Mateusz Kania
REKLAMA

Rolki

Wyniki Mateusza Kani na MŚ w jeździe szybkiej na rolkach

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W Ibague w Kolumbii zakończyły się Mistrzostwa w jeździe szybkiej na rolkach, w których brał udział zawodnik sekcji łyżwiarskiej Legii - Mateusz Kania. Legionista rywalizował zarówno w wyścigach na ulicy, jak i na torze. Nasz zawodnik najwyżej został sklasyfikowany na miejscu 26. w wyścigu na dystansie 100 metrów (na drodze), gdzie uzyskał czas 10,565 sekundy.

Wyniki Mateusza Kani na MŚ w jeździe szybkiej na rolkach:
100m (senior, droga): 26. Mateusz Kania 10,565 s
1 okrążenie (senior, droga): 35. Mateusz Kania 35,214s
200m dual TT (senior, tor): 27. Mateusz Kania 18,264s
1000m (senior, tor): 35. Mateusz Kania 1:25.179 min.
500m (senior, tor): 30. Mateusz Kania 43,418s

"Mistrzostwa Świata w Kolumbii to z pewnością marzenie każdego zawodnika jazdy szybkiej. Ja na te zawody pojechałem sam, lecz już na lotnisku w Amsterdamie spotkałem naszych sympatycznych sąsiadów z południowego-zachodu. Na miejscu (Ibague) odebrał mnie opiekun, który przez cały wyjazd pomagał mi w… właściwie we wszystkim! Przed zawodami ciężko było się dostać na trening nie udzielając wywiadu, rozdając autografy bądź robiąc zdjęcia z miejscowymi fanami jazdy szybkiej. Pierwszy raz widziałem tyle trybun (dodatkowo pełnych) dookoła naszej areny zmagań. Atmosfera jaką tworzą Kolumbijczycy jest niesamowita! Tor przed zawodami został pokryty nową nawierzchnią Vesmaco. Pierwszy raz jeździłem na tak gładkim i szybkim torze. Ulica dookoła toru była dość trudna technicznie. Jeden zakręt 180* nastręczył problemów niejednemu zawodnikowi. Odnośnie moich startów to biegi na torze poszły całkiem dobrze. Stosunkowo niewiele szybszy czas dałby kilka miejsc w górę. Zdecydowanie jest się z kim ścigać i kogo gonić. Biegi na pętli ulicznej nieco poniżej oczekiwań. Przygotowanie trochę pokrzyżował problem z barkiem i mimo, że nie jeździmy na rękach tylko na nogach ból dał się we znaki i końcowa pozycja nie do końca zadowala" - podsumował swój występ na MŚ w Kolumbii zawodnik Legii.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.