Mattias Johansson - fot. Woytek / Legionisci.com

Johansson: Trener szukał kozłów ofiarnych

Maciej Frydrych, źródło: Fotbollskanalen

- Trener szukał kozłów ofiarnych, był pod presją - mówi w wywiadzie dla szwedzkiego portalu Fotbollskanalen Mattias Johansson. Obrońca Legii wypowiedział się na temat swojej absencji w Gliwicach oraz nowego szkoleniowca warszawiaków.

- Właściwie nie wiem, dlaczego zostałem odsunięty. Taka była decyzja szkoleniowca, jednak nie otrzymałem żadnego wytłumaczenia. Chcieliśmy znaleźć trenera i z nim porozmawiać, szukaliśmy go, lecz on nie chciał z nami rozmawiać. Gdy w poniedziałek przyjechaliśmy na trening, został już zwolniony. Nie wiem, może trochę spanikował. Trener szukał kozłów ofiarnych, był pod presją.

- Czy ten incydent będzie miał wpływ na moją przyszłość w klubie? Nie, w ogóle. Rozmawiałem z dyrektorem sportowym, powiedział, że musiał respektować decyzję trenera Czesława Michniewicza. Klub jest świetny, wszyscy są superprofesjonalni, a kibice są super. Pasuję tu idealnie.

- W poniedziałek odbyliśmy pierwszy trening pod wodzą nowego szkoleniowca. Wcześniej trener Marek Gołębiewski dobrze radził sobie w drużynie rezerw i ma jasne wyobrażenie o tym jak chce grać. Wydaje się być dobrym trenerem oraz człowiekiem, dlatego pozytywnie patrzę w przyszłość. Przed nami sporo pracy, gdyż w lidze nie osiągamy dobrych wyników.

Link do całości: Svenske landslagsbacken petades av "disciplinära skäl": "Tränaren kanske letade efter syndabockar"

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (68)

+dodaj komentarz
koko123 - 29.10.2021 / 12:16, *.net.pl

Kim ty jesteś aby pluć na trenera ??? No tego to jeszcze nie grali !!!!!!!!
Milczenie jest złotem czy te wkłady o tym wiedzą ?!
Kto pozwolił na udzielenie takiego żenującego wywiadu ?!
PATOLOGIA SPORTOWA !

odpowiedz
Kris - 27.10.2021 / 13:20, *.t-mobile.pl

A propos - do tych co piszą ,że były imprezy ,że pili etc.- czy któryś z Was to widział na własne oczy ,czy tylko słyszał , bo" Kowalczyk powiedział " etc .
Nie mówię ,że nie ale nie wolno oskarżać bez dowodów - bo jutro może to spotkać któregoś z Was w innej sprawie i co wtedy - gówno wrzucone w wentylator ma duża siłę rażenia . Pozcekajcie na ich grę w ES-ie- bez Czesia i tylko to oceniacie a nie ploty.

odpowiedz
Waco - 27.10.2021 / 12:25, *.vectranet.pl

Najlepsze że dowodem na niewinność Johansona, jak donosi prasa, okazały się jego zdjęcia z Tindera:) spokojny, ułożony piłkarz..

odpowiedz
grzesiek - 27.10.2021 / 14:58, *.centertel.pl

@Waco: czasem w wygladzie i ze zdjec z tindera mozna sporo wywnioskowac. Nie na darmo jest powiedzenie jak cie widzą tak cie piszą
Pamiwtasz takiego pilkarza hildeberte czy jakos tak? Melanzowal to i nawet kilkakrotnie jego zdjecia z imprez trafialy do sieci. Byl jeszcze chyba jeden osobnik podobny w ostatnich latach w Legii ale juz ni wylecialo...

