fot. Woytek / Legionisci.com

Gorący poniedziałek

Tąpnięcie w Legii. Trener pogodzony z losem, piłkarze na cenzurowanym

Woytek, źródło: Legionisci.com

Wszystko wskazuje na to, że sromotna porażka Legii Warszawa w Gliwicach oznacza koniec Czesława Michniewicza na stanowisku trenera mistrzów Polski. Poniedziałek będzie gorącym dniem w klubowych gabinetach.

Sytuacja w ligowej tabeli jest katastrofalna. Przed meczem z Piastem Gliwice od kadry meczowej odsuniętych zostało czterech zawodników - Lirim Kastrati, Mattias Johansson, Lindsay Rose i Jurgen Celhaka. Według napływających informacji, pierwsza trójka wyleciała dyscyplinarnie - mówi się o niesportowym trybie życia. Z kolei młody Albańczyk miał odmówić gry w sobotnim meczu rezerw.

- Wewnątrz zespołu jest gorąco. Nie wszyscy grają do jednej bramki. Nie ciągną wózka w tę samą stronę, a na to żaden trener nie może sobie pozwolić - cytuje klubowe źródło portal meczyki.pl.

Odsunięcie miało być przykładem dla innych, którzy także nie są niewinni. Wynik z boiska pokazał jednak, że ten ruch nic nie zmienił, a więc szkoleniowcowi nie udało się odpowiednio zapanować nad obecną kadrą, a przecież to część jego obowiązków. Słowa trenera Michniewicza na pomeczowej konferencji nie pozostawiają złudzeń, jak od wewnątrz obecnie wygląda sytuacja w stołecznym klubie. Nie chodzi tylko o płaszczyznę trener-piłkarze. Zawsze zwracamy uwagę na to, że kluczową rolę odgrywają także dyrektor sportowy i zarząd, którzy odpowiadają za budowę kadry i nie liczą się z głosem szkoleniowca. Od kilku lat zawsze też kończy się tym, że winien jest trener, a prezes ma pełne zaufanie właściciela.

Kto teraz?
Wiadomo, że od co najmniej kilkunastu dni (jeszcze przed meczem z Lechem) Dariusz Mioduski próbuje namówić na pracę w klubie Marka Papszuna. Trenerowi Rakowa i klubowi z Częstochowy oferowane były spore pieniądze, ale póki co nie doszło do porozumienia. Przeszkodą są też przepisy, które zabraniają trenerowi pracy w innym klubie tej samej klasy rozgrywkowej w jednej rundzie.

Według informacji meczyki.pl, ostatnio na boczny tor odsunięty został jeden z asystentów, Przemysław Małecki. Pojawiają się informacje o tym, że był nielojalny wobec Michniewicza, który ściągnął go na Łazienkowską z Lecha Poznań. Ma być “uchem prezesa” w zespole i mocno grać na siebie - informują meczyki.pl o Małeckim. Asystenta zabrakło na ławce rezerwowych w spotkaniach z Lechem, Napoli i w Gliwicach. Niewykluczone, że to on przejmie obowiązki trenera, jeżeli klub szybko nie znajdzie następcy Michniewicza.

Jeżeli dojdzie do zmiany trenera, to Legia będzie opłacała trzy sztaby trenerskie do końca sezonu, bo kontrakty Michniewicza i Vukovicia wygasają w czerwcu 2022.

Piłkarzyki...

Obecna kadra drużyny to prawdziwa Wieża Babel - 15 obcokrajowców z różnych kręgów kulturowych, w tym silna grupa portugalska. Polacy, tacy gotowi do gry, stanowią mniejszość, do tego aktualnie brakuje w szatni dwóch liderów - Artura Boruca i Bartosza Kapustki. Jeżeli dojdzie do zmiany na stanowisku trenera, to przed nowym szkoleniowcem prawdziwe wyzwanie mentalne, bo podstawą będzie scalenie zespołu. Czy jest to wykonalne? Wygląda na to, że obecna formuła doszła do ściany, a raczej uderzyła z impetem w mur. Oprócz rozliczania szkoleniowca powinno się dokładniej patrzeć na to, co zawodnicy wyprawiają na boisku. I poza nim.

WYNIKI SONDYJak oceniasz pracę Czesława Michniewicza na stanowisku trenera Legii?
SUMA GŁOSÓW: 95781
START: 02.12.2020 / KONIEC: 30.10.2021

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (207)

+dodaj komentarz
Chlodnoglowy - 26.10.2021 / 19:10, *.plus.pl

Sezon raczej stracony. Może to jest dobry czas na chwilę oddechu. Zrobić wietrzenie szatni. Zaoszczędzić na premiach dla pseudokopaczy (w zależności jak są popisane umowy). Rozejrzeć się za nowym trenerem by od nowego sezonu sięgać wyżej.

odpowiedz
Kobisborsz - 26.10.2021 / 10:02, *.stansat.pl

Jeżeli jakiś piłkarz odmawia gry, czy to treningu w rezerwach to klub chyba powinnien odmówić mu pensji ! Miodek nie bądź pasterzem degrengolady !!!

odpowiedz
(L)EGIA - 25.10.2021 / 22:30, *.play-internet.pl

Rozkapryszonym piłkarzykom pajacykom nie chce się trenować na pełnej k... Trener nie pasuje, bo goni, treningi za ciężkie, za mało wolnego czasu to go zwolnili. Kabaret co robi zarząd idąc na rękę farbowanym lisom bez charakteru. Na balowanie mają czas i zdrowie, na zapieprzanie za piłką już nie, przedszkole, pogonić te śmieszne gwiazdeczki. bo nic z tego nie będzie. Czesiek coś próbował miotłą ruszyć to go pogonili...

odpowiedz
Warszawiak - 25.10.2021 / 21:35, *.chello.pl



Piłkarzyki balowali i tańcowali tak sobie grę w Legi wyobrażali.
Dość tych gówniarzy w koszulkach Legii co ośmieszają klub.

odpowiedz
L - 25.10.2021 / 21:05, *.inetia.pl

wniosek, wymienić porugalczyków na irakijczyków, będą zapier...ć żeby pójść w europę.... a całkiem poważnie to po co te kontrakty i brać szrot który jest niechciany w klubach ? wzmacniać legię polakami a nie jakimś szrotem co się w Stolicy bawi! Legia powinna ściągnąc tych młodych co wypożyczyła i bazować na swoich zawodnikach a nie nagle będzie rządził w klubie kastrati

odpowiedz
Sasza - 25.10.2021 / 19:10, *.chello.pl

Jak zwykle, to nie trener i nie prezes tylko kibice ogarną ten burdel z piłkarzami. Na sfochowane gwiazdeczki zwalniające kolejnego szkoleniowca nic tak dobrze nie podziała jak premia w postaci jesiennego liścia. Przelew w drodze...

odpowiedz
bronek49 - 25.10.2021 / 18:49, *.chello.pl

jeżeli trener nie radzi sobie z zawodnikami i szatnią to nie ma sensu takiego trenera trzymać trener musi mieć posłuch jeżeli go nie ma to wypad z klubu on po prostu nie zareagował od razu jakby to zrobił to w dalszym ciągu by był trenerem

odpowiedz
Kamilvo1 - 25.10.2021 / 19:58, *.play-internet.pl

@bronek49: to czyli że nie ma jaj

odpowiedz
Urs 72 - 25.10.2021 / 18:32, *.chello.pl

Cała Polska się z nas śmieje ,. A Miodek z przydupasami swoimi nic jakby nic się nie działo ,Kasa z transferów się liczy a klub to hu.........takie mamy teraz towarzystwo na Łazienkowskiej

odpowiedz
kalosz - 25.10.2021 / 17:40, *.mm.pl

deja-vu... taka sytuacja miala miejsce za vuko... qrwa...dzien swistaka....Panie Miduski ogarnij ten bajzel!!!

odpowiedz
warszawiak1234 - 25.10.2021 / 16:53, *.aster.pl

Jeszcze raz powtarzam. Czesław Michniewicz to najlepszy od czasów Czerczesowa trener Legii Warszawa. A zbuntowane towarzystwo w szatni za mordę, przysolić kary finansowe i do roboty, a nie to WON z wilczym biletem! Wolę, żeby nic nie wygrali na wiosnę jak mam patrzeć na tą nędzę! Wiele widziałem na Ł3 od 1973 roku ale czegoś takiego to chyba jeszcze nie było. Takiej chuśtawki nastrojów.

odpowiedz
antek - 25.10.2021 / 16:39, *.play-internet.pl

Liście liście liście tylko liście

odpowiedz
antek - 25.10.2021 / 16:34, *.play-internet.pl

Liście liście liście tylko liście

odpowiedz
AroKosz - 25.10.2021 / 16:32, *.in-addr.arpa

Piast pokazał Legii jak się gra w piłkę i jak się wytrzymuje cięnienie. W zeszłym sezonie Piast grał bardzo słabo, był nawet ostatni w lidze. Władze klubu wytrzymały ciśnienie i nie zwolniły trenera. Wiedzą, że mają fachowca i dają mu pracować. W Legii nie ma Dyrektora Sportowego, gdyby był wszedłby do szatni i zrobił porządek.

odpowiedz
Miki - 25.10.2021 / 16:28, *.t-mobile.pl

Nowym trenerem powinien zostać Stefan Majewski.

Ogromny autorytet piłkarski (medal MŚ, mecze w reprezentacji, sukcesy w lidze krajowej, udane występy w Bundeslidze) i trenerski (spod jego ręki wyszły tłumy polskich trenerów).

I przecież legijne DNA, grał w legii przez 7 sezonów, będąc jej ważną postacią.

odpowiedz
Remino - 25.10.2021 / 16:03, *.orange.pl

armadę z Bałkanów odesłać do koszar, Portugalczyków do obozu ksarnego!

odpowiedz
Bilu grillu z pobabrilu - 25.10.2021 / 15:58, *.tele2.se

Jest info, michnik dostal kopa. Rozczochraniec i tak nic sie nie nauczyl i nie nauczy.

odpowiedz
Zbieracz kartonow - 25.10.2021 / 15:54, *.plus.pl

Okuka lub Czreczesow bo Wójcika już nie ma tylko oni by potrafili coś w tej sytuacji jeszcze zdziałać.

odpowiedz
(L)eve(L)64 - 25.10.2021 / 15:34, *.plus.pl

A co byście powiedzieli na taki szalony eksperyment: na ławce żadnego trenera piłkarze sami między sobą wybierają skład na mecz i grają to co im pasuje. Bardzo się zastanawiam i jestem ciekawy jak wyglądała by gra. I tak nie mamy nic do stracenia

odpowiedz
CIEKAWY POMYSŁ.... - 25.10.2021 / 15:38, *..

@(L)eve(L)64: NA ŁAWCE POWINIEN BRYCHCZY DECYDOWAĆ, I ASYSTĘNT JEGO, NIKT BY Z PIŁKARZY NIE ODMÓWIŁ TRENEROWI LEGENDZIE, WALKI I POŚWIĘCENIA

odpowiedz
(L)eve(L)64 - 25.10.2021 / 15:49, *.plus.pl

@CIEKAWY POMYSŁ....: I właśnie o to chodzi że najlepszą taktyką na mecz byłby brak taktyki . Taktyk wdrażanych na siłę które zabiją radość gry w piłkę.

odpowiedz
tekken (L) - 25.10.2021 / 15:57, *.230.80

@(L)eve(L)64: Kto decydowałby o składzie ciekawe.

odpowiedz
TA - 25.10.2021 / 15:58, *..

