Marek Gołębiewski - fot. Woytek / Legionisci.com

Konferencja przedmeczowa

Gołębiewski: Jedziemy do Zabrza po zwycięstwo

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Spodziewam się meczu walki. Żaden zespół w Polsce nie położy się przed Legią. Każdy z Legią chce wygrać, każdy na Legię się napina. Spodziewamy się bardzo trudnego spotkania. Dobrze przeanalizowaliśmy rywala, wiemy, że grają podobnym systemem do naszego. Nie oczekujemy żadnych niespodzianek z ich strony, wiemy, co chcą grać, jak wykonują stałe fragmenty. Oni też na pewno analizowali naszą grę. Sytuacja musi się odwrócić. Myślę, że ostatnie 2 tygodnie pracy przyniosą nam zwycięstwo. Po to jedziemy do Zabrza - mówi przed niedzielnym spotkaniem z Górnikiem Zabrze trener Legii Warszawa, Marek Gołębiewski.

- Ta przerwa na kadrę była nam bardzo potrzebna. Po części po to, żebyśmy mogli się lepiej poznać. Wcześniej graliśmy co 3 dni. Przerwa upłynęła nam pod kątem pracy motorycznej i taktycznej. Ta przerwa bardzo nam się przydała, bo jeśli drużyna chce coś poprawiać, to do tego potrzebny jest czas. Ten proces będzie jednak cały czas trwał. Ćwiczymy schematy finalizacji oraz przejścia z ataku do obrony. Musimy iść w tym kierunku, żeby intensywność zajęć była wyższa, a objętość mniejsza. Zobaczymy, jakie to będzie miało przełożenie na mecz. Jak to mówię zawsze – boisko wszystko zweryfikuje.

- Aspekt mentalny jest bardzo ważny w piłce nożnej. Przychodząc do Legii, powiedziałem zawodnikom, że przede wszystkim gra się głową, bo jeśli głowa nie jest wyczyszczona, to ciężko jest zebrać się i grać w piłkę. Potem gra się sercem, a na końcu są nogi. Mamy wielu zawodników, u których głowy są poblokowane. Pracowaliśmy nad tym. Zawodnicy wiedzą, gdzie grają i że wychodzi się na boisko po zwycięstwo. Wydaje mi się, że na tę chwilę głowy są wyczyszczone i odpowiednio przygotowani wyjdziemy w niedzielę na boisko.

- Każdy mecz jest dla nas ważny, każdy od nas wymaga wyników. Awansowaliśmy do kolejnej rundy Pucharu Polski, w lidze widać było ostatnio jakiś promyk nadziei, ale wyniki nie są takie, jak byśmy sobie życzyli. Rotacja? Zawsze będą grali ci, którzy są na dany moment w najlepszej dyspozycji. Nie wybiegamy zbytnio w przyszłość. Mamy 9 spotkań do końca roku. Postaramy się zdobyć jak najwięcej punktów i awansować w Lidze Europy i Pucharze Polski.

- Kwestia młodzieżowca w Zabrzu? Mamy kilku: jest Skibicki, Ciepiela, Włodarczyk, Kisiel. Jest kilku zawodników, którzy palą się do gry.

Sytuacja zdrowotna

- Mattias Johansson jest po mononukleozie. To choroba, która atakuje białe krwinki. Jest więc podatny na drobne urazy. W ostatnim tygodniu trenował indywidualnie, w tym tygodniu uczestniczył w całym mikrocyklu i jest do dyspozycji na niedzielny mecz. Mateusz Hołownia i Artur Boruc trenują z drużyną, ale decyzję co do ich ewentualnego występu podejmę po sobotnim treningu. Boruc jest w treningu dopiero od 6 dni, więc to nie jest tak, że on wejdzie i będzie się czuł jak przed urazem. Jego zdrowie jest najważniejsze. Będę rozmawiał z nim, a także z trenerami bramkarzy czy jest gotowy nam pomóc.

- Podczas czwartkowego treningu urazu doznał Lirim Kastrati, który podkręcił staw skokowy. Nie wiemy jeszcze, na ile poważny jest to uraz i czy zawodnik pojedzie z nami do Zabrza, czy też będzie musiał odpocząć.

