Raymond Cowels III - fot. Hugollek / Legionisci.com

Koszykówka

Legia Warszawa 73-87 Śląsk Wrocław

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 10. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Legia Warszawa przegrała 73-87 we własnej hali ze Śląskiem Wrocław. Od samego początku prowadzenie objęli goście i utrzymywali je niepodzielnie aż do końca trzeciej kwarty. Jednak wrocławianom tylko trzykrotnie udało się odskoczyć na 10-11 punktów i nie potrafili tej przewagi utrzymać. Do przerwy prowadzili 50-47, a na ostatnie dziesięć minut wychodzili prowadząc 69-66. Niestety legioniści tylko na moment zdołali objąć prowadzenie, a następnie swoją wyższość udowodnili goście, którzy uzyskali aż 14-punktową przewagę.

Fotoreportaż z meczu - 57 zdjęć Hugollka

Przeciwko drużynie, w której spędził kilkanaście ostatnich miesięcy, bardzo chciał pokazać się rozgrywający Legii, Strahinja Jovanović, ale jego skuteczność tego dnia, szczególnie spod kosza, była bardzo słaba (1/8). Przeciwko Legii nie zagrał z kolei nasz były rzucający - Jakub Karolak podczas niedawnego meczu Śląska w Ankarze podkręcił kostkę i musiał tego dnia pauzować.

Kolejny mecz podopieczni Wojciecha Kamińskiego rozegrają już w środę. Będzie to wyjazdowe starcie w ramach FIBA Europe Cup z węgierskim Szolnoki Olajbanyasz. Najbliższa potyczka ligowa odbędzie się w niedzielę, 14 listopada o godzinie 19:30 w hali Bemowo, a rywalem będzie Anwil Włocławek.

PLK: Legia Warszawa 73-87 Śląsk Wrocław
Kwarty: 21-22, 26-28, 19-19, 7-18