stoi przy drugim , jeśli mają wrzucać akurat w pole karne (albo strzelać bezpośrednio) . Jeden wystarczy , PO CO DWÓCH ? Nie potrzebne to jest , niech ten drugi idzie w pole karne , a nie tak ściemniają bez potrzeby . Ciekawe czy trener też to zauważy (bo chyba mam rację w tej kwestii ?) No, to czekamy na mecz .

odpowiedz
LewLegia - 20.10.2021 / 23:22, *.net.pl

,,chcemy zapamiętać każdą minutę ,,, zapamiętasz zobaczysz i my też pamiętamy co śpiewałeś.

odpowiedz
c u Lt sportowy - 20.10.2021 / 22:55, *.17.31

UUUKOOOCHAAANAAA!MAAAA!

odpowiedz
Franz - 20.10.2021 / 22:50, *.chello.pl

Tym razem niestety będą baty, na szczęście nie ma co liczyć, a nie mamy żadnych argumentów ani w obronie, ani w ataku. Podobno Michniewicz mecz odpuścì, żeby uratować swoją posadę i wygrać z Piastem

odpowiedz
TomTom1916 - 20.10.2021 / 22:07, *.plus.pl

ku..wa w lidze też nie czujesz pęcherzu?

odpowiedz
Hiszpan - 20.10.2021 / 21:56, *.telnaptelecom.pl

W upie mam LE. W Gliwicach w łeb. Z Pogonią w łeb. Czesław z Darkiem mają rozmach s...

odpowiedz
Gocław - 20.10.2021 / 21:19, *.net.pl

no a jaką możesz czuć presję ? tyle hajsu z Legii brać bez skrupułów za upokarzanie jej kibiców przez tyle tygodni to co ty możesz jeszcze czuć?

odpowiedz
Kiełby w górę! - 20.10.2021 / 21:08, *.206.164

Nie srajcie żarem, oje...iemy Napoli 1:3 i mamy zapewniony awans po 3 kolejkach. W górę serca (i kiełbachy też)! Mocno Legia!

odpowiedz
Kibic - 20.10.2021 / 22:03, *.84.166

@Komornik Stefan: Stefan, 6 razy ją podniósł! To jest najważniejsze!

odpowiedz
Komornik Stefan - 20.10.2021 / 22:24, *.centertel.pl

@Kibic: A Wiesz...coś w tym jest...

odpowiedz
K(L)AKIER - 20.10.2021 / 20:34, *.inetia.pl

Oni dużo strzelają że stałych fragmentów, a my dużo tracimy.....ale jutro nie będzie przegranego meczu

odpowiedz
grzesiek - 20.10.2021 / 20:27, *.centertel.pl

Mam dziwne przeczucie ze doataniemy minimum 5:0.

odpowiedz
L - 20.10.2021 / 21:07, *.tpnet.pl

@grzesiek:Po chu.. tak pisać dzień przed meczem? Sprawia ci to radość? A może kibicujesz innemu klubowi a tu przychodzisz potrolować?

odpowiedz
Marcin - 20.10.2021 / 21:09, *.sky.com

@grzesiek: Grzesiu bys sie wstydzil takie brednie wypisywac matole bez szkoly!

odpowiedz
Bolek - 20.10.2021 / 21:30, *.net.pl

@Marcin: to raczej matoł może kogoś za realne prognozy meczowe hejtować, bo jak ktoś chodził do szkoły to zna zasady prawdopodobieństwa, statystyki i matematyki, a nie kieruje się ciemno grodową wiarą w cuda.

odpowiedz
Andrzej - 21.10.2021 / 02:03, *.tpnet.pl

@Bolek: ''realne prognozy meczowe', tak ? A przed Spartakiem i Leicester też były takie pesymistyczne prognozy - i nic to . Trochę więcej optymizmu . A ciemny gród to Bruksela , prawdziwy Mordor ...

odpowiedz
L - 21.10.2021 / 11:23, *.tpnet.pl

@Bolek: Ooo, widze że nagroda nobla w dziedzinie "prawdopodobieństwa, statystyki i matematyki" murowana. Pogodę też przewidziałeś "matematyko-statystyku"?

odpowiedz
filand - 20.10.2021 / 20:23, *.t-mobile.pl

1:4:czy 0:5 ? Dla SsC Napoli?

odpowiedz
Pełne gacie Miodulskiego - 20.10.2021 / 20:02, *.206.164

Jaki kurs na wygraną Napoli powyżej 5 goli?

odpowiedz
Lolo Pindolo - 20.10.2021 / 21:21, *.net.pl

@Pełne gacie Miodulskiego : no a jaki może być? marny 1,15

odpowiedz
L - 20.10.2021 / 19:33, *.autocom.pl

Nie ma presji, nic nie musimy, mozemy cieszyc sie gra z takim rywalem, a na koncu i tak wyjdziemy 5 obroncami, 2 defensywnymi i bedziemy wybijac po autach...