KURSY NA GÓRNIK - LEGIA
FORTUNA: 1 3.05 X 3.35 2 2.45

WYNIKI SONDYJak oceniasz pracę Marka Gołębiewskiego na stanowisku trenera Legii?
SUMA GŁOSÓW: 14727
START: 30.10.2021 / KONIEC: 13.12.2021

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (81)

+dodaj komentarz
mietowy - 21.11.2021 / 20:20, *.aster.pl

no jak tam bylo panie trener ????!!!!!
superowo co tydzien jest wpier.....l
i My mamy was zrosumiec

odpowiedz
(L)egia - 21.11.2021 / 20:05, *.200.51

No... I gdzie to zwycięstwo?

odpowiedz
Wstyd - 21.11.2021 / 20:02, *.play-internet.pl

I hańba

odpowiedz
Brzoza - 21.11.2021 / 19:59, *.play-internet.pl

Po co kużwa jedziecie?
Po wpier....

odpowiedz
Broda - 21.11.2021 / 18:38, *.t-mobile.pl

Mioduski to może mnie na trenera zatrudnij wystarczy mi 5 tys na rękę gwarantuje wyniki aty trenerki jak masz odwagę to zacznij grać młodzieżą by się ogrywała a nie przepłacony mi piłkarzykami modzie chociaż serducho zostawia na boisku a nie będą się lansować jak te czlapiace ludki

odpowiedz
Agdomi - 21.11.2021 / 18:31, *.vectranet.pl

Alez pojechali po zwyciestwo.
Zero strzalow w 1 polowie

odpowiedz
Aaqq - 21.11.2021 / 18:23, *.centertel.pl

Co musi się jeszcze stać wielki kur.......wa prezesie żebyś w końcu zatrudnił trenera z jajami

odpowiedz
Robson - 21.11.2021 / 18:22, *.com.pl

No to pojechaliście, spadek staje się powoli koszmarnym faktem...

odpowiedz
ja - 21.11.2021 / 07:29, *.vectranet.pl

Wygramy jeśli w autobusie nie będzie Slisza i Wieteski.

odpowiedz
Mert - 21.11.2021 / 09:39, *.chello.pl

@ja: Slisz jedzie bo to przyszłość piłki krajowej, diament który szlifują. Zastanawiam się gdzie ludzie mają oczy dla mnie w 1 lidze nie nadawał by się do gry.

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 20.11.2021 / 21:14, *.play-internet.pl

r...............wa......... jaki promyk nadzieji ty widziałeś dopóki nie będzie trenera zamordysty z prawdziwego zdarzenia to gówno ugramy... Kiedy Mioduski się obudzi. Zamiast wolnego zamknąć ich na tydzień w ośrodku, niech trenują 3 razy dziennie... Żeby Mistrz Polski nie potrafił stworzyć zadnego zagrożenia ze stałych fragmentów gry, wolne rogi to jest WSTYD... Na poprawe gry trzeba czasu...Ale chociaż stałe fragmenty... i zgranie...

odpowiedz
K(L)AKIER - 20.11.2021 / 20:22, *.inetia.pl

Brać się Panowie do roboty , ile można się ośmieszać

odpowiedz
!(L)! - 20.11.2021 / 19:50, *.tpnet.pl

Boruc
Jędrzejczyk ... Nawrocki ... Wieteska ... Ribeiro
Slisz ... Celhaka
.... Emreli ... Luquinhas ... Muci ....
Włodarczyk

odpowiedz
Andrzej - 20.11.2021 / 23:26, *.tpnet.pl

@!(L)!: Celhaki nie jestem pewien , ale reszta chłopaków - dobry skład sugerujesz . (Łącznie z młodym w ataku ).

odpowiedz
StaryPo.eb - 21.11.2021 / 07:18, *.orange.pl

@!(L)!: A gdzie Grzelak?

odpowiedz
Merkel - 21.11.2021 / 08:51, *.virginm.net

@!(L)!: Jaki slisz ten poziom 4 ligi?

