Marek Gołębiewski - fot. Woytek / Legionisci.com

Gołębiewski: Dostałem wsparcie od zarządu

Maciej Frydrych, źródło: sportowefakty.wp.pl

Trener Marek Gołębiwski udzielił wywiadu dla portalu sportowefakty.wp.pl w którym skomentował ostatnie wydarzenia. Szkoleniowiec m.in. wyjaśnił słowa, które padły na konferencji po meczu ze Stalą Mielec czy skomentował swoje domniemane pożegnanie z zawodnikami. Poniżej prezentujemy fragmenty rozmowy.

Trener Legii odniósł się do słów jakie padły na konferencji prasowej po meczu ze Stalą Mielec: "Nie mam na szybko pomysłu co zrobić. Nie zrobiliśmy nawet pół kroku do przodu. To jest szereg działań, które musi zrobić zarząd, klub. Od tygodnia staraliśmy się pomóc zespołowi, ale jest jak jest. Jakich działań? Proszę pytać zarząd. Ja zrobiłem wszystko, co może zrobić trener".

- Chodziło mi o to, że my, Legia, musimy iść razem, w jednym kierunku. Wszystkie "odnogi" klubu. W poniedziałek rozmawiałem z osobami z zarządu i działu sportowego, którzy bardzo mnie wsparli. Również w ten sposób, że jasno poinformowano, że pracuję przynajmniej do końca roku. Natomiast wracając do mojej wypowiedzi. Mówiąc wprost, chodziło mi właśnie o to, że w trudnym momencie taki klub jak Legia musi być razem na wielu poziomach. Kierownictwo, kibice, zawodnicy, ja… Wszyscy musimy iść w jednym kierunku i pracować nad wyjściem z obecnej sytuacji. Dostałem wsparcie od zarządu i dyrektora sportowego, co jest dla mnie bardzo ważne…

We wtorek Krzysztof Stanowski poinformował na Twitterze, że szkoleniowiec "Wojskowych" po meczu ze Stalą Mielec pożegnał się z piłkarzami w szatni.

- To w ogóle jest śmieszne. W szatni powiedziałem piłkarzom: "Thank you for your work today". Szatnia, jak widać, nie jest dostatecznie hermetyczna, coś się z niej wydostaje, tyle że to jest akurat zwyczajne przekłamanie… Jeszcze raz powtarzam: powiedziałem, że dziękuję za dzisiejszą pracę na boisku. Nie podawałem i nie podam się do dymisji, bo za krótko pracuję, aby to zrobić. Natomiast, jeżeli bym widział, że nie jestem w stanie nic zrobić z tą drużyną, to usiadłbym z prezesem Mioduskim i powiedział mu, jak jest. Na poniedziałkowym spotkaniu wyraźnie mu przekazałem, że się nie poddaję, że widzę, gdzie są problemy i chcę tu pomóc. Prezes od samego początku mi mówił: To jest Legia, musisz się bronić wynikami. I ja sobie zdaję z tego sprawę. Natomiast wciąż wszystko jest w rękach moich i mojego sztabu.

Trener Marek Gołębiewski wypowiedział się również na temat mistrzostwa Polski.

- Powiedziałem wtedy, że wierzymy. I nadal wierzymy, ale w lidze nie wszystko zależy już od nas. Chcemy więc się skupić na tym, aby odbudować chłopaków i fizycznie, i psychicznie. Żeby znów uwierzyli, że mogą wygrywać mecze seriami. Natomiast w Pucharze Polski i Lidze Europy wszystko jest w naszych rękach. Zwłaszcza w Pucharze Polski nie możemy się już pomylić.

Cały wywiad: Marek Gołębiewski: Czy po meczu ze Stalą złożyłem dymisję? Odpowiem wprost!