@tekken (L): KIBICE I FRIENDS LEGII

odpowiedz
Siara - 25.10.2021 / 16:12, *.icpnet.pl

@(L)eve(L)64: to by dopiero zrobił się rozpizdz..j

odpowiedz
Miki - 25.10.2021 / 16:24, *.t-mobile.pl

@CIEKAWY POMYSŁ....: Ciekawe, dla kogo najbardziej Brychczy jest legendą: Emrelego, Kastratiego, Muciego, Charatina, Josue, Rose, Johanssona, Celkaki, Martinsa, Pekharta, czy może Abu Hanny…

odpowiedz
Wolfik - 25.10.2021 / 16:27, *.mm.pl

@(L)eve(L)64: A nie lepiej inaczej? Niech Mioduski z Radkiem przed meczami ligowymi ogłaszaja casting na meczową 18-stkę. Jak sie bawić, to z przytupem :D. Plakaty na tramwajach mozna dać, chętnych pewnie nie zabraknie.

odpowiedz
CIEKAWY POMYSŁ.... - 25.10.2021 / 20:37, *..

@Miki: TO KUCHARSKIEGO ZACIĄGI BEZ AMBICJI BEZ WIEDZY O HISTORII LEGII!, U BRYCHCZEGO MAJĄ BYĆ TYLKO POLACY!

odpowiedz
c u L t super COACH - 25.10.2021 / 15:20, *..

TYLKO TRENER Z JEDNOSTKI WOJSKOWEJ , DYSCYPLINA, BIEGANIE, BIEGANIE Z PIŁKĄ , BIEGI NA PRZEŁAJ DO OKOŁA AKADEMII, TRUCHTY Z PIŁKAMI I GWAŁTOWNE SPRINTY Z PIŁKĄ NONSTOP TRUCHTANIE Z PIŁECZKAMI ASZ DO PIĘKNEGO ZACHODU SŁONKA, NIECH PIŁKI IM SIE ŚNIĄ A NASTĘPNY DZIEŃ BĘDZIE JESZCZE LEPSZY!

odpowiedz
L - 25.10.2021 / 15:16, *.tpnet.pl

Ciekawe kiedy mioduski przestanie udawać, że zna się na prowadzeniu klubu piłkarskiego...

odpowiedz
szymoniu - 25.10.2021 / 15:14, *.master.pl

Michniewicz dl Was na konferencji..."...uszanujcie to i nie zadawajcie pytan"...?...to kim on jest?...tu pytania trzeba zadawac Michniewicz..

odpowiedz
Kruszankin - 25.10.2021 / 15:11, *.t-mobile.pl

Jeśli zwolnią trenera to będzie to ogromny błąd. To będzie zielone światło dla grajków że można olewać i na patencie "zawsze jest winny trener" ślizgać się na Ł3 - byleby co miesiąc stan konta się zgadzał.

odpowiedz
Marcin 7 - 25.10.2021 / 15:10, *.47.255

Odmówił gry w rezerwach...
Nie sportowy tryb życia...
Opłacane trzy sztaby trenerskie...
Do ch@#a pana. O co chodzi???
Na prawdę jestem w stanie przeboleć brak mistrza przez sezon lub dwa ale kosztem budowy lojalnego zespołu - zarówno piłkarzy jak i sztabu trenerskiego

odpowiedz
Zupełnie Obiektywny - 25.10.2021 / 15:09, *.icpnet.pl

Chopin miał już kilku trenerów, zwalniał ich więc za każdym razem był to jego błąd, więc dlaczego sam nie stanie przed lustrem i nie powie sobie tak jestem ..ujowym Prezesem, bo zatrudniłem już x...trenerów i nic z tego dobrego nie wyszło, nie mam kompetencji, moje wybory po raz kolejny są złe....
Ich krytykuje i zwalnia, ale sam patrzy w lustro i mówi tak: to ja Chopin, łubu dubu, łubu dubu...jestem najwspanialszym Prezesem swojego klubu... i ..ujjjjj!!!

rządy Chopina
długi,
finansowanie z pseudo funduszu,
zarządzanie klubem...,
ciągłe, ale to ciągłe nietrafione zmiany trenerów

odpowiedz
Stary pijak - 25.10.2021 / 15:03, *.centertel.pl

Kiedyś była taka rozmowa po jednym meczu.. Ze Dixon tak zbladł ze był biały.. I chyba trzeba to powtórzyć..

odpowiedz
Robert - 25.10.2021 / 15:02, *.chello.pl

Kapustka ostatnio na koncercie maty bawił się na backstage z gwiazdeczkami które występowały na scenie. Wiem ze kontuzja itd ale skoro jeden lata po imprezach to reszta pewnie też ma sporo za uszami.

odpowiedz
L - 25.10.2021 / 14:50, *.plus.pl

od 16:30 Czesia ma nie być w Legii

odpowiedz
Sędzia VAR - 25.10.2021 / 15:05, *.t-mobile.pl

@L: w siedzibie bo o 17. 00 ma trening z drużyną :)

odpowiedz
L - 25.10.2021 / 17:56, *.plus.pl

@Sędzia VAR : I jak tam przebiegł trening Czesia o 17 haha

odpowiedz
Wronkie - 25.10.2021 / 14:43, *.play-internet.pl

Dla mnie zwalnianie trenera w sytuacji takiej jak obecna i poprzednie tj. gra skórokopów na zwolnienie trenera jest bez sensu. Daje to wkładom do koszulek przeświadczenie, że jak im trener nie przypasi to parę slabszych meczy rozwiążę sprawę. Moim zdaniem to oni powinni ponosić odpowiedzialność za taki stan rzeczy np: 5 porażek z rzędu 25%kary finansowej. Wyniki poniżej o czekiwań 10% itd. Wtedy może by im się Qrwa chciało grać. Dla mnie cała ta zgraja, poza pewnymi wyjątkami, to banda niedorobionych frajerów, którzy w meczach tylko statystują, a finalnie hajs na koncie i tak im się zgadza

odpowiedz
Sędzia VAR - 25.10.2021 / 14:48, *.t-mobile.pl

@Wronkie : Otóż to ale na całe szczęście na zwalniają trenera. Teraz muszą wziąć w obroty piłkarzy i się musi poprawić taka jest decyzja.

odpowiedz
AAA - 25.10.2021 / 14:41, *.chello.pl

Jeszcze niecałe dwie godzinki...

odpowiedz
Plaskacz - 25.10.2021 / 14:15, *.net.pl

A po cholerę Marek Papszun miałby zrezygnować z Rakowa? Facet byłby wariatem gdyby się zdecydował odejść z klubu, gdzie ma pewną pozycję, trenuje klub ileś lat, ma sukcesy, idą na MP i mają stabilnego poważnego sponsora jak X-Kom i normalne kierownictwo.

odpowiedz
Wolfik - 25.10.2021 / 16:04, *.mm.pl

@Plaskacz: Dokładnie. Chociaz....może jest masochistą? :).

odpowiedz
Kibolek - 25.10.2021 / 14:02, *.telefonica.de

MLADENOVIC NAJWIEKSZY SABOTAŻYSTA WYRZUCIC TEGO PARODYSTE DYSCYPLINARNIE Z KLUBU DYSCYPLINARNIE .

odpowiedz
leguny - 25.10.2021 / 14:01, *.quicknet.eu

czeska maja zwolnic: https://twitter.com/K_Stanowski/status/1452604498011164673

odpowiedz
AAA - 25.10.2021 / 13:56, *.chello.pl

Prawie 14 a tego jeszcze nie wywalili na zbity pysk?

odpowiedz
c u L t - 25.10.2021 / 13:56, *..

JEŚLI PREZES GO NIE ZWOLNI TO ZROBIĄ TO KIBICE W NASTĘPNEJ KOLEJCE,DZIĘKUJEMY ZA NAJGORSZE STATYSTYKI OBECNEJ NASZEJ LEGII,LITOŚĆ TO ZBRODNIA W OBECNEJ CHWILI, PANIE MIODUSKI ....

odpowiedz
Vuko !!! - 25.10.2021 / 13:56, *.orange.pl

To co zawsze mówiłem: pozbycie się Vuko załatwi ten klub na długo bo tylko on miał szatnię

odpowiedz
Pewne info - 25.10.2021 / 13:34, *.t-mobile.pl

Już po spotkaniu zarządu Michniewicz pozostaje dalej trenerem.

odpowiedz
tomisl(L)avsky - 25.10.2021 / 13:51, *.betanet.pl

@Pewne info : to może oznaczać jedno - Michniewicz dociągnie w Europie do wyjaśnienia sytuacji w grupie a w jego miejsce od nowej rundy wskoczy Papszun. Chyba, że będzie fatalnie to Małecki na krótką zmianę.

odpowiedz
Pewne info - 25.10.2021 / 14:09, *.t-mobile.pl

@tomisl(L)avsky: Michniewicz zostaje a Papszun choćby on chciał czy Pan Mioduski by chciał to jest to nie możliwe!!!! Regulamin rozgrywek nie pozwala na zatrudnienie Pana Papszuna są przepisy których się nie przeskoczy. Ale są tu ludzie co się wymądrzają a nie znają przepisów i nie mają o tym zielonego pojęcia!!!!

odpowiedz
Adam - 25.10.2021 / 15:57, *.chello.pl

@Pewne info : Sam się doucz zamiast czepiać się innych. Nie może prowadzić dwóch zespołów w jednej rundzie. W wiosennej już by mógł.

odpowiedz
Legionistaaa - 25.10.2021 / 13:26, *.tpnet.pl

Dać im kary finansowe i zawiesić wszystkie premie. Jak widzę Skibickiego to mnie trafia nie dość że wygląda jak debil to gra jak paralityk. Do rezerw go albo wypożyczyć w zimie. Rosołek jest o 100% lepszy od niego i wypożyczyli go.

odpowiedz
Siux - 25.10.2021 / 15:02, *.unitymediagroup.de

@Legionistaaa: Tak to jest jak z napastnika robią na siłę wahadłowego i to raz prawa raz lewa strona .Widać że chłopak się szarpie na tej pozycji.Jak powiedział Czesie młody ma wydolność ale kompletnie nie sprawdza się na tej pozycji.A jak pójdzie na wypo. to będzie grał w innym ustawieniu i to też nic nie da ani jemu ani klubowi.

odpowiedz
Roma - 25.10.2021 / 13:23, *.plus.pl

ta sytuacja z Małeckim to właśnie cały prezes - jakoś mnie to nie zdziwiło.

