Dante Stipica - fot. Marcin Banaszkiewicz / Legionisci.com

Legia szuka następcy Boruca?

Maciej Frydrych, źródło: Przegląd Sportowy

Jak podaje Przegląd Sportowy Radosław Kucharski oglądał ostatni mecz Rakowa Częstochowa z Pogonią Szczecin z pozycji trybun, aby lepiej przyjrzeć się potencjalnym następcom Artura Boruca.

Nie ma co ukrywać, że najpewniej sezon 2021/22 będzie ostatnim dla Artura Boruca w Legii. "Wojskowi" bacznie szukają godnego następcy. Zdaniem Przeglądu Sportowego w kręgu zainteresowań mistrza Polski znaleźli się: Chorwat Dante Stipica (aktualnie Pogoń Szczecin) oraz Vladan Kovačević (aktualnie Raków Częstochowa). Czy opcje są realne? Na pewno Legia musiałaby wyłożyć sporo pieniędzy, aby ściągnąć do swoich szeregów Chorwata czy Bośniaka.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (74)

+dodaj komentarz
Mojo jojo - 20.11.2021 / 07:31, *.t-mobile.pl

taki człowiek sie jeszcze nie urodził!

odpowiedz
Lfan - 19.11.2021 / 19:06, *.autocom.pl

Fabiański?

odpowiedz
Alex Bielany - 19.11.2021 / 11:52, *.54.227

Majecki niech wraca chu… gra w tym Monaco

odpowiedz
Mateusz z Gór - 19.11.2021 / 10:56, *.orange.pl

Plach, ewentualnie Stipica. I to tyle jeśli chodzi o e-klapę.

odpowiedz
XDDDDDDDDD - 19.11.2021 / 07:54, *.tpnet.pl

Dante Stipica - Umowa do: 30 cze 2026
Vladan Kovacevic - 30 cze 2024

Pogoń - 3 miejsce i 26 punktów
Raków - 4 miejsce i 27
.
.
.
.
nic.
.
.
17. Legia - 9 Punktów.
Powodzenia

odpowiedz
joł - 19.11.2021 / 08:36, *.com.pl

@XDDDDDDDDD: jak myślisz czy nie chcieli by przejść do Realu Madryt mimo gorszego jednego sezonu? czy chcieli by dalej się kisić w Maladze czy innym Getafe mimo wysokiego miejsca w tabeli???

odpowiedz
Ben - 18.11.2021 / 22:22, *.inetia.pl

Nareszcie! Boruc na rentę a w bramce któryś z młodych.

odpowiedz
Marek - 18.11.2021 / 21:51, *.orange.pl

Rychło w czas...

Skład buduje się od bramki. Było wiadomo od początku sezonu, że Boruc będzie grał co drugi mecz. Stipica i Kovacevic kosztowali wtedy połowę tego co teraz...

Miszta może być najwyżej zmiennikiem. Talent na miarę Wieteski najwyżej. Szkolenie wychowanków w Legii najlepiej podsumował kiedyś Czerczesow - "przestańmy rozmawiać o przedszkolu"...i poszukajmy w końcu bramkarza

odpowiedz
Korda - 18.11.2021 / 21:13, *.centertel.pl

Według mojej skromnej opinii to powinni zaczac zmieniać skład od obrony. Akurat Miszta jest dobrym bramkarzem tylko brakuje mu doświadczenia. Z meczu na mecz widać jakie chłopak czyni postępy. A w obronie? Wciąż te same kloce które w każdym meczu popełniają błędy i dlatego traci Legia tyle bramek.

odpowiedz
Dd - 18.11.2021 / 19:31, *.supermedia.pl

Miszta jest dobry. Po prostu cały zespół grał padake.

odpowiedz
L - 18.11.2021 / 14:47, *.aster.pl

A Kucharski to przypadkiem nie siedzial tam, zeby namawiac Papszuna?

odpowiedz
filand - 18.11.2021 / 12:27, *.t-mobile.pl

A wcześniej czego i kogo Legia szukała? Kija od szczotki...
Gdybym ja na NYSE tak postępował to bym na kiełbasę i ziemniaki z zsiadlym mlekiem nie zarobił...

