Czesław Michniewicz - fot. Hagi / Legionisci.com

Oficjalnie

Michniewicz zwolniony z funkcji trenera!

Woytek

Czesław Michniewicz nie jest już trenerem pierwszej drużyny Legii Warszawa. 51-letni szkoleniowiec pracował w klubie od 21 września 2020 roku, czyli 399 dni. Obowiązki trenera przejął dotychczasowy trener Legii II Marek Gołębiewski.

Michniewicz prowadził drużynę Legii w 55 spotkaniach i wygrał 56% z nich. Szkoleniowiec doprowadził do realizacji dwóch najważniejszych celów - zdobył mistrzostwo Polski i awansował do fazy grupowej Ligi Europy. W międzyczasie prowadzona przez niego drużyna przegrała dwukrotnie Superpuchar Polski, raz odpadła z Pucharu Polski i odpadła w eliminacjach Ligi Mistrzów.

W sezonie 2020/21 za kadencji Michniewicza średnia zwycięstw wynosiła 62% (20 zwycięstw, 8 remisów, 4 porażki), piłkarze Legii strzelali 2,13 gola na mecz, a tracili 0,78 gola na mecz. Do tej pory w sezonie 2021/22 średnia zwycięstw wynosi 48% (11 zwycięstw, 3 remisy, 9 porażek), piłkarze Legii strzelają 1,3 gola na mecz, a tracą 1,3 gola na mecz.

Poniżej prezentujemy zestawienie dorobku drużyny za kadencji ostatnich szkoleniowców.

Trenerzy Legii w ostatnich latach:
(nie)osiągnięcie celu - moment, w którym zespół zdobywa trofeum/awansuje do pucharów lub odpada z rozgrywek

CELE
Trenermeczezwycięstwa / remisy / porażkiśrednia pkt. / % zwycięstwMPPPSPgrupa LMgrupa LEfaza pucharowa EP
Michniewicz5531 / 11 / 131,89 / 56% TAKNIENIE, NIENIENIE, TAKTAK
Vuković6737 / 12 / 181,84 / 55% NIE, TAKNIE-NIENIE-
Sa Pinto2815 / 7 / 61,86 / 53,5%-NIE--NIE-
Klafurić1511 / 1 / 32,27 / 73%TAKTAKNIENIE--
Jozak2716 / 3 / 81,89 / 59%------
Magiera5028 / 12 / 101,92 / 56%TAK-NIENIENIETAK
Hasi185 / 6 / 71,17 / 27,7% -NIENIETAK--
Czerczesow3523 / 6 / 62,14 / 65,7%TAKTAK----
Berg9760 / 18 / 19 *2,04 / 61,8%TAK, NIE -, TAKNIE, NIENIE, -TAK, TAKTAK, -

* - wliczone wyniki z boiska w meczach z Celtikiem (2-0) i Jagiellonią (0-0)


Trenerzy Legii od momentu powstania nowego stadionu:

Trenerpoczątek pracykoniec pracyliczba dni
Czesław Michniewicz21.09.202025.10.2021399
Aleksandar Vuković2.04.201921.09.2020538
Ricardo Sa Pinto13.08.20181.04.2019231
Aleksandar Vuković1.08.201813.08.201813
Dean Klafurić14.04.20181.08.2018109
Romeo Jozak13.09.201714.04.2018213
Jacek Magiera24.09.201613.09.2017354
Aleksandar Vuković19.09.201624.09.20166
Besnik Hasi3.06.201619.09.2016108
Stanisław Czerczesow6.10.20151.06.2016239
Henning Berg19.12.20134.10.2015654
Jan Urban1.06.201219.12.2013566
Maciej Skorża1.06.20101.06.2012731

WYNIKI SONDYJak oceniasz pracę Czesława Michniewicza na stanowisku trenera Legii?
SUMA GŁOSÓW: 95781
START: 02.12.2020 / KONIEC: 30.10.2021



CZYTAJ: Radosław Kucharski o powodach zwolnienia Michniewicza, sytuacji w drużynie i nowym szkoleniowcu

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (118)

+dodaj komentarz
gazza - 26.10.2021 / 18:27, *.inetia.pl

Moim marzeniem jest by do Legii wrócił Dragomir Okuka !
Nowy stadion - Stary znakomity trener - Takie jest moje marzenie !

odpowiedz
Błąd, błąd, błąd. - 26.10.2021 / 12:35, *.124.11

Wielkie kluby stoją murem ze swoimi dobrymi trenerami. Dlaczego Ferguson prowadził ManUtd od 1986 do 2013 roku? Bo był dobry i miała wsparcie klubu. Przecież Czerwone Diabły nie wygrywały każdego meczu. A jednak cierpliwość kierownictwa klubu popłaca. Michniewicz powinien zostać na dłużej, tak jak wcześniej Magiera. Takie nieprzemyślane nerwowe ruchy pokazują tylko rozdygotanie zarządu. Jesus Gil z Atletico Madryt potrafił zwalniać trenerów co 3 mecze, ale to był szaleniec. A takie nerwowe ruchy okazują tylko, że piłkarze zwalniają trenerów a powinno być odwrotnie.

odpowiedz
MK - 28.10.2021 / 15:53, *.187.2

@Błąd, błąd, błąd.: Michniewicz nigdy nie powinien być w Legii. Ale jeśli już był, to powinien zostać i naprawić tą sytuację. Tak samo jak wcześniej Vuko, czy Magiera. Zmiana trenera każdej jesieni skutkuje tym, że jesteśmy dalej w tym samym miejscu, albo nawet się cofamy. To niepotrzebne wydatki na gaże dla trenerów i piłkarzy (bo nowy trener, to nowe nazwiska), brak spójnej wizji rozwoju, a w rezultacie powolny upadek Klubu. Być może właśnie się skończył najlepszy okres w historii Legii. Paradoksalnie największą zasługą jest słabość innych drużyn w naszej lidze, choć na pewno nie można zapomnieć, że jakieś podwaliny zbudował Berg i Urban. Ale teraz już nic z tego nie zostało.

