fot. Michał Wyszyński / SKLW

Relacja z trybun: Silni jak nigdy, wkur...ni jak zwykle

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Mecz ze Stalą Mielec cieszył się większym zainteresowaniem, niż można się było spodziewać, tylko z jednego powodu. Fani Legii zmobilizowali na ten dzień wszystkie swoje fankluby z całej Polski, które bardzo licznie przybyły do stolicy. Szkoda, że klub nie robi nic, aby poprawić frekwencję, a o tę w najbliższym czasie łatwo nie będzie, biorąc pod uwagę najgorsze od pół wieku wyniki osiągane przez naszych piłkarzy.

Do tego, że w klubie mało kto robi cokolwiek pod kątem frekwencji, fani zdążyli już przywyknąć. Stąd też akcja była planowana od dłuższego czasu. W wielu miejscowościach, przez Górny i Dolny Śląsk, a także Pomorze i Opolszczyznę, pojawiły się transparenty zapraszające do przyjazdu na mecz Legii.

Półtorej godziny przed meczem miała miejsce zbiórka kibiców w Źródełku. Stamtąd ponad tysiąc osób wyruszyło ulicą Łazienkowską w kierunku wejścia na Żyletę ze śpiewem na ustach i odpalaną pirotechniką. W pochodzie powiewały flagi, a na przedzie przemarszu niesiona była flaga "Żyleta jest zawsze z Wami".



Trzeba przyznać, że nasze fankluby pokazały się z doskonałej strony, zajmując miejsca za swoimi flagami na Żylecie. Wiele z nich otrzymało ponadto flagę na kiju z nazwą miejscowości, która powiewała przez całe spotkanie. Na Żylecie zawisły flagi takich FC jak: Przasnysz, Szczecinek, Biała Podlaska, Węgrów, Warka, Płońsk, Wyszogród, Pułtusk, Sochaczew, Giżycko, Garwolin, Otwock, Lubawa, Dęblin, Sandomierz, Grójec, Ciechanów, Siedlce, Ostrołęka, Kwidzyn, Wyszków, Rypin, Orneta, Łuków, Sokołów Podlaski, Chełmża, Brodnica, Mińsk Maz., Mława, Zambrów, Warka, Kołobrzeg, Nowy Jork, Squadron.

Ponadto swoje flagi na kijach mieli Nacpolsk, Augustów, Ciechocinek, Kozienice czy Brzeszcze. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego ekipa z Ciechanowa i Wyszkowa dawała o sobie znać kolejnymi przyśpiewkami, co było dobrym zwiastunem wysokiej dyspozycji w trakcie meczu. Każdy z FC mobilizował się, aby pokazać się z jak najlepszej strony i dało to świetny efekt.

Na wyjście piłkarzy zaprezentowana została kolejna w tym sezonie oprawa. W górę poszły dziesiątki flag na kijach, a na Żylecie odpalonych zostało ponad sto rac w kolorach czerwonym i zielonym. Tym razem wiatr sprawił, że spotkanie rozpoczęło się zgodnie z planem, a zadymienie nie spowodowało przerwy w grze. Tak jak na meczu z Napoli, ruszyliśmy z głośnym dopingiem, sławiąc najwspanialszy klub na świecie, który zamierzamy godnie reprezentować, bez względu na to, co wyprawiają kopacze.


Fani Stali przyjechali na Łazienkowską siedmioma autokarami, a mobilizację i zapisy prowadzili przez miesiąc. Wraz z nimi byli przedstawiciele Sandecji (48 z flagą) oraz Czarnych Jasło (18). Cała grupa miała ze sobą sześć flag i dwa transparenty. Ekipa z Podkarpacia dotarła do Warszawy spóźniona i tylko dzięki sprawnemu wpuszczaniu wszyscy zdołali zająć miejsca w sektorze gości do około 20. minuty spotkania. Łącznie w sektorze gości pojawiło się 527 osób. Prowadzili doping, który tylko sporadycznie dało się słyszeć z naszej perspektywy. Wszyscy przyjezdni mieli na sobie okazjonalne szaliki "Chłopcy ze Stali na wyprawie". Jak można się domyślać, od końcówki pierwszej części spotkania, byli w bardzo dobrych nastrojach, co przekładało się m.in. na kilka okrzyków z ich strony w przerwie meczu.