odpowiedz
Ibor - 27.10.2021 / 09:25, *.play-internet.pl

Jak to mówią :
Kowal zawinił - Cygana powiesili . I tyle w temacie boisko w ciągu 12 dni zweryfikuje wszystko

odpowiedz
grzesiek - 27.10.2021 / 09:13, *.centertel.pl

To wychodzi na to ze szatnie lepiej trzymał Boruc od Michniewicza.
A jesli to prawda ze Michniewicz Johannsona nazywał " szwedzki turysta" albo "ikea" gdy ten dostał kontuzji to brak słów. W mediach Radek Kucharski zaprzeczył jakoby piłkarze sie niesportowo prowadzili.

odpowiedz
woot - 27.10.2021 / 08:20, *.amazonaws.com

Pasować idealnie to może i będziesz jak zaczniesz coś grać, kopaczu.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 27.10.2021 / 01:07, *.centertel.pl

Podsumowując: Czesław twierdzi, że była grupa rozrywkowa, Grupa rozrywkowa mówi, że to nieprawda, tylko trener to cienki bolek i próbuje zrzucić winę na balety, których nie było. Dyrektor sportowy twierdzi, że to było już nie do zniesienia. Tylko wuj wie, o czym mówi. Czy czasem vódka nie była za ciepła? Właściciel jak pewien gospodarz domu z filmu, powtarza pod nosem - staralim się, robilim co trzeba, a tu prrrrr. Zdziwiłbym się, gdyby mówił to na trzezwo...Zawodnicy pili, Czesław polewał, reszta rżnie głupa, lecząc kaca...Tylko jak się nad tym wszystkim zastanowić, to na trzezwo trudno to zrozumieć...Także bracia Legioniści ,,wypijmy za błędy na górze,,.. i na zdrowie....

odpowiedz
Ziggy - 26.10.2021 / 23:50, *.chello.pl

Nawet jak pili to Michniewicz jest dupa nie trener ze pozwolil sobie tak wejsc na glowe i to jego wina ze druzyna mu sie rozlazla. Albo maci albo dobry byl z niego wujek przez co dobrze ze go juz nie ma.

odpowiedz
Arek - 26.10.2021 / 23:04, *.tpnet.pl

Szwedzki stół, w domku nad zalewem zegrzyńskim. Hehe. I jak się teraz pięknie tłumaczą, jeden z drugim.

odpowiedz
L - 26.10.2021 / 22:58, *.tpnet.pl

Legia mioduskiego zaczyna funkcjonować trochę jak państwo w którym uprawia się propagandę. Wymyślili sobie, że zwalą wszystko na Michniewicza i dosłownie WSZYSCY jak jeden mąż powtarzają, że to Michniewicz był tym złym. Co z tego, że to piłkarze grają a nie trener. Co z tego, że skoro ich odsunął to musiał mieć powód. Rzygać się chce jak czyta się te wypowiedzi "piłkarzyków"... Oni wszyscy są siebie warci...

odpowiedz
hajdukL - 26.10.2021 / 22:42, *.rfc.pl

Co jeden to lepszy. Tamten szyje historyjki w stylu "mam 6 lat". Ten znowu nie wie o co chodzi i idzie w zaparte. Wiem, że to mało eleganckie i niesprawiedliwe ale on z facjaty mi wygląda na takiego co lubi chlapnąć...

odpowiedz
Aigel - 26.10.2021 / 22:18, *.17.121

Ja już go w Legii nie chce widzieć, każde jego dotknięcie piłki powinno być poparte gwizdami. Koniec patologii, co to kuźwa jest że gość w szweckiej tv tak się wypowiada? Żyleta Wy na to pozwalacie?????

odpowiedz
antyetynoL - 26.10.2021 / 22:11, *.165.30

TYLKO BOISKO CIE ZWERYFIKUJE, I ZAMILCZ NARAZIE, BALOWAŁEŚ I CIE WIDZIELI, LEPIEJ DZIOBA NIE OTWIERAĆ...

odpowiedz
Scarlett - 26.10.2021 / 20:53, *.tpnet.pl

Mógł nic nie mówić , milczenie było by lepsze w tej sytuacji .

odpowiedz
Wolfik - 26.10.2021 / 21:11, *.mm.pl

@Scarlett: To prawda. Nagle zrobił się wylewny....

