fot. Woytek / Legionisci.com

Zapowiedź meczu

Czas przerwać gehennę

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W niedzielny wieczór Legia rozegra pierwsze spotkanie po przerwie reprezentacyjnej. Mistrzowie Polski zagrają w Zabrzu z Górnikiem i będzie to początek serii 9 spotkań co 3-4 dni aż do świąt. Przed zawodnikami Marka Gołębiewskiego niełatwe zadanie, jednak sytuacja w tabeli wymaga tego, aby zacząć wreszcie regularnie zdobywać punkty.

Wydaje się, że nikomu innemu przerwa reprezentacyjna nie była tak bardzo potrzebna jak piłkarzom Legii. W ostatnich miesiącach ich postawa jest katastrofalna, co znajduje odzwierciedlenie w osiąganych wynikach. W ostatnim meczu "Wojskowi" polegli na własnym stadionie ze Stalą Mielec, co było znaczącym podsumowaniem ostatniej dyspozycji graczy prowadzonych aktualnie przez Marka Gołębiewskiego. Ponadto sama trwająca seria gier jest wyjątkowo niekorzystna. Legioniści przegrali bowiem ostatnie sześć ligowych spotkań. Podczas ostatnich dwóch tygodni trener miał okazję nieco dłużej popracować z zawodnikami. Był co prawda moment, kiedy jego przyszłość na Łazienkowskiej była nie do końca jasna, lecz na ten moment ma być szkoleniowcem minimum do zimowej przerwy.

- Ta przerwa na kadrę była nam bardzo potrzebna. Po części po to, żebyśmy mogli się lepiej poznać. Wcześniej graliśmy co 3 dni. Przerwa upłynęła nam pod kątem pracy motorycznej i taktycznej. Ta przerwa bardzo nam się przydała, bo jeśli drużyna chce coś poprawiać, to do tego potrzebny jest czas - powiedział trener w przedmeczowej wypowiedzi.

fot. Woytek / Legionisci.comfot. Woytek / Legionisci.com

Sytuacja kadrowa

Podczas ostatnich treningów Gołębiewski nie mógł jedynie skorzystać z zawodników, którzy udali się na zgrupowania swoich reprezentacji narodowych. Natomiast już w środę w Warszawie zameldowali się m.in. Filip Mladenović czy Ernest Muçi. Cieszyć może również stopniowy powrót do gry Maika Nawrockiego. Środowy defensor wraca po niedawnej kontuzji, ale na razie ćwiczył jedynie indywidualnie. Wciąż lekkie problemy zdrowotne ma natomiast Artur Boruc. Jego występ w niedzielę stoi pod znakiem zapytania. Ponadto kontuzji na jednym z ostatnich treningów nabawił się Lirim Kastrati i zabraknie go w Zabrzu.

Przewidywany skład
Miszta (Boruc) - Jędrzejczyk, Wieteska, Hołownia - Johansson, Andre Martins, Slisz, Mladenović - Josue, Emreli, Luquinhas

KURSY NA GÓRNIK - LEGIA
FORTUNA: 1 3.05 X 3.35 2 2.45

Mało atrakcyjny Górnik

Sytuacja przed 15. kolejką jest trudna. Legia jest przedostatnia w tabeli, a do miejsca niezagrożonego spadkiem traci dwa punkty. Jej najbliższy rywal, Górnik Zabrze, znajduje się o trzy lokaty wyżej, mając sześć punktów i jeden mecz rozegrany więcej. Zabrzanie zrobią więc wszystko, żeby na swoim stadionie ograć aktualnego mistrza kraju i oddalić się od niego na kolejne "oczka". Górnik swojej szansy upatrywać może w domowej formie w tym sezonie. U siebie gracze doskonale znanego przy Łazienkowskiej Jana Urbana zanotowali dotychczas trzy wygrane w siedmiu spotkaniach. Wobec postawy na wyjazdach (bilans: 1-2-3) są to rezultaty warte odnotowania. Co więcej, w Zabrzu Górnik nie zwykł tracić ostatnio wielu bramek. W siedmiu spotkaniach Grzegorz Sandomierski został pokonany siedmiokrotnie. Z drugiej jednak strony identycznie wygląda statystyka goli strzelonych. Średnia jednej zdobytej bramki na mecz jest drugim z najgorszych wyników w lidze. W ostatniej ligowej kolejce Górnik przegrał na wyjeździe z Radomiakiem Radom (0-1). Wcześniej natomiast zremisował u siebie z Zagłębiem Lubin (0-0).

