fot. Woytek / Legionisci.com

Felieton

Słowo po niedzieli: Lalka

Qbas, źródło: Legionisci.com

Trener Marek Gołębiewski na starcie powiedział, że gdy ładna dziewczyna zaprasza do tańca, to się nie odmawia. I oczywiście nikt rozsądny nie krytykuje go za przyjęcie propozycji. Ba, naturalnym wydaje się, że chciał spróbować.

Trzeba jednak uważać, bo taka dziewczyna, bardzo atrakcyjna, popularna i błyszcząca na salonach, choć może nieco ostatnio zaniedbana, może przyjść na tańce z sąsiadem, który łazi za nią krok w krok. Sąsiad, jak sąsiad, wprawdzie z prowincji, ale z aspiracjami i też lubi błyszczeć, wyróżniać się. Był już zresztą na dwóch randkach, lecz poprzedni chłopak go przegonił i zaczął trzymać z daleka.

Córka ma też ojca, co wprawdzie niezbyt poważa sąsiada, ale uważa za pożytecznego. Ojciec uwielbia czuć, że rządzi. Ma o sobie niezwykle wysokie mniemanie. Jest przekonany o swoim wybitnym rozumie, energii i zdolnościach. Wprawdzie roztrwonił majątek przez życie ponad stan, pozapożyczał się na potęgę, ale nie wpłynęło to źle na jego samouwielbienie. Chce dla córki jak najlepiej i dba, by zawsze kręcili się przy niej najlepsi absztyfikanci. Lubi się przy tym wtrącać w relacje córki z nimi, a potem co rusz wybiera nowych kawalerów, ale za każdym razem szybko okazuje się, że to nie ten. Poprzedniego przegonił precz, bo tamten śmiał mieć swoje zdanie. Celem jest przystojniak w okularach, który wyjechał z miasta i jest na razie zajęty. Tak się jednak ojcu spodobał, że ten zupełnie stracił głowę i całkowicie zapomniał, że to bardzo niezależny i charakterny gość.

Ojciec postanowił więc poczekać na wymarzonego kandydata. Uznał nawet, że przez jakiś czas to i sąsiad, mimo swej proweniencji, będzie zupełnie możliwy. Zwłaszcza, że ten ma gumowe ucho i o wszystkim, co związane z córką uprzejmie donosi. Ostatecznie jednak ojciec przestraszył się reakcji towarzystwa na przybysza o nie najlepszej reputacji. Podsunął więc córce kogoś na dorobku, ale zadbał, by sąsiad szczególnie się nie gniewał. I nie oddalał.

Jest też i wuj. A raczej wujek. Dobry, nie wtrąca się, nie zna, nie dostrzega problemów. Lubi być wujkiem i mieć czyste ręce. Nie lubi złościć ojca, dlatego zawsze potakuje. Rzadko odbiera telefon. Przypomina trochę manekina, ale tylko trochę. Jest i kuzyn, żyjący z dnia na dzień utracjusz i bezczelny tupeciarz. Robi wszystko, by przypodobać się ojcu, bo to zapewnia mu utrzymanie, a nawet masełko do chlebka. Lubi klaskać i poklask. Może nawet jest ich więcej niż dwóch?

Są z pewnością też i Ignacy Rzecki, i społeczeństwo Warszawy, a nawet nie tylko jej, z troską patrzący na to wszystko.

No, ale to tak a` propos "Lalki".

Panie trenerze, powodzenia!

Autor: Jakub Majewski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (87)

+dodaj komentarz
Kamus - 27.10.2021 / 20:20, *.tpnet.pl

A na świecie szaleje ''Dżuma'' .

odpowiedz
observer - 27.10.2021 / 16:52, *.tpnet.pl

ale przyjemnie przeczytać coś kreatywnego,
można się przynajmniej uśmiechnąć :)

odpowiedz
Micha(L) - 27.10.2021 / 16:02, *.chello.pl

w punkt! 100%

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 27.10.2021 / 15:57, *.play-internet.pl