odpowiedz
P(L)EBAN - 26.10.2021 / 20:25, *.tpnet.pl

CZY TEZ MACIE WRAŻENIE ZE MAMY KOLEJNYCH NAJEMNIKÓW W KLUBIE? Co ten matol pier*oli? Widzicie teraz dokładnie co spanikowany miodek i kucharski każą im mówić w mediach? Ten KLUB jest zarządzany przez niemoty!! Wypad mioduski jak najszybciej!! Patologia nie zna granic tutaj !! DAJMY W KOŃCU TEMU SPRZECIW TAK BYĆ NIE MOŻE !!

odpowiedz
Darek - 26.10.2021 / 20:09, *.chello.pl

Następny turysta w klubie.C.uja gra a się wymądrza.Wkład do koszulki.

odpowiedz
Kojak - 26.10.2021 / 19:59, *.chello.pl

Ty wkładzie do koszulki...masz zapier.. ile sił w piersiach dla dobra Legii.

odpowiedz
bep - 26.10.2021 / 19:01, *.autocom.pl

Nie musiał szukać. Tyle że wy nie jesteście żadne kozły, a pieprzone barany...

odpowiedz
kibu - 26.10.2021 / 18:38, *.centertel.pl

narazie widać u niego jedną zależność. na puchary ledwo ale zdrowy i gra a na ligę zawsze noga albo dupa boli i niezdolny do gry...po czym na puchary znów do gry i....znów 75 min zniana i na lige kontuzja a w weekend można ryja naprać

odpowiedz
lol - 26.10.2021 / 19:02, *.lyse.net

@kibu: ale generalnie czuje sie dobrze vv klubie i pasuje do niego

odpowiedz
Kibic 1958 - 26.10.2021 / 18:31, *.inetia.pl

Czy ktoś weźmie za mordę całe to towarzystwo? Czy trener, sorry NO NAME, będzie w stanie zapanować na tymi soft gwiazdeczkami? Wątpię. Na początku nie darzyłem Michniewicza zbytnią sympatia za jego amicką przeszłość, ale wynik zrobił jakiego nie mieliśmy od lat. Szanuję go za to. Nie każdy trener może pozwolić sobie na odrzucenie oferty Legii, jest to w Polsce największe wyzwanie i największy prestiż. Główną przyczyną fatalnej postawy Legii w lidze jest brak bramkarza z prawdziwego zdarzenia. Sorry, ale Miszta i Tobiasz są winni wszystkich ostatnich porażek (no może z wyjątkiem Napoli). Tu CM nic nie mógł zrobić a to jest wina prezesa i Kucharskiego, że nie sprowadzili bramkarza z doświadczeniem. Co znaczy bramkarz było widać w Gliwicach. Nasi młodzi od meczu z Radomiakiem zaczęli fatalną serię i tak naprawdę niczego nie obronili. Drużynę buduje się od bramkarza i obrony. Taki mam żal za wszystkie przegrane mecze w Warszawie, za nieprzespane noce po porażkach ale to wszystko nić jeżeli byłaby jakaś nadzieja a bez bramkarza nie będzie żadnej.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 26.10.2021 / 18:06, *.orange.pl

Niestety ci ludzie nawet pić nie umieją. Trzeba było zapytać Kowala, a przede wszystkim Czykiera, jak sie gra po przerośniętej maciorze, wypitej tuż przed meczem. Chłopaki ryli murawę, jak dziki Forest Gump. Dziś prawdziwych "herbatników" już nie ma, bo pić to trzeba umić...

odpowiedz
ROSOMAK - 26.10.2021 / 20:02, *.t-mobile.pl

@Leśny Dziadek: pełna zgoda i cała prawda

odpowiedz
Po(L)ubiony - 26.10.2021 / 17:07, *.aster.pl

Gdyby Czesiek wyrzucił piłkarzy zaraz po pijaństwie (jeżeli takie miało miejsce), biłbym mu brawo. Ale zrobił to TRZY tygodnie później, gdy wiedział, że leci!