odpowiedz
Burridge - 25.10.2021 / 13:22, *.chello.pl

pamięta ktoś taki początek sezonu z siedmioma porażkami

odpowiedz
Semper Fi - 25.10.2021 / 13:21, *.play-internet.pl

Skald jest dobry. Ci pilkarze maja wystarczająco umiejętności by wygrywac z kazdym w lidze i nawet ogrywac mocniejszych w europie.
Problem odnosnie pilkarzy to brak przygotowania. Technika podan i strzalow, szybkosc biegu, sila fizyczna- trener z jajami musi to wymusic na treningach.
Legia przegrywa wszystkie mecze od poczatku sezonu, a pilkarzyki maja jeden trening co dwa dni bo regeneracja? Trzeb przycisnac pilkarzy do mury, albo daje rade i trenuje i gra albo wypie...ndo bo i tak przegrywamy, nie trzeba sie juz z nimi cackac Panie
Michniewicz.
Jesli chodzi o trenera, to on ma swietny warsztat taktyczny, wie jak ustawic druzyne by wygrywac z silniejszym, ale kim ma grac jak im sie nie chce...
Druga strona, ze mentalna motywacja, respekt i strach do yrenera w tej druzynie nie istnieja. Taka korporacja nawet w szatni.
Tu trzeba trzesienia ziemi pier...ondo reka w stol. Albo graj i gina za legie, albo rezerwy i dawac mlodych, sezon i tak jest juz stracony.

odpowiedz
legionista - 25.10.2021 / 13:15, *.inetia.pl

co nie którym po prostu woda sodowa uderzyła do głowy pewnie zarobki też

odpowiedz
Andrzej - 25.10.2021 / 13:13, *.allegrogroup.com

Kupują trenerowi zawodników, którzy nie zmieścili się w innych zespołach. Może to nie przypadek, że oni tam nie grali? A Papszun zawsze wybiera zawodników pasujących mu do zespołu i chyba tu tego nie dostanie... Póki co Michniewicz chciał zawodników danego profilu, a dostaje takich, że musi zmieniać ustawienie!!! Kto da radę skleić z tych rezerwowych z zespołów europejskich zespół???
Co do Michniewicza, to też od zawsze za mało rotuje i tak to się kończy, że Ci co nie mieszczą się w 11ce, a są ambitni i chcą grać to odchodzą. Sam to powiedział, że Rosołek jak systematycznie grał na wypożyczeniu to wrócił dużo lepszy od innych młodych z ławki Legii....

A to że nie kupili Kądziora, tylko tańszych zagranicznych to idiotyczne. Kądzior musiałby się starać i zapier..., aby się odbić znowu zagranicę (jak i Świerczok). A Ci z zagranicy w dużym procencie przyjeżdżają i na spokojnie najwyżej wrócą.

Trzecia rzecz, jak Liquinias w nagraniach klubowych mówi, że się nie wysypia, to jest coś nie tak. On zarabia tyle, że ma sobie ustawić tak, aby był dla klubu w 100%. Zarabia tyle, że może sobie kilka nianiek zatrudnić.

odpowiedz
Wolfik - 25.10.2021 / 13:13, *.mm.pl

Dariusz Mioduski jako własciciel kompletnie nie zna się na funkcjonowaniu piłkarskiego klubu (tak, wiem - wałkowaliśmy to od kilku lat). I byłoby to do przyjęcia gdyby otoczył sie profesjonalistami w tej dziedzinie. Niestety, z jakiś powodów tego nigdy nie zrobił a swoje błędy tuszował jeszcze większymi. W Legii od lat każdy ciągnie w swoją stronę (pamiętne słowa Żewłakowa za kadencji Leśniodorskiego o transferach - "ile środków sobie wyru...asz, tyle bedziesz miał). Własciciel patrzy na kasę (tylko), trener nie ma żadnego wpływu na sprowadzanych zawodników, a Kucharski ściąga ich z zeszytu. Kilka lat jakoś to było, aż pier... z hukiem, bo musiało.

Michniewicz zostanie zmieniony, bo tak najłatwiej. Jesli razem z nim polecą "sabotażyści i imprezowicze" to będzie znak, że mimo wszystko jest nadzieja na lepsze. Ten sezon jest stracony, zatem łatwiej posprzątać. Pozostaje pytanie kto. W tej chwili jedyną rozsądna opcja to Czerczesow, ale czy stać Mioduskiego na niego? Wszak opłacamy już dwa sztaby....

Tak czy owak, cały tegoroczny wysiłek, punkty rankingowe, kasa z LE, wszystko poszło się je...ać. Wychodzi na to, że lepiej odpuścić sobie europejskie rozgrywki do czasu, kiedy klub i włascicel będa na niego naprawde gotowi.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 25.10.2021 / 13:25, *.orange.pl

@Wolfik: Jak zwykle zgadzam się z przedmówcą:) Ale apropo Czerczesowa, to mam jedną wątpliwość. Człowiek odszedł z klubu, bo nie chciano mu zapewnić kilku lepszych piłkarzy i nie przyjmowano jego wersji tzw. "akademii", o której legendy krążą już zapewne po świecie. I miał rację, bo ilu pilkarzy wypromowano z tej "cudownej" akademii? Oczywiście, co było, to było. Pytanie - czy teraz D. zmieni zdanie i zatrudniając Pana Stanisława pozowoli, by w większym stopniu decydował o pewnych sprawach w klubie. Bo jeżeli tak nie będzie, to jestem pewny, że Czerczesow nie wyrazi zgody na firmowanie swoim nazwiskiem kolejnego kabaretu.

odpowiedz
floyd - 25.10.2021 / 13:30, *.t-mobile.pl

@Leśny Dziadek: Po raz kolejny powtarzam: odejście Czerczesowa nie miało nic wspólnego z Akademia, zarobkami itp… on za nic nie chciał zostawiać Legii i zgadzał się na wszystko, to Bogusław Lesnodorski chciał zrobić krok w przód i zamienił trenera na hasiego. Wiem to z pierwszej ręki i jest to 100% prawda.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 25.10.2021 / 13:39, *.orange.pl

@floyd: Skoro tak, to leśne dziadki zrobiły błędy - ja i Boguś:)

odpowiedz
spasiony - 25.10.2021 / 13:40, *.44.202

@Leśny Dziadek: kolego, wystarczy, ze Stanislaw zada jedno pytanie: jaki mam budzet transferowy? Odpowiedzi prezesa domyslamy sie wszyscy. Z zagranicy nikt powazny nie przyjdzie, tylko desperat albo ktos na dorobku. Ale tez nie kazdy ma ochote rzezbic w g....

odpowiedz
Wolfik - 25.10.2021 / 13:59, *.mm.pl

@spasiony: @floyd @Leśny Dziadek: Koledzy, wymieniłem Czerczesowa bo na tą chwile jawi się jako jedyna, rozsądna i dostępna "na już" kandydatura. Papszuna nie wyciągną z Rakowa bo stoi na przeszkodzie prawo i Świerczewski (i sam Papszun pewnie też miałby dylemat), a resztę rodzimej mysli trenerskiej dostepnej na rynku (Brzeczek, Nawałka, Ojrzyński, Podoliński, Stokowiec) nikt chyba - mam nadzieję - nie bierze poważnie. Jest jeszcze Vuković, któremu sam Mioduski ciągle płaci, ale to tez nie byłoby dobre rozwiązanie. Pozostaje zatem Staszek. Albo jakis noname z niższej ligi, ktoś pokroju obecnego szkoleniowca Lechii jako opcja na przeczekanie.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 25.10.2021 / 14:05, *.aster.pl

@Wolfik: Mioduski to korposzczur, ale w tym najbardziej negatywnym sensie tego słowa. On nie szanuje swoich pracowników i przestawia ich jak figury na szachownicy. Sprzedawał młodych Polaków, zanim doszli do europejskiego poziomu. Zarobił niewiele, a kariery chłopakom przystopował. Z Kapustką do tej pory nie podpisał kontraktu. Trenerów wybierał takich, którym będzie dyktował skład. Wywalił faceta-praktyka od przgotowania fizycznego, zastąpił starym profesorem. Strach pomyśleć, co mu teraz do łba strzeli.

odpowiedz
(L)ukasz - 25.10.2021 / 13:01, *.chello.pl

Prawda jest jedna - nasze pisanie i wylewanie win niczemu nie pomoże. Mioduski ze swoją świtą podejmie decyzję i karawana będzie dalej jechać. Pytanie czy z Cześkiem, czy bez niego. Nie ulega wątpliwości, że dużo za uszami ma Kucharski, który z poparciem prezesa i waściciela kupił na promocji szrot. Czesiek nim jeździ ile może, ale jak nie dyferencjał je...ie, to coś innego...

odpowiedz
(L)ukasz - 25.10.2021 / 13:11, *.chello.pl

@(L)ukasz:
Dodam jeszcze, że co by o trenerze nie mówić, to wreszcie go mamy od kilkunastu miesięcy. Natomiast na 2 kluczonych stanowiskach - prezes i dyr. sportowy zasiadają niekompetentni ludzie.

odpowiedz
jo - 25.10.2021 / 13:01, *.sekocin.pl

Mioduski co roku ma w dupie to co mówią do niego trenerzy. To korposzczur, wielki pan prezes i właściciel. Jest taki ''mundry'' że z każdym rokiem jego drużyna jest coraz słabsza, coraz trudniej tej drużynie cokolwiek osiągać poza chwilowymi sukcesami. Tu nie ma żadnej ciągłości, żadnego budowania lojalności, każdy kolejny kto tu przychodzi robi to tylko dla forsy, traktuje ten klub jak terminal przesiadkowy... Co sobie miodek zrobił - to teraz ma. Lepiej nie będzie.

odpowiedz
Żyleta - 25.10.2021 / 12:56, *.jmdi.pl

Kiedy wreszcie będzie oficjalne info że chórzysta został zwolniony….qrwa ile można czekać

odpowiedz
zygmunt - 25.10.2021 / 12:55, *.centertel.pl

W Legii brak jest cierpliwości .. oraz konsekwencji . Trudny okres wymaga jednego i drugiego . Zmiana trenera nic nie da i tylko całkiem pogrąży Legię w pucharach . Należy przestać myśleć o zdobyciu mistrzostwa w tym sezonie ... wtedy będzie się grało łatwiej . Dokładnie oglądałem , mecz z Piastem i sądzę ,że wynik odwrotny był w zasięgu .

odpowiedz
Sędzia VAR - 25.10.2021 / 13:04, *.t-mobile.pl

@zygmunt: Kolego i zgadzam się z tobą co do zmiany trenera. Kibice Legii są niecierpliwi i najlepiej jest zwolnić i wyrzucić Michniewicza a to nic nie zmieni. Ile razy już były zmiany trenerów przyniosły efekt - nie bo nie ma stabilności i systematyczności!!! Michniewicz to jest trener na lata który się nadaje a takiego Legi trzeba a nie co chwilę zmiana zmiana i zmiana nic to nie daje!!! SKORŻA przychodząc do Lecha w rozsypce w tamtym sezonie obserwował co jest nie tak co nie działa co nie funkcjonuje i w tym sezonie są tego efekty jak widać. Cierpliwość!!