Jako że przyjezdni przybyli spóźnieni, musieliśmy chwilę poczekać na oficjalne powitanie, a mianowicie pieśń "Deszcze niespokojne". Później pod adresem gości kilka razy niosło się dobrze znane "Stalówce Mielec wsadzimy w dupę widelec", jak również "Chłopcy ze Stali fiu...a do gęby dostali". Kolejną okazjonalną przyśpiewką pod adresem ekipy z Podkarpacia było "Mielec, Mielec skur...lec". Nie zabrakło również pojedynczego wykonania "Bo Żyleta jest od tego, aby j... was na całego" - skierowanego oczywiście pod adresem przyjezdnych. Jako że tego dnia na naszym stadionie pojawiło się trochę dzieciaków z różnych dzielnic i miejscowości ościennych, w ramach edukacji dla najmłodszych zarzucone zostało "Uczcie się dzieci, Polonia k... i śmieci".

Ale zdecydowana większość naszego dopingu poświęcona była Legii. Spora przewaga naszych grajków w końcu udokumentowana została golem, co ucieszyło chyba wszystkich - wszak powodów do radości ostatnimi czasy nie mamy zbyt wiele. Doskonale pod koniec pierwszej części gry wychodziła nam pieśń "Niepokonane miasto, niepokonany klub...". Niestety, to co miało miejsce chwilę po pierwszym golu, to jakiś koszmar. Stalówka strzeliła dwie bramki w ciągu kilkudziesięciu sekund i na przerwę schodziła prowadząc 2-1. "Legia grać, k... mać" - natychmiast niosło się z trybun, a piłkarzyków schodzących do szatni żegnały oczywiście gwizdy.


Jeszcze na początku drugiej części spotkania domagaliśmy się od grajków pełnego zaangażowania i wywalczenia trzech punktów. "Hej Legio, tylko zwycięstwo!" - skandowała Żyleta, a za nią cały stadion. Bardzo dobrze w tej części gry wychodziła nam pieśń "Za kibicowski trud...". Niestety, piłkarskie asy postanowiły sprawdzić naszą wytrzymałość i pokusiły się o stratę trzeciej bramki z zawsze mocną mielecką Stalą. Czy tak wygląda dno? Czy można upaść tak nisko, kiedy raptem kilka tygodni wcześniej wygrywało się ze Spartakiem i Leicester? Niezbadane są możliwości naszych grajków...

Jak można się spodziewać, gol na 1-3 przelał czarę goryczy. Tak jak na meczu z Pogonią, zaczęliśmy cisnąć wszystkim odpowiedzialnym za ten bajzel w naszym klubie. "Łubu dubu, łubu dubu, wypier... z tego klubu, wypier...ć!" - zaintonowała Żyleta. Chwilę później fanatycy skandowali kolejne hasła znane z zeszłego weekendu - "Hej Mioduski, co zrobiłeś? Naszą Legię spier...ś!", "Zejdźcie z boiska, nie róbcie z nas pośmiewiska", "Kucharski! Co? Wypier...!", "Co wy robicie? Wy naszą Legię hańbicie", "Jak spadniemy - połamiemy!", "Zejdźcie z boiska, tam w szatni czeka już czysta".



Pod koniec meczu bawiliśmy się przy pieśni "Legia to my" na melodię "Hej, Legia gol...". Najlepiej opłacani zawodnicy w naszym kraju nie zdołali strzelić choćby kontaktowej bramki hegemonom z Mielca. W związku z tym po końcowym gwizdku pod ich adresem na przemian gwizdano i skandowano "Wypier...ć, wypier...ć!". Grajki stały na środku murawy przez parę minut, jakby nie wiedząc, co ze sobą zrobić. Jedynie Artur Jędrzejczyk miał odwagę i sam podbiegł pod Żyletę, gdzie mocno załamany podzielił się z kibicami swoimi przemyśleniami nt. obecnej kryzysowej sytuacji. Legia aktualnie zajmuje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli, wyprzedzając nieznacznie jedynie zawsze groźnego Górnika Łęczna.

Wydaje się, że obecna sytuacja w klubie poniekąd uczyni nas kiboli coraz silniejszymi. Można rzec, że stadion opuszczaliśmy... silni jak nigdy, wkur...ni jak zwykle. I tylko żal licznej grupy kibiców Legii z całej Polski, którzy przemierzyli setki kilometrów, by tego dnia pojawić się przy Łazienkowskiej. Brawa dla naszych fanklubów i zapraszamy częściej w tak doskonałych liczbach. A najbliższa okazja do wspierania Legii nadarzy się za dwa tygodnie, kiedy czekać nas będzie wyjazdowy mecz z Górnikiem. Na trybunie Deyny przez całe spotkanie wisiał transparent zachęcający do licznego wyjazdu na Górny Śląsk - "Chociaż w Zabrzu śmierdzi i bieda, za Legią na wyjazd jechać trzeba. 21.11". Informacje o zapisach na wyjazd podamy wkrótce.