odpowiedz
Pawlo - 18.11.2021 / 12:04, *.mm.pl

@xxc: Taaak mamy bramkarzy ???? Miszta co mecz to babol człowieku jakich mamy bramkarzy ??? Miszta Ręcznik w bramce jak na razie i tyle !!!Więc sprowadzienie solidnego bramkarza godnego następcy Artura potrzebna na Cito !!! Na wczoraj!!! A nie że my mamy bramkarzy ,mamy przedszkole na razie a nie bramkarzy !!!

odpowiedz
Marek - 18.11.2021 / 22:01, *.orange.pl

@Pawlo: Dokładnie.

odpowiedz
xxc - 18.11.2021 / 10:48, *.126.81

kovacevic to raczej takie sci-fi, a stipica jest skrojony na pogon i tyle! jak pokazalo zycie w meczu z legią był bardzo ale to bardzo elektryczny. ten transfer bedzie klapa a nie wzmocnieniem. po drugie bramkarzy mamy. jest: miszta, tobiasz, kochalski. trzeba tylko dac chlopakom szanse, ale prawdziwą szanse by nabrali pewnosci siebie!
a jesli juz chca kogos sciagnac na ta pozycje to niech wezma hladuna. w czerwcu konczy mu sie kotrakt wiec bedzie za darmo, czyli zgodny ze strategia klubu ;-p

odpowiedz
tomiacab - 18.11.2021 / 19:13, *.centertel.pl

@xxc: a moim zdaniem by sobie poradził w Legii

odpowiedz
Tom - 18.11.2021 / 09:46, *.play-internet.pl

I zostaniemy że skibickim na mlodziezowcu

odpowiedz
Jasio - 18.11.2021 / 08:37, *.aster.pl

Jakieś 14 miesięcy za późno. Niech szuka.

odpowiedz
Juri - 18.11.2021 / 07:55, *.inetia.pl

Mamy 2 dobrych bramkarzy.
Potrzeba rozgrywającego ,co weźmie ciężar gry na siebie i gra do przodu.

odpowiedz
Hiszpan - 18.11.2021 / 06:50, *.telnaptelecom.pl

Kucharski puszcza balonik żeby przykryć swoje babole. Jak widać skutecznie.

odpowiedz
Pajac z Woli - 18.11.2021 / 08:34, *.centertel.pl

@Hiszpan: dokładnie tak samo pomyślałem , dajcie newsa może przyjda na mecz zobaczyc nowego łapacza haha cyrk jak w usa ! Fanatycy przyjda i tak moze bedzie szydera mize nie ale reszta po tych wynikach ma k.... dość patrzenia na żenade panie pudel.

odpowiedz
Grzegorz Grzegorz - 17.11.2021 / 22:59, *.play-internet.pl

Chyba się komuś w stolycy pomieszało w głowie Nasz Dante w legii Nie dla psa kiełbasa

odpowiedz
Janusz - 17.11.2021 / 23:05, *.chello.pl

@Grzegorz Grzegorz: Łapacz zamelduje sie na Łazienkowskiej a kiełbasa do zrobienia zostanie dla Ciebie Grzesiu :)

odpowiedz
LkibicL - 18.11.2021 / 07:10, *.chello.pl

@Grzegorz Grzegorz: Mówisz że L nie dla niego? Nie, może go przygarniemy.

odpowiedz
Bródno - 17.11.2021 / 22:27, *.play-internet.pl

Ja mam taką propozycję rozwiążmy tą naszą akademię w Grodzisku. Szkoda czasu skoro my nie możemy wypuścić stamtąd żadnego piłkarza na miarę tej ligi. No litości skoro ciągle ktoś jest za słaby na tą chu...wa ligę to może nie potrafimy szkolić. Teraz będą szukać bramkarza i znowu przyjdzie jakiś wynalazek do i tak nie małego już multi kulti w tej drużynie. Naprawdę nie potraficie żadnego małolata nauczyć łapać piłki na kilku metrach. Komedia a nie szkolenie

odpowiedz
Marcel - 17.11.2021 / 22:47, *.t-mobile.pl

@Bródno: Nic dodać, nic ująć. Przybijam ci piątkę ziomeczku.