odpowiedz
123 - 20.11.2021 / 18:55, *.vectranet.pl

w napadzie mioduski pewne zwyciestwo

odpowiedz
bronek49 - 20.11.2021 / 18:02, *.chello.pl

chyba że Górnik się położy na murawe to może z jedną strzelicie

odpowiedz
no name - 20.11.2021 / 14:33, *.as13285.net

wiecie moze czy zlotousty oddal im kase? Jezeli nie to stawiam na Gornik

odpowiedz
tomciob - 20.11.2021 / 13:55, *.t-mobile.pl

Witam. Dla mnie kolejność powinna być taka: serce, głowa, nogi. Trzymam za słowo i oczekuję zwycięstwa po zaangażowanej (serce), rozumnej (głowa) i profesjonalnej (nogi), grze. Pozdrawiam

odpowiedz
Zealley - 20.11.2021 / 13:54, *.chello.pl

co sądzicie o tej wypowiedzi Grześka Szeligi w Internecie
meczu Wisła K - Legia W z 23.06.1993
dziwne że to mówi były piłkarz Legii, Gwardii, Poloneza, warszawiak

odpowiedz
Dżim Karej - 20.11.2021 / 20:35, *.tpnet.pl

@Zealley: kłamca kłamca , żaal .Wstępnie (bo nie wiadomo , co mu odbiło w tym momencie ?... ) - Szeliga frajer i niestabilny emocjonalnie idiota . (Chyba , że ktoś się bawił jego komputerem ...) .

odpowiedz
APGAP - 20.11.2021 / 11:38, *.t-mobile.pl

Taaaa

odpowiedz
155 - 20.11.2021 / 10:38, *.orange.pl

Ciekawe, czy powiedział zawodnikom, żeby wyczyścicili nie tylko głowy, ale i barki...

odpowiedz
Urban - 20.11.2021 / 10:05, *.virginm.net

A wrocimy jak zwykle

odpowiedz
Mert - 20.11.2021 / 10:52, *.t-mobile.pl

@Urban: zagraj zagraj jak za dawnych lat jak za dawnych lat!! Ukochana ma to już meczy ludzi :)

odpowiedz
Mert - 20.11.2021 / 10:00, *.t-mobile.pl

Chojniczanka Chojnice Motor Lublin Legionowo i Górnik Zabrze wszystkie 4 zespoły że wygrają. Gram 100 zł wyjmuje 1610,40.Dziekuje

odpowiedz
Jano - 20.11.2021 / 09:15, *.orange.pl

buahahahaha po zwycięstwo buahahaha

odpowiedz
filand - 20.11.2021 / 03:15, *.inetia.pl

Mattias Johansson jest po mononukleozie. To choroba, która atakuje białe krwinki. Jest więc podatny na drobne urazy. W ostatnim tygodniu trenował indywidualnie, w tym tygodniu uczestniczył w całym mikrocyklu i jest do dyspozycji na niedzielny mecz.

Zaraz,zaraz...po co są testy medyczne przed podpisaniem kontraktu? Sztab medyczny nie wykrył...To jest sabotaż u działanie na szkodę pracodawcy...możecie pisać różne hasła i wzniosłe okrzyki ale takiego BURDELU jak przy Łazienkowskiej nie ma w całej Europie.
Podpisano kibic nazwy Legia Warszawa od 1971 roku ( mecz z ROW Rybnik).

odpowiedz
Urs 72 - 20.11.2021 / 11:28, *.chello.pl

@filand: Co musi pier.......na usprawiedliwienie ,ciągle się tłumaczy , a te Kmioty co będą chcieli to zrobią , to grajkowie którym nie zależy być w Legii tylko wypier.....z Łazienkowskiej za lepszą kasę , pozdro

odpowiedz
Micha(L) - 20.11.2021 / 01:32, *.chello.pl

wiatr wieje

odpowiedz
Ginka - 20.11.2021 / 00:24, *.chello.pl

Zamiast miodowego potoku słów - więcej faktów, konkretów, realiów. Bez przysłowiowej cafki nie da się już słuchać ani czytać korpo-trenerka.