P.S. Na trybunie południowej wisiał transparent "Konstancińska szkoła wychowa kibola".

Frekwencja: 14 119
Kibiców gości: 527
Flagi gości: 8

Autor: Bodziach

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (57)

+dodaj komentarz
Je(L) onki - 12.11.2021 / 13:53, *.orange.pl

Silni jak nigdy ???? Panowie trochę pokory i obiektywizmu.....dwu milionowa aglomeracja plus mnóstwo fan klubów w pl .....a my od święta zapełniamy 30 tys.stadionik .....( biorąc pod uwagę potencjał ludzki .....)......

odpowiedz
Rikki - 11.11.2021 / 21:31, *.net.pl

Donis czy Angelowski na ratunek Legii co to za ratownicy Naszej L podobno nie tani ....

odpowiedz
RobL - 11.11.2021 / 12:02, *.chello.pl

biały:100%racji to też Polacy!ps.byłem w Zabrzu dwa razy w latach 80 totalny hardcore ale trzeba się szanować!

odpowiedz
Maciej - 10.11.2021 / 11:21, *.tpnet.pl

Czemu Staruch nie prowadzi dopingu?

odpowiedz
Siarczan - 10.11.2021 / 04:39, *.bluetone.cz

A ja wiem, dlaczego tak kujowo grają,bo się zaszczepili

odpowiedz
Student_L - 09.11.2021 / 23:36, *.t-mobile.pl

Brawo FC! Jest w Was siła.

Zastanawiam się kto wymyśla obraźliwe hasła na miasta / miejscowości, jak te w transparencie. Taki przykład, zapewne jest niejeden kibic Legii w Zabrzu, ciekawe co sobie myśli jak widzi taki trans...

odpowiedz
jarekk - 10.11.2021 / 09:18, *.metrointernet.pl

@Student_L: Tez uwazam ze to przegiecie. Wrodzy kibice to jedno a miasto to drugie. Jechanie po miescie to nie w porzadku. Decyzyjni, nie badzcie prostakami.

odpowiedz
KOCHAJ OJCZYZNE I BROŃ KIEDY WOŁA! - 09.11.2021 / 23:13, *..

ALE WY SOBIE WSADZACIE, KOMENTARZER TY TAKI I OWAKI, WIDAĆ JAK POLSKA PODZIELONA WRÓG PRZY GRANICY ROBI AKCJE, WSZYSCY POD GRANICE BRONIĆ GRANIC!NASZEJ!POLSKI!WIDZICIE ŻE PSY I WOJKO NIE DAJĄ SOBIE RADY ...POKAŻMY ODWAGE BRONIĆ POLSKICH GRANIC, JA BYM STAN WOJENNY OGŁOSIŁ I W 48 GODZIN 100.000 POBORÓW NOWTCH PATRIOTÓW NA GRANICE WYSŁAŁ!TERAZ!WOJNA ALBO NIGDY!

odpowiedz
paw_now - 10.11.2021 / 09:33, *.tdt.pl

@KOCHAJ OJCZYZNE I BROŃ KIEDY WOŁA!:
wódka odpada, wino odpada, piwo odpada... pij tylko mleko i to wyłącznie 0,5% szansa n apoprawę niewielka ale trzeba miec nadzieję...

odpowiedz
Kle - 10.11.2021 / 10:11, *.100.32

@KOCHAJ OJCZYZNE I BROŃ KIEDY WOŁA!: właśnie tak się składa, że niektórzy z cywili dostali już pobory

odpowiedz
L - 10.11.2021 / 11:19, *.tpnet.pl

@KOCHAJ OJCZYZNE I BROŃ KIEDY WOŁA!: idź.na odwyk. To się leczy…

odpowiedz
KOCHAJ!OJCZYZNE!BO!BĘDZIE!ZA!PUŻNO! - 10.11.2021 / 22:04, *.17.107

@L: DLA TAKICH WARIATÓW LEGIJNYCH! JAK JA , TO TYLKO ZAWSZE !MOCNIEJ!LEEGIIOOO!

odpowiedz
Paz Króla Woli - 09.11.2021 / 22:34, *.autocom.pl

Silni jak zawsze.wkur..ni jak nigdy...

odpowiedz
Normalny człowiek - 09.11.2021 / 21:43, *.chello.pl

Brawo chłopaki z fanklubów! Klasa!
Super inicjatywa. Super wyszło

odpowiedz
Dedi - 09.11.2021 / 21:40, *.plus.pl

Może Probierz ? W Cracovii już przestał pracować. Może to będzie dobry trener dla nas. Jest wymagający.