odpowiedz
grzesiek - 25.10.2021 / 13:30, *.centertel.pl

@Sędzia VAR : zgadzam sie ze w Legii brakuje cierpliwosci. Zbyt szybkie zwolnienie Vukovicia po jednym niepowodzeniu w pucharach i zateudbienie tego pozbanskiego slowika jest znakomitym potwierdzeniem tej tezy.
Ale ze michniewicz to barzzo dobry trener w zyciu sie nie zgodze. Miec takich pilkarzy i zajmowac 15 miejsce to koń by sie usmiał

odpowiedz
Bu"L"i - 25.10.2021 / 12:55, *.inetia.pl

To, może, niech Vuko wraca. I tak bierze kasę a gorzej to już nie będzie.

odpowiedz
Gruby Gekon - 25.10.2021 / 15:40, *.centertel.pl

@Bu: oczywiście, Vuko wróć, wiedziałem że przyjdzie ten moment, że jeszcze za nim zatęskmimy

odpowiedz
Adam - 25.10.2021 / 12:52, *.chello.pl

Wiem, że nie o to chodzi w tym tekście, ale zastanawiam się, czy do tej pory nie znaleźli tego strzelającego z ucha w Legii, czy może nie chcą znaleźć.

odpowiedz
Sędzia VAR - 25.10.2021 / 12:48, *.t-mobile.pl

Do Prezesa Mioduskiego - nie rozsądne będzie zwolnienie trenera Michniewicza ale jakie może mieć Pan pojęcie o piłce tylko biznesowe!!!!

odpowiedz
Leśny Dziadek - 25.10.2021 / 12:45, *.orange.pl

I jeszcze jedno - ktoś nawet napisał, że temat "batona mnie zabije". A ta sytuacja też świadczyło o tym, ze Czesław nie panuje nad sytuacją. Panowie, pomyślcie - zawodnik wyjmuje batona, cukierka, lizaka, krówkę i dopiszcie, co jeszcze chcecie i zajada smakołyka w trakcie meczu, aż mu się uszy mało nie urwą. To wydaje się śmieszne i idiotyczne, ale jak powiedział ktoś w Matrixie "Pozory tylko mylą'. Skoro to nic takiego, to dlaczego podczas meczu, obok boiska nie ma szwedzkiego stołu? A niech jedzą wszyscy, kto ma ochotę. Po strzeleniu bramki można nawet podać w nagrodę ośmiorniczki. Do tego dzban piwa, słowo dzban jest jak najbardziej na miejscu. Albo browar w specjalnej kieszeni, z tyłu koszulki. Jak masz ochotę, sięgasz i pijesz. To jest poważny klub piłkarski Legia Warszawa, czy złobek, bo nawet o przedszkolu trudno mówić w takiej sytuacji. Chyba, że jest to tzw. "lokowanie produktu" podczas meczu i klub ma wymierne zyski finansowe. Tylko oby nikomu nie przyszło do glowy, żeby w ten sam sposób reklamować np. najnowszy model sukienek lub spódnic. Ktoś powie - ale przecież tam grają faceci...I tu mam pewne wątpliwośći...

odpowiedz
gutek - 25.10.2021 / 12:44, *.chello.pl

Legia musi być Polska a nie cudzoziemska

odpowiedz
Biała Siła - 25.10.2021 / 12:53, *.vectranet.pl

@gutek: kiedyś o tym pisałem ,że to nie może tak być ,no ale amok niektórych jest jaki jest ,

odpowiedz
Mlbets - 25.10.2021 / 12:59, *.centertel.pl

@gutek: dlaczego? Najlepsze kluby na świecie bazują na dużej liczbie obcokrajowców. Zobacz składy drużyn w Anglii czy we Włoszech.

odpowiedz
quad74 - 25.10.2021 / 13:12, *.chello.pl

@Mlbets: Ale tam wiadomo, kto jest gospodarzem, a kto gościem. A u nas niekoniecznie.

odpowiedz
Biała Siła - 25.10.2021 / 13:29, *.vectranet.pl

@Mlbets: Tak to prawda ,ale tam są znani kopacze o ugruntowanej pozycji i nie pozwolą sobie na takie numery ,a u nas ,liga na chwilę i gdzieś dalej ,więc klub jest niewolnikiem takiego kopacza

odpowiedz
76 - 25.10.2021 / 12:39, *.orange.pl

Z całym szacunkiem ale jeżeli trener ma honor i nie czeka na listopad bo kolejna wypłata wpłynie na konto to powiniem podać się do dymisji i to za porozumieniem stron....ciekaw jak musi się czuć widząc takie "firmy" przed Legią jak radomiak i stal i mając 1punkt przewagi nad strefą spadkową....miejsce legii w tabeli, ilość przegranych meczów, i to że w pierwszej rundzie ma absolutną pewność ze nie obroni mistrzostwa jest Hańbą dla klubu....

odpowiedz
Os// - 25.10.2021 / 12:36, *.cyfrowypolsat.pl

Tylko ''rozmowa wychowawcza'' pomoże scalić drużyne. Do dzieła.

odpowiedz
Endrjuuu - 25.10.2021 / 12:47, *.mediatelekom.pl

@Os//: Popieram. Jesień w pełni... Liście spadają.... Tylko jeszcze na Łazienkowskiej nie zaczęły spadać....

odpowiedz
JANUSZ Z SILVER - 25.10.2021 / 12:34, *.38.17

NIECH EKIPA SPORTOWA PRZEMÓWI TYM WKŁADOM DO KOSZULEK W JAKIM KLUBIE GRAJĄ ? CZY ARTEK NIE MOZE POGADAC Z PAROMA DECYZYJNYMI

odpowiedz
Antyberg - 25.10.2021 / 12:33, *.centertel.pl

Pisałem o tej wiezy babel juz w wakacje, wiedziałem, że niestety moze tak to się skończyć! Brawo panie Kucharski i Mioduski! Ode mnie jak zwykle 8 gwiazdek!

odpowiedz
dgsdf - 25.10.2021 / 14:05, *.chello.pl

Nie byłem zadowolony z zatrudnienia czesia 711, ale przez pewien czas Legia grała na tyle dobrze że przekonał mnie na tyle żeby go nie hejtować. Problemem jest drużyna skręcana naprędce. Ch...j wie jakie były ustalenia z tymi piłkarzami, skoro nawet Król Artur ma jakiś wkur... Ponoć, to plota, ale prezes mu nie zapłacił czegoś co obiecał na gębę. Podobnie mogło być z tymi piłkarzami. Także w tym konflikcie, mimo że nie będę tęsknił za Czesiem, to jednak pierwsza zmiana powinna nastąpić na stanowisku prezesa i dyrektora sportowego.

odpowiedz
postronny - 25.10.2021 / 12:30, *..

Faktycznie to legia cudzoziemska.. Czerczesow zamordysta zrobiłby z tym porządek.I albo 2 drużyna gwiazd a on ogrywałby młodych co na utrzymanie w tej paralidze powinno wystarczyć na utrzymanie. Budowa drużyny na nowy sezon.

odpowiedz
Mlbets - 25.10.2021 / 12:47, *.centertel.pl

@postronny: ci młodzi nie potrafią zdominować na 4 poziomie rozgrywek a mają się utrzymać w Ekstraklasie? To nie Football Manager. Tutaj młodzież spadłaby i to gładko.

odpowiedz
na chłopski rozum - 25.10.2021 / 12:28, *.citystrada.pl

kopacze sie opier...aja, prezesina wymyśla dziwne koncepcje a po dupie dostaje zawsze trener! Tu Mourinho by nie pomógł! Burdel jeden wielki...

odpowiedz
quad74 - 25.10.2021 / 12:24, *.chello.pl

Czy kiedykolwiek w historii Legii zdarzyło się, by już w październiku przegrała mistrzostwo?

odpowiedz
bum - 25.10.2021 / 12:20, *.virginm.net

Minely 4 lata i co moge powiedziec?
- A NIE MOWILEM???
Wszystkie znaki na niebie i ziemii podpowiadaly do czego mioduszczak doprowadzi ten klub i co? Nie mylilem sie.... Po tym kilku letnim pier...lniku, i przed rozpoczeciem tego sezonu zgadywalem (bo wrozbita nie jestem do ch...a!) ze nawet na puchary sie nie zalapiemy po tym sezoni i co? Nie mylilem sie.
A bylem wyzywany itd ze jestem DEBIL, ODKUPUJ KLUB CWANIAKU itp itd...
Legia skutecznie zostala zniszczona i okradziona przez pudla. On i jego hajsy maja sie dobrze a nawet b dobrze uwierzcie ze on jedyny zyskal na tym wszystkim... wykorzystal marke Legii zeby nabic kabze i nie dlugo spier...li stad zostawiajac zgliszcza. Dalej mnie wyzywajcie a wychodzi na to ze myslacy tacy jak ja maja dobra rozkmine jednak bo to wszystko bylo zauwazalne i do przewidzenia juz 3 lata temu. Nie ufalem mioduskiemu od poczatku... Jego ruchy byly dosc klarowne i mialy jeden jedyny sens... Pozbyc sie wszystkich zwiazanych z klubem i przestawic go na zarobek dla samego siebie... Kto nie ulozyl tych klockow sam jest glupi...
Wszystko zaczelosie od szeregu sukcesow Legii w LE i awansie do LM... wtedy ta ... zwachala szanse i wypier...ila Legie w powietrze... cwanie i chytrze ale ja i kilka osob z miejsca to rozkminila....
Zeby opisac caly ten schemat krok po kroku musialbym artykul napisac osobny haha a nie komentarz... Jego dzialanie krok po kroku wskazywaly na to co nas czeka. Ja neie wiem ze ludzietego nie zauwazyli. Przykre
mioduski grabarz Legii!!!!!!!!!!!!!!! twu!

odpowiedz
grzesiek - 25.10.2021 / 12:25, *.centertel.pl

@bum: o kurde ameryke ześ odkryl chlopie :)

odpowiedz
bum - 25.10.2021 / 12:48, *.virginm.net

@grzesiek:
Duzo wczesniej przed Toba chlopie :)
Ty jestes jednym z tych co michniewicza bronili oraz fanem wszolka wiec nie zaczepiaj mnie grzesiu lepiej

odpowiedz
grzesiek - 25.10.2021 / 12:55, *.centertel.pl

@bum: fanem wszołka może nie ale uwazam ze byl dobrym calkiem pilkarzem bynajmniej za kadencji Vuko. Teraz mamy uwazam ze najsilniejszy sklad personalny odkad tylko paniecia siegam a gramy piach. Nigdy nie bylem zwolennikiem zatrudbienia grubej pyry

odpowiedz
Kuchy King - 25.10.2021 / 12:18, *.vectranet.pl

Leszek Ojrzyński do końca sezonu, a potem Papszun, któremu wygaśnie kontrakt w Rakowie.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 25.10.2021 / 12:50, *.orange.pl

@Kuchy King: Bez sensu, dla obu stron. Ojrzyński to poważny facet i nie zrobi z siebie królika doświadczalnego, na tak krótki okres. Dla klubu też bez sensu, lepiej przekazać zespół do końca roku komuś z obecnego sztabu - Małecki, Pirillo. I bez względu na wyniki (nauczeni doświadczeniem z Vuko), bezwzględnie szukać odpowiedniego trenera. Jeżeli nie znajdzie sie do końca roku, to jak napisałeś - od następnego sezonu.

