Marek Gołębiewski - fot. Woytek / Legionisci.com

Konferencja pomeczowa

Gołębiewski: Nie chcę wypowiadać się o grze

Fumen, źródło: Legionisci.com

Marek Gołębiewski (trener Legii): Przegraliśmy bardzo ważny mecz dla nas. Drużyna jest w dołku, ba, mogę powiedzieć, że nie jest on mały, ale chcemy z niego wyjść. O grze nie chcę się wypowiadać. Zawiedliśmy kibiców i nie tak wyobrażałem sobie ten mecz. Ciężko powiedzieć coś na gorąco. Boisko nas zweryfikowało okrutnie.

Jestem od sześciu dni trenerem tej drużyny i chcę znaleźć przyczynę wpadnięcia w ten dołek. Jak jestem kibicem tej drużyny, to nie pamiętam takiej sytuacji, żeby Legia była w strefie spadkowej. Nie potrafimy ułożyć sobie tego w głowach. To był ciężki dzień. Niemniej prawdziwy sportowiec i człowiek może podnieść się z tego. Wierzę, że wspólnie jesteśmy w stanie to zrobić.

Nie mam obawy przed starciem z Neapolem. Mam zasadę, że myślę o kolejnym meczu, jak jeden się zakończy. Jak wrócę do domu, zacznę myśleć o spotkaniu z włoską drużyną. Biję się z myślami. Ze Świtem dało się wygrać, ale nie było to oszałamiające widowisko. Jednak już dziś zawiedliśmy. W czwartek szykuje się kolejne rozdanie. Bywa tak, że jak ktoś na ciebie nie liczy, to jesteś w stanie wyjść i walczyć. Życzę sobie tego wyjścia z kryzysu, ale jestem realistą i wiem, że nie robi się tego w dwa dni. Jestem facetem i mam kilku facetów w szatni, więc spróbujemy wyjść z tego razem.

Generalnie, to nie jest normalne, że Legia przegrywa osiem spotkań w lidze. Widzę po chłopakach, że są przejęci tą sytuacją. Tak jak ja. My to zepsuliśmy i my to musimy naprawić. Nie wyjdą kibice ani prezes, ani dyrektor sportowy na boisko, tylko my. Mamy wyjść na Napoli z myślą o wygranej. Kibice mają prawo wymagać lepszej gry. Tu nie ma większej filozofii.

Odbyliśmy rozmowę w męskim gronie. Powiedziałem swoje przemyślenia, oni swoje. Jak byśmy sobie nie pokazali, gdzie jest błąd, to nigdy byśmy z tego nie wyszli. Zdaję sobie sprawę, w jakim momencie dołączyłem i moją rolą jako trenera jest, żeby wyjść z tego kryzysu. Na czym opieram swój optymizm? Na swojej osobowości. A moja mentalność jest taka, że nie poddaję się. Chcę zarazić tym drużynę. Musimy pchać wózek w jedną stronę. Wszyscy. Zarówno zawodnicy, zarząd, jak i kibice. Cała Legia zawsze razem - takie hasło mi przyświeca.

We wtorek przeprowadzimy badania. Chcę sprawdzić, jaki poziom zmęczenia jest w organizmach zawodników.

WYNIKI SONDYJak oceniasz pracę Marka Gołębiewskiego na stanowisku trenera Legii?
SUMA GŁOSÓW: 14727
START: 30.10.2021 / KONIEC: 13.12.2021

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (195)

+dodaj komentarz
hajdukL - 02.11.2021 / 06:46, *.77.242

To o czym porozmawiamy? Może o pogodzie... Gorący listopad się szykuje.

odpowiedz
lob - 01.11.2021 / 21:08, *.chello.pl

Z tym trenerem nic nie zwojujemy......od stycznia zmiana trenera i tak nas czeka..........pozbyć się w styczniu trochę szrotu i tych wkładek do koszulek Legii, sprowadzić ze trzech - czterech walczaków z charakterem i nie spadniemy z tej buraczanej ligi..........a nawet PP zdobędziemy...............

odpowiedz
Jimmy L - 01.11.2021 / 20:03, *.d1-online.com

Nie ma co patrzeć na górę tabeli, w tym roku musimy się utrzymać a i to nie będzie proste bo reszta ligi dalej będzie z nami grała jak o życie. Każdy klub ma swoje wzloty i upadki, jakoś nigdy nie myślałem że to trafi Legie. To boli ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, nasi rodzice i dziadkowie nigdy się nie poddawali bo tacy jesteśmy my z tego niepokonanego miasta. Obojętnie jak będzie źle ja zawsze kupię bilet i pójdę na mecz mojej drużyny której będę zawsze wierny. Jeszcze będzie tak że my wszyscy będziemy z naszego klubu dumni, czego wam i sobie życzę jak najszybciej.

odpowiedz
Lex - 01.11.2021 / 18:29, *.172.255

Może zakontraktować kilku wolnych graczy...myślę że nawet Kuba Kosecki chociażby walczył . Na trasfermarkt jest sporo wolnych..a tych nieudaczników do rezerw a młodych do jedynki...im się przynajmniej by chciało. Nauczka na przyszłość brać młodych zdolnych a nie takich co kontrakty łapią.

odpowiedz
zzz - 01.11.2021 / 17:43, *.chello.pl

Jestem bardzo ciekaw jakie swoje przemyślenia przekazali trenerowi grajkowie...
Najbogatszy klub ligi, grający w europejskich pucharach na 16 miejscu po 13 meczach...
Jeżeli powiedzieli, ze winien była sam Czesio 711, to już nie ma nadziei, wszyscy out.
Ale winni jesteśmy również my sami. 15, czy 20 lat temu tak grający kopacze nie mogliby się pokazać na mieście. Dziś? Dziś jakby nie kopali się po czole, to gdzie nie pójdą to spotyka ich uwielbienie. To niepoważne.

odpowiedz
Carlos - 01.11.2021 / 17:35, *.189.191

Faktycznie na temat gry za bardzo nie ma sensu zabierać głosu, panie trenerzu, skoro najwięcej czasu treningowego zajmuje odkręcanie nakrętek z dobrze zmrożonej Finlandii i podania z lodówki do rączki kolejnych puszek złocistego napoju na chmielu.

odpowiedz
bronek49 - 01.11.2021 / 17:27, *.chello.pl

to się lepiej Gołębiowski nie wypowiadaj bo się tylko ośmieszasz znowu wpuszczasz na boisko drewniaka Lopesa który w każdym meczu jest bardzo słaby ,to już na pewno więcej pożytku byłoby z Kostorza przy wyniku 0-2 powinieneś wpuścić młodych Skibickiego i Ciepele oni na pewno gryżli by trawe na pewno nie byliby gorsi od tych drwniaków co grali a złapaliby trochę doświadczenia ale widocznie jesteś tchórzliwym trenerem , poza tym mialęs jeszcze dwie zmiany i trzeba było to wykorzystać

odpowiedz
Maja - 01.11.2021 / 16:57, *.play-internet.pl

Joshue moim zdaniem jedyny któremu coś się wczoraj chciało, gra bez piłki, wyjście do podań itp.
Irytuje tym machaniem łapami, ale obserwując go z trybun uważam że jako jedyny nie przeszedł obok meczu.

odpowiedz
chrisSiekierki - 01.11.2021 / 17:14, *.vectranet.pl

@Maja: Ja też pewnie bym machał rękami gdy nikt nie wychodzi do piłki, kilka długich podań miał super ( jedno do Mladenovicia za mocne )

odpowiedz
mkp - 01.11.2021 / 16:29, *.79.35

Najgorsze, że przyjeżdżają do nas byle ogórki jak po swoje... Neapol, wygrana? Litości...

odpowiedz
Robert - 01.11.2021 / 15:36, *.centertel.pl

Z czym do ludzi? Z luqi? Mledenovicem? Martinsem? Rose? Tylko Josue, Muci i Mail. Pozostali do sprzedaży

odpowiedz
RMFC - 01.11.2021 / 13:18, *.orange.pl

Z tym męskim gronem przesadził. W tej drużynie nie było widać wczoraj nikogo z jajami i też żadnego piłkarza oprócz Josue, który miał stwarzać problemy i być słabym a jest odwrotnie

odpowiedz
robert60 - 01.11.2021 / 14:01, *.chello.pl

@RMFC: Josue zwalnia grę, długo holuje piłkę i nie potrafi dryblować. Nie nadaje się do gry w lidzie, gdzie obronę przeciwnika trzeba rozbić szybkim rozegraniem.

odpowiedz
grzesiek - 01.11.2021 / 15:00, *.centertel.pl

@RMFC: od dawnw twierdze ze dyrektor ds transferow dobiera pilkqrzy sb pod wzgledem urody a nie umiejetnosci. Im bardziej kobiece rysu twarzy tym lepiej

odpowiedz
chrisSiekierki - 01.11.2021 / 16:47, *.vectranet.pl

@robert60: nieraz zwalnia grę bez potrzeby ale to rzadko. W meczu z Pogonią jak miał piłkę i miał do kogo zagrać do rzucał ładne długie piłki ale najczęściej nie miał do kogo zagrać z przodu bo nikt nie wychodził na pozycję... więc kręcił kółka i czekał...

odpowiedz
Mateusz z Gór - 01.11.2021 / 12:41, *.orange.pl

Z tej rozmowy wynika, że trener uważa, iż wie dlaczego Legia przegrywa. Mam nadzieję, że mu się tylko nie wydaje, że wie...

odpowiedz
Antyfan - 01.11.2021 / 12:40, *.vectranet.pl

A mnie pomysł z trenerem z czwartej ligi przpadł do gustu. Na spady grające w Legii, to właściwy trener. P. Mioduskiemu doradziłbym wymianę P. Kucharskiego, bo ten już pokazał, że do niczego się nie nadaje. Szkoda, że jako kibic muszę takie oczywistości pisać.

odpowiedz
kot - 01.11.2021 / 17:37, *.chello.pl

@Antyfan: a w następnej kolejności niech mioduski wymieni prezesa

odpowiedz
Roger_1916 - 01.11.2021 / 12:32, *.aster.pl

Nie jest jego winą, że trafił do Legii i to na stanowisko trenera pierwszego drużyny. To wina prezesa/dyrektora sportowego, że do wyjścia z kryzysu wybrali faceta, który trenował klub z 3/4 ligi... Takiej sytuacji nie było nigdzie w Europie. W kryzysie wybiera się trenera doświadczonego, albo bardzo zdolnego z jakimiś sukcesami. A my??? My obraliśmy kierunek na spadek z ligi... PORA SIĘ OBUDZIĆ! Przestać liczyć ile punktów tracimy do Lecha/Rakowa a zacząć patrzeć ile punktów tracimy do miejsca gwarantującego utrzymanie. Przykre, ale prawdziwe

odpowiedz
(L)egiunia Fanatic(L) - 01.11.2021 / 12:15, *.centertel.pl

Nauczyciel wfu trenerem Legii to pokazuje jaka amatorka jest w tym klubie. Mioduski i Kucharski WON z Legii!!

