fot. Mishka / Legionisci.com

Felieton

Słowo po niedzieli: Korkociąg

Qbas, źródło: Legionisci.com

Kiedy trener Marek Gołębiewski na pomeczowej konferencji prasowej po porażce 1-3 ze Stalą Mielec poruszył kwestie związane z działaniami zarządu, zanosiło się na potężne turbulencje. To, co się wydarzyło w poniedziałek i jego skala były nie tylko wstrząsem, ale i potwierdzeniem tezy, że rządzący Legią zabrnęli w ślepy zaułek. A może jest jeszcze gorzej?

Korkociąg mimowolny to potencjalnie bardzo niebezpieczny stan lotu, powstały na skutek mimowolnego przeciągnięcia płatowca z jednoczesnym zakłóceniem równowagi podłużnej. Dochodzi do niego najczęściej w wyniku przeciągnięcia statku powietrznego w momencie wykonywania zakrętu. Jest szczególnie niebezpieczny, jeśli wydarzy się na małej wysokości. Zaskoczenie wywołane niespodziewanym korkociągiem i deficyt czasowy związany z bezpośrednią bliskością ziemi działają wtedy na niekorzyść pilota i może on mieć zbyt mało czasu, aby przeprowadzić prawidłowe wyprowadzenie z korkociągu. W przypadku płatowców o małej stateczności poprzecznej, korkociąg może nastąpić na skutek zwykłego przeciągnięcia w czasie lotu po prostej.

Nikt nie ma wątpliwości, że Legia znalazła się w głębokim kryzysie. Ale to gorzej, o którym wspomniałem na wstępie, oznacza właśnie zagrożenie dla całego lotu. Klub wpadł w korkociąg. W tym stanie samolot nawet może być sprawny, złożony z dobrych podzespołów i prowadzony przez zespół doświadczonych pilotów, na czele z kapitanem, a i tak nie jest w stanie uniknąć katastrofy.

Przy Łazienkowskiej brakuje wszystkiego. Samolot trzeszczał już od dawna, przeglądy przechodził z trudem i przy życzliwości diagnosty. Nie najwyższej jakości podzespoły pochodzą z różnych modeli, których główny mechanik nie dał rady poskładać, choć możliwe, że sam dobrze nie dokręcił śrub. No i kapitan, co to nie tylko nazbyt odważnie wchodził w kolejne zakręty, ale i lekceważył rozpaczliwie migające czerwone lampki. A na małej wysokości, bo nasz samolot nigdy nie był w stanie wzbić się wyżej, nie było trudno o wprowadzenie do korkociągu. Przy czym nasz kapitan i jego załoga wydają się być nieustająco zaskoczeni - jak to możliwe? Jak do tego doszło? Tymczasem Ziemia już bardzo blisko.

Poniedziałkowe wydarzenia z Łazienkowskiej to taka aberracja, że trudno je ogarnąć umysłem. Najpierw z gabinetów wypuszczono informacje jasno wskazujące, że trener Gołębiewski nie ma przyszłości i najprawdopodobniej zostanie zwolniony, by niedługo potem się z tego wycofać. A wszystko przez to, że działacze nie mają następcy. Przy czym zachowują się tak, jakby na kogoś chętnie zrzuciliby winę, a sami nie byli zdolni do autorefleksji. Gołębiewski już podobno zdążył się pożegnać z drużyną. Teraz ma się z nią znowu przywitać. Wiadomo, że lepiej się witać niż żegnać, ale jak to wygląda w oczach piłkarzy? Jaki autorytet będzie miał szkoleniowiec?

Rządzącym Legią wydawało się, że kolejny raz zmienią trenera, nawet na takiego, co nie ma żadnego doświadczenia w pracy z „Wojskowymi”, przewietrzą szatnię i wszystko się ułoży. Wciąż bowiem jest silne przekonanie, że kadra jest mocna, a obrana droga właściwa. Jednak zespół, choć liczny, jest jednak źle zbalansowany i pod wieloma aspektami nieprzygotowany do łączenia gry w Ekstraklasie z Ligą Europy. No i, co zaskoczenie, trener Gołębiewski sam przyznaje, że nie daje sobie rady. A droga? Drogi nie ma żadnej. I to od dawna. Jest za to niekończące się miotanie od ściany do ściany i pudrowanie rzeczywistości. Jakoś to się udawało przez lata, z naciskiem na jakoś, przedziwne ruchy wynikały z dziwnych, nakręcała się spirala, która wymknęła się spod kontroli. I w końcu nabrzmiewający wrzód pękł z dużym hukiem.

