fot. Woytek / Legionisci.com

Zapowiedź meczu

Nowe rozdanie

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W czwartkowe wczesne popołudnie Legia Warszawa zagra dwój drugi mecz w obecnej edycji Pucharu Polski. Tym razem przeciwnikami mistrzów Polski będzie trzecioligowy Świt Skolwin Szczecin, który w poprzedniej rundzie po rzutach karnych okazał się lepszy od Wisłoki Dębica.

Zmiana rządów

Stało się to, na co zapowiadało się od pewnego czasu. Po kolejnej ligowej porażce cierpliwość władz Legii do Czesława Michniewicza skończyła się i trener został zwolniony ze swojego stanowiska. Po raz pierwszy za prezesury Dariusza Mioduskiego taki obrót spraw można zrozumieć, chociaż niepokojem napawać może kolejna wizja budowy drużyny przez nowego szkoleniowca. Do końca sezonu trenerem został Marek Gołębiewski, który dotychczas prowadził drużynę rezerw. Na jak długo zasiądzie on na stanowisku szkoleniowca? W teorii zależy to od osiąganych przez niego wyników, a w praktyce do momentu znalezienia przez mistrzów Polski nowego i bardziej doświadczonego kandydata. Spekuluje się o zapędach Mioduskiego w stronę Marka Papszuna, jednak jego zatrudnienie przynajmniej do końca roku ze względu na obowiązujące przepisy jest nierealne.

Paradoksalnie debiut Gołębiewskiego przypada w dobrym dla niego momencie. Trener będzie miał okazję przetestować swoje pierwsze taktyczne pomysły na tle niżej notowanego rywala. Oczywiście, nie należy spodziewać się diametralnych zmian w składzie, ponieważ czasu na odpowiednie przygotowanie do tego jest za mało. Jak sam twierdzi jednak trener, on sam również preferuje grę trójką obrońców, a więc tak jak ostatnio grali legioniści.

- Swoje drużyny buduję zazwyczaj na trójkę. Nie oznacza to jednak, że zawsze tak będziemy grali. Decydują niuanse taktyczne, które stosowałem w Skrze czy Legii II. Zawsze moje drużyny buduję na trójkę w ofensywie, a w fazie bronienia jest różnie - zależy od analizy przeciwnika, jaką sobie wcześniej ze sztabem przygotowaliśmy - powiedział w pierwszym dniu swojej nowej pracy.

fot. Woytek / Legionisci.comfot. Woytek / Legionisci.com

Puchar Polski kluczem do Europy?

Wobec bardzo słabej postawy w lidze Puchar Polski staje się powoli dla Legii jedyną szansą na udział w europejskich pucharach w przyszłym sezonie. Ekstraklasowa czołówka odjeżdża coraz bardziej i trudno będzie wskoczyć na koniec sezonu na podium, chociaż oczywiście wierzymy, że pod wodzą Marka Gołębiewskiego tak się stanie. Pierwsza przeszkoda na drodze do krajowego pucharu została już przez Legię pokonana. Nieco ponad miesiąc temu legioniści w Suwałkach okazali się lepsi od miejscowych Wigier. Wówczas do siatki pierwszoligowca trafili Kacper Kostorz, Lirim Kastrati i Mahir Emreli.

Niewykluczone, że cała trójka będzie miała możliwość gry w czwartkowym meczu. Kastrati wraz z kilkoma innymi zawodnikami znalazł się co prawda ostatnio na cenzurowanym ze względu na swoją niesubordynację, jednak jak zapowiedział Gołębiewski, u niego każdy zaczyna z czystą dla siebie kartą. Nadszedł więc moment, żeby ci zawodnicy, którzy uważają, że powinni grać częściej, udowodnili swoją przydatność dla drużyny na boisku.

Święto Świtu

Dla trzecioligowego Świtu mecz z mistrzami Polski to spotkanie niezwykle prestiżowe. Klub pieczołowicie przygotowywał się na przyjęcie Legii. Była potrzeba szybkiej renowacji niektórych elementów stadionu, a także poprawa stanu płyty boiska. Początkowo pojawiły się głosy, żeby spotkanie przenieść na obiekt Pogoni Szczecin, jednak ani działacze Świtu ani kibice nie chcieli o takim rozwiązaniu słyszeć.

