W pierwszym meczu Napoli spokojnie ograło Legię 3-0 - fot. Woytek / Legionisci.com

Zapowiedź meczu

Walka o dobre imię

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W czwartek Legia zagra na własnym stadionie z SSC Napoli w czwartym spotkaniu fazy grupowej Ligi Europy. Przed gospodarzami arcytrudne spotkanie, gdyż będąc nawet w dużej lepszej formie niż obecnie, rywalizacja z włoskim zespołem należy do bardzo wymagających. Czy "Wojskowym" choć w małym stopniu uda się zatrzeć fatalne wrażenie, które zostawiają ostatnio po sobie po każdym kolejnym spotkaniu?

Kolejny mecz przyniósł kolejną porażkę legionistów. W niedzielę zbyt silna dla mistrzów Polski okazała się być Pogoń Szczecin, która po zdobyciu dwóch bramek wywiozła z Łazienkowskiej komplet punktów. Przed rozpoczęciem tamtego spotkania można było być umiarkowanym optymistą - owszem gracze Legii grali ostatnio katastrofalnie, jednak szczecinianie równie słabo prezentowali się w spotkaniach wyjazdowych. Niestety, rzeczywistość okazała się być brutalna i po raz kolejny fani "Wojskowych" musieli przełknąć gorycz porażki. Rywalizacja z Pogonią znowu obnażyła słabe strony legijnej defensywy, która bez Maika Nawrockiego wydaje się być wyjątkowo niepewna. Do tego doszły znane od dawna kłopoty w ofensywie, a także brak szczęścia w niektórych sytuacjach. Efekt był taki, że Legia spadła do strefy spadkowej i na razie niewiele wskazuje na to, żeby w najbliższym czasie miała nastąpić diametralna poprawa formy.

Podczas ostatniego meczu bardzo głośno i wyraźnie swoją dezaprobatę do obecnej sytuacji wyrazili kibice stołecznego klubu. Przez cały mecz nie szczędzili oni ostrych słów władzom Legii, a także jej piłkarzom, chociaż w ogólnym rozrachunku na niewiele się to zdało. Wygląda na to, że tym razem "efekt nowej miotły" w postaci zatrudnienia Marka Gołębiewskiego nie zadziałał. Jak Legia grała fatalną dla oka piłkę, tak gra dalej. Wydaję się, że jakiejkolwiek poprawy będziemy mogli realnie oczekiwać dopiero po zimowych przygotowaniach, co niezbyt dobrze zapowiada nam najbliższe półtora miesiąca.

O pierwsze miejsce

Szukając jakichkolwiek pozytywów przed czwartkowym meczem z Napoli, można wskazać dotychczasową grę Legii w fazie grupowej Ligi Europy. Stołeczni piłkarze z sześcioma punktami na koncie nadal są liderem grupy C, chociaż dwa tygodnie temu doznali pierwszej porażki. Pogromcami stołecznej drużyny okazali się piłkarze, którzy w czwartek ponownie staną naprzeciwko mistrzów Polski. Dzięki ostatniej wygranej nad "Wojskowymi" podopieczni Luciano Spalettiego awansowali na drugą lokatę i w przypadku pokonania w czwartek Legii wysuną się na prowadzenie w tabeli. Dla Włochów będzie to więc bardzo ważny mecz, chociaż ostatnio legioniści pokazali już, że dzięki szczelnej defensywie potrafią stawić czoła atakom włoskiej ekipy. W Neapolu drużyną przeważająca byli bowiem oczywiście gospodarze, jednak postawa graczy Czesława Michniewicza zasługiwała na pochwałę. Rzecz jasna wszystko diametralnie zmieniło się po stracie pierwszego gola, kiedy rozpędzone Napoli zaczęło grać dużo bardziej swobodnie w ofensywie, lecz do 75. minuty Legię można było pochwalić za umiejętne próby bronienia dostępu do własnej bramki.

Osłabiona Legia

W czwartek defensywa Legii nadal będzie osłabiona brakiem Maika Nawrockiego, który doznał urazu w meczu z Piastem Gliwice i zmuszony jest pauzować jeszcze ok. 5 tygodni. Mecz z Pogonią pokazał, że eksperyment z zastąpieniem go Lindsayem Rose nie do końca się powiódł. Francuz miał duży udział przy pierwszym straconym golu, kiedy nie przykrył będącego za jego plecami Luki Zahovicia. Mecz ze szczecinianami był dla środkowego defensora doskonałą okazją, żeby pokazać się na tle lepszego rywala niż Świt Skolwin, z którym rywalizował kilka dni wcześniej i strzelając gola zagwarantował swojej drużynie awans do kolejnej rundy. Piłkarz swój sprawdzian jednak oblał i prawdopodobnie w czwartek zabraknie dla niego miejsca na placu gry. Do treningów z drużyną wrócili Artur Boruc i Tomas Pekhart, jednak potrzebują oni jeszcze trochę czasu, aby ponownie być w optymalnej formie fizycznej.