W tym sezonie najskuteczniejszym piłkarzem w Górniku jest Jesus Jimenez. Hiszpan nie po raz pierwszy stanowi o sile drużyny. W rozegranych ostatnio piętnastu meczach aż siedmiokrotnie pokonał bramkarza rywali. Warto jednak zaznaczyć, że to początek rozgrywek był znakomity w wykonaniu piłkarza. Od pewnego czasu, a dokładnie pięciu spotkań, nie udało mu się wpakować piłki do siatki rywala. Największą gwiazdą Górnika jest jednak Lukas Podolski, który w letnim oknie transferowym trafił do Zabrza. Napastnik ma za sobą występy w największych klubach Europy, jednak jak na razie w Polsce zdobywanie goli przychodzi mu z dużą trudnością. W rozegranych dziesięciu meczach ani razu nie pokonał bramkarza rywali. Można mieć jedynie nadzieję, że jego przełamanie nie nadejdzie w niedzielny wieczór.

Gdzie oglądać?

Spotkanie Legii z Górnikiem Zabrze rozpocznie się w niedzielę o godzinie 17:30. Bezpośrednią transmisję z tego spotkania będzie można zobaczyć na TVP Sport i Canal+ Premium. Zapraszamy do śledzenia naszej tekstowej RELACJI LIVE!, a także do czytania wszystkich materiałów pomeczowych.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (35)

+dodaj komentarz
L - 21.11.2021 / 15:38, *.tpnet.pl

Ktoś wie kiedy ostatnio Legia przegrała 7 meczów w lidze z zrzędu? Przed wojną? Jeśli by się to dziś wydarzyło to kibice powinni wywieźć mioduskiego wraz z kucharskim z klubu i wrzucić ich do Wisły.

odpowiedz
KLanik - 21.11.2021 / 15:30, *.chello.pl

Kastrati i ta reszta zakupów, albańców i portugalców, cwaniaków i szrotu, zniszczyło nasz klub. Młodym dać szansę, a resztę złomu sprzedać. Może ktoś głupi się znajdzie na ich zakup.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 21.11.2021 / 15:28, *.orange.pl

Znam Jędrka Gehennę z Podkarpacia. Coś mu grozi, jakieś przerwanie?

odpowiedz
Władeczek - 21.11.2021 / 14:40, *.160.21

Maciora już oszroniona, szwagier już jedzie. Damy dziś radę..

odpowiedz
L - 21.11.2021 / 15:36, *.tpnet.pl

@Władeczek: W to, że dacie dziś radę obalić maciorę jeszcze przed przerwą to nie wątpie.

odpowiedz
Michał - 21.11.2021 / 14:03, *.plus.pl

Jazda z tymi hanysami na pełnej k....e. Dzisiaj tylko zwycięstwo ukochana ma LEGIO WARSZAWA. Mieliście tyle wolnego że dziś liczą się tylko 3 punkty i tyle w temacie. Do boju LEGIO!!! Ku..a mać

odpowiedz
Hiszpan - 21.11.2021 / 14:01, *.telnaptelecom.pl

Marzy się 3:0 dla Legii. Skuteczny Emreli , twardy Martins, finezyjna Luqi, i obrona ze stali. Ale nie ma żadnych podstaw żeby tak sądzić.

odpowiedz
K(L)AKIER - 21.11.2021 / 15:07, *.tpnet.pl

@Hiszpan: do czego to doszlo, że wygrana z górnikiem to marzenia

odpowiedz
Hiszpan - 21.11.2021 / 15:52, *.telnaptelecom.pl

@K(L)AKIER: Fakt Kolego.

odpowiedz
Jestem za trenerem ze sporym doświadczeniem pracy w Bundeslidze . - 21.11.2021 / 13:37, *.com.pl

Tak trochę do przemyśleń rzucę jedną rzecz , która dla mnie jest kluczową co do Ligowych Piłkarzy z Ekstraklasy . Zauważyliście gdy Piłkarz z naszej ligi , który idzie do klubu z Zachodu tak jak m.in. Niemcy , Anglia , Włochy , Hiszpania - potrzebuje długiego okresu , aby fizycznie dojść do poziomu reszty zespołu , bo nie wytrzymałby chłop z naszej ligi połowy meczu w normalnej lidze . Dlatego jestem zwolennikiem angażu do Legii trenera , który przepracował ładnych parę lat w Bundeslidze i dla niego przygotowanie Piłkarzy na Europejskim poziomie to chleb powszedni .