odpowiedz
Śpiewać K...A! - 01.11.2021 / 23:11, *.chello.pl

@(L)egiunia Fanatic(L): Papszun też był WFistą i co?

odpowiedz
Juri - 01.11.2021 / 11:16, *.centertel.pl

Celhaka do rezerw,szanujmy się.

odpowiedz
robert60 - 01.11.2021 / 11:12, *.chello.pl

Nowy trener powinien popatrzeć jakie było ustawienie Legii gdy wygrywała w lidze. Po co wrzutki ze skrzydeł gdy w polu karnym jest jeden zawodnik i do tego nie Pekhart. Josue nie nadaje się do gry w lidze bo zwalnia akcje - to dobre na LE gdy trzeba trzymać piłkę. Z tym składem to w lidze powinno być ustawienie 1-3-2-3-2 albo z lepszymi drużynami 1-4-2-1-3. Skoro system gry się nie zmienił to i wynik nie może być inny niż poprzednio - to proste.

odpowiedz
Legion - 01.11.2021 / 11:25, *.chello.pl

@robert60: Przecież tu jest radykalna zmiana w tym sezonie i to nie kwestia ustawienia. W zeszłym sezonie były wrzutki na drewniaka Pekharta, od którego piłka się odbijała i wpadała. Został królem strzelców. Ale wspaniały Czesław zamiast ustawić zespół z Pekhartem na szpicy, żeby dalej się od niego odbijała i było do kogo wrzucać, a Emreli za nim, to musiał namieszać. I są wrzutki dalej, tylko nie wiadomo do kogo. To znacząca zmiana.
I ja kompletnie nie rozumiem tego uporu z grą na dwóch defensywnych pomocników w lidze. W LE to zrozumiałe, ale w lidze? Przecież my nic nie gramy z przodu i to ofensywę trzeba wzmocnić. Jeden DMC wystarczy, dwóch to granie w 10. I koniecznie Muci do pierwszego składu, bo to jedyny gość, który umie uderzyć w biegu z dystansu, umie kogoś w biegu kiwnąć, ma jakaś fantazję i kreatywność. W ogóle z całego tego składu na przyszły sezon do zostawienia w klubie to Nawrocki i Muci, może Emreli. Reszta won.

odpowiedz
robert60 - 01.11.2021 / 11:58, *.chello.pl

@Legion: Zgadzam się, bo o tym właśnie piszę. Obok Pekharta grał drugi napastnik. Mieliśmy co najmniej 5 atakujących (2 napastników , Liki, 2 wahadłowych). I to dawało efekty. A teraz mamy 3 atakujących (wśród nich nie ma Pekharta). Trzymamy piłkę z tyłu. Potem długa wrzutka na skrzydło (uda się albo nie uda) , centra na pole karne do nikogo. I zero z przodu. Mamy zawodników, którzy potrafią grać w piłkę. Trzeba ich tylko inaczej ustawić na boisku. W lidze 1-4-2-4 (z przodu Liki-Emreli-Lopez-Kastrati (Skibicki) za nimi Ślisz i Martins, Ribeiro (Mladen)-Nawrocki-Wieteska-Jędrzejczyk) albo 1-3 -2-3-2 (z przodu Emreli - Lopez, Mladen-Liki-Kastrati (Skibicki), Ślisz - Martins, Nawrocki - Wieteska - Jędrzejczyk). Jak wróci Pekhart to zastąpi Lopeza. Josue, Charatin i Johanson to zawodnicy na LE do systemu 1-5-3-1-1 i gry z kontry.

odpowiedz
Legion - 01.11.2021 / 15:00, *.chello.pl

@robert60: tylko nadal chcesz grać, nie wiedzieć po co, na dwóch defensywnych pomocników. PO CO?? Spójrz na statystyki z wczorajszego meczu. Dwóch naszych defensywnych pomocników miało łącznie...3 (!!!!!!!!) odbiory. Przecież to jest na własne życzenie granie w 10.

odpowiedz
robert60 - 03.11.2021 / 00:58, *.chello.pl

@robert60: Bo jak nie ma wartościowych wahadłowych to z jednym defensywnym w lidze przeciwko Lechowi, Rakowowi, Pogoni, które trochę próbują grać piłką w środku pola nie mamy czego szukać (a jak widać po wynikach, to i z dwoma defensywnymi nie daliśmy rady). Jak przestaniemy tracić gole to przestaniemy przegrywać stąd przynajmniej pięciu porządnie broniących. Żeby zacząć wygrywać to musimy mieć w ataku pozycyjnym więcej zawodników w polu karnym przeciwnika stąd pięciu atakujących (a jeśli defensywni się podłączą to nawet więcej). To nie jest docelowe rozwiązanie a jedynie na dziś, gdy mamy zawodników jakich mamy.

odpowiedz
AAA - 01.11.2021 / 11:10, *.chello.pl

Wreszcie trochę mądrzejsza wypowiedź bo po tym Skolwinie to go poniosło z entuzjazmem.

odpowiedz
M3 - 01.11.2021 / 11:04, *.jmdi.pl

Ja na dziś odstawiłby Mladena, Ribeiro, Josue, Lopeza, Kastratiego i Wieteske. Od razu na sprzedaż lub won. Trzeba rozgrywającego bo chłopaki kopia w poprzek. Do tego prawy i lewy skrzydłowy. Młodzież może tylko pomarzyć o karierze.

odpowiedz
tekken (L) - 01.11.2021 / 10:38, *.chello.pl

Postaw na młodych. oni będą na Ciebie grali, trochę poprzestawiałem:
Tobiasz (Miszta)
Johanson-Jędza-Wietes-Hołownia(Hanna)
Kastrati(Skibicki)-Slisz-Ciepiela(Josue)-Mladen
Kostorz (Emreli)-Włodarczyk

Tak zacząłbym grać:
1. Dwoma młodymi napastnikami Włodarczyk-Kostorz. potem może wejść Emreli i Pekhart.
2. Mladen lewy pomocnik, bo gra słabo w obronie to niech atakuję tylko, zmienia go Liqi.
3. Jędza w środku obrony.
4. Slisz albo Kisiel koniecznie na dm.
5. Mamy dobre zabezpieczenie i piekielnie groźne skrzydła, na nasza ligę wystarczy.
6. Rozgrywający: Josue, Ciepiela, Celhaka,Liqi -tu nie wiem jak gra dwóch z tych 4 ale trzeba to ustawić.

odpowiedz
Legion - 01.11.2021 / 10:44, *.chello.pl

@tekken (L): człowieku czy ty widziałeś Skibickiego i Ciepielę? Przecież to jest jeszcze większy niż ci go "grają". My nie mamy żadnych młodych, ta Akademia to wielki pic. Lech hurtowo szkoli młodych, co chwilę ktoś jest i niedługo go sprzedają, a u nas jeden Karbownik był a teraz jakaś kompletna żenada. Przecież Skibicki to jest poziom 2 ligi, a i to nawet nie bo z jego warunkami to by go tam połamali.
A odnośnie słów trenera... to o czym porozmawiamy? O pogodzie? O nowościach w kinie?

odpowiedz
Gocław - 01.11.2021 / 11:29, *.aster.pl

@Legion:
On rozpisał skład rezerw Legii ;).

odpowiedz
tekken (L) - 01.11.2021 / 17:14, *.chello.pl

@Legion: Rozpisałem co trzeba robić, aby zaczęli grac. Co mają grac Lopez, Rose i Martins, co grają padakę tylko dlatego,że maja swój wiek? Lepiej dać szansę młodym.

odpowiedz
Biała Siła - 01.11.2021 / 10:07, *.t-mobile.pl

Tu niema co trenować ,tu trzeba dzwonić ,Chyba Czesław nie miał dobrego numeru,?

odpowiedz
Leśny Dziadek - 01.11.2021 / 09:46, *.centertel.pl

Osoba, która potrafiłaby się przyznać do błędów, już dawno zrobiłaby porządek w klubie. Niestety D. zauroczony, wręcz zafascynowany własną osobą, przechadza się dostojnie wśród ruin klubu, ciesząc wzrok, bo widzi pałac, przez różowe okulary, które sam sobie założył na nos. Nos, którego nie ma. Dlatego trzeba było poszukać prezesa z dobrym nosem i umiejętnościami. To jest tak trudne do zrozumienia?

odpowiedz
speed - 01.11.2021 / 11:24, *.play-internet.pl

@Leśny Dziadek: O myślenie jest trudne, a Darek coś o tym wie. Już tyle lat ogarnia swój szczwany plan, i dupa niestety.

odpowiedz
powiś(L)e - 01.11.2021 / 14:20, *.waw.pl

@Leśny Dziadek:
Masz 100 % racji.

odpowiedz
chrisSiekierki - 01.11.2021 / 09:26, *.vectranet.pl

Niestety pan Gołębiewski został rzucony na głęboką wodę i ze smutkiem stwierdzam że tonie. Po prostu za wysokie progi na jego nogi, potrzebujemy prawdziwego fachowca z autorytetem a nie trenera z 4 ligi ( 4 klasy rozgrywkowej idiotycznie nazywaną 3 ligą ) i to zespołu ze środka tabeli. Znowu napiszę niestety taki trener kosztuje no i ma wymagania odnośnie zawodników.

odpowiedz
zbysiu - 01.11.2021 / 09:47, *.master.pl

@chrisSiekierki: Wy jesteście normalni oceniać trenera po tygodniu?

odpowiedz
chrisSiekierki - 01.11.2021 / 11:00, *.vectranet.pl

@zbysiu: ale ja oglądałem mecze drugiej drużyny gdzie pan Gołebiewski był wcześniej trenerem i pamiętam co grała dwójka, to samo gra jedynka czyli totalny chaos.

odpowiedz
robert60 - 01.11.2021 / 11:24, *.chello.pl

@chrisSiekierki: Jak trener się boi coś zmienić to po co brał tę posadę. A jeśli nie potrafi nic zmienić to po co go p. Kucharski zatrudnił....

odpowiedz
K(L)AKIER - 01.11.2021 / 09:25, *.inetia.pl

Zmień taktykę i ustawienie, za dużo bramek tracimy A i tak nie strzelamy, atak zaczyna się od obrony

odpowiedz
chrisSiekierki - 01.11.2021 / 09:28, *.vectranet.pl

@K(L)AKIER: chyba masz rację skoro i tak nie kreujemy sytuacji bramkowych to trzeba grać murarkę i laga na jedynego napastnika... może coś tam wpadnie , byle nic nie stracić.

odpowiedz
Bròdno - 01.11.2021 / 09:23, *.centertel.pl

To na szybko muszą znaleźć przetaczenie krwi????