odpowiedz
wrt - 20.11.2021 / 00:10, *.vectranet.pl

Idę na mecz, liczę na 1:0 obstawiam 0:3

odpowiedz
SZKODA CZASU I KIBICÓW..... - 19.11.2021 / 23:31, *.120.65

W RAZIE PORAŻKI, BOLESNEJ..DALSZA WIZJA KUCHARSKIEGO NIE MA SENSU.. MUSI ODEJŚĆ A JAK NIE?!TO MIODUSKI ODDAJ LEGIE W DOBRE RĘCE!

odpowiedz
Wiktor - 19.11.2021 / 23:24, *.tpnet.pl

Wygramy .

odpowiedz
Kokos - 19.11.2021 / 22:59, *.orange.pl

Po meczu standardowe teksty:
"Musimy skupić się na następnym meczu"
"Musimy zacząć wygrywać"
"Ten mecz nie był do przegrania"

odpowiedz
mexx - 19.11.2021 / 22:42, *.chello.pl

Nie no, serio?! :)
A jak tam było w Wikielcu, panie trenerze? :)))
:D :D :D

odpowiedz
Ben - 19.11.2021 / 22:27, *.inetia.pl

To będzie pierwszy mecz w którym zzobaczymy czy da się coś osiągnąć po erze grubego cześka i czy trener ma wpływ na tą zbieraninę.

odpowiedz
Sarcastico. - 20.11.2021 / 17:04, *.inetia.pl

@Ben: No to zobaczysz, że nic się nie zmieniło. A będzie wręcz gorzej.

odpowiedz
mexx - 19.11.2021 / 22:16, *.chello.pl

Ach tak, oczywiście... :D :D :D

odpowiedz
Karol Gruta - 19.11.2021 / 22:12, *.tpnet.pl

Logiczne ze w pilke sie gra zeby wygrac.Mimo to czlowiek dostosowywuje sie do przegranych

odpowiedz
Mareczku wyjazd - 19.11.2021 / 21:59, *.114.220

Chcemy trenera a nie Miodulskiego kelnera!

odpowiedz
Miasto Rafałka - 19.11.2021 / 21:42, *.play-internet.pl

Szacun mordeczko

odpowiedz
jarekk - 19.11.2021 / 20:27, *.metrointernet.pl

Troche za duza obietnica. Zeby wygrac trzeba miec zespol 11 zawodnikow. A tu zespolu nie ma. Jest zbiorowisko grupek i indywidualnosci ktore ze soba nie wspolpracuja. Pewnie dostane opieprz ze troll ale chcialbym sie mylic.

odpowiedz
M3 - 19.11.2021 / 19:59, *.jmdi.pl

Tylko zwycięstwo !!!

odpowiedz
:) - 19.11.2021 / 19:44, *.plus.pl

Mądry trener co jak dostaje opier.ol od zarządu to mówi że dostaje wsparcie.

odpowiedz
waldi47 - 19.11.2021 / 19:35, *.mm.pl

Który trener jadąc z drużyną na mecz wyjazdowy powie ze jedzie przegrać. Legia ma wreście mądrego trenera.

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 19.11.2021 / 19:38, *.plus.pl

@waldi47: mądrego i taniego.

odpowiedz
Kibic z tik-toka - 19.11.2021 / 19:28, *.plus.pl

Mogl powiedziec że jedziemy zagrać dobry mecz i zobaczymy co z tego wyjdzie.

odpowiedz
zaba285 - 19.11.2021 / 19:25, *.grupaping.pl

dobrze, że nie po remis...

odpowiedz
Zibi top - 19.11.2021 / 19:24, *.plus.pl

Na razie to masz bilans 4 mecze : 1 zwycięstwo 3 porażki u siebie bilans bramkowy 3-9 więc nie czaruj w wywiadach tylko zacznij wygrywać, samym gadaniem to będzie spadek z ligi i 4 miejsce w grupie LE.

odpowiedz
Cziko - 19.11.2021 / 19:03, *.play-internet.pl

Trenerzyno zamiast znów kozaczyć w wypowiedziach byś jakiś punkt przywiózł ponieważ nie zdobyłeś jeszcze ani jednego.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 19.11.2021 / 18:56, *.centertel.pl

Martins strzeli 3 bramy że łba.

odpowiedz
:// - 19.11.2021 / 19:32, *.plus.pl

@Leśny Dziadek: a Emreli 4 razy w słupek trafi po 2 razy w 1 i 2 połowie meczu w każdy słupek bramek z obu stron.