odpowiedz
:D - 26.10.2021 / 09:23, *.orange.pl

Ilu trenerom LEgia aktualnie płaci kapuste xD?

odpowiedz
MK - 28.10.2021 / 15:46, *.187.2

@:D: z obecnym, to już trzem

odpowiedz
Matt - 26.10.2021 / 01:12, *.tpnet.pl

Statystyki potwierdzają to, co mówi nam szkiełko i oko... Czerczesow i Berg.

odpowiedz
Bbk - 26.10.2021 / 01:38, *.comcast.net

@Matt: z tabalek tak wynika niepodlega to dyskusji ale wreszcie ktos powinien wyciagnac konsekwencje od grajkow i pokazac ze trener to Boss zeslac do rezerw i tyle i stanac morem za trenerem i niema co tu pier.,$/c wcale nie najgorszym trenerem

odpowiedz
Matt - 26.10.2021 / 15:34, *.tpnet.pl

@Bbk: Oczywiście też z tym się zgadzam. Trener jest funkcyjnie nad piłkarzem, nie na równi, poza tym powinien w klubie być dłużej niż średnio zawodnik. Z tego wynika, że klub powinien trzymać za trenerem i vice versa. Piłkarzom się nie podoba to wypad. Widzę tę dzisiejszą młodzież to już wiem też jak to jest w klubie. Strzeli bramkę i już jest królem. Instagrama, ale królem. Dłużej biegają za fryzjerem jak za piłką.

odpowiedz
Zlb 82 - 25.10.2021 / 23:12, *.t-mobile.pl

Pseudotener dołki kopał pod swoim szefem!!¡!

odpowiedz
Jerz z Potoku - 25.10.2021 / 22:29, *.chello.pl

Moją formą pożegnania z trenerem Czesławem Michniewiczem niech będzie niżej przytoczony fragment z artykułu, który pojawił się w dzisiejszej prasie. Dedykuję go również tym wszystkim niedowiarkom i malkontentom, którzy twierdzili i nadal twierdzą, że b. szkoleniowiec Legii miał stworzone w Klubie wszelkie warunki do odnoszenia kolejnych sportowych sukcesów. Cyt.:
(...) "Nie jest przy tym tajemnicą, że Warszawa wciągnęła kilku nowych zawodników. Kibice twierdzą, że w nocnych klubach regularnie widują m. in. Rose’a i Mahira Emreliego. I to nie tylko po meczach. Ciekawa jest także sytuacja Johanssona. Już po meczu z Leicester pojawiły się informacje, że zawodnik ma wynajęty dom nad Zalewem Zegrzyńskim, w którym organizuje huczne imprezy, mocno zakrapiane alkoholem. Mieli się na nich pojawiać również koledzy z drużyny. Informacje te docierały do sztabu i "szwedzki turysta", jak w drużynie nazywa się obrońcę, otrzymał reprymendę. Ta jednak nie poskutkowała, bo przed spotkaniem z Piastem doszło do powtórki. - Niektórych zbierano z podłogi - usłyszeliśmy".
Takim informacjom zaprzeczył dyrektor sportowy Legii - Radosław Kucharski - który w poniedziałek po południu spotkał się z dziennikarzami wraz z nowym trenerem mistrzów Polski - Markiem Gołębiewskim.
"Jeśli macie takie informacje, że piłkarze imprezują, proszę, dajcie nam znać. Pomóżcie nam. Bo my takich informacji nie mamy - powiedział Kucharski, który zgodnie z Gołębiewskim przyznał, że wszyscy odstawieni przez Michniewicza piłkarze normalnie wrócą do treningów. - Każdy zaczyna z czystą kartą - powiedział Gołębiewski".
Ps.: pytanie za gwarantowaną kwotę 1000 zł; czy ww. reakcję legijnego dyrcia ds. sport. oraz po. trenera pierwszej drużyny - można uznać za profesjonalną, czy też niefortunną?
Kibicowskie serdeczności

odpowiedz
Matt - 26.10.2021 / 01:16, *.tpnet.pl

@Jerz z Potoku: Zawsze będę twierdził, że to właśnie brak profesjonalizmu, niepoważne podejście do zawodu, zbyt wielkie ego i ręce skierowane tylko "do siebie", stawiają polską piłkę właśnie w takiej pozycji. Takich balangowiczów odwiedziłbym jako prezes klubu w tym burdelu i wywalił na pysk z klubu.

odpowiedz
Radosław K. - 26.10.2021 / 22:57, *.chello.pl

@Jerz z Potoku: Potwierdzam. Szwedzki turysta robi dobre balety.

odpowiedz
AdamJ - 25.10.2021 / 22:17, *.chello.pl

Zdawaj sprzęt i ochrona odprowadzi cię do wyjścia, draniu.

odpowiedz
Daras ZS - 25.10.2021 / 22:02, *.t-mobile.pl

No i niestety po raz kolejny paru pseudo piłkarzy jest w stanie zwolnić trenera bo im troszkę w głowach zaszumialo. Trener trenerem ale gdzie jest całą reszta zarzadzajacych tym klubem znów dali znak tym baletnicom że mogą robić co chcą a ukażą i tak kogoś innego. Porostu smutne i nigdy w tym klubie lepiej nie będzie dopóki takie sytuację będą miały miejsce.