Czy kogoś to dziwi? Czy nie dało się tego przewidzieć? Napisaliśmy o tym dziesiątki tekstów na LL!. Najgorsze jednak, że prezes i właściciel nie ma żadnego pomysłu, jak wyprowadzić klub z kryzysu, do którego doprowadził, czego najlepszym dowodem są poniedziałkowe wydarzenia. Ba, każdej takiej trudnej sytuacji zwykle są jakieś rozwiązania, możliwe wyjścia. Tym razem nie ma ani jednego sensownego. Tak samo jak nie ma sensu, by Dariusz Mioduski wciąż męczył nas i siebie rządzeniem Legią. Szeroko te kwestie opisywałem już przed rokiem i nadal uważam, że postulowane zmiany strukturalne nic nie dadzą jeśli Mioduski nie zmieni sposobu myślenia i funkcjonowania jako właściciel albo po prostu nie odejdzie. Tylko, że to nie nastąpi.

Korkociąg. Tymczasem Ziemia już bardzo blisko.

Jakub Majewski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (48)

+dodaj komentarz
Wwa 123 - 10.11.2021 / 23:04, *.chello.pl

Tak naprawdę wszyscy daliśmy się oszukać i jest tak jak mówił Vuko ani dobrze ani źle. Michniewicz zrobił wynik w Europie ale czy miał jakiekolwiek szanse na wyjście z kryzysu, nie bo prezes tylko czekał aby niepokornego paple trenera zwolnić. Każdy widział że porażki to nie kwestia zmiany sternika a pokazania piłkarzom kto rządzi. Niestety w Legii nie rządzi trener tylko prezes co ch.. się zna. Piłkarze robią co chcą. Nie byłem zwolennikiem CM w Legii za przeszłość, poprostu nie pasował ale na Boga czy on nie dawał z siebie 100%? Dawał ! I moim zdaniem szybciej byśmy wyszli z tego syfu z nim niż z trenerem rezerw. Szykuje się zły sezon na koniec ale czy ktoś wyciągnie wnioski to ja wątpię.

odpowiedz
Peru123 - 11.11.2021 / 00:14, *.chello.pl

@Wwa 123:
Jak zatrudnił Michniewicza, mimo jego tej amicowskiej przeszłości, byłem pewien że facet w końcu oprzytomniał i w klubie o randze Legii zacznie zatrudniać doświadczonych trenerów, jedynym który wcześniej się bronił był Magiera, który przepracował u nas x- lat, potem poszedł do Sosnowca i robił wyniki, po nim to katastrofa, nawet Vukovic w tym czasie nie powinien dostać tej szansy. Teraz znowu to samo, Michniewicz owszem coś spieprzył, ale to on powinien to wyprowadzić, i tak jeżeli ktoś liczy na podium w lidze to jest szaleńcem. Nie spadniemy, to pewne, za chwile trafimy serie kolejnych 6 zwyciestw i będzie plucie w brodę o ten początek sezonu. W Polsce uważają że jesteśmy nacechowani pychą i i patrzymy z góry na resztę klubów, nawet tych z Wielkopolski czy Podlasia. Drażni ich ze nie wstydzimy się własnej , tak pięknej historii, że nie odcinamy się od CWKS-u. Bo niby czego, że grali dla Nas Górski,Pohl, Grotynski, Brychczy, Deyna, Gadocha , Żmijewski, Majewski, Dziekanowski, Pisz, i wielu wielu niewymienionych. Że prezesem w 1952 był Rosjanin, jemu nikt nie kibicował, ale nie o tym. Teraz się czereśniaki cieszą, ale karta sie odwróci. Tylko Mioduski pozostanie, a on mimo 3 zdobytych MP i awansu do grupy LE, nie zbudował na teraz Legii na miarę możliwości stolicy Polski. Marzenie moje to Legia 93-95, ta za Romanowskiego, który potem zabrał swoje zabawki, ale to była ekipa na miarę Mistrza Polski.