Kolego Qbasie.Ja sytuacji w Legii wogóle do ,"Lalki" bym nie przyrównywał.Jeśli już,to bardziej mi to przypomina "Karierę Nikodema Dyzmy".Chociaż by z tego powodu,że Mioduski,niczym wspomniany Dyzma co i rusz zasiada w kolejnych "radach nadzorczych" różnych instytucji,otaczając się swoimi zaufanymi,acz niekonieniecznie kompetentnymi osobami.Umiejętności,które by go predysponowały do obejmowania tychże stanowisk raczej nie posiada,ale posiada za to "opinię człowieka,który idealnie się sprawdzi".Oczywiście opinia ta jest rozgłaszana przez ludzi którzy zdecydowanie zyskują na tym,że "ich człowiek"obejmuje wysokie stanowisko.I tylko ta garstka ludzi zyskuje na tym,że Mioduski "jest u władzy"

odpowiedz
Leśny Dziadek - 27.10.2021 / 16:58, *.orange.pl

@FOREVER LEGIA: Uprzejmie proszę nie obrażać Nikosia....

odpowiedz
Lupich - 27.10.2021 / 20:03, *.plus.pl

,,Nasza szkapa,,

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 27.10.2021 / 21:39, *.play-internet.pl

@Leśny Dziadek: Akurat Nikoś,to o ile dobrze kojarzę,to dobrze znana postać z trójmiejskiego podziemia.Ale to dawne czasy.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 27.10.2021 / 23:11, *.orange.pl

@FOREVER LEGIA: To ten sławny szef wszystkich szefów?:)

odpowiedz
Greg61 - 27.10.2021 / 15:28, *.tpnet.pl

Piękny tekst nic ująć nic dodać. Najlepszy z tego wszystkiego jest wuj bierze kasę i za nic nie odpowiada. SUPER

odpowiedz
olew - 27.10.2021 / 15:09, *.vectranet.pl

Autor nie czytał LALKI; to się zdarza, ale przykre jest. Autor nie lubi LEGII; to się zdarza, ale śmieszne jest.

odpowiedz
:o) - 27.10.2021 / 16:44, *.chello.pl

@olew: Pierwsza konkluzja - celna. Druga - niesprawiedliwa. Autor Legię kocha, ale jest rozgoryczony, sfrustrowany i rozżalony. I na złość babci odmrozi sobie uszy...

odpowiedz
Obiektywny znawca - 27.10.2021 / 14:48, *.icpnet.pl

Finał LE ze Skolwinem, Jezu gdzie my jesteśmy, jeżeli ten świeżak mówi w szatni, że mecz z kelnerami jest finałem LE...., to co sobie myślą piłkarze....
Ja wam coś powiem, no takiego frajera jeszcze za trenera nie mieliśmy!!! Ale jaja to jest poziom obecnej IV ligi nawet nie trzeciej czyli 5 poziom rozgrywkowy.
Wyobrażacie sobie że normalny trener tak motywuje zawodników przed meczem z takimi frajerami!!!
Jedyne co powinien powiedzieć w szatni to że ma być 5:0 do przerwy i ..uj mnie to obchodzi rozumiecie!!!
Gramy z amatorami macie ich zgnieść tyle mam Wam do przekazania, jak nie będzie 5:0 do przerwy to w następnym tygodniu będziecie prosić o przebaczenie na treningach!!!

A tu.... Proszę Was chłopaki grajcie dzisiaj, proszę postarajcie się, nie będę krzyczał na Was i możecie jutro iść nad Zalew.... chłopaki dla mnie to finał LE....!!!

Gościu Ty w drugi dzień pracy ośmieszasz siebie i klub jeszcze bardziej niż do tej pory a to rzeczywiście sztuka jest!!!

I jeszcze odnośnie kibiców, obecnie większość to tak miękkie rury, że ja pitolę, może będzie dobrze, dajcie szanse, zobaczymy, nie krzyczcie na niego, czego chcecie, nikt nawet nie mówi wprost jak jest.
K.rwa chopin odpitala numer z jakimś synkiem na trenera, a większość nawet tego nie krytykuje, i nie to że się boi tylko rzeczywiście ich podejście dzisiaj to dramat, ważne co na pejsie, insta i takie tam głupoty się kręci

Obecne pokolenie kibica to chłopczyk w rurkach z ajfonem w rączce, rzygać się chce....