odpowiedz
Legionista - 25.10.2021 / 21:50, *.centertel.pl

@Jac Tylko kadry sie nie buduje na multi kulti w szatni + młokosy i i doświadczony Boruc z Jędzą.

odpowiedz
Legia-LovingLublinianka - 25.10.2021 / 21:27, *.centertel.pl

Zachowanie trenera we wczorajszym meczu było niegodne naszej Legii. Haniebne okazywanie swoją postawą, swoją biernością, że "mnie to już nie dotyczy", "ja już wiem, co ogłoszą jutro". Smutny koniec. Zasłużony. Z wiarą w nowego trenera, z nadzieją, że Legia udowodni, że jest "semper heroica".

odpowiedz
Warszawiak - 25.10.2021 / 21:21, *.chello.pl

Wychodzi na to że Piłkarzyki balowali a on nie był w stanie nic z nich wydusić na boisku.

odpowiedz
Potezny Mati BORAS - 25.10.2021 / 21:18, *..

Powodzienia Legio w Pierwszej Lidze!

odpowiedz
L - 25.10.2021 / 21:20, *.play-internet.pl

@Potezny Mati BORAS: Powodzenia na kartkówce z matematyki jutro.

odpowiedz
Korda - 25.10.2021 / 21:16, *.centertel.pl

To do kiedy Legia teraz będzie płaciła Czesiowi?

odpowiedz
LewLegia - 25.10.2021 / 20:58, *.net.pl

Dzisiaj kolacja smakuje jakoś lepiej, a po info, że prezesem nie jest pudel śniadanie, obiad i kolacja będą najlepsze od dekady.

odpowiedz
bep - 25.10.2021 / 20:51, *.autocom.pl

Obyśmy jeszcze nie zatęsknili za Cześkiem...

odpowiedz
Gocław - 25.10.2021 / 21:44, *.net.pl

@bep: Aptekarze w Wawie już płaczą bo koniec zysku ze sprzedaży awiomarinu w dniu meczu.

odpowiedz
Koko123 - 25.10.2021 / 20:46, *.10.77

Zobaczcie co bredzi Kucharski nt. baletów, transferów itd. to jest plucie kibicom w twarz to co się tutaj odje.....ło

odpowiedz
atmosferic - 25.10.2021 / 20:35, *.orange.pl

hip hip huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

odpowiedz
Jac - 25.10.2021 / 20:33, *.vectranet.pl

Da narzekajacych na zarzad i ostatnie okienko transferowe.

Rose - obronca z 11 poprzedniego sezonu ligi sporo mocniejszej niz nasza, wszyscy byli bardzo optymistyczni
Kharatin - reprezentant mocnej Ukrainy, w poprzednim sezonie 1 sklad Ferencvarosu
Emreli - nikt nie podwaza
Johanson - reprezentant mocnej Szwecji
Abu Hana - topowy obronca ligi ukrainskiej, znawcy ligi komplementowali transfer, przyszedl przed sezonem
Celhaka - melodia przyszlosci, wszedl raz, pokazal sie i wiecej szans nie bylo
Kastrati - zapowiada sie na kozaka, ale gdzies zginal
Josue - wzmocnienie, daje nowe mozliwosci


Tak zle to wyglada ? Ktos w lidze mial mocniejsze trasfery ?

Wiekszosc z nich szansy nie dostala, graja Mladen, Skibicki, pomocnicy bez formy, to samo bylo z Wszolkiem czy Veso, szans wcale , a potem zdziwienie, ze nie chca przedluzyc...

Czesiek sie pogubil calkowicie....

Brak schematow w ataku, zero kreatywnosci

odpowiedz
Tomek82 - 25.10.2021 / 20:31, *.plus.pl

Tylko nie Brzęczek!A najlepiej Staszek Czerczesov!!!Pozdrawiam bracia..

odpowiedz
Reksio hał hał - 25.10.2021 / 20:20, *.t-mobile.pl

Na meczu z Pogonią nie powinno być flag tylko konkretne przesłanie do grupy bankietowej!!!
Ch...j im w dupe!!!! Śmieją nam, się w mordę!!!!

odpowiedz
Legion - 25.10.2021 / 20:18, *.chello.pl

Ludzie, czego/kogo wy bronicie?! Przecież ten sezon w lidze to jest absolutna hańba i odpowiada za to Michniewicz. Nie Mioduski. Przy moich baaardzo licznych zastrzeżeniach do loczka, to w przypadku tego sezonu akurat nie można mieć do niego specjalnych pretensji. ŻADEN kluczowy zawodnik nie został sprzedany. Jeden istotny czy Jura, ale to pretensje można mieć głównie za to, za jaką kwotę odszedł, ale przecież palił się sam do odejścia więc co, na siłę go trzymać? Druga sprawa, że Juranovic to nie był żaden kluczowy piłkarz. Oprócz Jury nikt ważny nie odszedł, przyszli nowi, wydaje się, że piłkarsko wartościowi zawodnicy. Tyle że niekoniecznie było dla nich miejsce w składzie. Więc bredzenia Czesia o "drużynie w budowie" to tylko jego bredzenia.
Teraz a propos samego Michniewicza. To przecież trener autobus, nadający się do klubu pokroju Wisły Płock czy Górnika Łęczna czyli stawiamy autobus, bronimy cały mecz i może coś z przodu wpadnie. I gramy 1 mecz na tydzień, bo więcej to przecież się nie da.
Do tego koszmarnego stylu i ciągłego męczenia buły dochodzi absolutny brak przygotowania fizycznego tej drużyny. Z czego słynęła Legia Czerczesowa? Z tego że miała siły na bieganie, imponowała fizycznie. A tu ciągle wszyscy zmęczeni. A jak przerwa na kadrę to zamiast robić mikroobozy to ten wafel daje im tydzień wolnego!!!
Mówicie, że "to wina piłkarzy". Ale piłkarzy wszystkich nie zwolnicie i nie zatrudnicie nowych, a trenera można. Winą trenera jest to, że stracił kompletnie autorytet u zawodników. Jakoś u Czerczesowa nie było tego problemu. Gość się okazał miękiszonem i całe szczęście, że wreszcie odszedł, choć szkoda, że tak późno.
Przestańcie się tak sugerować komentarzami Stanowskiego, bo to jego przyjaciel a Legię to on przecież ma gdzieś. Pozostaje czekać na Papszuna w styczniu.