odpowiedz
Leśny Dziadek - 26.10.2021 / 18:07, *.orange.pl

@Po(L)ubiony: Może po prostu nie był wtedy w stanie zrobić czegokolwiek. Przecież on ciągle polewał na konferencjach. Pani Iza to już była tak opita, że na kolejnych patrzyła ze starchem w oczach, jak Czesław sięgał po kolejną butelkę...

odpowiedz
Michal - 26.10.2021 / 17:00, *.orange.pl

Chyba czas na liścia

odpowiedz
kalosz - 26.10.2021 / 17:47, *.mm.pl

@Michal: 2 tygodnie temu powinni dostac "lisciaste"powitanie....jak "kiedys":) za przegrany mecz powinni oddawac kase Mioduskiemu zeswoich konraktów:) to by zapi....li :)

odpowiedz
Leśny Dziadek - 26.10.2021 / 18:08, *.orange.pl

@Michal: Tylko jedna osoba w klubie, powinna dostać liścia, zgadnij kto...

odpowiedz
dino - 26.10.2021 / 19:06, *.vtelecom.pl

@Leśny Dziadek:
Ja wiem! ;-)

odpowiedz
L - 26.10.2021 / 23:00, *.tpnet.pl

@Leśny Dziadek: Zaczyna się na mio... a kończy na ...duski? ;)

odpowiedz
Pl - 26.10.2021 / 16:56, *.net.pl

Ciekawe czy zauwazyl że ci wspaniali kibice są potężnie wku...ieni i zdegustowani tym co oglądają

odpowiedz
Reader - 26.10.2021 / 16:20, *.chello.pl

a wy wszyscy jesteście niewiniątka

odpowiedz
jarekk - 26.10.2021 / 16:14, *.116.4

Ja mogę zrozumieć Szweda i Albańczyka bo jeszcze świętowali Leicester albo zapijali Napoli. Ale co miał świętować ten z Mauritiusa jak nikt go nigdy nie widział grającego?

odpowiedz
Wolfik - 26.10.2021 / 17:54, *.mm.pl

@jarekk: A to nie powód do świętowania? Nie robi, a zarabia sporo. Tak się ustawic, to trza umić :).

odpowiedz
łeb to trza mieć - 26.10.2021 / 18:31, *.t-mobile.pl

@Wolfik: nie sztuka jest mieć dobrze płatna pracę i zapier. Sztuka jest mieć dobrze płatna pracę i się opier.

odpowiedz
Wolfik - 26.10.2021 / 19:13, *.mm.pl

@łeb to trza mieć : Toż przecież mówię :).

odpowiedz
Cyniek - 26.10.2021 / 21:44, *.play-internet.pl

@Wolfik: pełna zgoda i nie musi się martwić że iść je...e a Czesław go sądzą na ławce

odpowiedz
floyd - 26.10.2021 / 16:11, *.t-mobile.pl

Ale dziadostwo, co tu się do k..wy nędzy dzieje?! Piłkarzyk jedzie po trenerze, drugi robi z nas debili legenda o krwawiącym nosku, kucharski lansuje w mediach jako dobry cierpliwy wujo a ten siwy idiota jak zwykle zero refleksji i odpowiedniego działania. Zaraz się okaże ze ze zygo i iti było normalniej tfu!

odpowiedz
Hiszpan - 26.10.2021 / 16:09, *.play-internet.pl

Panienki się obsrały bo akcja liść nieuchronnie nadciąga.

odpowiedz
Koko123 - 26.10.2021 / 16:02, *.t-mobile.pl

Takiego świństwa i chamstwa dawno nie widziałem takie tłumaczenie piłkarzy jest co najmniej żenujące i słabe ... dobra robota wykonana przez dyrektora sportowego, naprawdę co to jest ‽??????‽‽

odpowiedz
Leśny Dziadek - 26.10.2021 / 15:57, *.centertel.pl

To jest nie do zaakceptowania - wewnętrzne obrzucanie się łajnem i to za plecami. Stań twarzą w twarz z Czesławem i powiedz mu to samo. A jak nie masz odwagi, zamilcz nygusie.