odpowiedz
Biała Siła - 10.11.2021 / 19:36, *.vectranet.pl

Leśniodorski czeka i patrzy aż się Właściciel wykrwawi ,a potem być może ,???

odpowiedz
Wolfik - 10.11.2021 / 19:54, *.play-internet.pl

@Biała Siła: Potem, być może udzieli wywiadu prasie. To nic nie kosztuje.

odpowiedz
Biała Siła - 11.11.2021 / 08:35, *.vectranet.pl

@Wolfik: Tu wszystko jest możliwe ,???

odpowiedz
bum - 10.11.2021 / 19:26, *.virginm.net

Legii juz wlasciwie niema.... Pisane bylo nie tylko przeze mnie w jak bardzo zastraszajacym tempie kurczysie nasz klub. Teraz kat juz czeka za drzwiami(czyt. koniec obecnego sezonu). Jak bedzie spadek to mioduch sprzeda za grosze kazdego cokolwiek wartego zawodnika bo bedzie przyslowiowy MUS. Legia juz ledwo zipie. MIODUSKI KAT I GRABARZ. A wszystko w imie zarobku mioda. Byl taki gosc Midas ktorry czego nie dotknal to zamienialo sie w zloto.. my mamy ta gorsza wersje Miodas ktory zamienia wszystko w gowno.....

odpowiedz
Kamuflaż - 10.11.2021 / 18:33, *.tpnet.pl

5 lat rządów i żadnych refleksji, jedynie spadek do 1 ligi sprawi, że Mioduski będzie musiał odejść i sprzedać klub. To będzie dla niego jak wyrok, gdyż wizerunek jego jako biznesmena legnie w gruzach - on tylko tego się obawia. Odnoszę wrażenie, że w klubie ludzie pracujący dla pana Darka, mają go po prostu dość. Nie zdziwiłbym się wcale, że w tym całym zamieszaniu chodzi o konflikt z Mioduskim. Niewykluczone, że jedynym pozbyciem się "omnibusa" jest zlot do niższej klasy.

Pan pełniący obowiązki trenera sam się skompromitował, teraz to cała drużyna ma go w dupie i już w meczu w Zabrzu zobaczymy ją w pełnej krasie. Potem nastąpi kolejna łapanka na szkoleniowca i cyrk trwał będzie w nieskończoność, bo nikt o zdrowych zmysłach tu nie przyjdzie.

Musi to wszystko je...ąć, bo takie zarządzanie do tego doprowadza. To tak jak ze studnią wody, wystarczy kropla trucizny, by zatruć całą wodę.

odpowiedz
Szelka - 10.11.2021 / 19:18, *.chello.pl

@Kamuflaż: kolejny, rzeczowy tekst na temat stajni Augiasza (czyt.: miodowego Klubu). Brawo Kolego!
Jednak mnie, najbardziej martwi to, że zdecydowana większość forumowiczów ew. rozstanie tego pajaca z Legią warunkuje Jej spadkiem z ESA. To bardzo pesymistyczny i ponury scenariusz kreślony w kibicowskich głowach.
Czy naprawdę nie ma lub nie pojawi się strawniejsza opcja pożądanego rozstania...?

odpowiedz
powiś(L)e - 10.11.2021 / 17:45, *.aster.pl

Czy leci z nami pilot ? Oczywiście że leci.Pilot kamikaze.Podobny do Pudla.

odpowiedz
JEDYNE CO UCISZY KIBICÓW! - 10.11.2021 / 03:08, *..

KUUUCHAAARSSKIII! CO? WYYYPIIEER...ALAAA..!

odpowiedz
Plaskacz - 10.11.2021 / 01:25, *.chello.pl

W którym z ostatnich sezonów była oprawa "Czy leci z nami Pilot" razem z takimi śmiesznymi maskami? Przypomni ktoś łaskawie?

odpowiedz
YouTube - 10.11.2021 / 07:57, *.smgr.pl

@Plaskacz: https://www.youtube.com/watch?v=sgPho01Lkog

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 10.11.2021 / 00:30, *.play-internet.pl