odpowiedz
Sarcastico. - 25.10.2021 / 20:59, *.inetia.pl

@Legion: Zapomnij o Marku Papszunie. Facet ma ambicje i jest lojalny wobec swojego klubu. Jest tam bohaterem i walczy teraz o MP. Po jaki ciul miałby iść do Legii? W czerwcu też nie przyjdzie i dobrze. Jeszcze by sobie CV spieprzył.

odpowiedz
Gocław - 25.10.2021 / 21:08, *.net.pl

@Legion: prezes zatrudnia trenera, a w tym przypadku, który naszczęście już za nami to było plucie w twarz kibiców, bo 711 nigdy nie powinien tu być, więc prezes, prezes i prezes go tu go sprowadził.

odpowiedz
Marce(L)i - 25.10.2021 / 20:09, *.t-mobile.pl

Nawet w Paryżu z owsa nie zrobią ryżu.Choćby przyszedł do Legii np sam Zidane lub Jurgen Klopp i z tym skład em tak pracował jak przysłowiowa pszczółka to z tego g... miodu nie zrobi.Wydaje mi się, że problem nie tkwi tylko jeśli chodzi o trenera,lecz ma znacznie głębsze podłoże.A w czym rzecz,większość z WAS BRACIA PO SZALU doskonale wie.

odpowiedz
atmosferic - 25.10.2021 / 20:43, *.orange.pl

@Marce(L)i: Ten skład może nie jest najlepszy - ale 16 z 17 pozostałych drużyn ekstraklasy marzy o takim składzie. Winny był trener i jego beznadziejna taktyka - za mało agresji w odbiorze i zbyt duży nacisk na oddawanie inicjatywy rywalowi, za słaby pressing. Przegraliśmy tym lige mistrzów z dinamem i przegraliśmy tym conajmniej 6 meczów w lidze.

Z takim skłądem gra musi być ultraofensywna a taka nie jest. Nie można budować taktyki defensywnej, taktyki drużyny walczącej o spadek mając takich piłkarzy. Legia gra właśnie taki piach za michniewicza już od wiosny. Seria meczów 0-0 i 1-0 już pokazywała że nie ma pomysłu na gre ofensywną... od nowego sezonu w lidze dalej jej nie ma. Jak drużyny się otwierają jak w pucharach to łatwo było o sytuacje a w lidze taktycznie trenerzyna przegrywa z kretesem. Legia atakuje tylko jak przegrywa. Jak jest 0-0 to najczęściej gra na pół gwizdka.

odpowiedz
Maniek - 25.10.2021 / 19:49, *.aster.pl

Piszczie co chcecie, szkoda mi CM, że pyry, że telefony itd itp. Dobry trener a że pudel sam chce decydować kto i o jakim profilu trafi do zespołu,bez rozmowy z trenerem,to rządzi, pudel i kucharski, dziady p.......ne. Później się okazuje, że trener nawet zawodnika nie zna bo jeden z drugim mają swoje widzimisie. PUDEL WYPIER..... AJ. Jesteś pan biznesmen, to na gidde wyp.... ala j a od Legii WON.

odpowiedz
Mojo jojo - 25.10.2021 / 19:48, *.t-mobile.pl

nie czeska tylko loczka wyp.........!i jego gwiazdeczki!

odpowiedz
Pawełek - 25.10.2021 / 19:44, *.vectranet.pl

W końcu. Nigdy nie byłem przekonany do tego poznańskiego autobusiarza.

odpowiedz
uno - 25.10.2021 / 19:29, *.media.pl

Berg na trenera !!! Albo ktoś jemu podobny

odpowiedz
tekken (L) - 25.10.2021 / 20:12, *.chello.pl

@uno: Berg i Czerczesow to byli moim zdaniem najlepsi zagraniczni trenerzy.

odpowiedz
Elwuo - 25.10.2021 / 19:24, *.centertel.pl

Nie jestem przekonany czy to dobry moment. Albo za późno albo za wcześnie. Bo biorę już pod uwagę fakt że sezon w lidze jest i tak już stracony. To też nie jest chyba jeszcze tak do końca wina Michniewicza, bo grajki coś tam potrafią grać w LE, tam wykazać się mogą a w lidze dziadom po prostu się nie chce. Czas pokaże co to będzie

odpowiedz
Dedi - 25.10.2021 / 19:31, *.plus.pl

@Elwuo: Śmiem twierdzić że skład oprócz pyr mamy najlepszy w lidze, potencjał duży bardzo aż wieżyc się nie chce że tak fatalnie gramy w lidze jak nawet Lechia ze Starym Paixao i 100 razy ożywionym Gajosem jest na topie tabeli, bo mają Dobrego trenera który nauki pobierał od Klopów i Nagelsmanów, mam nadzieję że teraz zaczniemy grać czas najwyższy się obudzić ! Ja Jestem pozytywnie nastawiony , tylko czasu nie ma musimy już wygrywać i to z Pogonią.