odpowiedz
Mariot85 - 01.11.2021 / 09:18, *.cyfrowypolsat.pl

Jedynke zamienic na dwójkę i mlode chlopaki by lepiej grali

odpowiedz
Leśny Dziadek - 01.11.2021 / 09:10, *.centertel.pl

Ps. Pisząc o czystce, nie mam na myśli zawodników, bo tych powinien zweryfikować odpowiedni dla klubu trener, np. po przygotowaniach do sezonu i co najmniej pół roku gry. Ale tu wygląda to ,,nieco,, inaczej. Zawodników traktuje się, jak towar w korporacji. A trener, gdy choćby tylko wspomni coś o profilu gracza, jakim jest zainteresowany, to zostanie sprowadzony na ziemię. Bo on jest od trenowania, choćby i drewna...Tych spraw, problemów i patologii jest tak dużo, że ta (anty)koncepcja musiała upaść. I to się właśnie dzieje. Część z nas pisze i ostrzega od LAT o takim scenariuszu, za co byliśmy i jeszcze trochę teraz, jesteśmy obsobaczani. Chcecie jeszcze dowodów? To czekajcie dalej. Ja już nie muszę. Nie wierzę już w ani jedno słowo, w ,,sny o potędzę,,... Czas się obudzić...

odpowiedz
Berqvist - 01.11.2021 / 12:50, *.tele2.se

@Leśny Dziadek: brawo! Podpisuje sie pod calym wpisem. Pozdro /K.

odpowiedz
Sobo(L)ew - 01.11.2021 / 09:01, *.255.115

Tu nie ma co badać, tu trzeba wypieprzyć,, zagranicznych najemników "i część tych starszych jak Jedza oraz babola Wieteske a dać szansę młodzieży której będzie chciało się grać. Ten sezon i tak jest już stracony ale bynajmniej może unikniemy spadku do pierwszej ligi.

odpowiedz
Ja1916 - 01.11.2021 / 09:24, *.vectranet.pl

@Sobo(L)ew : bynajmniej unikniemy spadku? Czyli chcesz żeby spadli rozumiem ? Czy też nie rozumiesz słów których używasz?

odpowiedz
chrisSiekierki - 01.11.2021 / 09:34, *.vectranet.pl

@Sobo(L)ew : A ile masz tej młodzieży ? o poziomie nie wspomnę... ledwo dają radę w 4 lidze

odpowiedz
Leśny Dziadek - 01.11.2021 / 08:48, *.centertel.pl

Trzeba napisać wprost - nie tylko trener stracił szatnię, to D. stracił klub. Posłuchajcie wypowiedzi właściciela i teraz porównajcie sytuację w klubie do tych bredni. Nie tylko my to widzimy, również wszyscy w klubie. Muszą tam mieć niezłą bekę. Oczywiście oficjalnie grają swoje rolę, jak w filmie. Ale tam już nikt nie wierzy w ten projekt. Dlatego kilka dni temu napisałem - jedyną, ostatnią szansą jest TOTALNA CZYSTKA w klubie. Ale dzisiaj się z tego wycofuję (że to jest szansa). Człowiek, który od 5 lat nie potrafi zbudować nic sensownego i nie uczy się na błędach, nawet jeżeli zrobi nowe otwarcie, to z kim? Radka K. zastąpi K. Radek itd. Od 5 lat nie można zatrudnić trenera, z odpowiednim mentalem? Nie można ustabilizować składu? Jest akademia, ok, i co z tego wynika? Ona nawet na siebie nie zarabia...

odpowiedz
Mrok - 01.11.2021 / 09:26, *.chello.pl

@Leśny Dziadek: Akademia nie zarabia i wg mnie nigdy nie będzie zarabiała. To projekt z samymi wizjami finansowymi ale bez żadnego wskazanego celu sportowego. Widział ktoś kiedyś jakiś harmonogram wprowadzania piłkarzy z akademii do drużyn Legii? Jak ten projekt ma zresztą wypalić skoro prowadzą go pośrednio ludzie, którzy nie potrafią od lat z rezerwami awansować do II ligi?

Mioduski nowe otwarcie może zrobić tylko i wyłącznie ludźmi tańszymi od poprzednich, to wrodzona cecha tego typu biznesmenów - oszczędzanie i nieinwestowanie pod żadnym pozorem kiedy można jakieś pieniądze stracić. Prawdę mówiąc nie wierze w opisywane kiedyś w prasie jego sukcesy w holdingu Kulczyka. Mioduski nie ma po prostu predyspozycji biznesmena- zwycięzcy albo je nagle po przyjściu do Legii zatracił.
Wg mnie to typowy, przeciętny, polski prezes bez wizji, liczący na farta, fuksa i że jakoś się uda (coś jak z Vadisem) czyli specjalista od permanentnego grzebania w śmietniku i poszukiwania cięcia kosztów i tyle. To taka kopia Filipiaka z Cracovii tylko na wyższym szczebelku. Nawet jak będzie Legia zarabiała po 300 mln rocznie czystego zysku to i tak nie zainwestujemy w piłkarzy na miarę LM ale będziemy nadal kupowali ten sam szrot od Piekarskiego i Kucharskiego.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 01.11.2021 / 09:35, *.centertel.pl

@Mrok: Zgadzam się, oprócz jednego - nie wierzę, że za tego właściciela, klub będzie zarabiał. Ludzie nie mają pojęcia, że kredyty zostały wzięte na bardzo długi okres spłaty. Duża ich część ma być spłacana za kilka lat. Pytam się - z czego? Za chwilę nie będzie kasy na bieżące potrzeby (o ile już tak nie jest). A gdy dojdą dodatkowe obciążenia, to padnie całość, jak ,,pies Pluto, na pysk,,. To wszystko nie jest dla mnie takie proste, w sensie pisania o tym. Człowieka wszystko boli, głową, serce, nawet paznokcie. Jak można w tak beznadziejny sposób wszystko spaprać, i ciągle zaczynać od nowa, i znowu to samo, kolejne porażki, na każdym kroku, w każdym roku. I tak od 5 lat, to jest jakaś masakra...

odpowiedz
Mrok - 01.11.2021 / 10:16, *.chello.pl

@Leśny Dziadek: OK, ale zdanie o 300 mln miało za zadanie przedstawić hipotetyczną sytuację w przypadku cudu finansowego. Ja generalnie również nie wierzę, że przy tym właścicielu Legia cokolwiek zarobi a nawet jestem pewien, że taki model prowadzenia klubu skutkuje jedynie zadłużaniem go wobec wszystkich a szczególnie wobec właściciela :)

Niewielu dostrzega, że trafił nam się najgorszy ze scenariuszy. Właściciel, który przede wszystkim chce zarobić na okazji, najprawdopodobniej nie ma lub nie inwestuje własnych pieniędzy tylko kasę innych akcjonariuszy, którzy dodatkowo liczą na szybki zarobek z zawodników na których transfer wykładają pieniądze i partycypują potem w zyskach.
Wiem, że jest wielu naiwnych, którzy myślą, że w takim modelu właściciel wykłada jakieś własne miliony co miesiąc i ładuje w klub. Prawda jest taka, że nawet jak cokolwiek wykłada to jest to zazwyczaj wysokoprocentowa pożyczka, która jest kolejnym długiem Legii.

Jedyne sensowne rozwiązanie w tej chwili to rezygnacja Mioduskiego z funkcji prezesa i powołanie nowego zarządu z profesjonalistami. Mioduski powinien jako właściciel ustalić z nowym zarządem wysokość oczekiwanej dywidendy albo % z zysku np w skali rocznej i rozliczać ich potem z wykonania celów. Powinien się skupić na reprezentowaniu Legii w organizacjach piłkarskich bo to mu akurat wychodzi, a działalność operacyjną, sportową a nawet finansową powinien zostawić ludziom, którzy się na tym znają.
Nie ma co ukrywać Mioduski jest słabym prezesem i ani kolejne 5 lat, ani 10 lat tego nie zmieni.

Przykłady słabego zarządzania widać na każdym kroku. Choćby ostatnia sprawa z trenerem. Wszyscy widzieli, ze prezes szukał momentu zwolnienia Michniewicza już od dawna, ale jak już do tego doszło to nagle okazało się, że nowego trenera dopiero będziemy szukać.
Moja żona tak robi jak chce zmienić przykładowo nóż w kuchni, w sobotę wieczorem wyrzuca stary a nowy kupuje w poniedziałek - i też mnie całą niedzielę wtedy nerwy noszą jak chcę coś ukroić i nie mogę.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 01.11.2021 / 11:12, *.orange.pl

@Mrok: Legia nie "zginie" dopóki są tacy kibice, jak Ty i wielu innych rozumiejących problem klubu. Piszących rzeczowo i do rzeczy. Bo problem nie leży w takich ludziach - piszących PRAWDĘ. On (ten problem) istnieje na innym poziomie. I trzeba ten poziom postawić jak naszybciej do pionu... Pozdrowienia serdeczne.

odpowiedz
Wolfik - 01.11.2021 / 12:18, *.mm.pl

@Mrok: Od kilku lat piszę, że Mioduski jest dobrym właścicielem, ale masakrycznie słabym prezesem a na dodatek nie ma w klubie przejrzystej /pionowej/ struktury organizacyjnej. Czegoś prostego a konkretnego: właściciel - prezes - dyrektor sportowy - sztab szkoleniowy. Z jakiejś przyczyny (nie mam pojęcia jakiej -niezdrowa ambicja, chęć pokazania "ja tez potrafię) Mioduski od samego poczatku brnie w prezesowania, chociaż widać że nie ma pojęcia o prowadzeniu klubu sportowego. Stąd często decyzje podejmowane w emocjach, nieprzemyślane, na żywioł. Dokładnie to opisałeś w przykładzie z nożem - kapitalne!

A przecież mozna. Przykład z naszego podwórka: Raków. Właścicielem jest sympatyk tego klubu, właściciel dużej firmy, który jednak stery prowadzenia klubu oddał w ręce ludzi związanych ze środowiskiem piłkarskim. Efekty - krok po kroku klub idzie do przodu.