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (57)

+dodaj komentarz
R1958 - 13.11.2021 / 17:21, *.t-mobile.pl

Z tym wsparciem zarządu to za rok finał LM. Brawo zarząd wspierać i jeszcze raz wzpierac

odpowiedz
Leon - 12.11.2021 / 12:10, *.t-mobile.pl

Łubu dubu Łubu dubu niech nam żyje nasz kochany Przezes klubu niech żyje nam!!!! Jedziemy dalej Panie Darku nie ma co patrzeć co mówi inni robić swoje dalej. Kryzys minie i Legia wejdzie na swoje tory.

odpowiedz
Wujek dobra rada - 11.11.2021 / 20:39, *.tpnet.pl

Trzeba grać przynajmniej dwójką napastników , nie można grać jednym napastnikiem . Dwóch z przodu to dwóch z przodu , a jedynie jeden z przodu - to kłopoty mogą być ... Tylko ofensywna taktyka jest naszą szansą w tym trudnym czasie . I pressingu więcej . I dośrodkowań więcej i strzałów więcej (celnych) . Inaczej przeciwnicy dalej nie będą mieć dla nas respektu , niestety . I jakiegoś młodego wpuścić czasem, albo dwóch . Młodość bywa czasem niekonwencjonalna , a to się może przydać , bo za długo gramy wrzesz , a za mało atakujemy .

odpowiedz
Kibolek - 11.11.2021 / 20:26, *.it-home.pl

Wsparcie od zarządu dać pilkarzykom
pajacykom wolne żeby się najemnicy zmelanżowali i wyszli na boisko dalej kompromitować LEGIE i Warszawę

odpowiedz
ehmehme - 11.11.2021 / 20:03, *.57.235

Wsparcie dostał, skrzynkę Finlandii dla grupy bankietowej.

odpowiedz
Mr Martini - 11.11.2021 / 16:07, *.plus.pl

Nic do niego nie mam. Sam gdybym dostał taką propozycję, też bym ją przyjął, choć się do niej nie nadaję. Marek Gołębiewski też się nie nadaje na trenera Legii. Obym się mylił. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że został tylko dlatego, że prezes Legii to skąpiec, któremu żal pieniędzy na zatrudnienie porządnego trenera. Fakty są jednak takie. Jak ktoś chce odnosić sukcesy w długofalowym okresie, powinien zacząć od zatrudnienia porządnego trenera.

odpowiedz
:// - 11.11.2021 / 13:08, *.plus.pl

U nas w klubie to prezes i dyrektor rządzą jak Kozioł z Czerepachem z serialu Ranczo.

odpowiedz
Prawdziwy Boniek gra w hondurasie - 11.11.2021 / 13:06, *.plus.pl

Gadaniem bzdur przebijasz prezesa i dyrektora.

odpowiedz
Antyczesio - 11.11.2021 / 12:51, *.plus.pl

Jedyny pozytyw że Mioduski naprawił swój błąd i zwolnił chórzyste co w ogóle go tu nie powinno być. Teraz efekty jego pracy widać dopiero. Mistrza zdobył awansował do LE i wygrał 2 mecze ale poległ przy pierwszym poważniejszym załamaniu formy i stracił autorytet w szatni co go i tak nie miał pokazała to sytuacja na wiosnę z Wszolkiem że go nie umiał pogonić do rezerw jak Stasiu Prijovicia kiedyś.

odpowiedz
Realista - 11.11.2021 / 13:05, *.plus.pl

@Antyczesio: zawsze mówiłem że z Czeskiem nie znajdziemy daleko bo to tylko trener jak ma wyniki i idzie do pierwszej wpadki tak było i w Zagłębiu i w Pogonii i w Bruk becie w Jadze i Bielsku. Typowy gość na już jak Ojrzynski a jak coś się zacina to ich zwalniają.

odpowiedz
Wielki fan nowego trenera kto by to nie był - 11.11.2021 / 12:44, *.plus.pl

