Raymond Cowels III - fot. Hugollek / Legionisci.com

Koszykówka

Legia Warszawa 73-87 Śląsk Wrocław

Woytek, źródło: Legionisci.com

W meczu 10. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Legia Warszawa przegrała 73-87 we własnej hali ze Śląskiem Wrocław. Od samego początku prowadzenie objęli goście i utrzymywali je niepodzielnie aż do końca trzeciej kwarty. Jednak wrocławianom tylko trzykrotnie udało się odskoczyć na 10-11 punktów i nie potrafili tej przewagi utrzymać. Do przerwy prowadzili 50-47, a na ostatnie dziesięć minut wychodzili prowadząc 69-66. Niestety legioniści tylko na moment zdołali objąć prowadzenie, a następnie swoją wyższość udowodnili goście, którzy uzyskali aż 14-punktową przewagę.

Fotoreportaż z meczu - 57 zdjęć Hugollka

Przeciwko drużynie, w której spędził kilkanaście ostatnich miesięcy, bardzo chciał pokazać się rozgrywający Legii, Strahinja Jovanović, ale jego skuteczność tego dnia, szczególnie spod kosza, była bardzo słaba (1/8). Przeciwko Legii nie zagrał z kolei nasz były rzucający - Jakub Karolak podczas niedawnego meczu Śląska w Ankarze podkręcił kostkę i musiał tego dnia pauzować.

Kolejny mecz podopieczni Wojciecha Kamińskiego rozegrają już w środę. Będzie to wyjazdowe starcie w ramach FIBA Europe Cup z węgierskim Szolnoki Olajbanyasz. Najbliższa potyczka ligowa odbędzie się w niedzielę, 14 listopada o godzinie 19:30 w hali Bemowo, a rywalem będzie Anwil Włocławek.

Senior - 09.11.2021 / 21:22, *.centertel.pl

Widząc zdjęcia, zastanawia fakt że kibice są bez maseczek. A przecież w pomieszczeniach zamkniętych, powinno się je zakładać.

Kibic (L) - 09.11.2021 / 18:42, *.centertel.pl

NIESZCZĘŚCIA CHODZĄ PARAMI. Najpierw koszykarze, a później piłkarze dostali w cztery litery.

Kibic (L) - 09.11.2021 / 18:38, *.centertel.pl

NARESZCIE Dariusz Wyka się obudził. Co do meczu to jak widać, NIESZCZĘŚCIA CHODZĄ PARAMI. Kopacze dostali w tyłek i koszykarzy spotkało to samo.

grzeziek - 08.11.2021 / 14:45, *.centertel.pl

Stal wlasnie zakontraktowala srodkowego Marcusa Loncara.

ws - 08.11.2021 / 10:35, *.chello.pl

Niestety wychodzi krótka ławka i luki w składzie. Jak nie wchodzą trójki to jest problem a taktyka Legii dobrze odczytana przez starego wygę Urlepa. Niestety 4 kwarta pokazała krótką ławkę. Zabrakło sił po świetnym środowym meczu. Mam nadzieję na zwycięstwo z Anwilem.

Kibic L - 07.11.2021 / 14:42, *.t-mobile.pl

Od kiedy ziomek z Googleboxa jest takim kibicem Legii?

grzesiek - 07.11.2021 / 08:39, *.centertel.pl

W slasku najwiecej zbiorek mieli 14 i 9. W Legii najwiecej miał darek wyka 7. A Pan Kemp miał 1 zbiorke przez caly mecz. Z jednym srednim zbierajacym jakim jwst wyka to my nie zawojujemy tej ligi a i w pucharach tez oklep niebawem zaczniemy zbierac

Plaskacz - 07.11.2021 / 00:32, *.net.pl

Chyba czas najwyższy reaktywować sekcje motorową bo tutaj były sukcesy.

Ewelina - 06.11.2021 / 23:20, *.vectranet.pl

Grając przeciwko 5 + 3 trudno wygrać. Zostalismy przekręceni przez sędziów. Takiego drukowania jeszcze nie widziałam i mam nadzieję,że już nie zobaczę nigdy. W Legii problemem jest Kemp. Bardzo słaby center. Nic nie wnosi do gry az dziwne, że tak bezproduktywnego zawodnika trener wystawia.