odpowiedz
dino - 26.10.2021 / 15:54, *.vtelecom.pl

Oj biedny pan piłkarz w roli kozła ofiarnego

odpowiedz
Cyniek - 26.10.2021 / 15:29, *.play-internet.pl

Ty wiecznie ligowy kontuzjowany beju trener będący pod presją zabiera 16 zawodników na mecz o życie dla niego zostawia dwóch czy trzech zawodników pocdctawowych w domu czy ty chociaż myślisz co będzisz hmmmmm a może jeszcze jeszcze nie do końca cię puścilo

odpowiedz
PedroS-c - 26.10.2021 / 16:36, *.chello.pl

@Cyniek : Musisz koniecznie cofnąć się do szkoły poctawowej...

odpowiedz
WF - 26.10.2021 / 15:18, *.play-internet.pl

Dyrektor sportowy następny do wyrzucenia

odpowiedz
kojot - 26.10.2021 / 14:35, *.chello.pl

Jak tam domek nad zegrzem? xD

odpowiedz
artic - 26.10.2021 / 17:57, *.t-mobile.pl

@kojot: ponoc ten domek znajduje sie w Wierzbicy zaraz za Serockiem.

odpowiedz
Greg61 - 26.10.2021 / 14:33, *.tpnet.pl

W ilu meczach ligowych zagrałeś Gościu. Więc nie masz prawa leserze wypowiadac sie na temat trenera

odpowiedz
lob - 26.10.2021 / 14:27, *.chello.pl

Nie wierzę w twoje ani jedno słowo leserze i opoju.........

odpowiedz
Misiowaty - 26.10.2021 / 14:26, *.orange.pl

No jasne zawsze to trener winny, piłkarze nie grają tylko trener he he śmieszne te tłumaczenia. Trener to pionek on tylko ustala skład i taktykę a to piłkarze pokazują co potrafią, albo ( co pokazuję obecna sytuacja) czego nie potrafią.

odpowiedz
spasiony - 26.10.2021 / 14:24, *.123.82

Haha, "pasuje tu idealnie", genialne! Trener byl pod presja za to wy nie jestescie pod zadna presja. Z ostatnich wywiadow juz wiemy,ze: Kucharski wykonal swietna robote, Emreli nie mogl spac i krwawil, Johansson nic nie wie ale czeka go tutaj swietlana przyszlosc.

Ogon merda psem rasy pudel.

odpowiedz
Pab(L)o Loża - 26.10.2021 / 15:19, *.centertel.pl

@spasiony: Dobre z tym psem

odpowiedz
3210start - 26.10.2021 / 19:26, *.btcentralplus.com

@spasiony:Twój komentarz trafiony w punkt. Tak to przynajmniej z zewnątrz wygląda. Niestety dla (L).
Pzdr

odpowiedz
Wolfik - 26.10.2021 / 14:15, *.mm.pl

Szwedzki pomocnik jest z nami od lata. W międzyczasie grał przeważnie w pucharach, bo w lidze zawsze miał problemy zdrowotne. Czy były one spowodowane li tylko kontuzjami piłkarskimi? Tego sie pewnie nie dowiemy....

W każdym razie czas baletów panie Johansson właśnie się skonczył. Czas wziąć się do pracy, wówczas nie bedziesz musiał się martwic o kozła...

odpowiedz
Dom Rembsky - 26.10.2021 / 15:07, *.chello.pl

@Wolfik: w międzyczasie jeździł na kadrę i w tych pucharach grał co najmniej poprawnie. rozumiem że chlał tylko przed meczami ligowymi? a nie wydaje Ci się że za bardzo uwierzyliśmy w tej sprawie "dziennikarzom" którzy są odat zblatowani z CM711

odpowiedz
Leśny Dziadek - 26.10.2021 / 15:53, *.centertel.pl

@Dom Rembsky: Znam kolo, który im polewał. I to nie była babcia lejąca wodę na rabatki.