No i Jakubie.......zgadzasz się ze mną (napewno niechcący),co mnie cieszy.Od dawna wszak pisałem,że trenerzy w Legii służą tylko i wyłącznie do a).Potulnego zgadzania się na ustalanie składu przez Mioduskiego.
b)Do roli ofiary,którą Mioduski składa,gdy kibicom się "ulewa".Oczywiście te zmiany.....niczego nie zmieniają,bo przecież nie po to są robione.Po usunięciu "wszystkiemu winnego" Michniewicza,Mioduski znowu kupił sobie kilka miesięcy spokoju,bo teraz cała uwaga kibiców jest skanalizowana na to.......kto będzie nowym trenerem.A prezes nie niepokojony przez nikogo,dalej sobie robi te swoje biznesiki.Mówię Wam,syndyk masy upadłościowej już papiery szykuje.

odpowiedz
Cyniek - 09.11.2021 / 22:08, *.play-internet.pl

Na temat Gołębiewskiego to powiem tylko tyle samo z siebie robi idiotę po takiej sytuacji sądzę że nigdzie nie znajdzie pracy na temat kręconego Dariusza już nawed nie pisze na UJ mam się wkur...c

odpowiedz
Przemek - 09.11.2021 / 22:06, *.aster.pl

Dla mnie najbardziej niepokojącym tematem jest rzeczywisty stan klubowych finansów. Pytanie czy on jest tak naprawdę dokładnie znany? Czy czasem nie mamy takiej sytuacji jak z budżetem pewnego państwa gdzie setki miliardów długu są ukryte i wyjęte spod wyliczeń oficjalnego budżetu ? - tak przynajmniej twierdzi Najwyższa Izba Kontroli w tym państwie :) Druga moja obawa to czy są rzeczywiście jacyś chętni na odkupienie Legii , chcący zainwestować w nią kilkaset milionów ( i to w dobie kryzysu) , którzy potraktują naszą Legią jako długofalową inwestycję. Ale nie ekipa, która weźmie kredyt na zakup , zroluje obecne długi i będzie liczyć na szczęście i zwrot inwestycji. Mam co do tego poważne obawy. Wg. mnie kwestia sportowa choć tragiczna i hańbiącą , jest jeszcze po okresie przygotowawczym przeprowadzonym przez profesjonalnego, doświadczonego trenera do odratowania. Jeżeli zdobylibyśmy PP i grali na wiosnę w europejskich pucharach ,biorąc pod uwagę obecną sytuację to nie byłby to aż tak tragiczny sezon.Jednak wg. mnie bez nowego właściciela, ale tylko takiego z realną a nie pożyczaną kasą nie mamy szans na dlugofalową stabilizację i tzw. normalność. Szanse są jednak na to niestety niewielkie. Obym się mylił ! Inaczej jesteśmy skazani na naszych "orłów" jeszcze przez kilka sezonów..., a nie daj Boże potem na taką finansową wywrotkę jak Barca ....

odpowiedz
spasiony - 09.11.2021 / 23:09, *.48.223

@Przemek: widze dwa scenariusze: zly i zly.
Jesli jakims cudem Legia odbije sie w tym sezonie sportowo to tylko przedluzy degrengolade. Prezes tysiaclecia, absolwent szkol podstawowych i Harvardu poprowadzi nas do nastepnego kryzysu. Jesli juz teraz pierd...ykniemy o glebe zwana Fortuna 1 Liga to mozemy skonczyc duzo nizej.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 10.11.2021 / 06:37, *.aster.pl

@Przemek: Daj sobie spokój z debilnymi porównaniami. "Te państwo" - daje sobie radę. I to całkiem nieźle. Za to w Legii, rządzi facet, który niespecjalnie lubi "to państwo" (ale 20 mln dotacji na LTC od "tego państwa") przytulił. I najprawdopodobniej - tu pełna zgoda - prowadzi Naszą Legię tam, gdzie "byznesmen" z K6.

odpowiedz
Przemek - 10.11.2021 / 09:10, *.aster.pl

@Po(L)ubiony: Jeżeli uważasz , że państwo daje sobie radę i to całkiem nieźle to gratuluję wiedzy ekonomicznej , już teraz zaczynamy odczuwać konsekwencje ekonomiczne tego świetnego zarządzania a trupy z szafy będą wypadać rok po roku. Następne pokolenia będą ponosiły konsekwencje twojego łykania jak młody pelikan narracji TVP / TVN. Włącz chłopie samodzielne myślenie , prawda nie znajduje się ani na czerwonych ani na żółtych paskach ....