odpowiedz
Bono - 25.10.2021 / 19:22, *.com.pl

Grupa sportowa nie popuści plaskacze będą szły oporowo ????

odpowiedz
Kiwi - 25.10.2021 / 19:00, *.chello.pl

Czemu tak późno !!!

odpowiedz
M@c - 25.10.2021 / 18:59, *.chello.pl

A kto powyp....la te wkłady do koszulek? Nie tylko trener jest winny

odpowiedz
Po(L)ubiony - 25.10.2021 / 18:59, *.aster.pl

Widzę, że niektórzy z Was są mocno naiwni. Czesiek, wiedząc że jest na wylocie, dla picu "postawił" się piłkarzom, paru zawiesił, coś chlapnął o niesubordynacji i ludzie łykają, że trenera zwolniły piłkarzyki. W ten sposób, będzie grał rolę skrzywdzonego przez złych ludzi, który był o krok od wielkich sukcesów, ale zawistnicy mu to uniemożliwili. G....o prawda! Mamy bardzo niewielkie szanse na wyjście z grup LE, prawdopodobnie przegramy wszystkie mecze. Dalszy pobyt Michniewicza, doprowadziłby do klęski. Jak pisał Kisielewski: " to że byliśmy w d...e, to nic, gorsze, że zaczęliśmy się w niej urządzać".
BTW: Mam wre wrażenie, że wiele dzisiejszych postów, pochodzi nie od kibiców Legii, tylko jej rywali.

odpowiedz
Tylko Legia - 25.10.2021 / 19:36, *.centertel.pl

@Po(L)ubiony: Bracie masz Legię w sercu, dobrze czujesz temat,gorszego bagna już nie można było zrobić.
Od początku sezonu rotacja składem, wszyscy musieli odpoczywać nawet przed przerwą na reprezentację. Powinienem wylecieć po meczu z Radomiakiem.Tylo ostatnio na mecz z Lechią wystawił skład nieporozumienie z Napoli to samo. Te jego hurtowe zmiany jak na sparingu po ,2-3 na raz to też jakaś porażka.Piłkarze się zorientowali że to pozer który chce zabłysnąć w Europie aby mieć trampolinę do innego klubu. Odchodzi skłócony ze wszystkimi.
Nie dziwię się że piłkarze mieli dość. Kastrati tu nie przyszedł jako zamiennik Skibickiego tylko do gry itp. Do klubu przychodzili piłkarze i nigdy nie dostali szansy gry tzn więcej niż 20 minut.Liczę na szczerość Boruca, niedługo mam nadzieję powie nam jaka była prawda.

odpowiedz
Wilanow - 25.10.2021 / 18:38, *.tpnet.pl

Zwolnienie jednego z lepszych trenerów Legii na przestrzeni ostatnich lat to kolejny wielki błąd Pana Mioduskiego. Lepiej byłoby powierzyć funkcję prezesa komuś kto się zna piłce. Moja Legia to nie supermarket tylko najlepszy klub w Polsce i zasługuje na to. Co najlepsze a nie kaprysy Pana M. Chyba sobie odpuścimy z synem mecz z Pogonią.

odpowiedz
(L) - 25.10.2021 / 18:31, *.tpnet.pl

Ci co są przeciwni Michniewiczowi to zwykli frajerzy. Zobaczycie kogo pudel posadzi na taborecie. Jakby rządziły u trenerów rządziły animozje do Legii jak kibiców do tych trenerów to już nie jeden mógł spuścić Legie z Ektraklapy. Smuda czy tez Skorża.

odpowiedz
LewLegia - 25.10.2021 / 21:31, *.net.pl

@(L): A kim jest frajer, który nie liczy się z poglądami innych ? To komunista.

odpowiedz
Żyleta - 26.10.2021 / 13:10, *.jmdi.pl

@(L): nie obrażaj ludzi od frajerów najpierw sam spójrz w lustro i zadaj sobie pytanie kogo Ty bronisz ??? Kim jest Michniewicz ? No kim ?? Gościem który obrażał nasz Klub i nigdy w nim nie powinien pracować a Ty go bronisz i obrażasz ludzi….. Nie idź ta drogą (L) ona prowadzi donikąd….

odpowiedz
Single malt - 25.10.2021 / 18:25, *.wawtel.pl

Chciałem przypomnieć,że jeszcze kilka tygodni temu pisaliśmy:Czesiek na kadrę,a Stasiek na Legie! I już Czesiek nieudałota won?Jakoś to za szybko i za prosto. A swoją drogą mecz z Piastem był jednym z lepszych występów Legii w ostatnich miesiącach (pomijam Spartak i Leicester). Zawiodła skutecznośc,ale wiele akcji,szczególnie szybkie wyjscia z kontratakami warto zapamiętać.A Piastowi wpadło wszystko co leciało na naszą bramkę.Natomiast,jeśli prawdą są info na Meczyki.pl o imprezach nad Zalewem Zegrzyńskim i o konfliktach pomiędzy grupami obcokrajowców,to pytam sie gdzie jest kierownictwo klubu??? A kierownictwo,to nie tylko Czesio M.

odpowiedz
Urs 72 - 25.10.2021 / 18:24, *.chello.pl

Do Kibiców z Żylety .... Dajcie zaje...... baner na. Żyletę niech Pudlowi Miodkowi ta pusta kapusta z głowy spadnie i wypier... Tych swoich pomagierow co kur....kasę tylko liczą z transferów a Legia to dla nich bankomat co miesiąc , pozdro

odpowiedz
matus007 - 25.10.2021 / 18:10, *.play-internet.pl

Szkoda Cześka .Powodzenia grał w LE teraz Rosja.