odpowiedz
Ja - 26.10.2021 / 14:10, *.vectranet.pl

Czy ktoś mi wytłumaczy, o co tu w ogóle chodzi? Czy ktoś kontroluje w ogóle tych zawodników? Nawet za najgorszych czasów grajki nie udzielały wywiadów na temat zwolnionych trenerów, kiedy jest tak świeżo po temacie. Zatkaj japę gwiazdorze, wycisz z kolegami tę syfiastą atmosferę wokół drużyny i skupcie się razem na tym, za co się wam płaci niemały becel. Zwłaszcza, że w Legii póki co nic nie pokazałeś. Coś nieprawdopodobnego.

odpowiedz
grzesiek - 26.10.2021 / 14:20, *.centertel.pl

@Ja: juz ci mowie. Z calym szacunkiem ale zatkać to sam sobie mozesz japę. Jak chce to niech gada. Johannson nie jest pierwszym ktory pocisnął grubą pyre. Paweł Wszołek tez go pocisnął za co wyleciał z druzyny. Przypadek???

odpowiedz
Ja - 26.10.2021 / 14:43, *.vectranet.pl

@grzesiek: Pomyśl nad tym, co piszesz człowieku. Wszołek to zupełnie inna sytuacja, oskarżony został o awanturowanie się i grożenie rozwiązaniem kontraktu, wydał oświadczenie we własnym zakresie i nie leciał z tym do żadnej prasy... Szwed zrobił dokładnie na odwrót, w dodatku nie odniósł się w tym wywiadziku do oskarżeń o chlanie (miał okazję) co już samo w sobie jest dosyć wymowne. Z resztą każdy, kto zna chociaż jedną osobę bujającą się po klubach wie, że te chlory po Leicester chlały, żadna tajemnica. Najprościej, po miodowemu zwalić na "grubą pyrę", tylko ta gruba pyra, mimo wszystkich przywar, obroniła mistrzostwo i zrobiła w pucharach wynik, o jakim poprzednicy mogli tylko pomarzyć. Pseudo gwiazdorki gęba na kłódkę i tyle w temacie.

odpowiedz
grzesiek - 26.10.2021 / 15:23, *.centertel.pl

@Ja: jak dla mnie pewne kwestie lepiej przemilczec. Znasz chocisz jedna osobe bujajaca sie po korytarzach Ł3? Pewnie nie. Rownie dobrze moga to byc fake newsy ktore Legijna brać łyknela.

odpowiedz
Ja - 26.10.2021 / 16:05, *.vectranet.pl

@grzesiek: taką, co się buja po korytarzach Ł3 znałem, już jej w klubie nie ma bo ją Pudel wyrzucił :) Mam natomiast znajomych, którzy bywają czasem na mieście, widzieli tych naszych orłów na bani i nie mam powodu, by im nie wierzyć. Dla mnie również pewne sprawy lepiej przemilczeć, dlatego Johansson, który póki co nie pokazał w Legii nic szczególnego, powinien przestać chodzić po mediach i kłapać dziobem. Japy otwierać nie powinien też Michniewicz (także pośrednio, przez zaprzyjaźnione portale), bo takie przepychanki wpływają negatywnie zarówno na atmosferę wokół drużyny, jak i w jej środku. Niech się po męsku spotkają w przerwie zimowej lub letniej, wyjaśnią co do siebie mają i po temacie, bo stajemy się większym memem niż Pyry.

odpowiedz
Bolek - 26.10.2021 / 17:14, *.plus.pl

@Ja: potwierdzam, wiem nawet ile koła zostawili na barze więc to żadne fake newsy

odpowiedz
grzesiek - 26.10.2021 / 17:49, *.centertel.pl

@Ja: w takim razie sorry bo cie niepotrzebnie zaatakowałem

odpowiedz
Wolfik - 26.10.2021 / 17:52, *.mm.pl

@Bolek : A mógłbyś przytoczyć ową kwotę? Tak ze zwykłej ciekawości popspolitego zjadacza chleba pytam :).

odpowiedz