Przewidywany skład: Miszta - Johansson, Jędrzejczyk, Wieteska, Mladenović - Slisz, Ribeiro (Martins), Josue - Kastrati, Emreli, Luquinhas

fot. Woytek / Legionisci.comfot. Woytek / Legionisci.com

Liderzy ligi

Napoli przystąpi do meczu z Legią osłabione brakiem Lorenzo Insigne i Victora Osimhena. Nigeryjczyk, który w tym sezonie jest najlepszym strzelcem drużyny, zmagał się niedawno z kontuzją mięśni brzucha, przez którą nie zagrał w ostatnim meczu ligowym. Do Warszawy przyjechał natomiast Piotr Zieliński.

Na ten moment Napoli we włoskiej Serie A niemal nie ma sobie równych. Piłkarze z Neapolu prowadzą w tabeli mając na koncie 31 punktów zdobytych w 11 meczach. Słowo "niemal" jest tutaj adekwatne, ponieważ tyle samo "oczek" ma jedynie AC Milan. Trzeci w stawce Inter traci do lidera już siedem punktów. W ostatniej kolejce Napoli 1-0 ograło na wyjeździe US Salernitana 1919. Gola na wagę trzech punktów zdobył Piotr Zieliński, który nie wystąpił w pierwszym meczu przeciwko Legii. Tydzień wcześniej najbliższy rywal Legii wygrał z kolei 3-0 FC Bologne. Dwa gole strzelił wtedy Insigne, a jedno trafienie dołożył Fabian Ruiz.

Gdzie oglądać?

Spotkanie Legii z SSC Napoli rozpocznie się w czwartek o godzinie 18:45. Bezpośrednią transmisję z tego spotkania będzie można zobaczyć na TVP 2 i na platformie Viaplay.pl. Zapraszamy do śledzenia naszej tekstowej RELACJI LIVE!, a także do czytania wszystkich materiałów pomeczowych.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (50)

+dodaj komentarz
Eduardo - 04.11.2021 / 16:55, *..

Każdy dobry wynik będzie pudrem na ten cały szajs. Niech dostaną w kapsko i niech zacznie się rozliczanie

odpowiedz
Gocław - 04.11.2021 / 16:19, *.net.pl

to dzisiaj na Ł3 gra polonia z napoli?
Jak nie chórzysta trenerem, to stroje z konwiktorskiej jelenie.

odpowiedz
FiroZS - 04.11.2021 / 16:17, *.as13285.net

Widzę że jest tu kilku kibiców Legii i dla nich pozdrowienia

odpowiedz
SzB - 04.11.2021 / 16:05, *.pljtelecom.pl

Serce i intuicja mówią, że makarony nas zlekceważą i będzie mała sensacja. Potem rozum zaczyna brać górę i jak będzie z 0:1, to będzie ok. 0:0- byłoby bajecznie :).

odpowiedz
skrzat - 04.11.2021 / 15:22, *.centertel.pl

Obstawiamy
0-4

odpowiedz
WŁODZIMIERZ - 04.11.2021 / 15:14, *.orange.pl

Dziś Legia wygra z Napoli skromnie ale wygra 1-0

odpowiedz
K(L)AKIER - 04.11.2021 / 16:46, *.inetia.pl

@WŁODZIMIERZ: obyś miał rację

odpowiedz
Agan Praga - 04.11.2021 / 16:47, *.t-mobile.pl

@WŁODZIMIERZ: Włodek już nie polewaj nie pij bardzo cie proszę :)

odpowiedz
PRZEMO - 04.11.2021 / 15:13, *.171.255

Orientuje się ktoś jak po meczu autobusami z pod stadionu dotrzeć w okolice skrzyżowania Obozowej z Prymasa? Z góry dzięki :)

odpowiedz
Wolfik - 04.11.2021 / 15:10, *.mm.pl

Wiedząc w jakiej dyspozycji są aktualnie zawodnicy w brawach Legii, znając atmosferę w drużynie i bajzel w klubie uważam, że każdy wynik "lepszy" niż ten przywieziony z Włoch bedzie sensecją.

odpowiedz
Sarcastico. - 04.11.2021 / 15:53, *.inetia.pl

@Wolfik: Ty to zawsze mądrze piszesz na tej stronie ale tym razem muszę Cię poprawić. Będzie WIELKĄ sensacją.

odpowiedz
KAMI(L) - 04.11.2021 / 14:55, *.vectranet.pl

Ewentualny brak porażki dzisiaj będzie większą sensacją niż 5 lat temu remis z Realem. Trzeba wierzyć.... w zmiany na lepsze.