odpowiedz
OZNZ - 25.10.2021 / 12:17, *.centertel.pl

Trener powinien zostać do końca rundy, chyba, że to on jest kością niezgody, i to on powoduje napięcie w szatni. Jest kryzys, ale czy inny sztab lepiej sobie z nim poradzi? I znów ktoś nowy, nowe pomysły, nowe koncepcje ? Bez sensu. Ja bym dał Czeskowi do końca rundy czas, nie ogarnie tematu to wypad, teraz się dogadać ze sztabem, że maja czas na wyjście z kryzysu, jeśli się nie uda to rezygnują z pozostałego wynagrodzenia. Żaden Papszun nie przyjdzie, a Miodousty nic lepszego niż Czesław nie wymyśli. Brzeczka może ? Żart. Jest źle, ale to nie Czesiu za to tylko odpowiada. Przede wszystkim prezes i dyrektor sportowy. Potem zawodnicy.

odpowiedz
grzesiek - 25.10.2021 / 12:21, *.centertel.pl

@OZNZ: do konca rundy Ty tak serio? Przeciez tej pyrze od początku coś nie pasowało najpierw Paweł Wszołek mu nie pasował a teraz pewnie każdy już mu nie pasuje. Jakoś u Vukovicia Wszolek byl kluczowym pilkarzem i jednym z najlepszych a u grubego sie nie łapał do pierwszej 11.
Mamy obecnie swietnych pilkarzy. Od czasu nikolicia prijovicia rado lepszych nie mielismy.

odpowiedz
Sado - 25.10.2021 / 12:28, *.orange.pl

@grzesiek:
Czemu Wszołek nie gra w słabym klubie Bundesligi?

odpowiedz
bum - 25.10.2021 / 12:51, *.virginm.net

@grzesiek: Oooo ... a nie mowilem ?? fan wszolka hehehe. Ty to tez jestes pozorant bo nie dawno broniles michniewicza a teraz po nim jedziesz. Ale za wszolkiem to sztywno stoisz on taki sam parodysta jak i gruby michniewicz, a tacy kibice jak ty to poziom poznanski wiec idz stad chlopaku

odpowiedz
grzesiek - 25.10.2021 / 13:00, *.centertel.pl

@bum: wspomnialem o wszolku bo to troche dziwne odsuwać najlepszego wowczas pilkarza od składu. Ale ok.

Co do michniewicza mozecie przesledzic moje wpisy nigdy nie bylem zwolennikiem jwgo zatrudnienia tylko zwolennikiem pozostawiwnia Vuko. O michniewiczu napisalem dobre slowa jedynie po meczu z spartakiem i leicester bo troche te zwyciestwa mi zamydlily oczy. Z taką ofensywną grą a raczej jej brakiem nie mamy czego szukac w eueopie a nawet w ekstraklapie
Mamy najlepszy sklad w ekstraklaspie a zajmujemy 15 miejsce. Kpiny

odpowiedz
bum - 25.10.2021 / 13:23, *.virginm.net

@grzesiek:
Wszolek nigdy nie byl najlepszym pilkarzem w Legii... a ty ciagle wspominasz ta parowe z konwiktorskiej. Zle mu bylo to wyjazd a nie jakies gwiazdorzenie przereklamowanego kreta. Tyle w temacie wszolka

odpowiedz
mietowy - 25.10.2021 / 12:17, *.t-mobile.pl

a jeszcze jedno juz po radomiaku bylo widac ze cos Panom nie wychodzi i ze beda problemy i wcale sie nie pomylilem w swoich przeczuciach

odpowiedz
Odwet - 25.10.2021 / 12:16, *.com.pl

Tylko proszę dajcie spokój z Vuko....wstawiał do składu tego drewniaka niby napastnika o nazwisku Kulenović, a na ławce siedział Carlitos. I jak to Vukovic pięknie tłumaczył dlaczego ten drewniak gra. Miodek kazał mu go wystawiać bo chcieli go sprzedać za wszelką cenę. I dlatego nie było wtedy Ligii Europy bo odpadliśmy z Glasgow Rangers...Krótką macie pamięć.

odpowiedz
Adams - 25.10.2021 / 12:14, *.pljtelecom.pl

Tymczasowy trener - Petrillo
Papszun najwczesniej od 01/22, bardziej prawdopodobne, że po zakończeniu sezonu.

odpowiedz
Niepijący alkoholik - 25.10.2021 / 12:08, *.206.62

Po prostu w Legii jest problem alkoholowy i trzeba sobie to jasno powiedzieć. Wysłać ich na wszywkę i wtedy możemy zacząć o czym działać.

odpowiedz
grzesiek - 25.10.2021 / 13:02, *.centertel.pl

@Niepijący alkoholik: ale oni są młodzi i nie bedą chcieli sie zaszyć a nikt ich nie zmusi :)

odpowiedz
dino - 25.10.2021 / 12:08, *.vtelecom.pl

Michniewicz pracuje w Legii od września 2020, to teraz co roku będziemy zmieniać trenera? Do końca rundy pewnie ten asystent Małecki, a potem znów ktoś nowy? Miodek, ogarniasz?

odpowiedz
J1980 - 25.10.2021 / 12:07, *.com.pl

Mioduski musi zrobić porządek przede wszystkim w gabinecie bo tam się wszystko zaczyna. Natychmiast zatrudnić dobrego managera na stanowisko prezesa/dyrektora który nie tylko jest sprawnym biznesmenem ale przede wszystkim zna się na piłce...
Był dopiero taki człowiek do wzięcia, nazywa się Maciej Sawicki. Moim zdaniem najbardziej klimaty człowiek w polskiej piłce

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 25.10.2021 / 12:07, *.play-internet.pl

Mam nadzieję,ale i obawy,że to powolny,acz nieunikniony koniec Dariusza Mioduskiego w Legii.Bo odejście Dariusza,oznacza koniec Legii,gdyż paradoksalnie,pomimo,że to Mioduski doprowadził nasz klub do sytuacji nie widzianej od kilkudziesięciu lat,że już po 10 kolejkach na tytuł mistrza Polski nie mamy szans,to jego odejście spowoduje,że katastrofa w Legii będzie nieunikniona.Jedynym rozwiązaniem,które być może uratuje nasz klub przed upadkiem,to zmiana polityki prowadzenia klubu przez prezesa.Traktowanie klubu,jak maszynkę do robienia pieniędzy zazwyczaj kończy się upadkiem,bo jak to mówią "najpierw pracujesz na nazwisko,a potem nazwisko pracuje na ciebie".Tak samo było z Legią-dopóki mieliśmy opinię europejskiego średniaka,oraz etatowego zdobywcy tytułów w lidze i w pucharach,to piłkarze mieli jakąś wartość rynkową.Brand "Legia" najbardziej rozwinął Leśnodorski,który wprowadził Legię na europejskie salony,a żeby nie amatorszczyzna p.Ostrowskiej (ale przecież nie tylko ona zawiniła) w meczu z Celtikiem,to mogliśmy na dłużej zagościć w eurolidze.I nie chcę tu wychwalać Bogusława,ani nie tęsknie za nim,ale gołym okiem widać różnicę jak było wcześniej i jak jest teraz.Co prawda tak jeden jak i drugi był/jest nastawiony na zarabianie pieniędzy,ale zdecydowanie lepiej się wychodzi na zasadzie "kto nie ryzykuje,nie pije szampana-B.L"niż "Grosz do grosza a będzie kokosza-D.M".Niestety,ale Mioduski nie wyciąga żadnych wniosków ze swojej,jakże błędnej polityki prowadzenia klubu i woli kontraktować kilku słabych zawodników,obarczając co rusz nowego trenera,żeby coś z tego drewna wystrugał,niż sprowadzić 1-2 piłkarzy,którzy nawet będą kosztować "nieco więcej"ale wniosą do Legii wartość dodaną.Niestety ale bezrefleksyjne brnięcie Mioduskiego tą drogą do nikąd skłania mnie do podejrzeń,ze taki scenariusz został dokładnie zaplanowany przez Mioduskiego i jego doradców.Po pierwsze "siedzimy w Legii,dopóki żre",a po drugie "prawdziwe pieniądze w Legii zarabia się gdzie indziej".No cóż,po mojemu to jesteśmy w dupie i nie bardzo wiemy,gdzie jest z niej wyjście.Zdrówka.

odpowiedz
Maciek - 25.10.2021 / 12:13, *.chello.pl

@FOREVER LEGIA: po zdaniu że odejście Dariusza oznacza koniec Legii nie chciało mi się czytać. No sorry ziom ale na Legie zawsze znajdzie się chętny do kupna więc o ile nie będzie to jakiś ITI czy inne ścierwo to może być tylko lepiej, a w ogóle byłoby najlepiej gdyby jakiś dużo koncern kupił klub i sypał kasą porównywalną czy troche większą niż zadłużony Mioduski

odpowiedz
floyd - 25.10.2021 / 12:20, *.t-mobile.pl

@Maciek: Nie masz pojęcia o czym mówisz. Nikt Legii nie kupi, zadłużonej, bez stadionu ( ten jest miasta i Legia za niego płaci), bez gruntów, bez perspektyw, z frekwencja na poziomie 18tys… Do tego dochodzą gwinty Mioduskiego i reszty na funduszach i pożyczkach.
A koncern zainwestuje prędzej w klub z Czech niż w polski grajdolek

odpowiedz
xxc - 25.10.2021 / 12:41, *.126.81

@Maciek: no no... faktycznie inwestorzy walą drzwiami i oknami. jeszcze jaki wybór, ITI nie, mioduski nie, tamten czy ten tez nie bo ścierwo... kto więc ci został, by odkupić udziały od mioduskiego?