odpowiedz
lopez711 - 27.10.2021 / 15:10, *.com.pl

@Obiektywny znawca: witaj w nowej rzeczywistości...chyba musisz się przerzucić na ryby, tam więcej emocji i kielicha można chlapnąć...pozdro

odpowiedz
Zlb 82 - 27.10.2021 / 14:41, *.t-mobile.pl

Może czas Kibole zatrzymać ten bałagan?Wiecie że można.

odpowiedz
WR - 27.10.2021 / 14:25, *.it4polska.com

Z dwojga złego - trener z zaplecza ( nie ujmując nic Panu Gołębiewskiemu) bez doświadczenia czy gumowe ucho z Poznania to wybieram pierwszą opcję. Poza tym - kto teraz z trenerów z doświadczeniem przyjdzie w sytuacji nie oszukujmy się - walki o utrzymanie?
No ok, kusi LE - trzy mecze na europejskich salonach, wywiady.....a może być tak pięknie ale...
To co zarobili w LE już mają , duże prawdopodobieństwo że będzie jednak na wiosne 1/16 LKE - teraz musi być orka na dwóch frontach - PP jawi się jak eliminacje do LM - dosłownie!
A z trenerów czynnych - możliwich do wyjęcia i powiedzmy sensownych w tym momencie to tylko Stasiu jest odpowiednim kandydatem ale on czeka aż Paulo poleci - możliwe że już w barażach:)
Oby tylko siwokudły nie wpadł na pomysł jakiś Btrzęczków i innych klaufuriciów - chociaż do arcyprezesa można przypiąć hasło - ...co by tu jeszcze spr..lić Panowie? , co by tu jeszcze?......

odpowiedz
Sarcastico. - 27.10.2021 / 15:20, *.inetia.pl

@WR: Przypominam Ci, że zajęcia miejsca na podium lub Puchar Polski, daje nam wyłącznie kwalifikacje do LKE.

odpowiedz
tomciob - 27.10.2021 / 14:08, *.t-mobile.pl

Witam. Najbardziej mi się podoba wuj. Za nic nie odpowiada, a kasa mu się zawsze zgadza. Ale jak to w rodzinie wszyscy muszą być zadowoleni. Bo to przecież tylko wesele, nic więcej, jakie więc ma znaczenie jak tańczy Panna Młoda. Fajnie napisane. Pozdrawiam

odpowiedz
Tak - 27.10.2021 / 13:13, *.akamaitechnologies.com

Gdy grafomania wjedzie z bramą.

odpowiedz
Rafał - 27.10.2021 / 12:46, *.tpnet.pl

fajne :)

odpowiedz
speed - 27.10.2021 / 12:29, *.play-internet.pl

Jaki ojciec taka córka.

odpowiedz
JANUSZ Z SILVER - 27.10.2021 / 11:42, *.38.17

KIM JEST SOMSIĄD ? DRUGI TRENER CZESKA ? KIM JEST CHŁOPAK ? CHŁOPAK TO CZESIEK ? KIM JEST WUJ ? DYREKTOR RADOSLAW ? I KIM JEST KUZYN ?

odpowiedz
Leśny Dziadek - 27.10.2021 / 12:18, *.centertel.pl

@JANUSZ Z SILVER : Jeżeli masz książkę telefoniczną, dopasujesz wszystko bez problemu. Tam jest mnóstwo bohaterów...

odpowiedz
Sebo(L) - 27.10.2021 / 11:30, *.master.pl

A w to wszystko wplątał się jeszcze Znachor (Marek Gołębiewski),który chce uzdrowić tęże Lalkę,lecz póki co znany jest przez pospolite społeczeństwo jako Antoni Kosiba i niektórzy nie bardzo dają wiarę w jego umiejętności...Oby okazało się niedługo,że to nie Antoni Kosiba tylko dr Wilczur ;)

odpowiedz
Majki - 27.10.2021 / 11:56, *.telnaptelecom.pl

@Sebo(L): Profesor Rafał wilczur nie doktor ;)

odpowiedz
Sebo(L) - 27.10.2021 / 12:02, *.centertel.pl

@Majki: zwał jak zwał ;)

odpowiedz
zp - 27.10.2021 / 14:01, *.chello.pl

@Majki: każdy profesor jest doktorem ale nie każdy doktor profesorem ????

odpowiedz
K(L)AKIER - 27.10.2021 / 11:25, *.cyfrowypolsat.pl

"Zwłaszcza, że ten ma gumowe ucho i o wszystkim, co związane z córką uprzejmie donosi"
O co tu chodzi ? Nowy trener ma coś z tym wspolnego?