odpowiedz
MOKOTÓW - 20.10.2021 / 19:14, *.autocom.pl

"Nie czujemy żadnej presji", to ciekawe kto tej presji nie czuje. Skoro Bardzo chciałby Pan być trenerem u ruskich, a jednocześnie widzi Pan jak Legia gra w lidze, to sory, chyba już Pan tam jest, narazie teoretycznie. W meczu w LE z kolejnym rywalem, sam się Pan przekona na ja kim pułapie jest ta drużyna. Gdzie leży problem, wypalił się Pan w Legii, i już wie, że liga poszła w pi...u? Dlaczego w LE grają tak dobrze, wręcz, jak narazie bardzo dobrze a w lidze to jest cień tej drożyny. Czy może być jeszcze bidniej?

odpowiedz
L - 20.10.2021 / 19:44, *.autocom.pl

@ MOKOTÓW: dlatego, bo sa zle przygotowani fizycznie i nie stac ich na wybieganie drugiego meczu w ciagu tygodnia. Dlaczego nagle nie widac profesora na treningach i nagle zaczeli mocniejsze treningi robic w srodku tygodnia? Mental tez kuleje, jak Michniewicz ich tylko katuje wycinkami sytuacji do wykucia, taktyka, taktyka, a po jakichs sukcesach w szatni tuz po meczu zamiast sie troche pocieszyc, poskakac, uwolnic emocje, to jest pieprzenie Michniewicza kto gdzie podal, jak padl gol, prysznic i do domu. Nic dziwnego, ze sie wypalają na mecze ligowe. W pilce tez jest miejsce na emocje, radosc, a nie ze po kazdym meczu sluchac pieprzenia Michniewicza, ktory opisuje im mecz, ktory wlasnie zagrali, po polsku, gdzie polowa druzyny nie rozumie. A przed meczem dla odmiany tez spokoj i katowanie taktyki. Oni po Leicester, ogromny sukces, wygladali w szatni jak po wygranym meczu z jakas Termalika. Tam powinan byc radosc, spiewy, ktos cos zarzuca, a tam wchodzi Michniewicz i im mowi, ze mamy 6 punktow, wygralismy, moglisby wyzej, rywal tez atakowal, bla, bla. Jakby nikt meczu nie ogladal. Tam zycia brakuje w tej szatni, odpowiedniego nastawienia mentalnego do meczu, pobudzenia.

odpowiedz
Legionista 65 - 20.10.2021 / 18:59, *.tpnet.pl

Teoria to jedno a życie pokazuje, że ciężko to zrobić w praktyce. Nawet w zwycięskich meczach było sporo błędów. Nieskuteczność rywali i Boruc w bramce, to główne powody awansu i 6 pkt. Owszem gra była niezła bo wszyscy, w przeciwieństwie do ligi walczyli do upadłego.

odpowiedz
L - 20.10.2021 / 20:00, *.autocom.pl

@Legionista 65: Co za pieprzenie. Trudno zeby lepszy rywal (Spartak, Slavia) i 2 razy lepszy rywal (Leicester) nie tworzyl sobie sytuacji z Legią. Szczescie to mozna miec w 1, 2 meczach a nie w 4 z rzedu, zwlaszcza w dwumeczu. Slavii strzelilismy 4 gole i to w roznym stylu (swietna kontra, piekny gol z dystansu, rozegrany staly fragment, po swietnym doskoku i odbiorze), trudno mowic tu o szczesciu, Borucu, czy nieskutecznosci Czechow. Oczywiscie Czesi mieli swoje sytuacje, ale tak jak ich nie wykorzystywali, tak strzelali dosyc przypadkowe gole po SFG. Trudno zeby takiego rywala (lepszego) ogrywac po 3-0 bez sytuacji z drugiej strony. Z Leicester szczescie polegalo na tym, ze powinnismy wygrac ze 2-0 zamiast 1, ten mecz byl swietny a Anglicy jedyne sytuacje mieli jak przypadkowo ktos wrzucil komus na glowe albo jak Wieteska podal na tacy a my 3 setki, jedna lepsza od drugiej. Ze Spartakiem mecz na remis, ale ruscy klarownych okazji nie mieli a my tak.

Szczescie to mial Rakow, ktory stworzyl pol sytuacji a strzelil 3 gole po stalych fragmentach a Legia nie wykorzystala 2 setek praktycznie na pusta bramke. Wtedy ktos mowil o szczesciu? Nie. Jak zatem mozna mowic o szczesciu jak walimy Czechom 4 gole, a z Leicester mamy 3 okazje praktycznie do pustej bramki (wszysc zapominaja o sytuacji Emreliego w 1 polowie gdzie odgwizdano spalonego, ktorego nie bylo). Ludzie...

odpowiedz