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 25.10.2021 / 12:46, *.play-internet.pl

@Maciek: Ta,"zawsze się znajdzie jakiś chętny".Po Mioduskim zostaną zgliszcza,bo po pierwsze to Legia ma długi,a nie prezes,więc następny właściciel zacznie swoją fantastyczną przygodę z Legią od spłacenia zadłużenia.Po drugie,to napisałem wcześniej,ale "Tobie nie chciało się czytać",to powtórzę;Dopóki Legia miała swoją markę,to była wartością samą w sobie.Odkąd Mioduski spuszcza Legię po równi pochyłej w przepaść niebytu,wartość brand'u spadła i liczba chętnych,żeby zainwestować w klub również skurczyła się do minimum,o ile nie do zera.Co zaś do Twojego stwierdzenia,że "duży koncern z dużą kasą załatwią sprawę" jest stwierdzeniem tak absurdalnym,jak opinia,że "tylko dosypywanie hajsu do N.F.Z u uratuje służbę zdrowia".Nam nie potrzeba bogatego wuja z Ameryki,nam potrzeba kogoś,kto będzie miał jakiś pomysł na Legię na za pięć lat.Rewolucje nigdy nie kończyły się dobrze,tak w klubach,jak i w życiu,bo zawsze po przewrotach zostawał haos.Gdyby Mioduskiemu choć odrobinę zależało na sukcesach sportowych,to też o tym pisałem-to zamiast co okno sprowadzać kilku słabych zawodników,powinien kontraktować 1-2 trochę droższych,ale podnoszących poziom,a za tym i wartość medialną klubu,co się przecież również przekłada na realne zyski finansowe.Ale tu potrzeba czasu,a Mioduski go po prostu nie ma Albo nie ma go ktoś,kto "z tylnego siedzenia kieruje autem".Zdrówka.

odpowiedz
paw_pawela - 25.10.2021 / 12:06, *.telkab.pl

... mamy dość!!!! pożyczone ale pasuje do obecnej sytuacji
a tak poważnie trener musi rzadzić i budzić respekt, czy nasz? mam wątpliwości.

odpowiedz
Dobrze poinformowany - 25.10.2021 / 12:06, *.plus.pl

Sprawy mają się następująco: zmiana trenera to rzecz przesądzona, natomiast nie wiadomo kiedy dokładnie nastąpi, gdyż Prezes Miodousty chciałby, żeby sztab Michniewicza zrzekł się przysługujących do końca kontraktu pieniędzy. W zamian oferuje użycie swoich rozległych wpływów w europejskim futbolu i pomoc w objęciu posady trenera reprezentacji. Podobno w grę wchodzą oldboje San Marino. Gdyby ta opcja nie wypaliła, na stole leży ekskluzywny kontrakt na 5 walk w KSW. Czesław miałby tam występować jako Sumo 711, ale trener się waha, bo podobno kiedyś po wódce źle gadał o Pudzianie. Decydujący może się okazać as trzymany w rękawie przez Dyrektora Radka. Ma chodzić o skrzynkę przetworów cioci Mieci.

odpowiedz
Darek - 25.10.2021 / 12:03, *.chello.pl

Jeżeli trener widzi,że w drużynie dzieje się źle to reaguje.Tak właśnie postąpił Czesław.
Druga sprawa to jeżeli trener nie dostanie wsparcia od właściciela i zarządu to piłkarzyki w każdej chwili mogą zwolnić każdego trenera.To się u nas powtarza co rok.
Przyjdzie nowy trener na początku będzie dobrze a za rok już go tu nie będzie.

odpowiedz
kuba83urs - 25.10.2021 / 12:03, *.chello.pl

a tak Kastrati p... o przywiązaniu do Legii. od początku było to dziwne i nienaturalne. j... pajac. mam serdecznie dość tego, że po raz kolejny to piłkarze rządzą w klubie. Vuko jednak częściowo udało się zrobić z tym porządek, chciałbym, by wrócił do nas w roli szkoleniowca.

odpowiedz
WiernyKibicZwycięskichDrużyn. - 25.10.2021 / 12:01, *.55.238

To jest nienormalne tyle lat i ciągle to samo te same błędy, ten sam schemat nowy trener, banda piłkarzyków z łapanki byle taniej, a często są to nawet nieźli technicznie jak na naszą śmieszną ligę kopacze ale zazwyczaj nie chcą ich w innych klubach bo są z nimi problemy o czym szybko się przekonujemy, a w dodatku multikulti i tworzą się grupki każdy gra o swoje a nie dla drużyny, aby tylko się nie przemęczyć, ciągłe chrzanienie głupot że zmęczeni albo że jeszcze nie zgrani a jak się mają zgrać jak tu co rok rewolucja i cały skład i sztab do wymiany co roku zaczynamy od nowa. Ale jakoś w klubie mają krótką pamięć, co rok albo półtora to samo ile można nie wyciągać wniosków z własnych błędów ? To się musiało tak skończyć prędzej czy później, nie ma się co oszukiwać te mistrzostwa z poprzednich lat były co najmniej fartowne i tylko dzięki temu zdobywane że ta liga jest śmieszna i słaba. Ciężko patrzyć z optymizmem jeśli klubem włada partacz i człowiek łatwo wierny i dający się manipulować różnym cwaniaczkom.

odpowiedz
emoka - 25.10.2021 / 12:00, *..

moim zdaniem powinno być tak:
1. Michniewicz zostaje bo jak go zwania to piłkarze będą zwalniali kolejnych trenerów którzy będą od nich wymagali pracy.
2. piłkarze pierwszej drużyny 24h w ośrodku w Ksiażenicach do czasu poprawy wyników w lidze
3. jak się komuś nie podoba taki układ to rozwiazanie kontraktu lub rezerwy
4. sezon w plecy więc grać młodymi z akademii

odpowiedz
Leśny Dziadek - 25.10.2021 / 12:08, *.centertel.pl

@emoka: Niestety to już się nie uda, za daleko to poszło. Michniewicz stracił poważanie u wszystkich. U tych, którzy balowali, i u tych którzy trenowali i patrzyli na bezkarność grupy bankietowej. Chyba, że jesteśmy naiwni i myślimy, że Czesław nie wiedział, co się dzieje....

odpowiedz
autor - 25.10.2021 / 15:43, *.clouddc.eu

@emoka: ale wiesz, ze grając młodymi z akademii to Legia zaliczy pewny spadek?

odpowiedz
Boruc i Jędza! - 25.10.2021 / 11:54, *.t-mobile.pl

Boruc i Jędza do roboty!!! rozliczyć tych zagranicznych op...dalaczy i leserów czy innych chlejusów!!! Ktoś musi zrobić w szatni porządek!!! Jazda z k...wami!

odpowiedz
Tito - 25.10.2021 / 11:53, *.chello.pl

Skoro Vuko ma ważny kontraktniech zrobi do konca sezonu porzadek.. Akurat on dobrze weryfikuje pilkarzy i potrafi zrobic porzadek z gwiazdeczkami...

odpowiedz
bum - 25.10.2021 / 12:05, *.virginm.net

@Tito: hahaha.. Tyyyyyy... dobre dobre lubie to xD ciekawy pomysl hahaha bez kitu

odpowiedz
Tak - 25.10.2021 / 11:52, *.play-internet.pl

Zostawił bym Czesława na złość pilkarzykom żeby im pokazać kto tu rządzi, bo na pewno nie powinni być to oni

odpowiedz
inka - 25.10.2021 / 11:50, *.vectranet.pl

zostawić trenera, a rozpier...lic cały ten zaciąg obcokrajowców i zarząd.

odpowiedz
Litza - 25.10.2021 / 11:53, *.vectranet.pl

@inka: ????????????????

odpowiedz
Grupa szuka nowych członków - 25.10.2021 / 11:49, *.plus.pl

Wojtek Kowalczyk mówił w jednym z programów o grupie pijackiej w Legii . Ciekawe kto należy do tej grupy

odpowiedz
Young - 25.10.2021 / 12:00, *.inetia.pl

@Grupa szuka nowych członków: On sam jest pewnie założycielem i prezesem. Drugiej takiej mordy pijackiej w Legii nie było.

odpowiedz
Pacz - 25.10.2021 / 12:07, *.t-mobile.pl

@Grupa: Alkohol to jest niestety zmora polskiej piłki. Kto nie chce pić, tylko woli przyłożyć się do treningu, szybko wchodzi na wyższy poziom i ucieka z Polski, byle dalej od chlejusów.

odpowiedz
Też lubie - 25.10.2021 / 12:18, *.com.pl

@Grupa szuka nowych członków: myślę że Wojtuś co do grupy pijackiej wie co mówi

odpowiedz
Żeg(L)arz - 25.10.2021 / 12:29, *.chello.pl

@Young: Był.Nazywał sie Podbrożny, przed meczem reprezentacji w gazetach że zatruł sie bananami a w rzeczywistosci na odtruciu alkoholowym w Tworkach.

odpowiedz
Szkoda - 25.10.2021 / 11:43, *.hert.pl

U nas chyba nigdy nie będzie normalnie. Już się wydawało, że trener na lata a jak zwykle jego praca skończy się jeszcze na jesieni. I to jeszcze z gorszym skutkiem ligowym, bo na obronę mistrzostwa to nie ma co liczyć, chyba że wydarzy się jakiś cud.

odpowiedz
Po co Papuszun - 25.10.2021 / 11:41, *.play-internet.pl

Czerczesow by się przydał wziąłby za mordy gwiazdeczki i pseudo gwiazdeczki i może zaczęli by grać jakby rzygali po każdym treningu...

odpowiedz
Bilu z pobabrilu - 25.10.2021 / 11:40, *.tele2.se

@Lesny Dziadek, @Wolfik: ze taki bedzie bajzel i tak to sie potoczy to ja o tym pisalem od poczatku jak tylko pojawily sie plotki ze michnik ma byc trenerem. Pozniej wypunktowalem jego kunszt trenerski i mysl szkoleniowa. To mnie wysmiali, opluli, oszczali i wycenzurowali. Kazdy kto uprawial sport na wyzszym poziomie potrafil to wyczuc na kilometr. Po raz kolejny wyszlo ze mialem racje. A znafcy szczekali, szczekaja i beda szczekac.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 25.10.2021 / 11:55, *.centertel.pl

@Bilu z pobabrilu: Po tych wszystkich wynalazkach, myśleliśmy że wreszcie do Legii wybrano trenera. I rzeczywiście tak było. Tylko wybrano trenera nie dla Legii. Przekonałem się o tym w momencie, kiedy ograły nas: Podbeskidzie i Stal. I nie chodzi tylko o porażki, ale o styl, a raczej jego brak. Po zakończeniu poprzedniego sezonu wiedziałem, że jest kryzys, ale (wiem to teraz), pomyliłem się myśląc, że Czesław da sobie z tym radę. Z innej strony, uważam że szansę powinien dostać każdy. I teraz do sedna - najważniejszym pytaniem jest to, czy po tych 5 latach właściciel wreszcie nauczony (a może jednak nie) smutnymi doświadczeniami, wyciągnie odpowiednie wnioski. Bo jeżeli chodzi o mnie, to jego ostatnia szansa. Później nikt tego człowieka poważnie nie będzie traktował. Chociaż i teraz wielu z nas, już tak ma...Pozdrowienia

odpowiedz
spasiony - 25.10.2021 / 13:47, *.44.202

@Bilu z pobabrilu: kolego, dobrze cie tu widziec. Nie rozumiem powodow cenzurowania i banicji z forum. Serdecznie pozdrawiam.

odpowiedz
Bilu z grilu pobabrilu - 25.10.2021 / 14:00, *.tele2.se

@spasiony: A ja Tobie szczerze dziekuje za te kilka milych slow. Rowniez serdecznie pozdrawiam.

odpowiedz
k. - 25.10.2021 / 11:39, *.orange.pl

Nie lubię śpiewaka. Nigdy go tu nie powinno być ale jeśli już jest to on jest ustaleń a nie skórokopy. Chcą balować? To do baletu. Traktują klub jak trampolinę? To do cyrku! I tak zachowują się jak klauny śmiejąc się po obitych słupkach.

Chyba trybuny powinny im przypomnieć w jakim klubie grają. To nie jest jakaś kurtyzana ani kurort w których się miło spędza czas. Banda amatorów co myślą, że są cwańsi od reszty. Nie są.

odpowiedz
grzesiek - 25.10.2021 / 12:15, *.centertel.pl

@k.: Z tym ze Vuković miał duzo gorszych pilkarzy a grali o wiele lepiej. To nie wina pilkarzy tylko tego trenera.