odpowiedz
Www - 25.10.2021 / 18:06, *.com.tr

Pudel, Czesio, piłkarzyki, wypier...c z naszego klubu i miasta, wszyscy jesteście frajerami, won stad i nie wracać, mam odruchy wymiotne jak ktoś mówi o tych ogorach, WOOOON!!!!!

odpowiedz
Marcinb - 25.10.2021 / 18:04, *.plus.pl

To nie trener gra tylko zawodnicy ...i od nich trzeba zacząć...

odpowiedz
Bielany - 25.10.2021 / 17:54, *.play-internet.pl

To nie winna trenera że panowie piłkarze mają ten klub w nosie i nie będą umierali za Legię.

odpowiedz
Ziggy - 25.10.2021 / 18:33, *.chello.pl

@Bielany: a kogo jak nie jego wina ze nie zrobil z nich druzyny? Jesli to mialoby dzialac tak ze kupuja tylko grzecznych i takich co im sie chce to zwykly wuefista mogly ich poprowadzic a nie czekaj…

odpowiedz
Raf. - 25.10.2021 / 17:53, *.centertel.pl

To się nie dzieje naprawdę. Kur.a jakieś pseudo grajki chleją balują i robią co chcą a i tak wina trenera. Cytując piłkarski poker to oni mogą teraz kur.a wszystko.

odpowiedz
kalosz - 25.10.2021 / 17:44, *.mm.pl

chyba jakis błąd w tej tabeli osiągniec,przeciez to za Magiery gralismy w grupie ligi mistrzów...

odpowiedz
Jurek - 25.10.2021 / 17:50, *.t-mobile.pl

@kalosz: ale awansował Hasi a Magiera prowadził Legię w LM od drugiego meczu bodajże

odpowiedz
tekken (L) - 25.10.2021 / 17:38, *.chello.pl

Michniewicz to niezły trener, trochę meczów pozostanie w pamięci. Miałem i będę miał do niego sympatię. Na minus to to,że brakowało mi więcej młodych w meczach, ale Vuko też sporo pogonił,więc może tak już musi być. Na lewą stronę powinien kogoś znaleźć do obrony, ale wiem, że to nie takie proste.

odpowiedz
Tabasss - 25.10.2021 / 17:37, *.play-internet.pl

Loczek - weź Ty już przestań zarządzać tym klubem! Leśny wróć!

odpowiedz
Enzo - 25.10.2021 / 18:39, *.t-mobile.pl

@Tabasss: Chyba pomyliłeś kluby..spadaj na Reymonta z takimi pomysłami..Leśniodorski nigdy nie był i nie będzie Legionistą

odpowiedz
wrt - 25.10.2021 / 19:06, *.play-internet.pl

@Tabasss: leśny won , nikt w całej Europie nie zrobił takiej amatorki by zatrudnić na kierownika panią , która nie zna przepisów, przez co straciliśmy szansę na LM

odpowiedz
Miś - 25.10.2021 / 17:24, *.centertel.pl

Trzeba było zacząć od zwolnienia zarządu, całego łącznie z loczkiem.

odpowiedz
td - 25.10.2021 / 17:11, *.t-mobile.pl

Jak kudłaty zawsze mówił, że nie planuje zmiany trenera pomimo słabych wyników, to zawsze zmieniał, więc i tym razem nie ma zaskoczenia.

odpowiedz
jerry - 25.10.2021 / 17:08, *.autocom.pl

W krytycznym momencie w jakim znalazła się Legia trzeba zrobić coś głośnego, abym dać impuls do zmian. Osobiście mam mieszane uczucia, a jego pracę oceniłem dobrze.

odpowiedz
Borys - 25.10.2021 / 17:08, *.centertel.pl

Coś mi się o uszy obiło o Stokowcu. Mladen dobrze o nim się wyrażał.

odpowiedz
stara szkoła - 25.10.2021 / 17:14, *.chello.pl

@Borys : Ten polonista? co ku&wa? z deszczu pod rynne.

odpowiedz
dino - 25.10.2021 / 17:38, *.vtelecom.pl

@Borys :
O Boże...

odpowiedz
Bu"L"i - 25.10.2021 / 17:07, *.inetia.pl

a jeszcze w piątek prezes mówił......

odpowiedz
Matematyk - 25.10.2021 / 17:05, *.autocom.pl

Decyzja bez sensu, powinien wywalić kilku grajków za karę a Czesia zostawić do końca rundy !!!

odpowiedz
Pudel Out - 25.10.2021 / 17:05, *.centertel.pl

Wszystkim punkty rozdajecie,a podobno grać umiecie ! PIŁKARZYKI - PAJACYKI
Zamiast zmieniać wciąż trenerów ,przehandlujcie tych kelnerów !!!

odpowiedz
Plaskacz - 25.10.2021 / 17:28, *.centertel.pl

@Pudel Out: sztos!

odpowiedz
Mlody - 25.10.2021 / 17:52, *.150.16

@Pudel Out: Dobre - pamietam taki transprent na starej Zylecie na meczu z Lubinem w 98 lub 99 roku. Lata biegna a w szatni wciaz burdel...

odpowiedz
Top CWKS - 25.10.2021 / 17:59, *.vectranet.pl

@Plaskacz: hasla gdzies z poczatku lat 2000-nych. Nie pamietam do jakiego skladu/trenera sie odnosilo, ale nioslo sie po starej Żylecie!!!

odpowiedz
Koko123 - 25.10.2021 / 17:04, *.t-mobile.pl

Jak zwykle wszystko pod dywan w tym burdelu... i przydupasy na stanowiska. Co to za asystent który razem z trenerem nie odchodzi komedia

odpowiedz
Michał - 25.10.2021 / 17:03, *.plus.pl

No i nadejszła wiekopomna chwila. Dzięki panie Czesiu za zwycięstwa i emocje. Ale ostatnie mecze to tylko tragedia. No i zobaczymy co dalej... Pozdrawiam Was Legioniści i Legionistki

odpowiedz
Antyberg - 25.10.2021 / 17:02, *.centertel.pl

Mioduski Ty się sam zwolnij!!!