odpowiedz
Wolska dla Wolaków - 18.11.2021 / 13:48, *.com.pl

@Bródno: jest jeszcze gorzej bo nasi wychowankowie są za słabi nawet na 2 ligę

odpowiedz
Dziadu kudłaty - 17.11.2021 / 22:20, *.centertel.pl

Kup kogoś na obronę bo to co wyprawiaja nasi wirtuozi piłki kopanej w strefie obrony woła o pomstę do nieba , albo ustawiaja to u buka albo sa tacy tępi ... brak krycia beznadziejnie głupie faule , ida na poerwszy zwòd czyli na raz , nie mòwiac juz o bajecznej technice i czytaniu przeciwnikow ...

odpowiedz
Kibol - 17.11.2021 / 22:20, *.chello.pl

I bardzo dobrze bo obecnie bez Boruca jest totalna padaka w bramce!!!

odpowiedz
:// - 17.11.2021 / 21:28, *.plus.pl

Już widzę jak znajdzie tak samo jak za juranovicia veso i wszolka przyszedł Ribeiro co gra u Gołębiewskiego na prawej stronie :)

odpowiedz
Trampek - 17.11.2021 / 21:20, *.125.29

Parafrazując słowa Premiera : " Miszta po kontuzji nie jest tym Misztą przed kontuzją". Niestety Miszta poprawne / nie znaczy dobre/ występy przeplata występami kiepskimi mówiąc delikatnie . Potrzebny mu jest psycholog, aby doprowadził go do " pewności " w polu bramkowym . Miszta często zachowuje sie w polu bramkowym " niepewnie " co prawdopodobnie pozostało mu po odniesionej kontuzji. Im wcześniej pozbędzie się tego urazu w swerze psychiki tym większe prawdopodobieństwo że się jego pozbędzie. Na dzień dzisiejszy Tobiasz rokuje większe nadziedzieje na rozwój a następnie ustabilizowanie formy na określonym poziomie.

odpowiedz
123 - 17.11.2021 / 21:18, *.150.124

Za dużo naszych w składzie mamy.

odpowiedz
Olomanolo - 17.11.2021 / 21:09, *.207.239

Mamy dobrych młodych bramkarzy tylko nie ma kto ich szkolić i nie mają od kogo ich brać

odpowiedz
Legionista - 17.11.2021 / 20:24, *.centertel.pl

Aby, wziąść Stipica, potrzebne by było na stole z 2 mln euro. 2 mln euro za bramkarza, już widzę jak Legia tyle daje. Przypominam, że miesiąc temu, Stipica podpisał kontrakt do 2026 roku.

odpowiedz
FC Stargard - 17.11.2021 / 20:11, *.167.12

Nie ma opcji na taki transfer. Obecnie Chorwat jak i Bośnia dopiero podpisali nowe kontrakty. Który dobry bramkarz przyjdzie w takiej sytuacji do klubu?

odpowiedz
POLSKA!LEGIA!ŚWIAT! - 17.11.2021 / 21:17, *.120.63

@FC Stargard: POZDRO STARGARD!ZAWSZE!ZA!LEGIĄ!

odpowiedz
Kdkd - 18.11.2021 / 09:36, *.t-mobile.pl

@FC Stargard: hajsem sypnij to przyjdzie.

odpowiedz
Haha - 17.11.2021 / 20:10, *.play-internet.pl

Legii nie stać na Kovacevica. Pójdzie na zachód za grube miliony.

odpowiedz
Kucharski Out - 17.11.2021 / 19:55, *.chello.pl

Oczywiście obcokrajowcy bo jakże inaczej :(

odpowiedz
joł - 17.11.2021 / 19:47, *.com.pl

widać że Boruc w zimie wylatuje do USA i jest potrzebny doświadczony bramkarz przy którym Miszta i Tobiasz będą się dalej uczyć...stawiać tylko na młodych? widzimy jak to się kończy...jeden babol i nie wytrzymują ciśnienia...