Dla najbliższego przeciwnika Legii spotkanie z ekstraklasowym zespołem w Pucharze Polski nie jest jednak niczym nowym. Już rok temu drużyna zmierzyła się u siebie z Cracovią, z którą nieznacznie przegrała 0-1. Tamten mecz przyniósł klubowi z trzeciej ligi dużo potrzebnego doświadczenia, które może zaprocentować w czwartek. Obecnie w tabeli 3. ligi w grupie II, Świt zajmuje czwarte miejsce. W rozegranych dotychczas 14 meczach, piłkarze tego klubu zdobyli 27 punktów (bilans: 8-3-3).

Gdzie oglądać?

Spotkanie Legii ze Świtem Skolwin rozpocznie się w czwartek o godzinie 14:00. Bezpośrednią transmisję z tego spotkania będzie można zobaczyć na Polsat Sport. Zapraszamy do śledzenia naszej tekstowej RELACJI LIVE!, a także do czytania wszystkich materiałów pomeczowych.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (20)

+dodaj komentarz
tomiacab - 28.10.2021 / 18:18, *.centertel.pl

a możemy rozdać jeszcze raz przed kolejnym meczem ?

odpowiedz
(L)T - 28.10.2021 / 13:33, *.play-internet.pl

Dobrze, że mecz w Szczecinie, bo jakby był w Warszawie to szybki meczyk i do Parosa albo nad Zegrze.

odpowiedz
chrisSiekierki - 28.10.2021 / 12:57, *.vectranet.pl

Nam potrzebny jest trener z silną ręką w typie Okuki, Wdowczyka, Czerczesowa... żeby nasze panienki grały nie jak malowane lale ale jak boiskowe zabijaki...

odpowiedz
tomiacab - 28.10.2021 / 18:20, *.centertel.pl

@chrisSiekierki: zgadzam się Ziomek, ale trzeba jeszcze prezesa/właściciela który daje poparcie trenerowi, bo inaczej piłkarzyki zwolnia kolejnego.

odpowiedz
e(L)o - 28.10.2021 / 12:34, *.play-internet.pl

świt - Legia 4:3 po karnych

odpowiedz
word!up - 28.10.2021 / 11:56, *.inetia.pl

No nie wiem . Czy zawodnicy nie są za bardzo przemęczeni ? Tak grać co 3-4 dni to katorga. Jak ci zwodnicy z zachodnich klubów to znoszą ?

odpowiedz
kalosz - 28.10.2021 / 16:58, *.mm.pl

@word!up: ...a tak,ze na ich miejsce sa nastepni i kazdy trzyma forme i profesjonalne podejscie do swojego"zawodu" a w polsce....???

odpowiedz
Miki - 28.10.2021 / 11:19, *..

Dość istotny wywiad z Vukoviciem – https://www.sport.pl/pilka/7,65039,27734736,byly-trener-legii-przerywa-milczenie-wierzylem-ze-mioduski.html

odpowiedz
Leśny Dziadek - 28.10.2021 / 10:04, *.centertel.pl

Taki ,,przejściowy sezon,, nie będzie tragedią, jeżeli: 1.Dariusz Mioduski wyciągnie wnioski i zatrudni wreszcie odpowiedniego, pasującego mentalnie trenera 2.Będziemy grać w eliminacjach do C.L. najlepiej zdobywając P. P. To też trofeum, którego dawno nie było 3.W klubie zostaną zrobione porządki w różnych tematach 4.W okienku zimowym pozyskamy dwóch dobrych stoperów 5.Jeżeli kogoś sprzedamy, pozyskamy choćby trochę lepszego gracza. Czy to przekracza możliwości klubu i tego zespołu? Jeżeli tak, to nie ma o czym ,,gadać,,. W M.P. niestety już nie wierzę. Przed sezonem napisałem, że kilka zespołów zrobiło postęp i będzie ciężko. Teraz doszła jeszcze gra w Europie i padaka w klapie. Jeżeli chodzi o grę w pucharach na wiosnę, możliwe są różne rozwiązania, ale też łatwo nie będzie. Tutaj stawiam duży znak zapytania. Podsumowując - wszystko jest z pozoru możliwe, ale pozory mylą. Bowiem wszystko miało być proste i logiczne, a niestety od prawie 5 lat takie nie jest. Bo skąd wziąć, mąki, gdy młyn co chwila nieczynny....