odpowiedz
Konfitura - 27.10.2021 / 11:43, *.net.pl

@K(L)AKIER: Chodzi o II trenera, co pod Cześkiem dołki kopał. Ten II trener to w dodatku z Poznania

odpowiedz
K(L)AKIER - 27.10.2021 / 12:49, *.plus.pl

@Konfitura: to faktycznie prezes buduje fundament na piasku, takich ludzi zatrudniając

odpowiedz
Po(L)ubiony - 27.10.2021 / 11:17, *.aster.pl

Takie coś ma swoją nazwę: elukubracje.

odpowiedz
Banan - 27.10.2021 / 11:15, *.135.58

Co z tego, że dziewczyna ładna, skoro zmienia chłopaków jak rękawiczki? W ten sposób nie zbudujemy trwałego i spójnego związku, bo każdy rok w rok wszystko zaczyna od nowa, po swojemu, ucząc się na własnych błędach, nie mając pojęcia jakie kroki podjąć w sytuacjach kryzysowych. W dodatku nasza dziewczyna przebiera w samych prawiczkach, stawiających pierwsze kroki, bez wiedzy, doświadczenia i warsztatu pracy. Magiera, Jozak, Klafurić, Vuković, a teraz Gołębiewski (ufff musiałem spojrzeć jakie to nazwisko) to absolutni debiutanci na poziomie najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce, lub w jakimkolwiek kraju, nie mający pojęcia jak się ten chleb je, czym smaruje i co trzeba zrobić, żeby za szybko nie spleśniał. Aż pięciu żółtodziobów w ciągu pięciu lat kadencji obecnie miłościwie panującego arcyprezesa. Jak długo obecny szkoleniowiec przetrwa na stanowisku?
Kiedyś słyszałem taką definicję idioty: Jest to człowiek, który stale robi to samo i liczy na różne efekty. Brzmi znajomo?

odpowiedz
art - 27.10.2021 / 11:12, *.vectranet.pl

Bardzo dobrze napisane. Oczywiście trzymam kciuki za nowego trenera lecz przyjęcie przez niego tej posady uważam za bardzo duży brak pokory. Być może w przyszłości będzie to trener wszechczasów, jednakże uczyć powinien się nie na pierwszym zespole Legii.

odpowiedz
Adams - 27.10.2021 / 10:59, *.pljtelecom.pl

Matko, co za wypociny.Chyba miało być śmiesznie i ironicznie...nie wyszło.

odpowiedz
Gocław - 27.10.2021 / 10:45, *.163.178

Teraz to mi Pan bardzo zaimponował, brawo, brawo, brawo.
Piękna szpila z humorem w szwajcarskiego okupanta. Teraz tylko pójść za ciosem na żywo, na stadionie.

Z jednym się nie zgadzam, ojciec nie chce dla córki jak najlepiej. Chce jak najlepiej - tylko i wyłącznie dla siebie.

odpowiedz
SEBO(L) - 27.10.2021 / 10:23, *.chello.pl

No i co z tego,że panna najlepsza w okolicy, skoro tatuś z wujkiem odziewają ją w ubiory lepiej prezentujące się na dyskotece,niż na codzień w biurze? Wyjątkiem potwierdzającym regułę było zrobienie dobrego wrażenia na firmowych spotkaniach zagranicznych,ale tam towarzystwo mieszane,i łatwiej było ukryć improwizujące poprawki - tu przeszyty guziczek, tam poluzowany suwaczek,ewentualnie jakiś dodany paseczek...
Z tym,że tatuś z wujkiem sami starają się pannę ubrać,najczęściej z zagranicznych second handów. Ale dla obniżenia kosztów odziewania robią systematyczne wyprzedaże co bardziej modnych i wyróżniających się szat,na różnych licytacjach odzieżowych,byle mieć środki na kolejną partię nowych ciuszków...
Niestety, zazwyczaj to robią bez pytania adoratora. Koniec końców odsyłają adoratora w siną dal,zazwyczaj przypadkowego,którego zresztą sami wybrali jej,z niedowierzaniem i niezadowoloniem, że nie podoba mu się panna ubrana w gumofilce,hidżab i melonik,i nie potrafił mimo starań rodziny i pomocy,przekuć tego w trwałe i owocne uczucie...