odpowiedz
Bielany - 17.11.2021 / 19:41, *.supermedia.pl

Skończcie już proszę z tymi obcokrajowcami.

odpowiedz
arek - 17.11.2021 / 19:40, *.chello.pl

przecież mamy dwóch młodzieżowych reprezentantów : Miszta i Tobiasz, Kochalski na wypożyczeniu. Jeśli mamy jakąś korzyść z tej żałosnej akademii to tylko na bramkę, ale błazen Kucharski akurat tam szuka wzmocnień

odpowiedz
ja - 17.11.2021 / 19:38, *.chello.pl

zaden z nich nie przyjdzie do pierwszej ligi

odpowiedz
Kibolek - 17.11.2021 / 19:15, *.telefonica.de

Boruc nie chce współpracować z LICHWIARZEM MIODUSKIM I JEGO AMATORAMI I NAJEMNIKAMI ZAGRANICZNYMI . BRAWO ARTUR . MIODUSKI WON Z LEGII PARODYSTO

odpowiedz
Wolfik - 17.11.2021 / 19:10, *.play-internet.pl

Jeśli bawimy się w spekulacje to wolałbym Hładuna z Lubina.

odpowiedz
(L)egia - 17.11.2021 / 18:48, *.198.179

Najwięcej zyskalibyśmy, gdyby Kucharski spalił wrotki i trzymał się jak najdalej od Legii.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 17.11.2021 / 18:41, *.play-internet.pl

Szczerze wątpię,by Stipica,czy Kovačević będą chcieli przyjść do pierwszoligowca.

odpowiedz
Michał - 17.11.2021 / 18:55, *.centertel.pl

@FOREVER LEGIA : Zmień nazwę skoro sądzisz że Legia spadnie. Okej, też jestem mega wkur...ony ale nie ma szans byśmy spadli

odpowiedz
Slodki - 17.11.2021 / 19:09, *.orange.pl

@Michał:
Spokojnie, to pisał FOREVER KRETYN

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 18.11.2021 / 10:43, *.play-internet.pl

@Slodki: Ale jesteś gościu pospinany.Zbyt emocjonalnie podchodzisz do komentarzy tu zamieszczanych.

odpowiedz
Q@q.pl - 17.11.2021 / 17:57, *..

Czarek i Kacper! Róbcie swoje i trenujcie pod batutą Pana Krzysztofa. Nie przjmujcie się tym co pismaki wypisują. Obsada bramki jest najmniejszym problemem Legii.

odpowiedz
WarszawskaOchota - 17.11.2021 / 17:56, *.orange.pl

Z naszej ligi byłbym za sprowadzeniem Stipicy albo Placha.
A może nikogo nie sprowadzać w miejsce Boruca i postawić w 100% na Misztę ?

odpowiedz
Pawciu - 17.11.2021 / 17:42, *.net.pl

Raczej trener Dowhan powinien sie tym zajac i miec decydujacy glos a nie laik- Kucharski

odpowiedz
bronek49 - 17.11.2021 / 17:36, *.chello.pl

nie rozumiem polityki klubu mają dwóch utalentowanych bramkarzy Miszte i Tobiasza i własnie oni powinni być następcami Boruca trzeba nimi grać jak oni mogą dołować swoich młodych zawodników przecież taka wiadomość to może tych młodych zniechęcić oni muszą wiedzieć że klub stawia na nich

odpowiedz
K - 17.11.2021 / 19:17, *.234.136

@bronek49: a do tego Muzyk rewelacja pierwszej ligi gdy gral w Grudziadzu... po co sprowadzaja takich chlopakow i daja im zero szans? Po to aby kariere i rozwoj im zniszczyc zahamowac?

odpowiedz
Bodo70 - 17.11.2021 / 21:06, *..