p10 - 06.11.2021 / 22:58, *.centertel.pl

Dawno takiego sedziowania nie widzialem. Mecz wygladal jak sprzedany. Za kazdym razem gdzie wracalismy do gry to nagle cos sedziowie musieli odwalic. W 4 tej kwarcie to juz przesada Z gry to slabo w obronie. Slask latwo dochodzil do rzutow I Slask zagral mocna obrone z ktora mielismy problemy. I w 4 kwarcie mozna bylo grac pod faul jak nic nie szlo nic. I probowac punktowac z wolnych. Slask gral lepiej, my mielismy zrywy. Pozostaje jednak niesmak, bo przy takich decyzjach sedziowskich nie wiem czy zwyciestwo bylo mozliwe

grzesiek - 07.11.2021 / 08:11, *.centertel.pl

@p10: sedziowie tez sie przyczynili do porazki, nie zwracalem az tak na to uwagi ale chyba mylili sie w obydwie strony. Rahkman tez raz byl faulowany i az komentator byl zdziwiony ze faul zostal odgwizdany.
Bardziej gra pod koszem nie istnieje u nas. Kemp nic nie pokazal. A wyka gra na swoim poziomie czyli srednio, jak juz to bardziej w ataku sie przydaje i rzuca cxasem 3 ale w obronie to tez bardzo slabo. Nie ugramy medalu z takimi marnymi zbiorkami w obronie

p10 - 07.11.2021 / 10:14, *.orange.pl

@grzesiek: Caly zespol zbiera nie tylko center. A Darek Wyka najlepszy w całym zespole naszym wczoraj. Eval 25. Zbiórki u rywali wynikały z duzej liczby nietrafionych rzutow z nieprzygotowanych pozycji + dobrej obrony Slaska. A przewagi fizycznej i tak nie wykorzystał Śląsk. Spodziewalem się więcej akcji Dziewy 1 na 1. Jednak był koncert gry Kolendy. U nas gra wysokich leży. Kemp bez obrazy zawodnika to spasły kluch bez jakiejkolwiek dynamiki. Nie nadąża w obronie przy próbie szybkiej gry, nie daje rady w grze 1 na 1. Na rozgrzewce widać było że już był zmęczony. Jedynie się sprawdzi jak dostanie piłkę pod obręczą. 11 minut to słaba rotacja - chociaż szybko złapał 2 faule. Jemu za ciężko się gra w samej lidze - nie mówiąc o lidze i pucharach. Z rotacji przez słabą drugą kwartę odpadli w tym meczu Kaminski i Urbaniak. Z wysokich to Kulka ze Skificiem też nie graja dobrze. Skific jest nieregularny. Gra jeden dobry mecz na 3. Kulka podobnie. Nawet Ali nie jest tak regularny jak Moris - częściej zdarzają mu się słabsze mecze. Brakowało mi akcji 1 na 1 pod faul i cierpliwości w rozegraniu akcji. Fartownie że Jovanovic trafił trójki z wysoką skutecznością co jemu się nie zdarza.

Oglądając mecz z hali to w każdej kwarcie było sędziowanie na korzyść Śląska w momentach gdzie doganialiśmy rywali i graliśmy dobrze , że trudno uwierzyć iż to był przypadek . Czy to zagranie nogą niezauważone, czy gwizdanie fauli gdzie w analogicznej sytuacji dla Ślaśka faulu nie było, czy faul techinczny z niczego dla rywali. W 4 tej kwarcie jak złapaliśmy Śląsk to poszlo 2-3 syfne decyzje, które wybiły nas z rytmu i od tej pory stanęliśmy. Chociaż i tak przy - 6 pkt mając kilka akcji powinniśmy chociaż zagrać jedną akcje na pewne punkty lub pod rzuty wolne i faul by uspokoić.

grzesiek - 07.11.2021 / 11:09, *.centertel.pl

@p10:no masz racje tez z tymi akcjami za 2 pkt. W tamtym sezonie mimo teoretycznie gorszego skladu personalnego zdecydowanie lepiej wygladaly nasze akcje za 2 pkt. Ale to jsst do poprawienia. Jak sie bardziej nasi zgrają to bedzie lepiej. Za 3 pkt mamy koszykarzy ktorzy umieja rzucac. Jak dla mnie trzeba pokombinować z centrem jeszcze. Wyka nie da rady samemu przydalby sie ktos na zmiane. A kemp tak jak mowisz nie nadaje sie do niczego

@grzesiek - 06.11.2021 / 22:25, *.t-mobile.pl

Idź na pole przewietrz się, wytrzeźwiej i wróć

grzesiek - 06.11.2021 / 22:16, *.centertel.pl

Teeeee kaminski do uja Pana nie ma komu zbierać w twojej druzynie spod kosza?
Czy ty nie umiesz normalnego zbierajacego zakontraktowac??? A moze nie umiesz dyscypliny trzymac? Zbierajacy musi byc szybki a nie tylko wielki do uja pana. Mecz do wygrania ale jak sie nie ma zbierajacego pod koszem to sie decydujace mecze przegrywa. Teraz bęcki od anwilu i czarnych.
Kaminski albo wez sie za trenowanie albo wyjazd !!!

© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.