Cóz, pewnie zalezy to od charakteru człowieka. Za duże ego i ambicje nie jedna firmę i projekt położyły. mimo zaangazowanych środków, ludzi, czasu....

odpowiedz
Berqvist - 01.11.2021 / 12:53, *.tele2.se

@Leśny Dziadek: @Wolfik: panowie, to samo powtazam od lat. A ile mi sie za to dostalo, ile bluzg i obelg, sami wiecie. Pozdro /K.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 01.11.2021 / 15:21, *.centertel.pl

@Wolfik: Zgoda, ale zacznijmy od początku. Jakim D. jest....człowiekiem? W jaki sposób traktuje innych ludzi?

odpowiedz
Wolffik - 01.11.2021 / 16:14, *.mm.pl

@Leśny Dziadek: Tutaj polemiki nie podejmę. Nie miałem przyjemności rozmawiać, z włascicielem Legii, nigdy tez nie pracowałem w jego firmach. Zatem najnormalniej w świecie - nie wiem.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 01.11.2021 / 17:57, *.centertel.pl

@Wolffik: Ja nie muszę z kimś pracować, jest mi łatwiej, bo psychologia i socjologia to moje konie:) Ja wiem, a Ty Kolego się domyśl, co chciałbym napisać o D.....

odpowiedz
Mrok - 01.11.2021 / 19:19, *.chello.pl

@Wolfik: No, ja też już o tym pisałem kiedyś więc tutaj tylko powtórzę. Warto się bowiem zastanowić co mogło kierować właścicielem kiedy sam siebie wskazał na prezesa. Trochę się nad tym zastanawiałem i znalazłem tylko dwie przyczyny, dla których mógłby zrobić.

1. Uważa siebie za bezwarunkowo najlepszego specjalistę, osobę znająca się na wszystkim co dotyczy sportu, transferów, finansów, środowiska piłkarskiego, biznesu no a w szczególności na prowadzeniu takiej firmy. Ma wysokie mniemanie o sobie, nigdy się nie myli albo nie dopuszcza myśli, że cokolwiek się zawali przez niego. Lubi też się chełpić taką władzą.

2. Jest osobą nieufną, podejrzliwą, wszędzie widzi wroga, boi się komuś zaufać, powierzyć rolę kierowniczą, boi się, że go okradną.

Stawiam na to, że w tym przypadku wystąpiła mieszanina 1 i 2 i jest tylko pytanie jaki jest procentowy udział pierwszego przypadku do drugiego.
Świadczą to tym te wszystkie wywiady prezesa, szczególnie z początku kariery o wrogach, szpiegach, obsadzenie własnej żony w funkcjach z wpływem na administrowanie sprawami klubu, ale także wszystkie drobne gesty jak np noszenie herbu Legii jako poszetki w garniturze (przekaz - mam Legię w kieszeni).

Może uda się Wam odkryć inne powody, ja odrzucam oczywiście wszelkie nieracjonalne i przypadkowe.
Jeżeli mam rację i było tak jak napisałem powyżej to naprawdę spodziewam się, że jeszcze długo może być trudno zanim zdrowy rozsadek zacznie podpowiadać słuszne kroki.

odpowiedz
Wolfik - 01.11.2021 / 19:58, *.mm.pl

@Mrok: Bardzo dokładnie zdiagnozowałaś problem, zresztą tez o tym wałkowałem. Zgadzam się z Tobą, że to zapewne jest mix obu opisywanych przez ciebie przyczyn. Genezy zapewne nalezy szukać w nieudanym - koniec konców - mariażem właścicielskim z wiadomymi osobami oraz cechami charakteryzującymi "biznes" w tej części szerokości geograficznej, które nazywam "mentalnoscią bazarową". Obserwuję to codziennie, mając do czynienia z włascicielami firm dla których moja firma świadczy usługi i własnymi prezesami. Mając pewne zaplecze finansowe trudno im wyjść poza ramy własnych ograniczeń, czesto zresztą absurdalnych. I tutaj pasuje mi Twoja wypowiedź o kołku do siedzenia.

Niestety, wiele lat musi upłynąć, zanim cokolwiek sie zmieni. Ja tego już nie dożyje, mam też wrażenie, że pokolenie mojej córki również. By tak było, musiała by sie podnieśc znacznie stopa życiowa w kraju. I wykształcenie elit, których brakuje. NIestety tym nie jest nikt zainteresowany, a zwłaszcza władze. Zarówno byłe, obecne i zapewnie te przyszłe również. Cóż - matołków mozna dymac na rózne sposoby. I nawet tego nie zauważą.

odpowiedz
cosedejjeziom - 01.11.2021 / 08:42, *.com.pl

golebiewski to parodysta, czeslaw WROC!!!!

odpowiedz
autor - 01.11.2021 / 08:26, *.aster.pl

Piękne zdanie : "Jestem facetem i mam kilku facetów w szatni". A reszta ?

odpowiedz
Koko123zambrów - 01.11.2021 / 08:12, *.net.pl

Dajcie spokój Gołębiewskiemu po co ma mówić o grze wiadomo, że nie ma o czym, każdy widział ja grali... jego opis gry itd. nic nie wniesie, a i chumoru nie poprawi. Miejmy nadzieję, że ktoś to ogarnie bo ten sezon może być bardzo męczący. Pozdrawiam

odpowiedz
Polonista, ale nie z Konwiktorskiej - 01.11.2021 / 09:05, *.elartnet.pl

@Koko123zambrów: Wagarowanie może sprawić poprawę twojego :chumoru", ale ma też minusy.

odpowiedz
Piotr - 01.11.2021 / 08:07, *.jmdi.pl

Tak z ciekawości to czytam, bo sąsiad to zapalony kibic od kilkudziesięciu lat.
Po tym co przeczytałem, to na tej stronie jest mnóstwo ludzi, którzy wiedzą jak postawić Legię na nogi. Brawo! Może, któryś z Panów zgłosi się do sztabu,nawet jako wolontariusz. Nowe pomysły się przydadzą.
A tak poważnie. Ten balon musiał kiedyś pęknąć. Legia to taka zbieranina gości, którzy nawet za piłką nie potrafią dobrze biegać. Co z rozwojem drużyny? Ilu wychowanków gra w pierwszym składzie? Tak, tak...Książenice! I co? Nic. Efekt wczoraj było widać. Może taki zimny prysznic się przyda, aby za kilka lat znowu Legia była drużyną, która potrafi grać z innymi drużynami w Europie. Tego Państwu życzę. I nie ma co wylewać pomyj na tych co z innym klubom na co dzień kibicują.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 01.11.2021 / 08:22, *.centertel.pl

@Piotr: Bardzo chętnie, jest jeden problem. Nikt tych rad nie chce słuchać, bo jego mojsza jest najmojsza. Nie masz pojęcia o problemach Legii, a wymądrzasz się jakbyś wszystkie rozumy pozjadał. Dokładnie tak samo, jak właściciel...

odpowiedz
Piotr - 01.11.2021 / 08:40, *.jmdi.pl

@Leśny Dziadek:
Przepraszam, jeżeli kogoś uraziłem. Nie miałam takiego zamiaru.

odpowiedz
Mrok - 01.11.2021 / 08:44, *.chello.pl

@Piotr: Na tym forum pomysłów nie brakuje. Ich jakość jest oczywiście różna, ale gdyby niektórym w klubie nie wydawało się ze wszystko wiedzą najlepiej i spróbowali choćby posłuchać innych to taka sytuacja być może nie miałaby miejsca.

Na błędach bowiem trzeba się umieć uczyć, a najlepiej to robić na cudzych. Zgadzam się, że balon musiał kiedyś pęknąć, szczególnie gdy jedyną widoczną misją właściciela nie są inwestycje w klub ale tzw. cięcie kosztów.

To sytuacja podobna do dopasowywania siedzenia pod własny tyłek. Po co siadać jednoosobowo na wielkiej kanapie? wystarczy fotel. A jak jest fotel to może wystarczy krzesło? potem taboret? a może wystarczy kijek w poprzek? Po zamontowaniu kijka pozostaje już tylko cięcie kosztów z jego grubości. Na koniec przychodzi nieoczekiwane jeb! No i właśnie przyszło.
Naprawa zazwyczaj jest kilkukrotnie droższa niż te wszystkie wymiany związane z cięciem kosztów.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 01.11.2021 / 08:52, *.centertel.pl

@Piotr: Nikogo nie uraziłeś. Mimo różnych zdań, do których mamy prawo, trzymajmy się razem. Bo widzę, że i nas kibiców, próbuje się rozgrywać. Na szczęście łączy nas miłość do Legii. I to się nie zmieni...

odpowiedz
Biała Siła - 01.11.2021 / 08:01, *.t-mobile.pl

Czemu ta cała banda nie przyzna ,że jest źle ,tylko czarowanie ,Popełniać błędy kto ich nie robi ,Ale trzeba wyciągać wnioski z nich i ich nie robić ,A Narcyz nie uczy się na błędach nie wyciąga żadnych wniosków ,Jest pan Złym zarządca panie ,0

odpowiedz
Po(L)ubiony - 01.11.2021 / 07:52, *.aster.pl

Obawiam się, że Legia z Mioduskim, idzie do plajty. Facet robił interesy pod kryszą Kluczyka, uwierzył w siebie i to był błąd....
Zadłuża klub, (mimo potężnych dotacji), polityka kadrowa, to nie porażka, a klęska, nie ma w tym widoków na sukces. Ani finansowy, ani prestiżowy, ani sportowy. Pies trącał pozycję w tabeli. Dramatem jest to, że gramy najgorszy futbol w lidze. Trzeba wyciszyć ambicje i histerie i dać ekipie chwilę oddechu. Najlepiej dwa, trzy mecze, przy pustych trybunach. W tej chwili, wszyscy lepiej grają i spadek REALNIE nam grozi. A wtedy klapa, utrefiony picer znika w Szwajcarii.....

odpowiedz
Hiszpan - 01.11.2021 / 07:45, *.play-internet.pl

Trochę współczuje temu gościowi bo słowo trener jakoś mi nie pasuje. Chyba dopiero się orientuję w jakie ówno wdepnął. A jak spuści Legię z ligi to zakończy karierę już na starcie.

odpowiedz
Julon - 01.11.2021 / 07:40, *.timplus.net

Legia jest w wielkim kryzysie Michniewicz zrujnował drużynę a kryzys ma ogarnąć anonimowy trener z rezerw!BRAWO PANIE MIODUSKI DALSZY CIĄG AMATORKI!!

odpowiedz
chyba żart - 01.11.2021 / 12:20, *.t-mobile.pl

@Julon: zmarnował to kucharski z mioduskim wpieprzając się i podważając autorytet trenera. W zeszłym sezonie zdobył mistrzostwo na kilka kolejek przed, awansował do LE, tam mają 6 na 9 pkt... tylko naszym gwiazdeczką się nie podobało to że nie mogą się nachlać jak świnie...

odpowiedz
PLBBOY - 01.11.2021 / 07:30, *.inetia.pl

Chcemy Trenera a nie jakiegoś frajera.

odpowiedz
Kolega po szalu - 01.11.2021 / 07:07, *.plus.pl

Po takim meczu to tylko ,, kompania zwartych oddziałów trochę piachu i dużo worków"

odpowiedz
:) - 01.11.2021 / 07:04, *.plus.pl

A po co ma mówić o grze chyba widział to co my więc szkoda słów ...