odpowiedz
grzesiek - 21.11.2021 / 14:59, *.centertel.pl

@Jestem za trenerem ze sporym doświadczeniem pracy w Bundeslidze .: Na 100 procent pewien nie jestem , alw do obecnych obowiazkow trener chyba juz nie nalezy przugotowanie fizyczne. Za to odpowiada caly sztab szkoleniowy.

odpowiedz
bum - 21.11.2021 / 12:05, *.virginm.net

Gehenne moze przerwac tylko prezes...
Powinien wykupic wszystkich wyrozniajacych sie zawodnikow ekstraklasy zaczynajacc od Iviego z Rakowa i Terrazzino z Lechii.I przestac zalowac hajsubowidac do czego doprowadzil nasz klub bedac chciwym na kase i podpisujac po taniosci jakis no namow zamiastt postawic nasprawdzonych pilkarzy. Hladun do Legii powinien trafic albo Kovacevic nabramke.
Mioduski glabie udowodnij kibicom ze nie przyszedles tu okradac nas! Maja byc WZMOCNIENIA w zimie!!!

odpowiedz
Wolfik - 21.11.2021 / 12:31, *.play-internet.pl

@bum: Słusznie prawisz. Gdyby wykupił 3/4 składów druźyn wszystkich naszych rywali moglibysmy obronić tutuł. Chociaz....

odpowiedz
bum - 21.11.2021 / 12:40, *.virginm.net

@Wolfik: Na pewno podpisujac tych kilku najlepszych z ekstraklasy wzmocnil by druzyne. KAsa rzadzi wiec np. taki Ivi przy konkretnej ofercie nie zawahalby sie jestem przekonany. Druga sprawa to jak postrzegana jest organizacja sportowa w Legii... to ewentualnie moze odstraszac szanujacych sie zawodnikow. Mysle ze tu potrzeba naprawde konkretow i konkretnych ruchow... Inaczej niestety ale nasza Legia tonie. Wydaje mi sie ze Papszun juz powinien byc dogadany z klubem i po cichu rozmawiac z Ivim Lopezem przekonujac go do tego ruchu i projektu. My nie mamy ludzi w pionie sportowym bo tak samo powinien dzialac dyrektor sportowy czyli jechac z konkretami do konkretny zawodnikow i ich menadzerow i przedstawic jak Legia ma zamiar sie wzmocnic i zbudowac konkret druzyne. Ale... u nas rzadzi pajac ktory pajacami sie otoczyl wiec to watpliwe zeby moje ciche zachcianki przekuly sie w rzeczywistosc! Ale nadzieja sie tli. DO ROBOTY MIODUSKI TY FAJATLAPO!! TY I TE TWOJE NEDZNE OTOCZENIE! :D

odpowiedz
Wolfik - 21.11.2021 / 13:33, *.play-internet.pl

@bum: Bardzo bym się zdziwił, gdyby Papszun zdecydował się na przyjcie do Legii na poczatku przyszłego roku. Dlaczego? Z trzech powodów. Po pierwsze - sportowo mu się to nie opłaca. Z Rakowem walczy o tytuł, co byłoby ukoronowaniem jego pracy w tym klubie. Po drugie, wg słów prezesa Rakowa p. Cygana Papszun zarabia w Rakowie najlepiej z całej ligi, zatem aspekt finansowy musiałby byc naprawdę konkretny. Ale najważniejszą sprawa jest fakt, że w Rakowie Papszun ma dużą swobode i realną władze na temat składu i sprowadzanych zawodników. Jak to jest w Legii, wszyscy wiemy.

Podsumowując: nie ma żadnych powodów by ów trener wkrótce nas zasilił. Pozostaje tylko kwestia sympatii (a wiadomo komu p. Marek kibicował za młodu). Czy to jednak nie za mało???

Swoją drogą, skoro taki klub jak Legia nie ma argumentów by przyciągnąć trenera którego chciałaby zatrudnić z takiego klubu jak Raków (bez urazy dla częstochowian), to musi być naprawdę bardzo, bardzo źle. Alo o tym mioduski chyba juz wie.