odpowiedz
stara szkoła - 25.10.2021 / 17:02, *.chello.pl

Do tych co tak bronią Czesława.Czy wiecie,że gdy ostatnio była przerwa reprezentacyjna,piłkarze mieli tydzień wolnego? Czy poważny trener daje w czasie rozgrywek tydzień wolnego? Słyszeliście o czymś takim na zachodzie europy? Czy zdajecie sobie sprawe,że trenerzy we włoszech,potrafią raz na tydzień lub 2 razy w tygoidniu przeprowadzać 2 treningi w ciągu dnia? Jeden trening rano,później regeneracja,obiad i...drugi trening.
Czy zdajecie sobie sprawe,że nasi piłkarze odstają nie tylko technienie,ale głównie fizycznie od większości piłkarzy na zachodzie europy? W europie od kilku ładnych lat,trening to mordercza praca,a dzień meczowy to nagroda,luźny dzień,a w Polsce,włącznie z Czesiem wymyślono,że trening mają być lekkie,a dzień meczowy to męczarnia,katorga.

odpowiedz
Gepetto - 25.10.2021 / 17:24, *.chello.pl

@stara szkoła: tam są piłkarze tutaj gwiazdy

odpowiedz
Plaskacz - 25.10.2021 / 17:32, *.centertel.pl

@stara szkoła: co za bzdury. To nie jest wi a trenera że ma taki materiał ludzki. W tej śmiesznej elipe tylko tacy od lat grają, a ci którym zależy już dawno wyjechali.

odpowiedz
(L)eo - 25.10.2021 / 17:41, *.t-mobile.pl

@stara szkoła: Dziwne,że odstajemy od reszty w Europie,a mamy pierwsze miejsce w grupie LE xd Dla mnie jesteś takim samym baranem jak mioduski,możecie sobie zbić pione:-)

odpowiedz
Zasłużył sobie po tym jak potraktował młodzieżówkę - 25.10.2021 / 16:59, *.plus.pl

Dla mnie Michniewicz skreślił się już w momencie gdy zostawił młodzieżówkę podczas decydujących meczy do mistrzostw

odpowiedz
Dyngsik - 25.10.2021 / 16:59, *.204.222

A gdzie kary dyscyplinarne dla połowy tej bandy leszczy zwanych przez pomyłkę piłkarzami? Dla tych nierobów, sabotażystów i szkodników hańbiących barwy Legii? No gdzie, się pytam?

odpowiedz
Kibic - 25.10.2021 / 16:58, *.net.pl

Pierwszy trener od czasu Czerczesowa którego kibice żałują po zwolnieniu mówi wszystko, i którego dobrze i bardzo dobrze ocenia ponad 70% pytanych. Dzięki Michniewicz za te prawie 400 dni.

odpowiedz
Żyleta - 25.10.2021 / 18:14, *.jmdi.pl

@Kibic: wreszcie nie ma chórzysty w Legii i nikt go nie żałuje !!! Jak wygrywał to chórzysta jak przegrywał to pudel i piłkarzyki……. Jak nie umiesz utrzymać szatni a w dodatku obraziłeś klub a później w nim pracujesz to ciśnie się jedno słowo na usta WYPIER…….J CzM711 vel chórzysta…… czekałem na ten dzień a wreszcie jest !!!!! Ps. brońcie chórzystę brońcie psy szczekają a karawana jedzie dalej - LEGIA WOLNA OD CHÓRZYSTY !!!!!!!!!

odpowiedz
LewLegia - 25.10.2021 / 23:24, *.net.pl

@Żyleta: 100% poparcia.

odpowiedz
Ziggy - 25.10.2021 / 16:57, *.chello.pl

powinni kibice zrobić taka akcję jak za Jozaka

odpowiedz
Darek - 25.10.2021 / 16:56, *.chello.pl

Piłkarzyki pajacyki zwolniły kolejnego trenera.
Jeszcze nie tak dawno noszono Czesia na rękach.
Dzieki Czesiu za wszystko. Tak wyzywałem Cię od chórzysty a teraz dziekuje za mistrzostwo Polski i ligę europy.

odpowiedz
Zgred - 25.10.2021 / 16:49, *.as9105.com

No to teraz czekać na Czerczesowa pozostało

odpowiedz
Bilu grillu odbabrilu - 25.10.2021 / 16:48, *.tele2.se

Caly czas wszystkim wiecznie dawal wolne to teraz sam bedzie mial wolne. A pozniej z Vukovicem do posredniaka!

odpowiedz
stara szkoła - 25.10.2021 / 16:45, *.chello.pl

Może przyjdzie Papuszum na wiosne,były wyjazdowiec Legii.Gdyby Papszun przyszedł w styczniu.Piłkarze powinni dostać takie info,że trener swego czasu był aktywny kibicowsko,od razu będą inaczej grać,wiedząc że w każdej chwili na trening mogą wpaść koledzy po szalu trenera :)
Tu potrzeba twardej reki,jeśli nie Czerczesow,to tylko Papszun,który z Rakowem kreci wyniki ponad stan.W rakowie może z 3 piłkarzy potrafi grać w piłke,a zobacznie bilans meczowy Rakowa i miejsce w tabeli.

odpowiedz
Łukasz - 25.10.2021 / 16:59, *.t-mobile.pl

@stara szkoła: ty stara szkoła widać tyle wiesz o piłce co ja o mszy. Najpierw się dowiedz potem wypisuj!!!! Powtórzę po raz 3 Papszun nie może być trenerem Legii takie są przepisy w Ekstraklasie. Trenuje Raków i w danym sezonie nie może być trenerem danej klasy rozgrywkowej czyli Ekstraklasy!!

odpowiedz
stara szkoła - 25.10.2021 / 17:05, *.chello.pl

@Łukasz : Dziecko,nie może być w JEDNEJ rundzie trenerem dwóch drużyn,w sezonie piłkarskim mamy DWIE rundy,widać że masz problemy ze zrozumieniem tego co czytasz,także najpierw się dowiedz potem wypisuj.

odpowiedz
zawierciok - 25.10.2021 / 17:10, *..

