Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Michniewicz: Nie czujemy żadnej presji

Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

- Nie odbieram tego meczu jako prosty. Cieszymy się, że tu jesteśmy, bo czuć tu historię. Grali tu świetni piłkarze, teraz zagramy my, z zespołem, który wygrał do tej pory wszystko w lidze i prowadzi z dużą przewagą. Nie czujemy żadnej presji, mamy olbrzymią satysfakcję i cieszymy się, że możemy tu zagrać. Chcemy zapamiętać każdą minutę tego meczu, ale też wykorzystać każdą sekundę, żeby zagrać jak najlepiej. Zamierzamy wystawić optymalny skład, ale nie będzie to taki skład, którym gramy w lidze. Bierzemy pod uwagę jakość przeciwnika, ale też sposób gry. To będzie mecz na małej przestrzeni, ważne będą umiejętności techniczne i umiejętność wychodzenia spod pressingu. Takich zawodników potrzebujemy w tym meczu. Chcemy tworzyć grę, a nie nastawiać się tylko na obronę - mówi przed spotkaniem z SSC Napoli trener Legii Warszawa, Czesław Michniewicz.

- Cały czas pracujemy nad stałymi fragmentami gry. Wczoraj też nad tym pracowaliśmy, mamy świetnie dorzucających zawodników, ale rzadko z tego korzystamy. Napoli to jedna z najlepiej wykonujących stałe fragmenty gry drużyn we Włoszech. Mają dużo wariantów, duża pomysłowość, różnorodność. To może być kluczowy element w czwartkowym meczu. Musimy być bardzo czujni.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.