odpowiedz
Michał - 04.11.2021 / 14:14, *.telkab.pl

Mam do odsprzedania jeden bilet ulgowy na Żyletę. Cena 70zł. Kontakt: 511-116-520

odpowiedz
Jano - 04.11.2021 / 14:02, *.orange.pl

niech odpadną z tej LE jak najszybciej bo spadniemy z ligi , ta banda frajerów jest do tego zdolna, razem z genialnym prezesem i całą dyrekcją!

odpowiedz
Konrad - 04.11.2021 / 13:31, *.centertel.pl

Przepiszę bilet na Napoli-sektor 123, proszę o telefon 698038660

odpowiedz
Raf. - 04.11.2021 / 13:02, *.vectranet.pl

Bilet mam więc na mecz pójdę, bo akurat można zobaczyć na żywo drużynę, która potrafi grać w piłkę. Oczywiście chodzi o Napoli. Uważam też, że na meczu ze Stalą powinny być puste trybuny. Może wtedy Loczek i Kucharski coś zrozumieją, ale pewnie za dużo od nich wymagam.

odpowiedz
atmosferic - 04.11.2021 / 12:02, *.orange.pl

olala dziś 0-5 to będzie minimum... co to będzie za spektakularny wpier...l.

odpowiedz
LewLegia - 04.11.2021 / 11:24, *.net.pl

Pierwsze miejsce w grupie 6pkt, a tytuł ,, walka o dobre imię,, paranoja , mogą nic już nie zdobyć i 6 pkt zostanie hello?

odpowiedz
Greq - 04.11.2021 / 11:23, *.gov.pl

Oni już nie mają dobrego imienia i nawet wygrana z Napoli tego nie zmieni. Wkłady się zhańbiły.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 04.11.2021 / 11:17, *.orange.pl

O co walczymy? Ten tytuł to jakaś kpina...Mam zapomnieć to, co się działo i dzieje w klubie od 5 lat?

odpowiedz
oko - 04.11.2021 / 11:04, *.123.195

wiecie gdzie nocuje Napoli ? syn chciałby autografy pozbierać, dzieki

odpowiedz
Leśny Dziadek - 04.11.2021 / 11:20, *.orange.pl

@oko: Włochy...pod Warszawą...

odpowiedz
oko - 04.11.2021 / 12:07, *.123.195

@Leśny Dziadek:
w Duoble Tree ?

odpowiedz
Leśny Dziadek - 04.11.2021 / 13:55, *.centertel.pl

@oko: W oko....

odpowiedz
Leśny Dziadek - 04.11.2021 / 16:33, *.orange.pl

@oko: To super, macie fajną pamiątkę. W kawę:)))

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 04.11.2021 / 11:01, *.play-internet.pl

Dziiiiiisiaj Napoliiiiiiii
5-0 Leeeeegii fpyertoliiii
Dziiiisiaj Napoooooli.........

odpowiedz
Jano - 04.11.2021 / 14:03, *.orange.pl

@FOREVER LEGIA : nowa przyśpiewka :)

odpowiedz
KrystekLegia - 04.11.2021 / 10:41, *.chello.pl

Do boju Legioo marsz.... Zwycięstwo czeka Nas......

odpowiedz
Agan Praga - 04.11.2021 / 14:23, *.t-mobile.pl

@KrystekLegia: wytrzeźwiej chłopaku!!!

odpowiedz
zdzicho - 04.11.2021 / 10:38, *.16.195

to nie walczymy o awans?

odpowiedz
Rado - 04.11.2021 / 10:18, *.inetia.pl

Aha...czyli walczymy już tylko o dobre imię...

odpowiedz
Legion - 04.11.2021 / 09:30, *.net.pl

Wie ktos moze czy parking pod kopcem Powstania Warszawskiego jest zamkniety i dlaczego? Podobono przy okazji meczu z Pogonia byl zamkniety.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 04.11.2021 / 11:24, *.orange.pl

@Legion: Trzeba zlikwidować krety, bez przerwy ryją i chcą zniszczyć w Narodzie pamięć o historii Warszawy. Cześć i Chwała Bohaterom!

odpowiedz
Kieł - 04.11.2021 / 11:43, *.t-mobile.pl

@Leśny Dziadek: W dobie wyzywania i grożenia Powstańcom a także umniejszania Ich heroizmowi na rzecz pseudo bohaterów, przez faszystów udających patriotów te słowa nabierają dużo większego znaczenia. Cześć i Chwała Bohaterom!

odpowiedz
Lw - 04.11.2021 / 11:56, *.plus.pl

@Kieł: jednak głupota ludzka nie ma granic czego jesteś doskonałym przykladem

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 04.11.2021 / 12:33, *.play-internet.pl