Wielkie wsparcie ze do zimy będziesz trenerem. Tylko pamiętaj że ta kalendarzowa zima za 1,5 tygodnia się zaczyna :) czyli po meczu w Zabrzu bye bye

odpowiedz
Bareja wiecznie zywy - 11.11.2021 / 12:54, *.plus.pl

@Wielki fan nowego trenera kto by to nie był: to by dopiero była akcja 3 trenerów w LE by poprowadziło a awansu może nie być :)

odpowiedz
Ogolić kręcone łoniaki pudla - 11.11.2021 / 12:40, *.t-mobile.pl

Szkoda czasu na pisanie o tym trenerskim nikim. Wszyscy wiedzą że dzieje się tak tylko ze skąpstwa przygłupa w lokach i braku desperata który chciałby tu przyjść i pracować dla tego debila, niszcząc sobie reputację. Lepiej siedzieć na bezrobociu.

odpowiedz
:) - 11.11.2021 / 12:59, *.plus.pl

@Ogolić kręcone łoniaki pudla: no co jak w kościele jak w parafii bieda to na proboszcza wikary zostaje mianowany.

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 11.11.2021 / 12:38, *.plus.pl

Magiera i Vukovic jak dostawali wsparcie to zaraz ich wyrzucano więc ja bym się tak nie cieszył z tego ,,trenerze"

odpowiedz
Kibic LEGII od 53 lat - 11.11.2021 / 11:12, *.tpnet.pl

No to kolejny wpie...ol w Zabrzu się szykuje z IV ligowym "trenerem" i spadek na ostatnią pozycję
Mioduski - że jesteś żałosny to wszyscy wiemy, ale aż tak ???

odpowiedz
Szmu(L)ki - 11.11.2021 / 09:09, *.chello.pl

stanowski od kiedy michniewicza pogonili (czyli jego kumpla) ciągle atakuje Legię i kręci afery. powinien dostać zakaz pokazywania się na stadionie... Koleś myśli, że wszyscy będą mu się kłaniać.

odpowiedz
Kolega po szalu - 11.11.2021 / 12:41, *.plus.pl

@Szmu(L)ki: do tego ma na 100% jakieś UCHO w szatni. Małecki?

odpowiedz
MJ_64 - 11.11.2021 / 07:54, *.174.155

A może w szatni Legii niech zawiśnie cytat zapożyczony z pewnego utworu Horytnicy, który brzmi: "Honor Legionisty to zwycięstwo w walce" . Oczywiście przetłumaczony na języki tych co po polsku "no habla".

odpowiedz
Zielarski - 11.11.2021 / 05:25, *.co.uk

Jak do tej pory to po wsparciu zarządu trener zostawał góra dwa tygodnie, więc miło było trenerze Dzięki z szczerość w wywiadzie ale jak byś nie zauważył ten tak zwany zarząd tego nie lubi

odpowiedz
Adam - 11.11.2021 / 01:23, *.chello.pl

To wsparcie od zarządu wyglądało tak, że dostał burę za czelność publicznego powiedzenia jak jest.

odpowiedz
WarMaster - 10.11.2021 / 23:29, *.165.49

Brak słów ....

odpowiedz
AAA - 10.11.2021 / 23:02, *.chello.pl

A za co On im dziękował?
Chłopie daj już spokój z tymi wywiadami,dla samego siebie i Legii Warszawa.

odpowiedz
Kasztan - 10.11.2021 / 22:34, *.com.pl

Z tym trenerem niczego nie osiągniemy
A z tym prezesowłaścicielem to już w ogóle
A trybuny dalej zamulają przyśpieweczki
Smutne to wszystko

odpowiedz
Broda - 10.11.2021 / 21:16, *.t-mobile.pl

Jak chcesz być uważany panie Gołębiewski za trenera to wystaw młodzież bo oni coś powalczą i może lepszy wynik zrobią niż te gwiazdki klubów ale do wystawienia młodych trzeba mieć kulki a ty masz?

odpowiedz
Tadek - 10.11.2021 / 21:05, *.chello.pl

Z innej beczki. Panowie chciałbym jechac na swój 1 wyjazd do Zabrza. Jak to się odbywa? Na Legii u siebie jestem często ale nigdy nie byłem na wyjeździe.