odpowiedz
Do redakcji - 01.11.2021 / 06:40, *.plus.pl

Zamiast ankiety oceniającej trenera zróbcie ankietę czy Dariusz Mioduski powinien odejść z Legii? Lub jak oceniasz pracę prezesa? Może jak to szopen zobaczy wyniki to coś zrozumie chyba że naprawdę jest taki tępy.

odpowiedz
skrzat - 01.11.2021 / 07:21, *.centertel.pl

@Do redakcji: 100% racji.tu żadna zmiana trenera nic nie da.szopen do wymiany.to chyba jest ten jego proces długofalowy.tylko kto by odkupił zadłużona LEGIUNIE....lesny wróć....

odpowiedz
Leśny Dziadek - 01.11.2021 / 08:36, *.centertel.pl

@skrzat: Nie martw się kolego o to. Znajdą się chętni.

odpowiedz
Wielki fan nowego trenera - 01.11.2021 / 06:36, *.plus.pl

Mam paru facetów w szatni? To może tych co nie są facetami wywal do rezerw a daj szansę młodym co chociaż będą może walczyć i jechać na ambicji żeby się pokazać. Sezon i tak stracony więc co za różnica jakim składem grać o utrzymanie bo o puchary jedynie w PP albo na wiosnę w LKE /LE możemy powalczyć o ile min 3 miejsce w grupie zajmiemy.

odpowiedz
L - 01.11.2021 / 06:10, *.master.pl

Mozna bylo sie spodziewac takiego wyniku...konfrontacja trenera, podkreslam tenera ze strony Portowcow co pracuje juz 4 lata....z calym moim szacunkiem z gosciem co trenerem moze dopiero bedzie...

odpowiedz
Vuko - 01.11.2021 / 05:39, *.tpnet.pl

Nie jestes trenerem tylko wfista. Leja na ciebie....

odpowiedz
gutek - 01.11.2021 / 05:39, *.chello.pl

Na mistrzostwo polski nie ma już co liczyć ale trzeba koniecznie zdobyć puchar żeby grac w Europie.W przerwie zimowej trzeba zrobić gruntowne porządki w klubie żeby Legia wróciła na właściwe tory

odpowiedz
Marcel - 01.11.2021 / 04:07, *.t-mobile.pl

Każdy kryzys kiedyś minie i choć mistrza już nie będzie to jestem przekonany, że Legia pewnego dnia zaskoczy, zacznie wygrywać i odbije się od dna. Sami zobaczycie, że tak będzie.

odpowiedz
Semper Fi - 01.11.2021 / 03:20, *.181.220

Jabnawet meczy nie musze ogladac by doskonale wiedziec, ze jedynym problemem jest brak dyscypliny w szatni.
Pilkarze niczego sie nie boja.
Juz przegrali sezon.
Po polowa z nich spier_i, druga polowa tez spierd_i.
Czego maja sie bac, ani kar pienieznych w umowach, ani lawki nie grzeja, wiec co? Premie za zwycięstwa im poleca? Kazdy madry z nich stawia ma wlasna porazke przez posrednikow i zawsze wygrywa...
Golebiewski, to jakis zart.
Michniewicz byl dobry tylko podejscie zle.
W tej sytuacji zdejmuje 90 procent skladu i gram mlodymi i ch_j. I tak przegralem sezon.
Na puchar w puszczam 1 sklad w ramach rehabilitacji, a ma LE znowu tylko mlodych, koniec robienia kariery na klubie, jak tonac to z Wami. Wy Panowie z Zylety yo Legia, gorsi lub lepsi, ale razem w duchu patriotow, a to co na boisku plus ten caly biznes to zart, hahahahahahha

odpowiedz
Dziękuję - 01.11.2021 / 02:26, *.t-mobile.pl

Ile ci dali? Wychowanek idealny jesteś.

odpowiedz
Wisła Krakow - 01.11.2021 / 02:25, *.chello.pl

powiem Wam że naj gorszy scenariusz jaki może ale nie musi być w Legii jest taki. Ze Grupa Pijacka istniała ale wiadomo że klub po rozstaniu z Michniewiczem nie ma opcji by to potwierdził więc zaprzeczają po wcześniejszym ustaleniu szczegółów z to że grupa i zawodnicy się wypierają bo trzeba oczyścić temat. A jeżeli tak się stało to szatnia już wygrała nie tylko z trenerem ale z całym zarządem. Ps. Wcale mi was nie żal po tym co pokazaliście jak My byliśmy blisko upadku i po tym jak potraktowaliście Lesnego za to że Nam pomógł. Jeszcze chwila i będziecie tam gdzie my niecałe 3 lata temu i szczerze Wam tego życzę.

odpowiedz
(L) - 01.11.2021 / 03:05, *.tpnet.pl

@Wisła Krakow: Mi jest żal zakompleksionych kibiców (takich jak ty) z całej Polski marnujących swój cenny czas (którego nikt im nigdy nie zwróci) na wchodzenie na nasz portal i wypisujących tu jakieś swoje wypociny. Smutny z ciebie człowiek. Nie pozdrawiam.

odpowiedz
Kibic - 01.11.2021 / 05:12, *.centertel.pl

@Wisła Krakow:
Schowaj się żałosny kretynie. Tylko pokazujesz swoją słabość wchodząc tutaj i wylewać swoje żale. Nie wszyscy krytykowali Leśnego.

odpowiedz
Addam - 01.11.2021 / 06:05, *.smgr.pl

@Wisła Krakow: Słuchaj koleś, legioniści nie potrzebują waszej litości a po drugie , to że byliście blisko upadku to podziękuj swoim braciom po szalu ( narko-gangusom), którym tak odj…bało po narkotykach że prawie doprowadzili klub do upadku.. wiec nie porównuj sytuacji obu klubów ..

odpowiedz
Mk - 01.11.2021 / 02:01, *.t-mobile.pl

Neapol konfidencie do ma ci się tylko śnić

odpowiedz
mietowy - 01.11.2021 / 01:55, *.aster.pl

takiej kichy dawno nie widzialem
od dzis zarobki tych frajerow powinny byc zawieszone a oni sami powinni zrzec sie zarobkow i nic nie dostwac

odpowiedz
mietowy - 01.11.2021 / 01:47, *.aster.pl

tylko utrzymajcie sie w tej klasie rozgrywek tylko to chcemy i na to was tylko stac niesteyty

odpowiedz
gniazdo - 01.11.2021 / 00:06, *.chello.pl

Pachnie mi on trochę Brzęczkiem w kadrze. Jeszcze tego potrzebowaliśmy teraz. Zwolnienie Michniewicza było błędem.

odpowiedz
Adams (L) - 31.10.2021 / 23:54, *.centertel.pl

We wtorek mają badać krew grajkom na zawartość alko po święcie 1 listopada…

odpowiedz
Leśny Dziadek - 31.10.2021 / 23:45, *.centertel.pl

Może zrobimy tutaj rodzaj protestu. Pod każdym artykułem umieszczajmy tego typu pytanie: kto jest za zmianą właściciela
Legii?

odpowiedz
Leśny Dziadek - 31.10.2021 / 23:46, *.centertel.pl

@Leśny Dziadek: Jestem za.

odpowiedz
Migo - 31.10.2021 / 23:53, *..

@Leśny Dziadek: A nowym kto zostanie? Leśny cymbał? Tego p...lenia już nie da się sluchać. Pomyśl chwilę zanim coś napiszesz. Zmiana właściciela to nie zmiana trenera! Musi być chętny żeby ten grajdołek ogarnąć. Poniał!?

odpowiedz
dino - 01.11.2021 / 06:34, *.plus.pl

@Migo:
Nazywasz cymbalem człowieka za którego 3/4 sezony mieliśmy mistrza 4x graliśmy w Europie i po ponad 20 latach wróciliśmy do Ligi Mistrzów gratuluję

odpowiedz
Leśny Dziadek - 01.11.2021 / 08:34, *.centertel.pl

@Migo: To Ty czegoś nie rozumiesz. Problemem nie jest brak kupców, tylko to, że podobny człowiek do Ciebie - nie potrafiący realnie ocenić sytuacji i uczyć się na własnych błędach, nie ma zamiaru sprzedać Legii komuś innemu. Podaj link do wypowiedzi prezesa, w którym mówi o sprzedaży klubu. Dlatego zanim coś napiszesz, to opieraj się na faktach, a nie farmazonach. Bo to śmieszne i żałosne. Nie wiem, czy Leśny w ogóle będzie zainteresowany. Dariusz naprodukował tyle długów, że akurat Bogusław może nie mieć aż tyle kasy, żeby przejąć klub. Ale znajdą się na pewno inni, poważni ludzie. Powtarzam - nie trener, a nowy właściciel jest potrzebny. W klubie jest takie szambo, że nic z tego już nie będzie. Miej złudzenia dalej, że będzie ok. Ile jeszcze poczekasz - 5 kolejnych lat. I na kogo będziesz czekał - na komornika?

odpowiedz
Szelka - 31.10.2021 / 23:30, *.chello.pl

Wolny szkoleniowiec z dużym doświadczeniem trenerskim i życiową wyobraźnią, nie przystałby na przyjęcie stanowiska po CM w tak złożonej sytuacji. Ty jednak połasiłeś się na ew. splendor, kasę i lepsze cv. A skoro tak, to pij to paskudne miodowe piwo, aż przejrzysz na oczy. I pamiętaj, że nie masz prawa narzekać na swój los ponieważ sam go sprowokowałeś.
Nawet nie współczuję...

odpowiedz
Mat - 31.10.2021 / 23:29, *.chello.pl

Następny co wychodzi z 1 prawdziwym napastnikiem i 3 środkowymi pomocnikami w tym 2 defensywnymi. Potem ściąga tego napastnika i wpuszcza Lopeza, który jest dobry ale na oblężenie słabych rywali...

odpowiedz
SC - 31.10.2021 / 23:20, *.orange.pl

Dajcie już sobie spokoj z Czerczesowowem - z jego perspektywy - po cholerę ma przychodzić do nas, jak na MP nie ma szans. Z perspektywy klubu - po cholerę płacić tyle trenerowi, którym może (z podkreśleniem na ,,moze”) jak wyjdzie z kryzysu to zbliży się do podium. To są cele w chwili obecnej (niestety) do osiągnięcia na dobra sprawę przez pierwszego lepsze Stokowca.

odpowiedz
Marcin - 31.10.2021 / 23:03, *.play-internet.pl

Odejdź !

odpowiedz
Rafal - 31.10.2021 / 23:01, *.centertel.pl

Chce zareklamować karnet. Nie za taką padakę płaciłem. Kastrat, Emreli, Rosę,Johanson… jednak rację mieli Michniewicz i Kowal

odpowiedz
Kibic LEGII od 53 lat - 31.10.2021 / 23:11, *.tpnet.pl

@Rafal: Chyba masz niestety rację - tylko za mordy te panienki wziąść
Takiego Gołębiewskiego to oni mają w d.......