@Kieł: A myślisz,że wciąganie bohaterów do walki politycznej nie jest,tak jak napisałeś "umniejszaniem ich heroizmu"?.Nie opowiadam się tu po żadnej stronie,ale to co "Tusku,musisz" odyebał podczas swojego spędu na pl .Zamkowym,to nie mieści się w głowie.Że o "ślicznym Rafałku"który w swoim spocie reklamowym parodiował wraz z Żebrowskim tragedię Powstañców nie wspomnę.Splunę im pod nogi,jak tylko ich spotkam na ulicy.A,przypomnij sobie,(albo się dowiedz),z czyjej inicjatywy zostało zbudowane muzeum Powstania Warszawskiego.I nie jest to moja "wycieczka polityczna",tylko takie są fakty.

odpowiedz
Kieł - 04.11.2021 / 13:56, *.t-mobile.pl

@Lw: Ale co w tym jest głupie? Albo inaczej, czego nie zrozumiałeś? Ja wyjaśnię z chęcią. Bo póki co, ty się wykazałaś głupotą lub zwykłą ignorancją. Mam nadzieje,że to drugie ponieważ głupoty nikomu nie życzę. To straszny stan jest. Niby błogi, niby wszystko jest łatwiejsze, proste, jednak to nie jest nic dobrego...

odpowiedz
Leśny Dziadek - 04.11.2021 / 13:56, *.centertel.pl

@FOREVER LEGIA : Panowie, mieszanie i wykorzystywanie tych ludzi, do jakiejkolwiek polityki, jest HANIEBNE.

odpowiedz
Kieł - 04.11.2021 / 14:06, *.t-mobile.pl

@FOREVER LEGIA : Nie, to nie jest umniejszanie heroizmu. To zwykłe skur...... Przynajmniej my nie róbmy na tym polityki. Powstańcy to są Bohaterowie nas wszystkich a nie "naszych" czy "waszych". "Tamtych" czy "siamtych". Ja czy Ty to zrozumiemy, niestety jest cała masa baranów po obu stronach do których to nigdy nie dotrze. Na takich ludzi możesz śmiało pluć. Nie tylko pod nogi ale prosto w pysk.
Pozdrawiam

odpowiedz
Kieł - 04.11.2021 / 14:07, *.t-mobile.pl

@Leśny Dziadek: jesteś człowiekiem bardzo kulturalnym i dlatego użyłeś tak delikatnego słowa. Ja jestem pospolitym burakiem więc nazywam to ostrzej. Pozdrawiam

odpowiedz
Leśny Dziadek - 04.11.2021 / 16:36, *.orange.pl

@Kieł: Każdy, kto pisze prawdę, nieważne jakich słów używa, ma HONOR. I to jest fundament, na ktorym można zbudować bardzo dużo. Ja czasem też nie wytrzymuję ciśnienia, i nie uważam że to buractwo. Pozdrowienia

odpowiedz
Kieł - 04.11.2021 / 16:57, *.t-mobile.pl

@Leśny Dziadek: bardzo ładne podsumowanie. Dodałbym jeszcze, że prawda,to zawsze prawda. Jedna i niezmienna. I nie da się jej zawłaszczyć z tak marnych pobudek jak te polityczne np. Prawda sama się broni. Zawsze.

odpowiedz
Wolfik - 04.11.2021 / 17:02, *.mm.pl

@Leśny Dziadek: Wtrące swoje "trzy grosze" do owej "dyskusji". Albo nie.... napisze tak: sprzeczacie się które świnie mają mniej świńskie ryje. Tymczasem wielki patrioci tną niewygodne posty lepiej niż komunisci za Stalina. Niektórzy (podobno) to prawnicy....

Przez grzecznośc nie napisze nic więcej.

odpowiedz
Kieł - 04.11.2021 / 17:09, *.t-mobile.pl

@Wolfik: w punkt.

odpowiedz
j24 - 04.11.2021 / 09:13, *.chello.pl

Liga Europy, więc przynajmniej można się spodziewać że zagraniczni najemnicy się zepną żeby się pokazać skautom...

odpowiedz
(L) - 04.11.2021 / 08:59, *.jmdi.pl

Przestanę psy na wkładach wieszać jak chociaż punkt wywalczą.

odpowiedz
Gienek - 04.11.2021 / 08:51, *.netfala.pl

Zobaczymy czy nastąpi jakaś poprawa w grze Legii...

odpowiedz
olew - 04.11.2021 / 08:30, *.vectranet.pl

Gońcie makarony ! LEGIA to POTĘGA !

odpowiedz
Legion - 04.11.2021 / 08:28, *.194.12

0-3

odpowiedz
Fifi - 04.11.2021 / 08:08, *.t-mobile.pl

Walka o dobre imię to była już około 4 krotnie w lidze. Dzisiaj akurat można dostać bęcki. Dobre imię może uratować właściciel sprzedając klub w ręce kogoś kompetentnego.

odpowiedz