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 09.11.2021 / 21:57, *.play-internet.pl

Korkociąg to się zrobił w momencie,kiedy Mioduski zasiadł za sterami samolotu o nazwie Legia.Teraz to pikujemy w dół i nic nas już nie uratuje.Nawet sqrwysyn samolotu w katapulty nie wyposażył,a nas w spadochrony.Żeby tylko z tego wraku ktoś znalazł czarną skrzynkę,bo tam mogą być zapisane przyczyny katastrofy-kto jest temu winien.Oj,dupa będzie bolała,jak z wysokości Mistrza Polski przygrzmocimy w ziemię,bo tam czeka nas 1-wsza liga.

odpowiedz
Sebo(L) - 09.11.2021 / 20:50, *.master.pl

Jak żywo sytuacja w Legii i postać Dariusza Mioduskiego przypomina mi partię rządzącą i pewnego gościa,siwego kurdupla ze swoją bandą przydupasów.Wszystko jest według nich zajebi.cie,tylko dlaczego do cholery jest tak źle?!

odpowiedz
Wolfik - 09.11.2021 / 22:04, *.play-internet.pl

@Sebo(L): Oni wszyscy mają swoją własną rzeczywistośc.

odpowiedz
Guma Donald - 09.11.2021 / 22:13, *.centertel.pl

@Sebo(L): A co tak Ci źle?? Prześladują Cię???

odpowiedz
Sebo(L) - 09.11.2021 / 22:38, *.centertel.pl

@Wolfik: dokładnie, nic dodać nic ująć.

odpowiedz
Leon - 09.11.2021 / 23:17, *.vectranet.pl

@Sebo(L): Nie odpowiedziałeś dlaczego jest Ci tak żle.

odpowiedz
xxx - 09.11.2021 / 23:33, *.chello.pl

@Sebo(L): A z czym Ci tak ku...wa zle

odpowiedz
Ginka - 09.11.2021 / 23:39, *.chello.pl

@Leon: choćby dlatego, że ktoś taki jak Ty ma czelność stawiać się w roli cenzora. Aby móc godnie piastować tą funkcję należy przede wszystkim posiadać stosowne wykształcenie i doświadczenie życiowe oraz umiejętność bycia apolitycznym.
Kolego, czy spełniasz choć jeden z ww. warunków? Jeżeli nie, to zamilcz na wieki...

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 09.11.2021 / 23:41, *.play-internet.pl

@Sebo(L): Zamilcz-kobieto z mostu-)))

odpowiedz
Plaskacz - 10.11.2021 / 01:31, *.chello.pl

@Sebo(L): Wyłącz tefauen i przestań prenumerować gazetkę.

odpowiedz
Traktor - 10.11.2021 / 14:07, *.centertel.pl

@Sebo(L): Gdyby Legia była zarządzana przez kogoś pokroju tego "kurdupla", od kilku lat oglądałbyś LM na Łazienkowskiej.

odpowiedz
Wolfik - 10.11.2021 / 19:50, *.play-internet.pl

@Traktor: Dobre..., bardzo dobre nawet :). Śmieszne i tragiczne w jednym.

odpowiedz
Traktor - 10.11.2021 / 21:43, *.190.3

@Wolfik: Dobre bo prawdziwe.

odpowiedz
Ginka - 10.11.2021 / 21:54, *.chello.pl

@Traktor: nie masz żadnych podstaw, aby twierdzić, że owo coś jest dobre bo prawdziwe. Dopóki się nie zmaterializuje, to jest to zwykła mrzonka i to nie koniecznie kibicowska. Współczuję dokonanych wyborów...

odpowiedz
Pacaniszcze - 10.11.2021 / 23:43, *.t-mobile.pl

@Traktor: coś w tym jest

odpowiedz
dejne3 - 10.11.2021 / 23:53, *.plus.pl

@Traktor: LM zapewne na PSP4

odpowiedz
maanam - 09.11.2021 / 19:32, *.aster.pl

Czekam wiatr co rozgoni , Mioduskiego i jego gamoni.Wstanę wtedy na raz ze słońcem twarzą w twarz..

odpowiedz
WWO - 09.11.2021 / 22:43, *.tpnet.pl

@maanam: Damy radę , z imprezowym składem - damy radę !

odpowiedz
Sztylet - 09.11.2021 / 18:31, *.play-internet.pl

Uwielbiam felietony Qbasa.