odpowiedz
Kibic LEGII od 53 lat - 31.10.2021 / 22:54, *.tpnet.pl

Brosz jest wolny - a ten matoł zatrudnia do najbardziej utytułowanego klubu w Polsce, który przechodzi potezny kryzys trenera , który prowadził drużyny III ligowe . Michniewicz rozpier...ił tą dryżynę i tylko ktos z autorytetem i doswiadczeniem ją z tego może wyciągnąć

odpowiedz
Ben - 01.11.2021 / 01:17, *.inetia.pl

@Kibic LEGII od 53 lat: ten autorytet to ich może w dupę pocałować, Od Boruca symulanta do juniora III ligi .

odpowiedz
Adam - 01.11.2021 / 08:21, *.play-internet.pl

@Kibic LEGII od 53 lat: Taki zbrandzlowany jesteś, że naprawdę wierzysz, że Czesiek sam wszystko porazwalał? O ile w ogóle.

odpowiedz
person - 31.10.2021 / 22:46, *.chello.pl

Tylko Stasiu

odpowiedz
:) - 01.11.2021 / 07:11, *.plus.pl

@person: Ojrzynski ale do końca sezonu tylko bo to trener na krótką metę potem się gubi jak kryzys jest ale na zrobienie porządku na teraz to akurat.

odpowiedz
art - 31.10.2021 / 22:44, *.vectranet.pl

"chcę znaleźć przyczynę wpadnięcia w ten dołek" - jeśli nie znał Pan przyczyny to dlaczego podjął się Pan trenowania pierwszej drużyny?

odpowiedz
Mr. X - 01.11.2021 / 00:25, *.t-mobile.pl

@art: Skąd miał znać człowieku, z TV czy z plotek ???????? Obczaj porządek rzeczy :przyjęcie propozycji dalej wejście do dróżyny, pracą z nią i poznawanie problemu na którym nie poznał się Michiewicz ????????

odpowiedz
kczeczu - 31.10.2021 / 22:40, *.205.233

z Napoli rezerwy oszczędzać najlepszych na ligę

odpowiedz
Stas - 31.10.2021 / 22:40, *.centertel.pl

Tylko Czerczesow i treningi z niedźwiedziem

odpowiedz
geds - 31.10.2021 / 22:35, *.centertel.pl

Trener nie chce mówić o grze, czy ktoś to rozumie? Za to dużo gada że jest facetem i inne takie ogólnikowe frazesy... byle nie o grze. Jeśli już Mioduski nie miał nikogo z doświadczeniem trenerskim to powinien mieć przynajmniej kogoś inteligentniejszego. Wyników by to nie poprawiło, ale może by człowiek nie musiał słuchać takich bzdur.

odpowiedz
(L)g - 31.10.2021 / 23:25, *.t-mobile.pl

@geds:
A o czym tu mówić. Czesiek nie opracował przed sezonem żadnych rozwiązań rozgrywania stałych fragmentów gry, a zamiast tego ćwiczył atak pozycyjny. W poprzednich sezonach wygrywaliśmy, bo udawało się w taki lub inny sposób strzelać bramkę lub dwie więcej od rywala, teraz na siłę starali grać tą para tiki take i efekty są jakie są.

odpowiedz
Kibic LEGII od 53 lat - 31.10.2021 / 22:31, *.tpnet.pl

Jak k.... można zatrudnic w takim kryzysie trenera bez zadnego doswiadczenia - brak słów co ten Mioduski odpie...ala

odpowiedz
Wolfik - 31.10.2021 / 22:43, *.mm.pl

@Kibic LEGII od 53 lat: To akurat jest proste:
- w tej chwili nie ma dostepnych odpowiednich trenerów rodzimych (chyba że chcesz Brzęczka);
- trener zagraniczny pokroju p.Czerczesowa kosztuje, a utrzymujemy już dwa sztaby;
-zgadzam się co do idei, równie dobrze trenerem mógłby zostać Astiz, Boruc, albo p.Iza Kruk.

odpowiedz
artic - 01.11.2021 / 00:49, *.55.149

@Wolfik: jest jeszcze trener polski doswiadczony i troche taki a la Stasiek to Leszek Ojrzynski.

odpowiedz
kczeczu - 31.10.2021 / 22:28, *.205.233

z Napoli rezerwy oszczędzać najlepszych na ligę

odpowiedz
Przemek - 31.10.2021 / 22:51, *.aster.pl

@kczeczu: Mam nadzieję , że to żart. Ma wyjść najlepszy skład i walczyć cudem o 1 pkt. Liga jest już przegrana ( w sensie mistrza ) , spaść nie spadniemy, trzeba ratować co się da - PP i puchary na wiosnę.

odpowiedz
Wolfik - 31.10.2021 / 22:55, *.mm.pl

@Przemek : Co do tego "nie spadniemy" .... domu bym na to nie postawił.

odpowiedz
Dedi - 31.10.2021 / 23:28, *.plus.pl

@Wolfik: Ja też.. kibice Schalke też tak mówili w zeszłym sezonie, z dobrym składem przegrywali wszystko tam Widocznie był problem mentalu, niektórzy nie nadawali się do noszenia presji dużego klubu jakim SCHALKE jest. Legia też jest dużym klubem największym w Polsce niektórzy nasi Piłkarze tego nie rozumieją.

odpowiedz
Michał - 31.10.2021 / 22:26, *.plus.pl

Idźcie wszyscy w pi..u. Nie lubię nikogo wyzywać ale wy to nawet na wykopki do kartofli się nie nadajecie. Precz z LEGII nieroby. Kolejne mecze przed nami...bez zwycięstwa. Syf i muł. Trener Legii... jakiś zbawiciel pan. Gołębiewski hihi. Klękajcie narody. Bój się ekstraklapo

odpowiedz
Legia Żyrardów - 31.10.2021 / 22:06, *.125.118

Panie Marku, nie spinaj się, jesteś jedynie "P.O." trenera, do przerwy na reprezentacje, choć z drugiej strony cholera wie na ile czsau.
Ktory rozsądny trener przyjdzie pracować do "pudla" na rok czasu... nawet Cupiał nie miał takiego rozwolnienia, choć miał pieniądze i zatrudniał najlepszych, polskich zawodników.



odpowiedz
Yeti - 31.10.2021 / 22:02, *.play-internet.pl

Sorki ale spier...laj wuefisto tam gdzie twoje miejsce!!

odpowiedz
Przemek - 31.10.2021 / 22:02, *.aster.pl

Dużo, bardzo dużo słów - te słowa nic nie znaczą. Po wygraniu finału Ligi Europy ze Świtem przyszła ligowa szarzyzna. Kolejna żenująca i kompromitująca wypowiedź , myślę, że ten człowiek ma bardzo dobre intencje , ale nie ma warsztatu , autorytetu , doświadczenia, umiejętności żeby być trenerem naszej Legii. Jako kibic Legii powinien zdawać sobie sprawę z powyższego i nie pchać się na I trenera . Każdego dnie dziękuję Bogu , że jestem Legionistą i nawet jak spadniemy moja miłość do klubu nie osłabnie , ale to co się teraz odpier... to naprawdę woła o pomstę do nieba.

odpowiedz
Pab(L)o Loża - 31.10.2021 / 22:28, *.centertel.pl

@Przemek : ma zajebiście silną psychikę. Nie doczytałeś?

odpowiedz
Leśny Dziadek - 31.10.2021 / 22:02, *.orange.pl

Najgorsze jest to, że mając świadomość budowania od podstaw klubu piłkarskiego, zakładając super pozytywną opcję, że Dariusz sprzedaje Legię (w co nie wierzę, niestety), czeka nas kilka lat bryndzy.
Rozwalić jest łatwo, zbudować od podstaw trudniej, a od 5 lat klub jest stopniowo rozkładany na łopatki.
Czas spojrzeć prawdzie w oczy: obecnie leży w kałuży berbeluchy, obesrany, obrzygany, wyszydzany.
A co gorsza, patrząc na minę właściciela, ma się dziwne wrażenie...
Pytanie, co nas czeka, jeżeli klub pozostanie w obecnych rękach? Gdzie jest to dno, którego już się przebić nie da...?
Kiedy proces kryminalisty Wojciecha K. pseudonim "Kowal"...?
Trzeba znaleźć winnych i surowo ukarać - jakoś znajomy ten tekst z książki, pod tytułem "Folwark zwierzęcy:" Tam, gdy władze przejęły świnie, folwark upadł...
Oczywiście w Legii, mamy dobry zarząd, wspaniałego właściciela, prezesa na poziomie, trener cudownie rozwija zespół, a zawodnicy świetnie się czują i oddają serca w każdym meczu. Dlatego możemy spać spokojnie...Dobrej nocy...

odpowiedz
Bilu abilqvist - 31.10.2021 / 22:13, *.tele2.se

@Leśny Dziadek: kolego, przeczytaj uwaznke bo juz ci raz odpowiedzialem. Wczoraj Lesnodorski sie wypowiadal ze Kowala broni jakas za yee bista pani adwokat z jego firmy. I ta pani mowi ze zadnego procesu nie bedzie. A ze kowal to stary zgryzliwy peder to wszyscy o tym wiedza.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 31.10.2021 / 22:16, *.orange.pl

@Bilu abilqvist: Wiem, to akurat jest w tym wpisie żart. Bo nie wierzę, że ktoś może być aż tak głupi...chociaż...ale nie, nie, niemożliwe.

odpowiedz
Maciej - 31.10.2021 / 22:17, *.supermedia.pl

@Leśny Dziadek: tylko spójrzmy na to z innej strony, Legia w końcu dostała się do Europejskich Pucharów i to w stylu w najlepszym od pamiętnego dwumeczu ze Spartakiem. Ostatnie lata to pasmo ligowych sukcesów. Czy na prawdę jedna nieudana runda jesienna prowadzi Cię do takich wniosków, że klub popada w ruinę? Dzięki LE finansowo też jest nieźle. Drużyny nie mamy ale mamy pierwszy raz od dawna grajków o sporym potencjale zarówno finansowym jak i sportowym. Muci, Emreli, Luqi, Miszta, Tobiasz, Nawrocki, Slisz, Kastrati, Kapustka czy nawet Wieteska. Do tego dochodzą inni młodzi. Kadra jest znacząco odmłodzona.
Jest mega kryzys ale da się z tego wyjść.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 31.10.2021 / 22:26, *.orange.pl