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 25.10.2021 / 11:32, *.btcentralplus.com

Agent Michniewicz wykonal swoja prace. Wiadomo, kibic Arki. Od teraz bedzie legenda w Gdynii !!

odpowiedz
Paweł - 25.10.2021 / 11:28, *.centertel.pl

Niesportowy tryb życia? I to ma być wina trenera? To nie przedszkole....skoro pseudo sportowcy wola balować niż trenować to żaden trener ich nie zmieni...szkolić młodych Polaków i budować drużynę na swoim "narybku" gdzie będzie ambicja do wyniku zespołu...uważam że Michniewicz jest bardzo dobrym trenerem. Pozdrawiam

odpowiedz
dino - 25.10.2021 / 11:35, *.vtelecom.pl

@Paweł :
Dokładnie co ona ma ich jak bandę uczniaków śledzić i wysyłać do kąta za niesportowe zachowanie?

odpowiedz
Leśny Dziadek - 25.10.2021 / 11:44, *.centertel.pl

@Paweł : Przypomnieć koledze, jak było za Czeczesowa? Oni nie tylko ledwo oddychali po treningach. Czuli oddach Staszka w każdej chwili...Ale gdy trener pije piwo nawet na konferencji, gdy pokazuje browarny badziuch, częstuje piwem na tej samej konferencji (zniesmaczonego) Wieteskę. To jest tylko wina zawodników? Ja ich nie bronię, tylko ogarnijmy temat od każdej strony.

odpowiedz
Szpaku - 25.10.2021 / 11:26, *.net.pl

Jurek Brzęczek i sia la la...karuzela trwa!

odpowiedz
Papszun to fatalny pomysł - 25.10.2021 / 11:26, *.t-mobile.pl

Papszun w Legii? A co on takiego wygrał? Jeden puchar Polski. W eliminacjach do Ligi Konferencji (w rewanżu) wszyscy widzieli co Belgowie zrobili z Rakowem i jak się Raków mizernie prezentował. Przecież u nas na Ł3 te wszystkie gwiazdeczki zjedzą tego całego Papszuna bo on żadnego autorytetu nie ma bo mieć nie może. Z Papszunem byłoby jeszcze gorzej niż ze słowikiem Czesławem.

odpowiedz
Szczecinianin - 25.10.2021 / 11:25, *.t-mobile.pl

Za Legią jestem od Lat 90 od pierwszego meczu derbowym z jakimś tam klubem z Warszawy... Brakuje silnej ręki Stasia Czeczesowa... On by ich wszystkich ustawił, takie moje zdanie. Pozdrawiam Panie i Panowie

odpowiedz
Matti1916 - 25.10.2021 / 11:23, *.plus.pl

Wszystko wina naszego prezesa to on tak skomponował kadrę nie dając trenerowi w tej kwestii żadnego zdania.

odpowiedz
Gocław - 25.10.2021 / 11:22, *.aster.pl

Szamotulski w 2017 roku:
...Mnie też nie będzie. Utożsamiam się z prezesem Leśnodorskim i nie wyobrażam sobie współpracy z prezesem Mioduskim. Wiem też, że w pierwszym zespole Legii zawodnicy chcieli wydać oświadczenie, że chcą, by prezesem Legii został Leśnodorski. Inaczej to pójdzie jak w dominie, najpierw pierwsza kostka, potem stanie się tragedia...

odpowiedz
Do Gosław - 25.10.2021 / 11:32, *.orange.pl

@Gocław: zawodnicy mają grać, a nie decydować kto ma być prezesem. Jeszcze tego k**** brakowało. To nie związek zawodowy, tylko firma, która sowicie wynagradza swoich kluczowych pracowników. A Szamo niech sobie zrobi swój klub, weźmie na prezesa Leśnego, a na rzecznika prasowego Stanowskiego.

odpowiedz
Gocław - 25.10.2021 / 11:59, *.aster.pl

@Do Gosław:
Gosław napisałeś? Dziś znów masz obiad nad zlewem ze słoika?
Twarzą w twarz z Panem Szamotulskim, taki wyszczekany byś nie był.

odpowiedz
zaba285 - 25.10.2021 / 12:45, *.grupaping.pl

@Gocław: mimo, że nie jestem fanem lokowanego, to w 100% się zgadzam. to są pracownicy, im chyba odp...iło i mają się za jakieś gwiazdy i że to ich klub...
wyje...ć dyscyplinarnie z klubu i jeszcze pozwać za niesubordynację. w innyh firmach od jakby odmówił pracy (np gra w rezerwach) to od razu by wyleciał

odpowiedz
Gocław - 25.10.2021 / 13:42, *.aster.pl

@zaba285:
Ty się zgadzasz w 100%, a piłkarze mają Twoje zgadzanie się, w głębokim poważaniu i kompromitują nas na każdym kroku.
Wy...ć? Pozwać? Jaką masz podstawę prawną do tego?

Nie mam zamiaru dłużej dyskutować. Chciałem tylko powiedzieć, że nikt poważny nie chce współpracować z Panem Mioduskim. A Pan Szamotulski powiedział, to już 4 lata temu.

odpowiedz
Gosław - 25.10.2021 / 14:22, *.orange.pl

@Gocław: a ty twarzą twarz ze mną. Btw. mówimy o tym samym ,,Panu" co grał w 2-3 z widzewem?

odpowiedz
Gocław - 25.10.2021 / 15:30, *.aster.pl

@Gosław:
Napisz gdzie i kiedy chcesz się spotkać.

odpowiedz
floyd - 25.10.2021 / 11:17, *.t-mobile.pl

Przecież my kroczymy droga Lecha, a oni nasza… i tu i tu są właściciele którzy g…no się znają na piłce a chcą na niej zarabiać. U nich był Skorza, potem Urban, Bjelica, Djurdevic, Nawalka i ten Polak, nie pamietam nazwiska, Dariusz bodajże. U nas? Magiera, Kilku amatorów, Vuko, Michniewicz i teraz będzie Brzeczek albo asystent Michnieiwcza. I za rok znowu karuzela.
Legia nie jest już tym Klubem który był za czasów Lesnodorskiego, teraz jest to korpo pełna gęba, gdzie marnotrawione są pieniądze masowo, nic nie jest zgodne z logika, wszędzie mnóstwo złotoustych amatorów ale pi ar i marketing wspaniały.
Czarny ten poniedziałek dla nas.

P.S. FOREVER LEGIA, Leśny, Wolfik wiem ze nie macie z tego satysfakcji, ale racja była po Waszej stronie.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 25.10.2021 / 11:39, *.centertel.pl

@floyd: Satysfakcji nie ma żadnej. Znowu wszystko runęło, i kolejny raz trzeba budować od początku. Ciekawe, czy tym razem powstaną mocne fundamenty i wreszcie Pan Darek zrobi to jak należy. Jednego jestem pewny, to ostatnia szansa dla jego koncepcji prowadzenia klubu piłkarskiego. Kolejnego upokorzenia kibice już nie zniosą. Klub zawsze będzie w naszych głowach i przede wszystkim w sercach. Ale D. straci jakikolwiek szacunek. Od najważniejszej sprawy czas zacząć - od zatrudnienia kompetentnego PREZESA / DYREKTOEA SPORTOWEGO - człowieka, który będzie w stanie ogarnąć to wszystko. Niestety (zastanawiałem się, czy to napisać. Nie chcę wyjść na wiecznego malkontenta, ale trudno), patrząc na to, jakie decyzje D. podejmował do tej pory, mam obawy, czy wybór będzie właściwy, a przede wszystkim czy w ogóle tak będzie. Ale obym się tym razem pomylił, bo wszystkim nam zależy na Legii, o jakiej marzyliśmy i jakiej chcemy - Legii dominującej i walczącej w lidze i grającej w pucharach jak w tym sezonie do meczu z Napoli. Oczywiście chodzi o wyniki i zaangażowanie, bo styl był delikatnie pisząc taki sobie. Ale walka do upadłego, to powinna być podstawa. Styl to zadanie dla odpowiedniego trenera. Trzymam kciuki mimo wszystko, mimo tych wszystkich upokorzeń. Podobno wiara czyn cuda, ten ostatni raz postaram się uwierzyć w...cud...

odpowiedz
KibicL - 25.10.2021 / 11:16, *.plus.pl

Ja wierzę Wojtkowi Kowalczykowi, że w Legii jest tzw. grupa bankietowa od lat zresztą. Kto wie lepiej jak nie on który swego czasu sam był menadżerem takiej grupy. Niestety wszystko jest w rozsypce i nie łatwo będzie to wszystko teraz poskładać. Trzeba prawdziwego tsunami aby wstrząsnąć tym towarzystwem.

odpowiedz
Tomek - 25.10.2021 / 11:14, *.150.66

Zostawić Michniewicza, wywalić piłkarzy

odpowiedz
Tombo - 25.10.2021 / 11:51, *.com.pl

@Tomek: Popieram

odpowiedz
Ńn - 25.10.2021 / 21:25, *.orange.pl

@Tomek: Dokładnie albo zapisać ich do AA

odpowiedz
heksair - 25.10.2021 / 11:13, *.chello.pl

"Polacy gotowi do gry" - zawsze ta sama gadka. W Szachtarze Donieck od lat jest kolonia brazylijska i klub nie ma z tego powodu problemów. Ilu "Mołdawian gotowych do gry" jest w Szeryfie? Zanim ściągnie się jakiegokolwiek piłkarza, wystarczy poświęcić po prostu więcej czasu, niż tylko 10 minut na obejrzenie kompilacji zagrań na YT. Popytać, uzyskać informacje na temat tego, ile łapał kontuzji, czy pracuje na treningach, czy dogaduje się z kolegami z zespołu, czy profesjonalnie podchodzi do życia poza boiskiem, czy ogarnia w kwestii taktyki. To jest OBOWIĄZEK ludzi, którzy ściągają tu tych patałachów; oni dostają za to pieniądze. A że niektórzy z tych skórokopaczy to zwykłe k... to jest inna rzecz. Bóg/matka natura, w zależności w co kto wierzy, dała im przywilej, że mogą zarabiać na życie na nieporównywalnie lepszym poziomie, niż 99% społeczeństwa, i to "haratając w gałę", a te szmaty, mendy niewdzięczne, chleją z radości, bo raz na jakiś czas udało im się prosto kopnąć piłkę. W każdym innym zawodzie pracodawca miałby prawo takich idiotów wywalić na zbity pysk ze wpisem do akt i może najwyższy czas lobbować za tym, żeby niektóre zachowania móc sankcjonować.

odpowiedz
Adbi - 25.10.2021 / 11:28, *.net.pl

@heksair: w punkt diagnoza tylko co robić by ratować sezon i przyszłość?

odpowiedz
starszy - 25.10.2021 / 11:12, *.nsti.pl

Lekarstwo na wszystkie te problemy jest jedno- Stanisław.

odpowiedz
artekketra - 25.10.2021 / 11:12, *.aster.pl

No właśnie cały problem w tym że prezes na pełne zaufanie właściciela... ????

odpowiedz
Yesman - 25.10.2021 / 11:11, *.t-mobile.pl

Tak się kończy budowanie zespołu multikulti. Już nie raz było to przerabiane, ale baran u sterów w żaden sposób nie uczy się na błędach. Mioduski zwolnij prezesa!

odpowiedz
Zduneq - 25.10.2021 / 11:11, *.inetia.pl

Proponuję sprawdzić ile czasu pradowcował Ferguson w Manutd albo Klopp w Bvb.