odpowiedz
Dżoker - 10.11.2021 / 21:14, *.tpnet.pl

@Tadek : Trzeba wziąć termos i kanapki .

odpowiedz
Tadek - 10.11.2021 / 21:21, *.chello.pl

@Dżoker: A jaka wolisz zielona czy czarna? Wezmę i tobie.

odpowiedz
oLaf - 10.11.2021 / 23:43, *.vectranet.pl

@Dżoker: he, he, chciałeś być śmieszny a gość cię zawinął ... w herbatę! ; )

Są zapisy w Źródełku - jest tu info na osobnej stronie.

odpowiedz
Tadek - 11.11.2021 / 08:13, *.chello.pl

@oLaf: Dzięki Olaf za info :) pozdro

odpowiedz
Biała Siła - 10.11.2021 / 20:36, *.vectranet.pl

Hmmm ,szkoda ,że nie ma pan u kopaczy ,a czrmuuu?

odpowiedz
Pelikan Warszawa - 10.11.2021 / 20:20, *.55.53

Dawać tego Macedończyka

odpowiedz
Borubar - 10.11.2021 / 19:23, *.t-mobile.pl

Kłamczuch. Jeśli mowisz, że " ja wszystko zrobiłem" to rozumiem, że tylko ty, a nie razem. Teraz zwieracz popuścił i głupio się tłumaczy. Piłkarze komentują, że zagrali padake, a szczypior im za to dziękuję. Przepraszam, ale nie ogarniam.

odpowiedz
Zdenek - 10.11.2021 / 18:42, *.211.102

Czyli już cie nie ma leszczu

odpowiedz
Brat - 10.11.2021 / 18:08, *.chello.pl

Niestety pan Gołębiewski okazał się gościem bez charakteru. W dodatku nie ma żadnego posłuchu wśród piłkarzy, bo niby dlaczego ma mieć? Kim on jest, żeby pouczać większość grajków, jaki ma autorytet? Ehh...

odpowiedz
Zwolennik wszystkich naszych trenerów , jak leci . - 10.11.2021 / 20:50, *.tpnet.pl

@Brat: Jak to kim ? Jest trenerem , zapomniałeś ? Myślałeś , że jest woźnym albo odźwiernym ? A do piłkarzy nie masz żadnych zastrzeżeń ? Serio ? Bo ja mam .

odpowiedz
Urban - 10.11.2021 / 18:08, *.virginm.net

Czyli za 2 mecze juz cie nie ma chlopie

odpowiedz
Łukasz 26 - 10.11.2021 / 17:40, *.t-mobile.pl

Powiedziałeś to co Mioduski kazał ci powiedzieć żebyś wyszedł w miarę z twarzą! A to co myślałeś powiedzieć na gorąco podczas konferencji. Nie kompromituj się chłopaku.

odpowiedz
Franio - 10.11.2021 / 17:18, *.centertel.pl

Wlasnie pokazuje jak mentalnie słaby jest....

odpowiedz
ryba socho - 10.11.2021 / 16:40, *.t-mobile.pl

Dwulicowy słabiak. Najpierw mówi co myśli o zarządzie itp a za chwilkę grzecznie odkręca kota ogonem. Zero ( słownie-ZERO ) bez jaj, tchórz itd

odpowiedz
Autotuńczyk - 10.11.2021 / 20:34, *.tpnet.pl

@ryba socho:I po co tak gadasz ? Teraz jest bardzo trudny czas i powinniśmy być zjednoczeni , on to widzi i o tym mówi . Po co nam teraz konflikty ? Wyluzuj i bądź cierpliwy , po co tak ostro go oceniasz , skoro to wszystko popsuło się już trochę wcześniej , niestety . Jak on został trenerem , to było już niewesoło . Jak to teraz naprawić- oto jest pytanie .