odpowiedz
Juri - 27.10.2021 / 10:21, *.centertel.pl

Super napisane ????

odpowiedz
Sztylet - 27.10.2021 / 10:07, *.chello.pl

Doskonałe!

odpowiedz
Łysy - 27.10.2021 / 09:55, *.centertel.pl

Gołąb wyleci szybciej niż myśli .Niech się tak nie podnieca

odpowiedz
Świetne! - 27.10.2021 / 09:45, *.aster.pl

Świetne i w punkt!

odpowiedz
Pawciu - 27.10.2021 / 09:45, *.tpnet.pl

Kapitalne porownanie :)

odpowiedz
Cyniek - 27.10.2021 / 09:43, *.play-internet.pl

Jak to się mówi dziś pod...dole do ciebie a jutro ciebie więc panie Darku vel kudłata Niemoto uwaz

odpowiedz
Yerro - 27.10.2021 / 09:39, *.centertel.pl

Dobre ,naprawdę dobre??!

odpowiedz
floyd - 27.10.2021 / 09:30, *.aster.pl

Tym co się śmieją, przypominam jaki los spotkał Łęcką… Nigdy nie była z przystojniakiem w okularach.
A Wokulski to chyba my - Kibice, skoro subiektem jest Redakcja.

odpowiedz
Traktor - 27.10.2021 / 07:53, *.190.3

Jestem pod wrażeniem .

odpowiedz
jahu - 27.10.2021 / 06:58, *.orange.pl

Bardzo dobry felieton.

odpowiedz
c u L t u r a - 27.10.2021 / 01:59, *.165.30

NO PROSZE, DUSZA ARTYSTY a co na to aktorzy?

odpowiedz
Jasio - 27.10.2021 / 00:56, *.aster.pl

Co to kurna było?

odpowiedz
1410 - 26.10.2021 / 23:40, *.t-mobile.pl

Wszystko pięknie, fajnie, z przekąsem i szyderą, tylko gdzie Wy byliście jak szambo wybijało?! Bo teraz to każdy mądry, kumaty i mega poinformowany

odpowiedz
Leśny Dziadek - 26.10.2021 / 23:51, *.centertel.pl

@1410: A mi się wydaje (obym się pomylił), że to dopiero wc wybiło, prawdziwe szambo z Czajki dopiero przed nami...

odpowiedz
Pawełek - 26.10.2021 / 23:21, *.vectranet.pl

O co kaman z tą lalką???

odpowiedz
dino - 26.10.2021 / 23:24, *.vtelecom.pl

@Pawełek :
Była taka lektura szkolna

odpowiedz
Leśny Dziadek - 26.10.2021 / 23:25, *.orange.pl

@Pawełek : Żeby to "załapać" potrzebujesz lektury. Przeczytaj książki: "Pan Tadeusz" Mickiewicza , trylogię Sienkiewicza, "Nad Niemnem" Orzeszkowej, a na koniec "Rozalkę" Prusa. Tylko nie próbuj tego numeru z piecem, bo możesz się spocić...

odpowiedz
Leśny Dziadek - 26.10.2021 / 23:30, *.orange.pl

@Leśny Dziadek: Pomyślicie, że to żart, ale tak było naprawdę. Pracowałem z gościem, który mówił "Jak się człowiek spoci, to żadna robota' To, że gość się pocił co chwila i przerywał pracę, to małe Miki. Ale gościa nazwaliśmy (bo miał podobny wygląd i włosy do Fryderyka) Chopinem....
Ps. Z tym poceniem to zdaje się u zawodników Legii jest podobnie...stąd te częste urlopy. Co chłopiny zaczną trening, to pot leci ciurkiem i wolne...

odpowiedz
Ginka - 26.10.2021 / 23:43, *.chello.pl

@Leśny Dziadek: świetnie odpowiedziałeś "młodemu", ale wątek z piecem dot. "Anielki" Prusa. Ot, taka drobnostka.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 26.10.2021 / 23:56, *.centertel.pl

@Ginka: Skąd wiadomo, ile dzieciak ma lat i co mu przyjdzie do głowy? Ja w dzieciństwie byłem piromanem. Podpalałem wszystko, co wpadło w ręce. I lubiłem strzelać ze śruby. Wiesz jak to się robi?

