fot. Woytek / Legionisci.com

Kadra Polski na mecze z Andorą i Węgrami

źródło: 90minut.pl

Selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa powołał kadrę na mecze eliminacji do mistrzostw świata z Andorą (12 listopada, godz. 20:45, Andora) oraz Węgrami (15 listopada, godz. 20:45, Warszawa).


Kadra:

Bramkarze: Kamil Grabara (FC København, Dania), Łukasz Skorupski (Bologna FC 1909, Włochy), Wojciech Szczęsny (Juventus FC, Włochy).

Obrońcy: Jan Bednarek (Southampton FC, Anglia), Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria, Włochy), Matty Cash (Aston Villa FC, Anglia), Paweł Dawidowicz (Hellas Verona FC, Włochy), Kamil Glik (Benevento Calcio, Włochy), Robert Gumny (FC Augsburg, Niemcy), Michał Helik (Barnsley FC, Anglia), Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów, Ukraina), Tymoteusz Puchacz (1.FC Union Berlin, Niemcy), Maciej Rybus (Łokomotiw Moskwa, Rosja).

Pomocnicy: Przemysław Frankowski (RC Lens, Francja), Kamil Jóźwiak (Derby County FC, Anglia), Mateusz Klich (Leeds United FC, Anglia), Grzegorz Krychowiak (FK Krasnodar, Rosja), Karol Linetty (Torino FC, Włochy), Jakub Moder (Brighton & Hove Albion FC, Anglia), Przemysław Płacheta (Norwich City FC, Anglia), Damian Szymański (AEK (Ateny), Grecja), Piotr Zieliński (SSC Napoli, Włochy).

Napastnicy: Adam Buksa (New England Revolution, USA), Robert Lewandowski (FC Bayern München, Niemcy), Arkadiusz Milik (Olympique de Marseille, Francja), Krzysztof Piątek (Hertha BSC Berlin, Niemcy), Karol Świderski (PAOK, Grecja).


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (20)

+dodaj komentarz
L - 03.11.2021 / 00:04, *.tpnet.pl

Ja ciągle nie rozumiem czemu nie powołuje Sebka Szymańskiego.

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 02.11.2021 / 17:27, *.plus.pl

Jeżeli Sousa woli gracza co prawie z marszu po otrzymaniu obywatelstwa ma szansę debiutu od kogoś z naszej ligi to wiele mówi o poziomie naszej ligi albo z drugiej strony że jeżeli wyjedziesz i nie będziesz grał w klubie to prędzej cię powołają kadry.

odpowiedz
:) - 02.11.2021 / 17:19, *.plus.pl

Nic nowego Sousa powoli stabilizuje kadrę. Ciekawe jak zaprezentuje się Cash.

odpowiedz
mcs - 02.11.2021 / 11:10, *.tpnet.pl

wow, jak wielu zawodników ekstraklasy... nasz liga stoi mocno ;-)

odpowiedz
Matty kasza - 01.11.2021 / 22:22, *.chello.pl

Panie kalosz trzeba dać szanse chłopakowi a nie z góry go na rozstrzelanie pod mur. Olisa ożenił się z siostrą mojego kolegi kuzyna siostrą , dlatego tak go kolano bolało i chu. zrobił dla Polskiej reprezentacji. Piszę poważnie, miał dużo spraw ze ślubem itp do załatwienia no i do tego te kolano. Matty jeżeli chcę to myślę że się pokaże z dobrej strony niż Bednarek. Aston dobry klub , tam leszczy nie dają.

odpowiedz
kalosz - 01.11.2021 / 20:48, *.mm.pl

ten caly cash równie szybko przestanie grac w naszej kadrze jak zaczął... to juz olisadebe byl "wiekszy" polak jak on..i tezpograł"chwile",poszedl a granice i ciągle go kolano bolało... a co do resszty to i tak wiekszoscpraktycznienie gra...od 20 lat ta sama historia....

odpowiedz
tomiacab - 02.11.2021 / 07:40, *.18.128

@kalosz: "olisadebe byk większy polak"? Naucz się najpierw polskiego a rozmowy z tobą nie na skoro twierdzisz że olisadebe miał więcej. Polaka niż potomek Polków

odpowiedz
Bie(L)any - 02.11.2021 / 14:19, *.lsas.aero

@kalosz:
Nie mam pojęcia czy Matty Cash wzmocni naszą kadrę , ale jestem pewien , że nie będzie pisał po polsku gorzej od ciebie...