@Maciej: Wyjść da się z każdego kryzysu. Tylko kto to ma zrobić? To, co napisałeś, to prawda, ale jest jedno alle (jest ich więcej, w odniesieniu do Twojego wpisu jest jedno) Wiesz jaki klub ma dług? Po drugie - zapewniam, że atmosfera w klubie jest FATALNA i to od kilku lat. Nie zbudujesz NICZEGO w takiej gęstej atmosferze.
Jechaliśmy na ogromny farcie do tej pory i na słabości przeciwników.
Fart się skończył, inne zespoły zaczęły iśc bardzo mocno do przodu.
Odpowiedz mi proszę na jedno pytanie - jak myślisz - zawodnicy są źle przygotowani do sezonu, nie chce im się grać, a może mają kaca? Poważnie pytam, bo może masz jakieś wieści, dlaczego walą w ciula podczas meczów ligowych. W każdym razie ja widze totalną patologię i nie widzę, jak można z niej wyjść, z obecnym towarzystwem. A dług przekracza wartość wszystkich zawodników, oraz środków trwałych, rośnie i będzie rósł. Oczywiście nikt się do tego nie przyzna, ale uwierz - tak to wygląda.

odpowiedz
Mareczku!!!!!!! - 31.10.2021 / 22:00, *.vectranet.pl

W kolejnym meczu wystaw Legia 2 i zobaczysz w czym jest problem.Komu się chce a komu nie.

odpowiedz
pitoas - 31.10.2021 / 22:32, *.chello.pl

@Mareczku!!!!!!!: PRAWDA

odpowiedz
art - 31.10.2021 / 22:47, *.vectranet.pl

@Mareczku!!!!!!!: Dokładnie tak. Przynajmniej chłopaki z Legii 2 mogą pokazać że im zależy.

odpowiedz
Hiszpan - 31.10.2021 / 21:58, *.telnaptelecom.pl

Nowy trener ale stara taktyka i parodyści w koszulkach. Czy naprawdę byłoby gorzej gdyby zagrało kilku młodych Polaków?

odpowiedz
(L)eve(L)64 - 31.10.2021 / 21:58, *.plus.pl

Podobno Magda Gessler wyraziła gotowość objęcia stanowiska dyrektora sportowego i przeprowadzenia piłkarskich rewolucji.

odpowiedz
Kropa - 31.10.2021 / 22:35, *.icpnet.pl

@(L)eve(L)64: Jeden loczek juz wystarczy;)

odpowiedz
Mario - 31.10.2021 / 21:49, *.wanadoo.fr

Mieliśmy już uczniów w Legii :Magiera,Vukovic,Jozak,i teraz ten.Tu jest potrzebny ktoś nie gorszy od Czerczesowa.Myślałem ze on zostanie teraz trenerem,bo tak ostatnio kręcił się w Legii.

odpowiedz
Echhh - 31.10.2021 / 21:46, *.aster.pl

Po co robic we wtorek badania. Wystarczy alkomat. Panie trenarze niech Pan wezmie tych kilku facetow z szatni na browarka i po temacie. A panienki dobranocka i spaciu.

odpowiedz
MarioL - 31.10.2021 / 21:43, *.wanadoo.fr

Szkoda mi tego gościa,bo został wypchnięty na głęboka wodę.W Legii jest potrzebny prawdziwy trener a nie uczeń.Nie byłem zwolennikiem Michniewicza.ale trzeba było go trzymać do puki nie znajdzie się dobry jego następca.Bo byłaby większa szansa coś ugrać przynajmniej w pucharach.

odpowiedz
PanTrener - 31.10.2021 / 21:42, *.master.pl

chłopie jesteś trenerem masz sie wypowiadac o grze a nie o pogodzie czy informowac czy jest urodzaj grzybow

odpowiedz
Filip - 31.10.2021 / 21:41, *.111.202

Dajcie spokój już Staśkowi. Kondycyjnie na boisku piłkarze byli lepsi ale taktykę na mecz miał jedną, co później wszyscy rozpracowali

odpowiedz
Leśny Dziadek - 31.10.2021 / 21:43, *.orange.pl

@Filip: Później, czyli kiedy? Dokładnie - od której kolejki? Co za brednie piszesz.

odpowiedz
Stifman1990 - 31.10.2021 / 21:41, *.ewe-ip-backbone.de

Tutaj pomoże tylko i wyłącznie " rozmowa motywująca" tak jak kilka lat temu po przegranej z amica 3 do 0 za Jozaka

odpowiedz
Łukasz 87 - 31.10.2021 / 21:40, *.215.156

Legia - Napoli 0-4!

odpowiedz
Hiszpan - 31.10.2021 / 21:38, *.telnaptelecom.pl

Jest w szatni kilku facetów? Ale który,y to w powodzi podpasek, pudru i szpilek walających się po szatni.

odpowiedz
(L)eve(L)64 - 31.10.2021 / 21:37, *.plus.pl

"Jestem facetem i mam kilku facetów w szatni"
Pierwsze szczere wyznanie że kilkudziesięciu pozostałych to płeć odmienna.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 31.10.2021 / 21:35, *.orange.pl

I jeszcze jedno, choćbyśmy mieli dostawać w dupę do końca roku, kolejna zmiana trenera nie ma żadnego sensu.
Ten porąbany zespół "spali" teraz każdego szkoleniowca.
Tylko tego typu pisanie też nie ma żadnego senu.
Tu trzeba zmiany właściciela klubu. Nawet, gdy odejdzie Radek, to kto tu przyjdzie na jego miejsce, następny Koziołek Matołek?

odpowiedz
Krzychulegia66! - 31.10.2021 / 22:06, *.t-mobile.pl

@Leśny Dziadek: a jakiej zmiany właściciela ty chcesz? Kto przejmie Legie?. Myślisz że ktoś ot tak sobie wyjmie swoje cięzko zarobione pieniadze i będzie sponsorował Legie? Dopóki Mioduski wyjmuje swoje pieniądze ma prawo robić co mu się podoba. Chyba ze ty zostaniesz sponsorem. Piszę to bez satysfakcji bo nie jestem zwolennikiem pana Darka....

odpowiedz
Leśny Dziadek - 31.10.2021 / 22:12, *.orange.pl

@Krzychulegia66!: Skąd masz wiedzę, że nikt nie chce przejąć (kupić) klubu? Ile jeszcze chcesz dowodów na to, że "Titanic" tonie"? I zatonie, i co wtedy? Co, kiedy długi będą tak ogromne, że rzeczywiście nikt nie będzie chciał przejąć klubu, co k...a wtedy napiszesz???????

odpowiedz
zip skład - 31.10.2021 / 21:34, *.prest.pl

widać po wypowiedziach tego gościa ze kariery trenerskiej to on nie zrobi, bełkocze cos od rzeczy, zdaje się że nie widzi albo nie chce widziec gdzie leży problem , dalej sie jara meczem z jakims switem amatorskim gdzie rowniez piłkarzyki odje...i zenade...ten skłąd jest po prostu słaby częśc piłkarzy przerasta presja związana gra w Legii, za duzo obcokrajowców , najemników , wieza babel, po za tym dużo sie czyta ze przecież to są dobrzy zawodnicy jak to możliwe ze takie wyniki..jacy dobrzy...Luquinhas niby kozak taki , profesjonalny piłkarz któy nie potrafi porządnie uderzyć na bramkę..mladenovic porazka, perkhart lopes dno slisz to samo martins mocny przecietniak, wieteska, i ci nowi...charatin rose hanna johansonn czy nawet mocno przereklamowany emrelli no t sa piłkarze na I ligowym co najwyzej poziomie , Odpowiada za to głównie Mioduski z kucharskim którzy ten klub całkowicie rozj...ali...nie ma szans ze nagle zaczną wygrywac , nie z tym smiesznym składem

odpowiedz
Tomek - 01.11.2021 / 05:59, *.net.pl

@zip skład: moim zdaniem piszesz głupoty, macie bardzo dobry skład. Na pewno na poziomie Pogoni i Rakowa, ale nie macie drużyny, nie ma zapier...ania. Ci piłkarze których wymieniłeś to top naszej ligi na swoich pozycjach, może oprócz Miszty, trzeba to tylko obudzić .

odpowiedz
HOP - 31.10.2021 / 21:31, *.knc.pl

trening na 5tą rano i niech biegają do 12. jak nie są lepiej grać w piłkę to niech przynajmniej lepiej biegają :)
o 15 drugi trening i bieganko do 22.
i tak do skutku dzień po dniu.

tu się nie ma co pier...

(L)

odpowiedz
Hiszpan - 31.10.2021 / 21:41, *.telnaptelecom.pl

@HOP: A potem 100 przysiadów. I test czy prawidłowo powiedzą Grzegorz Brzenczyszczykiewicz. Jak nie to w ramach relaksu bieg po schodach na PKiN.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 31.10.2021 / 21:29, *.orange.pl

Wielu ludzi nie ma pojęcia, jakie możiwości ma Czerszesow. Gdyby wówczas popracował w Legii przynajmniej 3 lata, jestem pewny, że gralibyśmy w pucharach, i zarówno tam, jak i w lidze biegalibyśmy jak konie na Pardubickiej. Ja widziałem nie tylko bieganie, ale i ono nie było bez sensu.
Zobaczcie, jak dzisiaj biegały te kaleki - stada do 1 zawodnika Pogoni, bez żadnego przemyślenia. Tak zresztą jest od dawna plus niecelne podanie, brak presingu i brak stylu, pomysłu na prowadzenie gry. A poza tym - jak mamy wygrać mecze, tymi zawodnikami, jak nie biegajac od 1 do 150 minuty? Jak chcemy grać technicznie, to sprowadajmy takich zawodników, tylko kogo na to stać? Skoro nie, to trzeba znaleźć inne atrybuty - jak choćby bieganie i presing non stop. I właśnie te cechy mają polskie drużyny i potrafią nas zabiegać. Możemy odpowiedzieć tym samym, tylko jeszcze lepszym przygotowaniem fizycznym. i To właśnie gwaratuje trener pokroju Stanisława. Czego tu nie rozumieć?
Ps. Nie mam żadnych złudzeń, Czerczesow nie będzie chciał tu przyjść. No chyba, że się mylę, co daj Panie...

odpowiedz
Bilu Bilqvist - 31.10.2021 / 21:34, *.tele2.se

@Leśny Dziadek: totalnie, ale to totalnie sie z Toba zgadzam. Ale pewnych rzeczy betonom nie wytlumaczysz. Nie dociera. To kaby rzucac pileczka do tenosa w bud e telefonicznej. Pozdro /K.

odpowiedz
zp - 31.10.2021 / 21:40, *.centertel.pl

@Leśny Dziadek: po raz kolejny napisze, ze mądrego miło poczytać

odpowiedz
word!up - 31.10.2021 / 21:28, *.inetia.pl

Ludzie , jaki poziom zmęczenia ? To co ma powiedzieć taki Salah ? Że nie będzie grać co 3 dni bo jest zmęczony ? To pi...enie o zmęczeniu to głupie tłumaczenie braku umiejętności u zawodników oraz sztabu trenerskiego .