odpowiedz
Pl - 09.11.2021 / 21:20, *.net.pl

Brawo kibice. Nasze fankluby są wspaniałe ;) brawo! O meczu nie ma co gadać i tych smieszkach zarządzających klubem i udających grę w klubie

odpowiedz
biały - 09.11.2021 / 21:15, *.centertel.pl

Walczyć z wrogami trzeba, jednak poniżać z powodu biedy to nie charakterne. Głupi tekst, to nie przynosi nam chwały i uznania.

odpowiedz
Jaro - 09.11.2021 / 22:37, *.tpnet.pl

@biały: A jak oni (Żabole) nas obrażali , to ci nie przeszkadza ?

odpowiedz
skrzat - 10.11.2021 / 00:22, *.centertel.pl

@biały: popieram.to zenujace...

odpowiedz
ozoD - 11.11.2021 / 16:17, *.t-mobile.pl

@skrzat: Nie ma to jak sie popisać wyśmianiem kogoś bo jest biedniejszy .

odpowiedz
Michał - 09.11.2021 / 20:18, *.plus.pl

Bardzo dobrze napisane. Nic dodać nic ująć. Pozdrawiam wszystkich Legionistów i Legionistki. Złość i wkur.....e jeszcze nie przeszło i szybko nie przejdzie.

odpowiedz
moko77 - 09.11.2021 / 19:19, *.chello.pl

problemem L jest mioduski. to jest zwykły pozer…megalomania i narcyzm…zero wiedzy o piłce i…zarządzaniu…tak,tak o zarządzaniu…mioduski, co? ty wiesz co…a jak nie wiesz to wyp…j

odpowiedz
JaTakPoprostu - 09.11.2021 / 20:45, *.plus.pl

@moko77: Problemem Legii nie jest Mioduski ani kopacze tylko bardzo wygórowane oczekiwania kiboli. Legia to obecnie słaby klub z przeciętnymi piłkarzami.Wielu się wydaje że coś się nam należy bo to Legia.Nic bardziej mylnego. Jestemy słaby a historia zna wiele przypadków takich klubów

odpowiedz
Uczcie się dzieci ... - 09.11.2021 / 22:25, *.tpnet.pl

@JaTakPoprostu: Nam się wszystko należy , zapamiętaj to podejrzany typie . Ty jesteś pomylony i masz wygórowany poziom głupoty . To twoja Polonia nie ma żadnych ambicji . Nie udzielaj się tu leszczu , jesteście zerami , wy czarne zazdrośniki . Wypad .

odpowiedz
Alan - 09.11.2021 / 15:58, *.t-mobile.pl

Z tymi transparentami to bym nie przesadzał bo odpowiedź może znowu być dosadna tak jak ta kiedys z Chorzowa czy ostatnio z Gdańska.....

odpowiedz
Eryk - 09.11.2021 / 20:37, *.tpnet.pl

@Alan: Pie....isz . Te frajerskie dziury skompromitowały się swoimi ''oprawami'' . Wypad do siebie łachudro .

odpowiedz
Dedi - 09.11.2021 / 15:30, *.plus.pl

Myślicie że pomorze przerwa na reprezentacje? Ja wątpię po ostatniej przerwie nic się nie poprawiło a Czesław zapowiadał wtedy wielkie treningi..........
Midoduski powinien ostro, obniżenie płac
jeśli nie będzie punktów.

odpowiedz
xD - 09.11.2021 / 16:48, *.plus.pl

@Dedi: nie Pomorze. Mazury.

odpowiedz
Dedi - 09.11.2021 / 17:13, *.plus.pl

@xD: Zamiast wytykać sobie błędy językowe wspierajmy naszą Legię. Żeby wyjść z kryzysu.

odpowiedz
jezus - 09.11.2021 / 20:02, *.vectranet.pl

@Dedi: myslimy, ze powinienes kupic slownik

odpowiedz
Osa(L) - 09.11.2021 / 23:58, *.15.136

@Dedi: pomorze...pojezierze...Pogórze...
Gramatyka.

odpowiedz
oLaf - 09.11.2021 / 14:51, *.vectranet.pl

po polsku to sobie możecie krzyczeć... w puszczy, 80% grajków nie rozumie nic po polsku!