@bronek49: Daj spokój, chcesz, żeby w bramce Legii - która, przypominam, aktualnie jest w strefie spadkowej - wisiał ręcznik. A tak było, gdy bronił któryś z młodych. Jak się podszkolą, to zobaczymy

odpowiedz
SEBO(L) - 17.11.2021 / 17:25, *.centertel.pl

Łatwiej sprowadzić jednego,dobrego bramkarza, niż dwóch dobrych obrońców. Na Jędzę i Wietesa nie ma co liczyć...

odpowiedz
Pawełek - 17.11.2021 / 17:20, *.vectranet.pl

Pytanie czy oni chcieliby przyjść do Legii - klubu ze strefy spadkowej. W Rakowie czy Pogoni mają realne szanse na mistrza.

odpowiedz
Singspiel - 17.11.2021 / 18:43, *.plus.pl

@Pawełek: za kilka miesięcy sytuacja moze byc zupelnie inna

odpowiedz
KUUUCHAAARSKIII!...CO...? WYYYPIIIEEERDAAALAAAJ! - 17.11.2021 / 17:05, *.120.63

TERAZ TO NIECH PODA SIE DO DYMISJI, A NIE BAJEROWAĆ ZACZYNA ŻE COŚ NAPRAWI KIEDY WSZYSTKO ZNISZCZYŁ...

odpowiedz
Starejaja - 17.11.2021 / 17:04, *.151.241

Zasadniczo widać, że kucharski szybko się uczy. Ledwo 5 lat mu to zajęło. Teraz już wie , że z bramkarzem gra się łatwiej.

odpowiedz
Szmu(L)ki - 17.11.2021 / 16:55, *.chello.pl

Może znajdzie się jakiś frajer jak Monaco co wzięło od nas bramkarza za kilka milionów ojro (w sumie już nawet jego nazwiska nie mogę sobie przypomnieć) i kupi Misztę ;-)

Będzie hajs na jakiegoś z topu polskiej ligi i Tobiasz na ławkę.

odpowiedz
Kali z Bali - 17.11.2021 / 16:46, *.centertel.pl

Niech ten grabarz lepiej już nic nie obserwuje ????

odpowiedz
Qeski - 17.11.2021 / 16:46, *.t-mobile.pl

Czyli Mioduski nie zamierza rozliczyc sie z Borucem za premie za LE?

odpowiedz
grzesiek - 17.11.2021 / 16:34, *.centertel.pl

Kovacević to byłoby godne zastepstwo...chociaz i tak nie ma lepszego od Boruca

odpowiedz
Kremlin - 17.11.2021 / 16:33, *.chello.pl

A co Miszta i Tobiasz ...to co od macochy dajmy im sie wykazac moze maja
Late Bloom i jeszcze wstrzela jak np. Higuita

odpowiedz
Cyniek - 17.11.2021 / 16:33, *.play-internet.pl

Ciekawe kto będzie chciał przyjąć po tym sezonie

odpowiedz
Po(L)ubiony - 17.11.2021 / 16:32, *.aster.pl

Rychło w czas (jeśli to prawda, a nie symulowania jakiejkolwiek działalności).

odpowiedz
Zzp - 17.11.2021 / 16:20, *.t-mobile.pl

Ooo to trzeba pier...lnik posprzątać, do pierwszej ligi raczej nie przyjdą.

odpowiedz
Fan.Grotyńskiego - 17.11.2021 / 16:12, *.chello.pl

Kucharski i jego fachowe oko,już widzę jak sprowadzi.

odpowiedz
Fiful - 17.11.2021 / 16:11, *.chello.pl

Po katasrtofie w tym sezonie w nastepnym i tak nie bedziemy na tyle mocni zeby potrzebowactakiego bramkarza. Niech sie Miszta i Tobiasz ogrywaja..

odpowiedz
czarek - 17.11.2021 / 16:04, *.centertel.pl

To już dawno powinno być zrobione.

odpowiedz
Jano - 17.11.2021 / 15:58, *.orange.pl

No na pewno potrzebujemy bramkarza bo żadnego nie mamy!

odpowiedz
(L) - 17.11.2021 / 16:25, *.chello.pl

@Jano: 100% racji.

odpowiedz