Tylko w Polsce 3 przegrane mecze to już kryzys, po 5-6 ultimatum, po 7 zwolnienie.

odpowiedz
piotr_zabki - 25.10.2021 / 11:10, *.centertel.pl

A tak nieskromnie zapytam: gdzie jest k.... BORUC i JEDZA? To czasem nie oni są od porządków w szatni????

odpowiedz
Agius - 25.10.2021 / 11:23, *.chello.pl

@piotr_zabki: jeden z kontuzją, drugi pauzuje za kartki ;-)

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 25.10.2021 / 11:49, *.play-internet.pl

@Agius: I co z tego? Do szatni Nie moga wejsc I ciagle gamoni stawiac do pionu? Chyba maja obaj wy&&&ane na to, bo zaraz emeryturka...
Nie zdazylem sie nauczyc nowych nazwisko w druzynie a juz beda do wywalenia na szrot, bo przyjda kolejne wklady do koszulek...

odpowiedz
Kris - 25.10.2021 / 11:09, *.centertel.pl

Jak się spieli potrafili wygrać z ruskimi angolami czy Czechami . Nie jestem zwolennikiem Michniewicza ale teraz po tym artykule widać że to nie tylko on jest winny .

odpowiedz
Mioduski out!! - 25.10.2021 / 11:09, *.tpnet.pl

Wszystko zaczyna składać się w jedną całość. Żadnej radości po wygranym meczu w szatni, kontuzja Boruca, brak od dłuższego czasu Trenera Dowhania, dziwne wpisy na Instagrama różnych zawodników. Widać, że ta drużyna nie jest zgrana z Trenerem, zarządem. Niestety to co zrobił mioduski ostatnimi latami jest kryminałem. Wyrzucając Vukovicia, rozje*ał całą Legijną rodzinę. Mam nadzieję, że wrócimy do czasów Leśnodorskiego, Magiery, Vukovicia, Staśka, gdzie Legia była jedną wielką rodziną niezależnie od wyników. Pamiętajcie!!!
Legia to MY!!

odpowiedz
Wojtek - 25.10.2021 / 11:15, *.aldesa.pl

@Mioduski out!!:

No ten Vuczko który drenuje kasę klubu za nic mając inne propozycje to masz racje. Legionista z krwi i kości XD

odpowiedz
Miki - 25.10.2021 / 11:41, *.t-mobile.pl

@Mioduski out!!: Skoro Vukovic ciągle na kontrakcie, to może należy mu wręczyc gorący kartofelek. Tak przynajmniej do końca jesieni?

odpowiedz
grzesiek - 25.10.2021 / 11:52, *.centertel.pl

@Wojtek: a co to kogo obchodzi czy Vuković poszedl dalej za trenera czy ciagnie kase z klubu? Ja tez bym wolal ciagnac kase z klubu i sie doksztalcać zeby byc jeszcze lepszy.
Obejrzyj chociazby Legia Gornik 5:1 za czasow Vuko. Rywale nie mieli nic do gadania. Oprocz dwumeczu z omonią Legia była silna jak nigdy a pilkarzom bardzo dobrze sie wspolpracowalo z trenerem.

odpowiedz
DZ - 25.10.2021 / 11:07, *.centertel.pl

Czy w tym roku chórzysta, czesiek, zarabia w amice?

odpowiedz
(L)eon - 25.10.2021 / 11:06, *.plus.pl

Czas wreszcie rozliczyć tych pseudo grajków jechać z nimi cały mecz za co biorą grubą kasę za to że szmacą Nasz klub więcej grać młodymi a tym którym się nie chce pogonić na zbity ryj

odpowiedz
Profesjonalizm - 25.10.2021 / 11:05, *.plus.pl

Grać w takim klubi i wybrać wódę. Ehhhh.

odpowiedz
Dd - 25.10.2021 / 11:04, *.supermedia.pl

To Dyrektor sportowy nie sprawdził że pijaków ściąga? Amatorka.

odpowiedz
Korek - 25.10.2021 / 11:03, *.91.50

Dajcie spokój z tym Czerczesowem - taki wybitny trener? Fajnie że wtedy coś graliśmy - za Magiery, Berga itd też coś graliśmy. Papszun - Raków to nie Legia - jestem na nie

odpowiedz
Leśny Dziadek - 25.10.2021 / 11:15, *.centertel.pl

@Korek: Czyli kto, konkretnie? Bo pisanie wszystkiego na nie, to łatwizna.

odpowiedz
Korek - 25.10.2021 / 11:48, *.91.50

@Leśny Dziadek: Może Ojrzyński? Na 100% to lepszy wybór niż Brzeczek, Nawałka

odpowiedz
Leśny Dziadek - 25.10.2021 / 12:02, *.centertel.pl

@Korek: Ok, tylko co on osiągnął, i w jakich klubach pracował? Nie chcę przez to umniejszyć jego warsztatowi. Tylko pytanie, czy to jest trener dla Legii, chcącej grać w pucharach? Mam poważne obawy, czy to nie kolejny trener, który będzie się uczył np. gry na 2 frontach? A tutaj na naukę czasu nie ma. Widzisz problem jest taki, że z jednej strony czasu mało, z drugiej warto przemyśleć wszystko trochę dłużej i oby do tych samych wniosków doszedł właściciel...

odpowiedz
Leśny Dziadek - 25.10.2021 / 12:21, *.orange.pl

@Korek: Ps. O Brzęczku i Nawałce to lepiej w ogóle nie piszmy...Będę w szoku, gdy któryś z tych ludzi obejmie Legię...

odpowiedz
luki - 25.10.2021 / 11:00, *.t-mobile.pl

Jerzy Brzęczek widziany na lazienkowskiej . Przyszły trener jest już znany ale czy to będzie już?

odpowiedz
Leśny Dziadek - 25.10.2021 / 11:20, *.centertel.pl

@luki : A ja widziałem niedawno, w okolicach Łazienkowskiej tych dwóch z kabaretu ,,Ani Mru Mru,, Jeden mówi, drugi pokazuje, nie można tego nie zrozumieć...Będą pasować do wieży Babel w Legii.

odpowiedz
T - 25.10.2021 / 11:00, *.com.pl

Trener...trener? Nie ma dobrych graczy przede wszystkim.

odpowiedz
(L)egia - 25.10.2021 / 10:58, *.243.184

Czerczesow wystarczyłby w zupełności.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 25.10.2021 / 10:57, *.centertel.pl

Poproszę o sondę: kto powinien zostać trenerem Legii: 1.Marek Paszun 2. Stanisław Czerczesow 3.Inny polski trener 4.Inny trener z zagranicy.

odpowiedz
Normalny człowiek - 25.10.2021 / 10:56, *.net.pl

Czy leci z Nami pilot?
Nie! Koniec złudzeń.

Niestety, nie wierzę też, że zapadną mądre decyzje, które pozwoliły by uratować ile się da w tym sezonie i przygotować solidne podwaliny pod przyszły. A do naprawienia jest sporo.

Najgorszy scenariusz na trenera: wujo Brzęczek. Boję się, że właśnie on pasuje Miodkowi do "koncepcji"

odpowiedz
spasiony - 25.10.2021 / 10:54, *.44.202

I znow wlasciciel bedzie rozliczal prezesa, ja prdl....

odpowiedz
grzesiek - 25.10.2021 / 10:54, *.centertel.pl

A za Vukovicia była zgoda, pilkarze przypominali rodzinę. Z żalem żegnali trenera.

Dariusz coś ty odje***ł?

odpowiedz
(L) - 25.10.2021 / 10:52, *.play-internet.pl

Mioduski przestań mi Legie prześladować.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 25.10.2021 / 10:51, *.centertel.pl

Artykuł zgodny ze stanem faktycznym. Pytanie - czy tu będzie chciał przyjść normalny trener...? Przecież w klubie wszystko się rozpadło. Na miejscu Papszuna, czy Czeczesowa bardzo gruntownie i poważnie zastanawiałbym się nad objęciem tego bałaganu. Ale z drugiej strony to są ludzie, którzy lubią wyzwania. Tylko czy to nie jest misja samobójcza... W każdym razie czas nie na porządki w klubie, tylko na remont kapitalny. I należy zacząć wreszcie od właściwej strony Panie Dariuszu....

odpowiedz
Negundo - 25.10.2021 / 10:49, *.metrointernet.pl

Chyba jednak Czerczesow. Ale tylko razem z niedźwiedziem.

odpowiedz
Dany - 25.10.2021 / 10:48, *.54.40

Albo Stasiu albo Marek

odpowiedz
Mladen - 25.10.2021 / 10:48, *.38.226

A melanż trwa!

odpowiedz
ark - 25.10.2021 / 10:48, *.cyfrowypolsat.pl

od dawna wiadomo że te pseudo piłkarzyny mają za dobrze i że wylewanie pomyj wyłącznie na trenera jest bardzo krzywdzące. niestety to nie pierwsza taka sytuacja i nie pierwszy klub w kraju z takimi problemami, to jest jednak świeżutkie więc szambo wręcz kipi i nie wyobrażam sobie nikogo kto w krótkim czasie będzie w stanie nad tym wszystkim zapanować. proponowałbym wypłaty minimalne a premie wyłącznie za osiągnięte korzystne wyniki, niestety od lat trwająca rozpusta finansowa sprawia że jest to nierealne i niewykonalne. celem numer jeden na dziś pozostaje tylko zdobycie pucharu polski, w przeciwnym razie żegnaj europo, szkoda tym bardziej, że po kilku cieniutkich latach znów udało się na pucharowym podwórku zdobyć trochę rankingowych punktów, za rok może się okazać że to wszystko psu w dupe

odpowiedz
Kalarepa - 25.10.2021 / 10:42, *.play-internet.pl

Pilkarze zagraniczni balują na Mazowieckiej i podrywają dziewczyny zamiast profesjonalnie pracować. Żenada.

odpowiedz
Klepak junior - 25.10.2021 / 11:28, *.chello.pl

@Kalarepa: kiedyś by pod tym klubem dostali w pizde a teraz mamy takich kibiców jakich mamy. Na mieście lewactwo sie panoszy jak nigdy indziej, piłkarzyki pajacują, odwróć tabele Legia na czele.. W tym klubie wszystkich należy zmienić - od silnorękich mających coś do powiedzenia po kudłatego. Warszawo dokąd zmierzasz?

odpowiedz
marcelino8 - 25.10.2021 / 11:50, *.cyfrowypolsat.pl

@Klepak junior: Klepaku, Zgadzam się z Tobą w 100%

odpowiedz
(L) - 25.10.2021 / 10:37, *.centertel.pl

Stanisław "Biegaj job twoju mać" Czerczesow

odpowiedz
Do (L) - 25.10.2021 / 10:51, *.orange.pl

@(L): tak, ale nie wydaje mi się w obecnej sytuacji. Za dużo do stracenia biorąc pod uwagę jaką ma pozycje u nas.

odpowiedz