odpowiedz
Jerz z Potoku - 09.11.2021 / 18:19, *.chello.pl

Praktycznie od czterech lat część kibiców, dziennikarzy oraz ekspertów piłkarskich roztrząsa kwestie opisane przez autora felietonu. Niestety, jak dotychczas, bezproduktywnie. "Prezes dekady" ma się świetnie i ani myśli abdykować. Sądzę, że jest to najistotniejszy, a zarazem najbardziej destrukcyjny fakt legijnej rzeczywistości.
Tak długi okres stagnacji w naszym Klubie utwierdził mnie w przekonaniu, że dalsze ozdrowieńcze dywagacje w rzeczonym temacie nie mają większego sensu.
Bardzo trafnie sedno sprawy ujął Kol. Jakub, który napisał m.in., cyt.: "(...) postulowane zmiany strukturalne nic nie dadzą jeśli Mioduski nie zmieni sposobu myślenia i funkcjonowania jako właściciel albo po prostu nie odejdzie (...).
Serdeczności

odpowiedz
(L) - 09.11.2021 / 19:58, *.ilabs.pl

@Jerz z Potoku:

Jedna mała poprawka : prezes tysiąclecia a nie prezes dekady

odpowiedz
Hej Legia gol !!! - 09.11.2021 / 17:42, *.plus.pl

Pan właściciel popełnił kilka błędów:
1. Że chciał być właścicielem drużyny piłkarskiej.
2. Że został wlascicielem, pomimo że się na tym nie zna.
3. Że kolejne lata przynoszą mu kolejne lekcje a on dalej brnie.
4. Nie dość że sam się na tym nie zna, to zatrudnia kolejnych nieudaczników.
5. Że nie wyciąga wniosków.

odpowiedz
maqs(L) - 09.11.2021 / 17:07, *.chello.pl

LICZNIK HAŃBY PREZESA START !!!!!!!

odpowiedz
Arek - 09.11.2021 / 16:11, *.tpnet.pl

Można powiedzieć, 5 lat psu w dupę.

Taka wizja.

odpowiedz
Nacho Novo - 09.11.2021 / 15:54, *.chello.pl

Od momentu samodzielnych rządów Pana Dariusza zmierzaliśmy w miejsce w którym teraz jesteśmy. Ciągłe zmiany trenerów a przede wszystkim piłkarzy musiały do tego doprowadzić. Może lepszy jest spadek i nowy właściciel? Tylko kto kupi tak zadłużony klub? :(

odpowiedz
Wolfik - 09.11.2021 / 14:33, *.play-internet.pl

Ostatnie dwa zdania wałkujemy nie od roku ale od 2-3 lat. Jesli do tej pory właściciel tkwił w przekonaniu o własnej nieomylnosci, to aktualnie nic nie wskazuje na to, by coś sie na tym polu zmieniło. Zmiana nastąpi, gdy spadniemy z ligi a obrażony na wszystko i wszystkich własciciel wyrzuci swoją roklekotana zabawkę do kosza.

I wówczas zaczniemy od nowa drogą Pogoni, Zawiszy, Ruchu, Widzewa czy Rakowa. Tak to widze, niestety.

odpowiedz
Jjkk - 09.11.2021 / 14:17, *.centertel.pl

Słychać Ppull up, pull up...

odpowiedz
Lupus - 09.11.2021 / 14:45, *.centertel.pl

@Jjkk: A w Lublinie już brzoza czeka!

odpowiedz
oLaf - 09.11.2021 / 14:57, *.vectranet.pl

@Jjkk: pozdrawiam kolegę - fana "Katastrofa w przestworzach" ;

Co do MIodka - nie obrażajmy się na niego, klub jakoś funkcjonował, niestety totalnie bezsensowne zatrudnianie przez 4 lata trenerów "uczących się" skutkuje załamaniem ... za kadencji Michniewicza czyli niby trenera doświadczonego (ale nie w meczach LE ).

Trudno, sezon stracony, może Miodek zatrudni jakiegoś dobrego zagraniczniaka.... oby.

odpowiedz
(L) - 09.11.2021 / 20:45, *.ilabs.pl

@Lupus:

No błysnąłeś. Brakiem wiedzy albo wiedzą z gimnazjum.
Wow

odpowiedz