To tak trudno krzyknąć coś po angielsku żeby zrozumieli typu "F... off, losers" !!!!????

odpowiedz
jezus - 09.11.2021 / 20:03, *.vectranet.pl

@oLaf: mozesz sobie krzyczec nawet w suahili czy po wietnamsku - oni maja gleboko w dupie co tam kto drze ryja z trybuny

odpowiedz
Eryk - 09.11.2021 / 20:31, *.tpnet.pl

@oLaf: Nie bądź debilem . To oni mają się uczyć naszego języka .

odpowiedz
Eryk - 10.11.2021 / 14:02, *.tpnet.pl

@oLaf: Przepraszam Cię za słowo '' debil '' , nie chciałem być nieuprzejmy . Pozdro .

odpowiedz
Dok - 09.11.2021 / 14:21, *.centertel.pl

Doping beznadziejny. Co to za mlynowy?? Stał Mielec największa kosa????

odpowiedz
Kot - 09.11.2021 / 17:34, *.com.pl

@Dok: na Legii nie ma młynowych

odpowiedz
Abcd - 09.11.2021 / 21:29, *.chello.pl

@Kot:i dlatego doping beznadziejny, przecież mówi. :):):)

odpowiedz
Asner - 09.11.2021 / 21:29, *.centertel.pl

@Kot: Są żyletowi

odpowiedz
Kula - 09.11.2021 / 14:15, *.vectranet.pl

Stal zarzuciła - Legia grać ... mać ! a wszyscy to ochoczo podchwycili, żenada.

odpowiedz
Kibic L - 09.11.2021 / 14:11, *.t-mobile.pl

Do Zabrza specjal czy furami?

odpowiedz
Maciej - 09.11.2021 / 13:45, *.supermedia.pl

z przed TV, początek meczu był kosmiczny. Świetnie Was było słychać, widać było skumulowaną energię jak nigdy. Piłkarzyki też chyba udzieliła się atmosfera i zaczęli z animuszem. Sądziłem, że szykuje się ładny pogrom...ehh

odpowiedz
Jan - 09.11.2021 / 13:44, *.com.pl

"Chociaż w Zabrzu śmierdzi i bieda, za Legią na wyjazd jechać trzeba. 21.11". - Pycha kroczy przed upadkiem.....ktoś kto to wymyślił chyba nigdy na Pradze nie był.

odpowiedz
(L) - 09.11.2021 / 18:02, *.tpnet.pl

@Jan: To nie pierwszy raz kiedy decyzyjnie "błysnęli" intelektem.

odpowiedz
(L) - 09.11.2021 / 18:12, *.tpnet.pl

@(L): Decyzyjni*

odpowiedz
Będę go zjadł - 09.11.2021 / 20:26, *.tpnet.pl

@Jan: Górnik spadnie do pierwszej ligi . Pa pa .

odpowiedz
Mariot85 - 09.11.2021 / 13:42, *.play-internet.pl

Brzeszcze te z Małopolski?

odpowiedz
Franco - 09.11.2021 / 13:56, *.kielnet.net

@Mariot85: Tak

odpowiedz
. - 09.11.2021 / 14:43, *.supermedia.pl

@Mariot85: tak

odpowiedz
? - 09.11.2021 / 15:10, *.t-mobile.pl

@Mariot85: Tak, a jak już mowa o południu Polski to było też kilku karneciarzy z O(L)kusza ;)

odpowiedz
Siwy(L) - 09.11.2021 / 15:58, *.centertel.pl

@Mariot85: tak

odpowiedz
ŻRDW - 09.11.2021 / 13:37, *.t-mobile.pl

A gdzie nasza fc Żyrardów ????????????

odpowiedz
Pawełek - 09.11.2021 / 13:36, *.netfala.pl

Legia trochę słabo pokazała się na trybunach. Mogła być głośniejsza. W telewizorze było słabo słychać.

odpowiedz
Reader - 09.11.2021 / 16:23, *.chello.pl

@Pawełek:
bo już nie mieli pary

odpowiedz
Larry n' Golog - 09.11.2021 / 20:17, *.tpnet.pl

@Pawełek: To nie jedz czipsów jak oglądasz . I nie gadaj przez telefon , to może usłyszysz .

odpowiedz
eN - 10.11.2021 / 13:45, *.as13285.net

@Pawełek: oceniasz doping z poziomu tv brawo......rusz kiedyś dupsko na stadion żeby poznać różnice.
Tak dla wyjaśnienia tobie i innych znawców w kapciach moc dopingu w tv zależny jest od ilości mikrofonow ich lokalizacji oraz reżyserki ustawiającej poziom nagłośnienia z tych że mikrofonow.
Przemysl to zanim znów klepniesz w klawiature z idiotyczna opinią

odpowiedz
kalosz - 11.11.2021 / 16:47, *.mm.pl

@eN: o czym ty gadasz? z torwaru jakos bylo wszystko slychac podczas strajków za "iti":)

odpowiedz