odpowiedz
Xyz - 28.10.2021 / 10:50, *.orange.pl

@Leśny Dziadek: dla mnie życzenie na ten sezon jest już tylko jedno - niech zaczną ,,ładnie" grać. Brak MP przy równoczesnym goleniu ligi w pełni mi to zrekompensuje. Ostatnie lata są i tak wyjątkowo tłuste, trochę głodu zwiększy radość za rok. A jak zaczną dobrze grać to w pucharach zagrają.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 28.10.2021 / 11:38, *.orange.pl

@Xyz: Ja mam jednak większe oczekiwania. Można "ładnie grać" i przegrywać mecz za meczem. Czekam na konkrety - na wyniki tej gry. Pozdrowienia

odpowiedz
Tomek - 28.10.2021 / 13:00, *.113.189

@Leśny Dziadek: Kolego jakie wyciąganie wniosków przez Mioduskiego? To jest rzecz nierealna i tak już się z nim bujamy 5 lat. Najgorsze jest właśnie to, że właściciel pozytywnie ocenia działania prezesa...a przecież Mioduski sam sobie krzywdy nie zrobi. Chce być właścicielem to niech będzie, tylko niech zatrudni prezesa. Zatrudnia dziesiątki osób do zarządu, do akademii (z której nie będzie żadnego pożytku ponieważ występują w niej dzieciaki, którym rodzice opłacają akademię a nie dzieciaki które są rzeczywiście zdolne ale niestety ich nie stać), to może czas aby w końcu zatrudnił prezesa. No ale Mioduski jak to Mioduski pazerny na kasę, to od 5 lat mamy to co mamy w Legii. Brak rozwijania klubu pod względem sportowym, bo Legia cofnęła się do czasów ITI, mnóstwo długów ze względu na błędne decyzje i zarządzanie. Niestety za jego czasów nigdy nie będzie normalnie, to już taki typ człowieka co jedno gada a drugie robi

odpowiedz
Leśny Dziadek - 28.10.2021 / 14:43, *.centertel.pl

@Tomek: Niestety coraz częściej myślę, że to nie tylko o kasę chodzi. Zbyt mały dysk w komputerze...

odpowiedz
Urs 72 - 28.10.2021 / 08:10, *.chello.pl

Wielki Mecz ? ważniejszy niż LE z Napoli ? Przykro , zbiera się na wymioty , kto ustalił skład ? Kastrati ,Johanson, czy ?

odpowiedz
Dexter - 28.10.2021 / 06:52, *.centertel.pl

Będzie powtórka z rozrywki

https://legionisci.com/mecz/241

odpowiedz
T75 - 28.10.2021 / 12:37, *.171.7

@Dexter: Musiałeś przypomnieć? ;(

odpowiedz
SEBO(L) - 28.10.2021 / 06:35, *.chello.pl

Środek tygodnia, godzina 14.,daleko od domu,stadion odkryty,więc będzie wiało,przeciwnik maksymalnie zmobilizowany nie ma nic do stracenia,płyta boiska daleka od idealnych... Już na wejściu tyle problemów, a tu jeszcze minimum 1,5 godziny ruchu na świeżym powietrzu w słoneczku... Łatwo nie będzie.

odpowiedz
Hiszpan - 28.10.2021 / 06:40, *.telnaptelecom.pl

@SEBO(L): Przestańcie marudzić. Legia wygra 1:0 po golu w 94 minucie. Piłka trafi w głowę Wieteski przy różnym i awans murowany.

odpowiedz
K(L)AKIER - 28.10.2021 / 09:28, *.inetia.pl

@Hiszpan: powinni ich zameczyc bieganiem, 0-5 Jak nic

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 28.10.2021 / 06:20, *.play-internet.pl

Kursik u buka całkiem kuszący.Chyba rzucę stówkę na blat.Gram 1.

odpowiedz