odpowiedz
oLaf - 10.11.2021 / 23:45, *.vectranet.pl

@Autotuńczyk: Popieram. Gość niewinny (bo to Grubcio zwalił robotę) a wszyscy jadą po nim po 5 dniach bycia trenerem - weźcie wyluzujcie, nie jest łątwo padakę podnieść...

odpowiedz
Adam - 11.11.2021 / 01:34, *.chello.pl

@oLaf: Może za bardzo się doszukuję (bo nie napisałeś czegoś takie wprost), ale to nie jest tylko wina Michniewicza. Jest mnóstwo czynników, na pewno zdajesz sobie z tego sprawę.
Inna sprawa, że np. Piast swego czasu dał szansę Fornalikowi na ogarnięcie zespołu. Może Legia też powinna postąpić podobnie? Oczywiście z drugiej strony ile można czekać i oglądać kolejne porażki swojego klubu.

odpowiedz
StaryPo.eb - 11.11.2021 / 06:14, *.orange.pl

@Adam: Wina leży w braku charakteru u piłkarzy. I w bujaniu w obłokach Mioduskiego. Michniewicz to był dobry trener, Gołębiewski to się jeszcze okaże.

odpowiedz
no name - 11.11.2021 / 07:48, *.as13285.net

@ryba socho: Autotuńczyk pytasz jak to naprawic? Niech loczek wyplaci im nalezny bonus za awans plus to co obiecal Arturowi i zobaczysz jak beda zapier....c

odpowiedz
Danielo - 10.11.2021 / 16:19, *.comcast.net

Fajne wsparcie - powiedzieli, zwalniamy Pana w zimę.

Powodzenia.

Cyrk a nie klub

odpowiedz
lob - 10.11.2021 / 15:28, *.chello.pl

Nam potrzeba dobrego trenera z Niemiec, a nie ucznia z podlaskiej szkółki trenerskiej.........Porwałeś się chłopie z motyką na słońce..........

odpowiedz
Wanda - 10.11.2021 / 20:18, *.tpnet.pl

@lob: Trenera z Niemiec ? Odpada , choćby to był nawet Hans Flick albo Jurgen Klopp .

odpowiedz
Wanda - 10.11.2021 / 20:22, *.tpnet.pl

@lob: A w ogóle (apropo) to Hansi Flick też był trenerem tymczasowym Bajernu , a zdobył potrójną koronę w Niemczech . To tak , ku pokrzepieniu serc . Pozdro .

odpowiedz
Kocur - 10.11.2021 / 15:22, *.telkab.pl

W szatni jest konfitura co nadaje do sfanowskiego....

odpowiedz
grzesiek - 10.11.2021 / 16:21, *.centertel.pl

@Kocur: mogl to byc trener sabotazysta z poznania. Kto wie

odpowiedz
Adam - 11.11.2021 / 01:36, *.chello.pl

@grzesiek: No bez przesady. Niektórzy się uczepili tego poznania i to chyba przyćmiewa całą resztę. Przypominam, że przecieki do różnych wątpliwej jakości 'dziennikarzy' były już wcześniej.

odpowiedz
Krzy - 10.11.2021 / 14:31, *.centertel.pl

Panie Darku to jest Legia musisz się bronić wynikami..

odpowiedz
Tomek - 10.11.2021 / 14:40, *.113.189

@Krzy: No i wynikami się broni...ch... ze przed spadkiem ale zawsze to obrona :)

odpowiedz
Krzy - 10.11.2021 / 14:59, *.centertel.pl

@Tomek: przed spadkiem się nie broni

odpowiedz
Tomek - 10.11.2021 / 14:11, *.113.189

Czyli trener już w mistrzostwo nie wierzy...a taki był kozak jak go zatrudniali

odpowiedz
cbuuul - 10.11.2021 / 14:06, *.vectranet.pl

Brawo coach. Jak to mowil klasyk:,, w gore kielbasy i.... " paczawury etc. Pzdr

odpowiedz