odpowiedz
Ginka - 27.10.2021 / 00:07, *.chello.pl

@Leśny Dziadek: łuskę wypełniamy prochem i traktujemy zgniataczem. Przynajmniej na moim osiedlu tak się odpalało.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 27.10.2021 / 00:15, *.centertel.pl

@Leśny Dziadek: Ok, już tłumaczę. Bierzesz dwie duże śruby i odpowiednią nakrętkę. Nakrętkę nakręcasz na śrubę, ok. 1/3. Do nakrętki wsypujesz siarkę, zeskrobaną z zapałek i dokręcasz drugą śrubę z wyczuciem. Pozniej zerkasz, żeby nikogo nie było w pobliżu, rzucasz o twardą glebę i masz fajerwerki. Aha i najważniejsze - do obu końców śrub musisz przywiązać bardzo mocny sznurek. Bo inaczej możesz mieć problem z ich znalezieniem. Może też cię jedna z nich trafić w głowę i później trudno będzie zebrać myśli. Ogólnie to zabawa dla myślących.

odpowiedz
Ginka - 27.10.2021 / 00:54, *.chello.pl

@Leśny Dziadek: doprecyzuję. Moje dzieciństwo spędziłem na tzw. kolejówie, tj. rejonie rozległego torowiska pomiędzy Dworcem Centralnym, a obecną Ikeą (równoległego do Al. Jerozolimskich). W tamtych czasach pomiędzy torami rosły wybujałe krzaki, w których buszowały traszki, zaskrońce, zające i inne zwierzęta, a także...panowie SOK-iści. Największą frajdę sprawiało nam skuteczne podrzucanie nabitej łuski pod koła nadjeżdżającego pociągu. Bum - było zawsze murowane. Niestety również pociski solne od ww. f-uszy niejednokrotnie trafiały w nasze pośladki. I wówczas już nie było tak wesoło.
Z dalekiej perspektywy czasu muszę stwierdzić, że nie była to zabawa dla myślących. Ot, durna młodość...

odpowiedz
Leśny Dziadek - 27.10.2021 / 08:47, *.centertel.pl

@Ginka: No niestety, to zabawy bardzo ryzykowne. Z jednej strony trzeba było pomyśleć, jak to zrobić, z drugiej mądre i bezpieczne to na pewno nie były.

odpowiedz
Bilu z demobilu - 27.10.2021 / 11:44, *.tele2.se

@Leśny Dziadek: tez strzelalem ze sruby! Ale mi teraz kolego fajne czasy przypomniales :-). A panie nauczycielki jak w amoku kiedy mu na przerwach na betonie boiskowym ten numer odstawialismy. Fajne czasy byly, takie bestroskie. Raz jeden, raz powtarzam, zaraz po wprowadzeniu stanu wojennego (mielismy obok szkoly budke telefoniczna), stoi tam dwoch mundurowych z kalachami. Podchodzimy do nich z kolega i pytamy czy mozemy skorzystac z automatu ;-). Ale mialem po tym pietra hahaha. Ale byly czasy. Pozdrowienia kolego!

odpowiedz
Leśny Dziadek - 27.10.2021 / 17:06, *.orange.pl

@Bilu z demobilu: Ja też mam ciekawe wspomnienia z tego okresu. Kolega trenował w drużynie młodzieżowej i wpuścił mnie "tylnymi drzwiami" na mecz. Staliśmy gdzieś z boku (to był stary stadion i nie pamiętam już dokładnie gdzie) i darliśmy japy na cały regulator po bramkach dla Legii:).
Ps. Ale najbardziej dziwne jest to, że wszyscy się pomyliliśmy, myśląc że czasy komuny, to był zamordyzm....

odpowiedz
Mugin - 27.10.2021 / 22:34, *.chello.pl

@Leśny Dziadek:
Wiem kiedyś kalichlorek dziś chloran potasu i siarka

odpowiedz
AdamJ - 26.10.2021 / 23:18, *.chello.pl

Jedna z najbardziej żałosnych wypocin Qbasa; gość ewidentnie i konsekwentnie zaniża poziom swoich felietonów.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 26.10.2021 / 23:21, *.orange.pl