odpowiedz
Marcel - 01.11.2021 / 18:12, *.t-mobile.pl

A ten cały Cash to po cholerę? Mało mamy zawodników? Chłop nagle poczuł się Polakiem tylko dlatego, że nie ma szans na grę w reprezentacji Anglii, a u nas oczywiście jak zwykle będzie wielkie podniecanie się. Tak samo jak w przypadku Obraniaka, Perquisa, Bonischa i Polanskiego, którzy nie mieli szans na grę w pierwszych reprezentacjach Francji i Niemiec, więc nagle poczuli się Polakami i to tylko dlatego, że reprezentacja Polski grała w Mistrzostwach Europy. Żenada i tyle.

odpowiedz
fff - 01.11.2021 / 22:42, *.mm.pl

@Marcel:

100% poparcia, mam takie samo zdanie - teraz matka się obudziła z ojcem by mu nadać drugie(polskie) obywatelstwo, a wcześniej to nie było czasu? Pozdrawiam

odpowiedz
Tym - 01.11.2021 / 17:30, *.net.pl

Co on widzi w tym piątku to jest drewno jak rasiak kiedyś masakra

odpowiedz
Arek - 01.11.2021 / 17:23, *.tpnet.pl

Gdzie Sebastian Szymański ja się pytam? Jakaś Płacheta, co na ławce się nie mieści w kadrze jest. A Szymański, tylko z Aten.

odpowiedz
ROSOMAK - 01.11.2021 / 23:39, *.chello.pl

@Arek: prawdę mówi kolega się pyta a panPłachta to kto on gra i gdzie to jakaś ........ mać

odpowiedz
Zibi top - 02.11.2021 / 17:29, *.plus.pl

@ROSOMAK : Placheta to nie gra tylko ogląda mecze z trybun chociaż tym się różni od tego co go powoluje.

odpowiedz
Prawdziwy Boniek gra w hondurasie - 02.11.2021 / 17:36, *.plus.pl

@Zibi top: Sousa był w Anglii obejrzeć mecz Casha z trybun i przy okazji spotkał plachete i mu powiedział że chciałby zobaczyć jak gra wiec niech przyjedzie na najbliższe zgrupowanie i żeby zadzwonił też po Puchacza bo mu do Niemiec się nie chce lecieć/jechac

odpowiedz
Dedi - 01.11.2021 / 14:34, *.plus.pl

Żadnego piłkarza z ekstraklasy ! Nie dziwię się że Sousa w ogóle nie ogląda tego fantastycznego poziomu najlepszej ligi świata. Swoją drogą mam nadzieję że ten Cash to będzie naprawdę wzmocnienie, na transfermarkt ponad 20 mln wyceniany, ładną budę załadował w tym sezonie Premier League z Evertonem. Mam nadzieję że będzie można go pochwalić .

odpowiedz
Po(L)ubiony - 01.11.2021 / 15:25, *.aster.pl

@Dedi: Nie podoba mi sę ten myk z Cash'em. On nawet polskiego bigosu nie spróbował, nie wspominając o znajomości języka czy historii. Słabe to.

odpowiedz
Dedi - 01.11.2021 / 15:56, *.plus.pl

@Po(L)ubiony: Jak to nie mówił że Matka mu bigos gotuje już od paru lat a schabowe jadł niedawno dopiero ! Ojciec mu zrobi kaszankę. Także niech się uczy Języka.. w kadrze ma zapidal"ć i biega szybko jak w Premier League gdzie potrafi trafić do 11 kolejki nawet , chociaż Aston Villa to kaszana jako zespół. My też musimy zacząć grać w końcu ale najpierw badania we wtorek.

odpowiedz
Arek - 01.11.2021 / 17:26, *.tpnet.pl

@Po(L)ubiony: mi też nie. Od razu Obraniaki i Perkisy mi się przypominają. Chociaż ten podobno ma hymn śpiewać. Tak przynajmniej opowiada.

odpowiedz
Simon Kamelryttaren - 01.11.2021 / 17:52, *.tele2.se

@Po(L)ubiony: ty to jednak glab jestes.

odpowiedz