odpowiedz
bum - 21.11.2021 / 15:14, *.virginm.net

@Wolfik: Niestety ale jest tak jak mowisz. Jedyna opcja to ze tn Mioduski naprawde zmadrzeje i udowodni ze zalezy mu na Legii i sukcesie. Chociaz poki co to wyglada marnie w jego wykonaniu... Ja myslalem o nowym sezonie co do trenera Papszuna bo oczywiscie ze nalezy mu sie sukces z Rakowem i mam nadzieje ze go osiagnie w tym sezonie. Mioduski powinien zaplanowac ruchy naprzod i juz teraz sie z nim dogadac, a wyzej wymienionych pilkarzy juz teraz namowic na gre w Legii od zimy. Pozniej skupic sie na trenerze i zaufaniu dla niego oraz dac mu jawna wladze nad druzyna i jej ksztaltem. Papszun to na prawde ogarniety gosciu i widac ze wie kogo i po co chce miec w druzynie.
Prezes powinien to zrozumiec ale... no wlasnie... ALE.....
POZDROWIENIA BRACIE TRZEBA WIERZYC ZE MIODUCH SIE PRZELAMIE WKONCU

odpowiedz
Wolfik - 21.11.2021 / 15:43, *.play-internet.pl

@bum: Dzięki i wzajemnie. Tylko nadzieja nam została.

odpowiedz
Juchas - 21.11.2021 / 16:10, *.cyfrowypolsat.pl

@bum: w zimie ma być śnieg

odpowiedz
Prawdziwy Boniek gra w hondurasie - 21.11.2021 / 11:46, *.plus.pl

Redakcja skład przewiduje z Miszta jako młodzieżowcem ?

odpowiedz
Kolega po szalu - 21.11.2021 / 11:44, *.plus.pl

Chociaż w Zabrzu śmierdzi i bieda to ten mecz wygrać trzeba !!!!

odpowiedz
Adson 78 - 21.11.2021 / 11:12, *.plus.pl

Najwyższy czas pozbyć się tych piłkarzyków pajacyków , a nie zmieniać wciąż trenerów !!!

odpowiedz
Marek - 21.11.2021 / 10:37, *.as13285.net

po wczorajszych baletach napewno wygraja he hehe he

odpowiedz
e(L)o - 21.11.2021 / 10:26, *.vectranet.pl

szykuje się piękna kompromitacja

odpowiedz
Jordan - 21.11.2021 / 09:56, *.orange.pl

Obawiam się że obecny trener z swoim doświadczeniem mógłby poprowadzić u19 a nie pierwsza drużynę rozkapryszonych gwiazdek .. Wygrana Górnika max remis ...no panowie my nic nie gramy a ci piłkarze obecni to szrot

odpowiedz
Baba_Gajowa - 21.11.2021 / 08:10, *.160.148

M.U. zwalnia Solskjaera... więc może by tak falowana platyna coś pomyślał...?

odpowiedz
Dedi - 21.11.2021 / 00:45, *.plus.pl

Oby ta przerwa coś dała, bo jedną już mieliśmy nawet dłuższą gdzie reprezentacje grały po 3 mecze. I nic się nie zmieniało..
Jutro nie wyobrażam sobie nawet remisu.. Porażka i remis nie wchodzą w gre....

odpowiedz
Wolfik - 21.11.2021 / 12:32, *.play-internet.pl

@Dedi: W Zabrzu godają, że Legia wszedzie dostaje baty a przyjedzie do nich i ich pozamiata. Ja takim optymista nie jestem....

odpowiedz
e(L)o - 20.11.2021 / 23:32, *.play-internet.pl

żaby -Legia 4:0

odpowiedz
Joł - 21.11.2021 / 01:00, *.tpnet.pl

@e(L)o: Żeby Legia 4:0 wygrała .

odpowiedz
Ktos - 20.11.2021 / 22:29, *.play-internet.pl

Te kury w kurniku na zadziobią na amen

odpowiedz
Tadzio - 20.11.2021 / 22:10, *.orange.pl

Jaką gehennę?
Gehennę to ma Polonia Warszawa.
Znaleźć się w jej sytuacji to gehenna.

odpowiedz
Rimbo - 21.11.2021 / 14:09, *.vectranet.pl

@Tadzio: Jeszcze trochę i Legia tam może się znaleźć bo pan Kudłaty zaraz powie że nie ma kasy i już wszystko wykradł więc ogłosi ze Legia zbankrutowała

odpowiedz
Sarcastico. - 21.11.2021 / 14:27, *.inetia.pl

@Rimbo: Otóż to. Niestety na tym forum mało ludzi to rozumie.

odpowiedz
Rimbo - 21.11.2021 / 17:25, *.vectranet.pl

@Sarcastico. : I najgorsze ze on ma 100% udziałów wykupionych....

odpowiedz
Orka na ugorze - 20.11.2021 / 21:52, *.tpnet.pl

Oj czas . Tylko zwycięstwo ! Nic innego nie wchodzi w rachubę . Koniec pieprzenia w bambus (stare przysłowie ludowe) . Naprzód ! (L)

odpowiedz