@AdamJ: Adasiu napisz coś fajnego, allle allle allle takiego wiesz, allle...PS. Tylko nie odpisz "coś fajnego":)))))

odpowiedz
Leśny Dziadek - 26.10.2021 / 23:05, *.orange.pl

Można też przytoczyć zakończenie "Wesela" Wyspiańskiego...

odpowiedz
oLaf - 26.10.2021 / 22:54, *.vectranet.pl

kurcze, tekst dla inteligentów, aż się dziwię, że tyle komentarzy ; P

Czasami trzeba na księcia z bajki poczekać..... może jednak warto??

odpowiedz
Leśny Dziadek - 26.10.2021 / 23:02, *.orange.pl

@oLaf: Jeżeli masz na myśli nowego właściciela, to na pewno warto...

odpowiedz
oLaf - 27.10.2021 / 14:40, *.vectranet.pl

@Leśny Dziadek: choinka, myślałęm o Papszunie, aczkolwiek opcja nowego właściciela jest jeszcze lepsza!! : )))

... tylko gdzie go znaleźć (nie golasa), to jest problem....

odpowiedz
Leśny Dziadek - 27.10.2021 / 23:16, *.orange.pl

@oLaf: Co prawda, to prawda, golasa znaleźć o wiele łatwiej. Albo na plaży nudystów, albo na...Łazienkowskiej...

odpowiedz
L - 26.10.2021 / 22:40, *.tpnet.pl

Brawo Qbas za ten tekst!!! Pięknie napisane. Zdjęcie Woytka też świetne!

odpowiedz
k. - 26.10.2021 / 22:35, *.t-mobile.pl

Świetny tekst.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 26.10.2021 / 22:32, *.orange.pl

Jak córka będzie zbyt "przechodzona", to "pies z kulawą nogą" później jej nie będzie chciał...Za to bekę będą mieli wszyscy, oprócz tych, którzy tę córką kochają. A jest to miłośc na całe życie...

odpowiedz
Urs 72 - 27.10.2021 / 08:03, *.chello.pl

@Leśny Dziadek: podsumowanie na 100 felietonu a kibice będę płakać i kur... jak stracić wszystko za jednym razem

odpowiedz
Arek - 26.10.2021 / 22:25, *.tpnet.pl

Owszem, trenerowi trzeba życzyć powodzenia, ale konfidenta małpeckiego to bym pogonił w pi...du.

odpowiedz
Roma - 27.10.2021 / 09:51, *.plus.pl

@Arek: no właśnie - to jest priorytet.

odpowiedz
Normalny człowiek - 26.10.2021 / 22:22, *.chello.pl

Dom zły

odpowiedz
xyz - 26.10.2021 / 21:47, *.cyfrowypolsat.pl

doktorek z małym rozumkiem tylko ryć potrafi

odpowiedz
pnk - 26.10.2021 / 21:23, *.chello.pl

Świetnie napisane.

odpowiedz
bum - 26.10.2021 / 21:15, *.237.23

10/10 !!!
Mistrzowski artykuł można rzec :)

odpowiedz
szszsz - 26.10.2021 / 21:15, *.play-internet.pl

najśmieszniejsze jest to, że chłop przychodząc do rezerw wiedział, że prędzej czy później zostanie trenerem I zespołu.
to tylko pokazuje jak fantastycznie działa mioduch.

odpowiedz
magoo - 26.10.2021 / 21:10, *.aster.pl

Qbas w punk, a zabawa słowem przednia :)

odpowiedz
Pytanie - 26.10.2021 / 21:09, *.tpnet.pl

Wujek to Kucharski? Kto jest kuzynem?

odpowiedz
Cch - 26.10.2021 / 21:27, *.play-internet.pl

@Pytanie: podbijam pytanie

odpowiedz
adi - 26.10.2021 / 21:44, *.chello.pl

@Pytanie: Wujek to Kucharski, kuzynami cały zarząd

odpowiedz
dino - 26.10.2021 / 21:02, *.vtelecom.pl

Myślałem, że to z tomiku
"Dariusz Mioduski prezesem Legii. Dramat współczesny"

odpowiedz
mdem - 26.10.2021 / 21:10, *.160.62

@dino: raczej "Dziady". ;-)

odpowiedz
Yesman - 26.10.2021 / 20:59, *.t-mobile.pl

Tekst w pytkę.

odpowiedz