odpowiedz
Za cholirę nie idzie się dogadać . - 31.10.2021 / 21:26, *.com.pl

Żyleta zaintonowała do Piłkarzy w ocenzurowaniu - aby sobie już poszli . Ale chyba to nie daje efektów bo w składzie Legii było 3 Polskich piłkarzy to wątpię , żeby to przesłanie reszta zrozumiała . Można było z żylety dać Angielską wersję tego przekazu , ale znowu mało kto tam zna angielski no i taki klops komunikacyjny , że za nic nie idzie się dogadać obecnie na linii Kibice - Piłkarze .

odpowiedz
Sim - 31.10.2021 / 21:33, *.btireland.net

@Za cholirę nie idzie się dogadać .: Nic dodac....70% skladu nie wiedziala co Ci kibice spiewaja

odpowiedz
L - 31.10.2021 / 22:38, *.tpnet.pl

@Za cholirę nie idzie się dogadać .: Dodam, że Miszta i Jędza którzy rozumieli co było śpiewane akurat nie do końca powinni być adresatami tych przyśpiewek.

odpowiedz
Krisu - 31.10.2021 / 21:26, *.orange.pl

Mioduski sprzedaj Naszą Legie komuś mądrzejszemu, kto zna się na piłce nożnej. Wstydu nam nie przynoś, ty złotówo.

odpowiedz
jarekk - 31.10.2021 / 21:26, *.metrointernet.pl

Dobry czlowieku, podaj sie do dymisji, bo bedziesz kozlem ofiarnym, po co ci to? Nic nie zrobisz bo tu jest za duzy syf.

odpowiedz
Dedi - 31.10.2021 / 21:25, *.plus.pl

W wtorek po badaniach : Niestety kilku naszych piłkarzy jest wyczerpanych i nie zagra z Napoli.... Nie mają siły.

odpowiedz
A CIEBIE JEDNAK FILOZOF A NIE COACH!i przepchnij sie sam! - 31.10.2021 / 21:25, *..

Biję się z myślami. Ze Świtem dało się przepchnąć ten mecz, bo nie było to oszałamiające widowisko. Jednak już dziś zawiedliśmy. W czwartek szykuje się kolejne rozdanie. Bywa tak, że jak ktoś na ciebie nie liczy, to jesteś w stanie wyjść i walczyć. Życzę sobie, ale jestem realistą i wiem, że nie wychodzi się z kryzysu w dwa dni. Jestem facetem i mam kilku facetów w szatni, więc spróbujemy wyjść z tego razem.

odpowiedz
m57 - 31.10.2021 / 21:25, *.chello.pl

Rów Mariański

odpowiedz
Darek - 31.10.2021 / 21:18, *.chello.pl

Pan od wf-u już wymięka?Nie chce się wypowiadać na temat gry swoich pupili?
Jak się chla a nie trenuje to później szuka się wymówek.Cieżko żeby organizm się zregenerował w barze.
Dlatego drużyna przebiegła dzisiaj 104 kilometry. Według mnie to 10-12 kilomtrów za mało.
Tylko my kibice w męskiej rozmowie z piłkarzykami zmobilizujemy ich do biegania.
Pan od wf nic tu nie poradzi.
Albo weźmiemy spawy w swoje ręce albo spadniemy.
I jeszcze kolejna sonda z dupy do końca maja jak w styczniu już tu nie będzie pana od wf.
Z Michniewiczem też była sonda do końca roku i teraz nie ma ani sondy ani Czesia.
Mioduski,Kucharski Wooon.

odpowiedz
Rafi5388 - 31.10.2021 / 21:16, *.chello.pl

Ten bełkot to naprawdę jego słowa? Jesteśmy W MAŁYM DOŁKU to jest the best!!!
Optymista, dobry cudak

odpowiedz
Leśny Dziadek - 31.10.2021 / 21:14, *.orange.pl

"Nie wyjdą kibice, ani prezes, ani dyrektor sportowy na boisko,. Oby nie, ale co do kibiców i wejścia na boisko, to się możesz juz niedługo bardzo zdziwić...

odpowiedz
Bilu Bilqvist - 31.10.2021 / 21:30, *.tele2.se

@Leśny Dziadek: ale bym sie wtedy usmial!!!
A swoja droga, wedle staropolskiej tradycji rozczochranca, mamy nowego WFiste. Teraz ”dac mu szanse bo ma dna”. Kolejne DNO.
Pozdro /K.

odpowiedz
Anakim - 31.10.2021 / 21:13, *.centertel.pl

Boże i to gadanie o męskiej rozmowie, zenada... Wieteska i męska rozmowa, jeden wielki żart. Kuzyni znowu bawią się jak za starych dobrych czasów. Wszyscy śmieją się, że Czerczesow to betonowa taktyka, zero finezji, ale teraz przecież nam nie potrzeba gry jak Barcelona czy Real tylko niech ktoś doprowadzi ich do pionu i po to jest potrzeby Czerczesow, bo jak nic nie pomaga to pomoże trening z niedźwiedziem. A i on by jie pozwolił na grupę bankietowa.

odpowiedz
kibicL - 31.10.2021 / 21:19, *.centertel.pl

@Anakim :
100 procent racji

odpowiedz
Marce (L)i - 31.10.2021 / 21:11, *.chello.pl

W małym dołku? W dużym dole? Raczej spadam bezkresną przepaść.

odpowiedz
Alan - 31.10.2021 / 21:10, *.t-mobile.pl

Pamie Trenerze dość sloganów jak ten z hasłem Cała Legia zawsze razem ( słynny kop głowę po meczu z Lechią ) Ja chce konretow od ludzi którzy zarabiają średnio po 80 tys zł za miesiąc czyli najwięcej w lidze a przegrywają z każdym poprostu z każdym !
Ps. Można usłyszeć konkretne zarzuty do Pana Kucharskiego ? Może ktoś by się wpierw wypowiedział w tej kwestii a nie jeden zarzuci z gniazda i cała reszta śpiewa bez pomyślunku

odpowiedz
(L)eon - 31.10.2021 / 21:19, *.plus.pl

@Alan: koleś Ty tak poważnie nie wiesz czemu dziś kucharski miał jechane poczytaj sobie jego ostatnie wypowiedzi zweryfikuj to z rzeczywistością i masz odpowiedź zobacz co naściągał do tego klubu i co te jego gwiazdy odpier...ją

odpowiedz
Alan - 31.10.2021 / 21:29, *.t-mobile.pl

@(L)eon:
Awansowaliśmy do LE po 5 latach ? Awansowaliśmy a ze nie ma nikogo kto ich złapie za mordę to inna sprawa.... Co do trenera to oni wiedzę ze jest tylko na chwilę mysle ze zaraz przyjdzie jakiś były Trener reprezentacji.....

odpowiedz
P(L)EBAN - 31.10.2021 / 21:10, *.tpnet.pl

Tak to fakt to jest dramat ze musimy tego słuchać z ust Takiego Faceta. Ale jak już jesteśmy w takiej sytuacji i nic jej nie zmieni to dajmy mu wsparcie. Widać ze nie ma pojecia, ale coś próbuje. Na ten moment nikt z góry nie zaoferuje nam nic więcej. Wiec chociaż niech On spróbuje, bo co może innego. Niech potwierdzi jakkolwiek swoje słowa. Niech nie spi nawet sekundy do najbliższego meczu. Choćby to miało nic nie zmienić, a pewnie nie zmieni pokażmy wszyscy ze jesteśmy Legionistami. I przepraszam ze to powiem. Ale tylko Najstarsi, Najwierniejsi Kibice wobec obecnej sytuacji mogą się nimi czuć. Ja mimo całego mojego serca nadal wiem ze nie dorastam dla nich do pięt. Szkoda tylko ze o takiej sprawie, ważnej, bardzo ważnej, Najważniejszej nie wie prezes tej DRUŻYNY. Trzymajmy się Bracia po szału w tych ciężkich czasach. LEGIA TO MY

odpowiedz
tomciob - 31.10.2021 / 22:42, *.t-mobile.pl

@P(L)EBAN:
Jest takie przysłowie: "Z gówna bata nie ukręcisz" ale myślę że facetowi trzeba jednak dać szansę i rozliczać go dopiero po kilku meczach. Klimat jest bardzo zły i nie powinno się go pogarszać. Niech sprawdzi wydolność zawodników będzie przynajmniej coś wiadomo. Takie sprawdzanie w zawodowych klubach to norma. Brak autorytetu w szatni i padaka na boisku, ale facetowi trzeba dać szansę przynajmniej na jakiś czas.

odpowiedz
Stop segregacji! - 31.10.2021 / 21:09, *.orange.pl

Szkoda mi Ciebie Panie Gołębiewski, jak tak dalej pójdzie to Pan Mioduski razem ze swoim super doradcą ( Kucharski) zrobią z Ciebie kozla ofiarnego i Cie wywalą! A pan Papszun i tak pewnie do Legii nie będzie chciał przyjść widząc co tu się odpier.... i przyjdzie inny Zbawiciel typu Romeo Jozak albo inny Sa Pinto!

odpowiedz
Kibic(L) - 31.10.2021 / 21:19, *.chello.pl

@Stop segregacji!:
oj tu sie nie zgodze z opinia ze Marek Papszun nie bedzie chcial przyjsc
Przynajmniej moje zdanie jest takie
Ma ambicje w dodatku pelna buzia Warszawiak tylko czeka na oferte Legii by oferte przyjac i zycze mu tego z calego serca by jak najszybciej byl trenerem Legii a to tylko kwestia czasu

odpowiedz
Kibic(L) - 31.10.2021 / 21:19, *.chello.pl

@Stop segregacji!:
oj tu sie nie zgodze z opinia ze Marek Papszun nie bedzie chcial przyjsc
Przynajmniej moje zdanie jest takie
Ma ambicje w dodatku pelna buzia Warszawiak tylko czeka na oferte Legii by oferte przyjac i zycze mu tego z calego serca by jak najszybciej byl trenerem Legii a to tylko kwestia czasu

odpowiedz
Ja - 31.10.2021 / 21:06, *.play-internet.pl

Czy ktoś może przełożyć ten bełkot na język polski?

odpowiedz
Gino - 31.10.2021 / 21:06, *.hosted-by-worldstream.net

Jasne, chłopie, pogadajmy o pogodzie, kto to widział, żeby z trenerem rozmawiać o grze? A kibiców na ławce trenerskiej nie potrzebujemy, bo ich ci u nas dostatek, tylko trzeba nam fachowców z prawdziwego zdarzenia, zamiast kandydata na przyszłego szkoleniowca.

odpowiedz
Wolfik - 31.10.2021 / 21:05, *.mm.pl

Skoro:
-"drużyna jest małym dołku";
-"o grze nie chce się wypowiadać"

To powiem tak. Od zachodu idzie niż. Pewnie to ostatni słoneczny dzien był....
Dobranoc.

odpowiedz
A - 31.10.2021 / 21:03, *.play-internet.pl

Rety, jaka masakra. Brak słów.

odpowiedz