@Łukasz : Zgodnie z obowiązującymi przepisami dot. pracy trenera w klubie, jeden trener nie może pracować w dwóch klubach w trakcie JEDNEJ RUNDY, w styczniu zaczyna się runda rewanżowa, więc Papszun, jeśli Raków go puści i sam będzie chciał przyjść, będzie mógł poprowadzić Legię w rundzie wiosennej sezonu 2021/22

odpowiedz
Plaskacz - 25.10.2021 / 17:39, *.centertel.pl

@stara szkoła: A poco Marek Papszun ma tu przychodzić? Pracuje od lat w stabilnym klubie, ma sukcesy, posłuch, pajacyki nie podskakują, dobrego sponsora jak x-kom i idą na Mistrza. Byłby wariatem gdyby to zostawił.

odpowiedz
Aras - 25.10.2021 / 18:12, *.centertel.pl

@stara szkoła: posluchaj podcastu i wypowiedzi Bogusia o Papszunie. Celnie w dyche. Nie Papszun sie nie nadaje do Legii. Wiesz czemu ? Bo w Legii jest Pudel a Papszun w Rakowie to Bog wiekszy od wlasciciela. W naszym klubie bylby tylko trenerem a tego Papszun nie potrafi

odpowiedz
Mily - 25.10.2021 / 22:09, *.play-internet.pl

@stara szkoła: hahaha możecie zapomnieć o Papszunie!!! Macie Kowalczyka,Dziekanowski, inne mądre pajace

odpowiedz
inka - 25.10.2021 / 16:44, *.vectranet.pl

to nie trener Michniewicz powinien odejść, tylko alkoholicy i zarząd.

odpowiedz
Bebeto - 25.10.2021 / 16:44, *.cyfrowypolsat.pl

Zgadzam się z przedmówcą @Mądrala 0,7 …Najemnicy bez honoru, tak jak pisał i często podkreśla pan Wojciech Hadaj.

odpowiedz
Biała Siła - 25.10.2021 / 16:56, *.t-mobile.pl

@Bebeto: Który też oprzytomniał ,pewnego razu

odpowiedz
Mateusz z Gór - 25.10.2021 / 16:44, *.orange.pl

Fakt, że tak nielubiany trener wypadł tak dobrze w sondzie świadczy o tym, że jego praca w Legii była udana.

odpowiedz
Kikis - 25.10.2021 / 16:44, *.chello.pl

Jak czytam o tych nieodpowiedzialnych pilkarzach pajacach to krewmnie zalewa... CO za gówno ściągnięto przez dyrektora sportowego... Chlać to mógł Ljubo i Rado bo robili robote inni zapier...lać....

odpowiedz
Pit - 25.10.2021 / 16:43, *.plus.pl

Szkoda Czesia....nie był aż taki zły.....

odpowiedz
Jakubvvm - 25.10.2021 / 16:42, *.centertel.pl

Pan Jacek Magiera chyba był z Legią w LM?

odpowiedz
Miki - 25.10.2021 / 17:09, *.t-mobile.pl

@Jakubvvm: Ale awansował tam Hasi.

odpowiedz
Żyleta - 25.10.2021 / 16:42, *.jmdi.pl

Jaaaaaak ja się kuuuuuurła cieszę !!!! Yes yes yes !!!!!

odpowiedz
Er - 25.10.2021 / 16:41, *.aster.pl

Dziękujemy i powodzenia.

odpowiedz
Wojtek86 - 25.10.2021 / 16:41, *.chello.pl

Teraz czas wywalić panienki piłkarzyki. Którym się nie chce.

odpowiedz
Brzeczyslaw - 25.10.2021 / 16:40, *.play-internet.pl

Przyjdzie Brzeczek czy inny wynalazek kudłatego to zatęsknimy za Czeskiem jeszcze...

odpowiedz
Hiszpan - 25.10.2021 / 16:39, *.play-internet.pl

Pomijając fakt że to nie jedyny problem to czuję ulgę. Nie dało się patrzeć na ten styl, brak sytuacji i niezrozumiałe wybory personalne.

odpowiedz
mioduski out - 25.10.2021 / 16:39, *.tvtom.pl

jak wyżej

odpowiedz
Marina Vesovic - 25.10.2021 / 16:38, *.chello.pl

Goodbye Czesiu

odpowiedz
lucho_83 - 25.10.2021 / 16:38, *.chello.pl

Jeszcze kilku grajków powinno polecieć!

odpowiedz
Mądrala 0,7 - 25.10.2021 / 16:38, *.246.2

Tutaj trzeba wziąć za ryj najemników , wytłumaczyć czym jest gra w Legii , obniżyć pensje bo w dupach sie przewraca, i za wyniki lepsza pensja. I tak już mamy po MP, skupićsie na PP i może wyjść z 3 miejsca w LE

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 25.10.2021 / 16:37, *.play-internet.pl

Hurrrraaaaaa??????

odpowiedz