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 19.11.2021 / 19:34, *.plus.pl

@Leśny Dziadek: Tak a Josue 3 asysty do niego zagra.

odpowiedz
Mar - 19.11.2021 / 19:38, *.t-mobile.pl

@Leśny Dziadek: :)

odpowiedz
Juri - 19.11.2021 / 18:19, *.inetia.pl

Co jak co ,ale z hanysami trzeba wygrać.

odpowiedz
Kiki - 19.11.2021 / 17:52, *.plus.pl

LO matko znowu jedziemy po zwycięstwo ! Ile tych wpie…oli nas jeszcze czeka?

odpowiedz
bronek49 - 19.11.2021 / 17:37, *.chello.pl

ale optymista póki mecz się nie skończy ,pokupowali same kaleki nie wiedzieli o tym że Szwed ma taką chorobe Kastrati też jest podatny na kontuzje jak większość pilkarzy tylko żle staną to już kontuzja

odpowiedz
Kibic w kapciach - 19.11.2021 / 19:36, *.plus.pl

@bronek49: Kastrati nie pojechal na kadrę i kontuzji doznał w klubie.

odpowiedz
Mariot85 - 19.11.2021 / 17:29, *.cyfrowypolsat.pl

Ile biletów dały żabole

odpowiedz
Arek - 19.11.2021 / 16:55, *.tpnet.pl

Co by nie powiedzieć, z Hołownią nie przegrywali. Zresztą, ile można przegrywać?

odpowiedz
chrabąszcz - 19.11.2021 / 16:35, *.vectranet.pl

Uważać na Podolską i strzelać gole dla Legii

odpowiedz
lob - 19.11.2021 / 16:19, *.chello.pl

ile razy można zbierać baty ????????liczę na przełamanie z kurnikiem...2-1 dla nas.............

odpowiedz
Kolega po szalu - 19.11.2021 / 16:12, *.plus.pl

Nowego trenera Legii wybierać będzie dyrektor i prezes parafrazując sędziego jaskółe : pan pan i pan- a ja? - pan nie i długo jeszcze nie :) i tak wybrali Gołębiewskiego wlasnie

odpowiedz
:) - 19.11.2021 / 16:02, *.plus.pl

Zdrowy Hołownia będzie wzmocnieniem defensywy i zagramy na zero.

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 19.11.2021 / 16:01, *.plus.pl

Zapowiada się pasjonujący mecz drużyn broniących się przed spadkiem.

odpowiedz
Wielki fan nowego trenera kto by to nie był - 19.11.2021 / 16:00, *.plus.pl

A po meczu : był to ciężki mecz wszyscy dali z siebie wszystko ale to nie wystarczyło . Znam przyczyny ale nie chcę o tym mówić.

odpowiedz
Biała Siła - 19.11.2021 / 17:42, *.vectranet.pl

@Wielki fan nowego trenera kto by to nie był: Haaa ,może tak być ,ale wolałbym żebyś się mil ,

odpowiedz
Fan.Grotyńskiego - 19.11.2021 / 15:59, *.chello.pl

Uj z prezesami jazda, z węglarzami tylko zwycięstwo Legio!

odpowiedz
onet - 19.11.2021 / 15:49, *.domeny.org

niby po remis mają jechać do Zabrza. fantastyczne podejście jedziemy po zwycięstwo ech

odpowiedz
Maniek - 19.11.2021 / 15:42, *.centertel.pl

Zobaczymy czy zmieniło się coś na lepsze po przerwie na kadrę. Chyba już dość tych porażek. Chyba już pora wjechać na właściwe tory.

odpowiedz
Jurand - 19.11.2021 / 15:04, *.tpnet.pl

Mattias, ty mniej gorzołka pij, ty więcej trenuj, ty do Zabrza jedziesz, ciulu ty!

odpowiedz
Zbieracz kartonow - 19.11.2021 / 16:06, *.plus.pl

@Jurand: ale ja nie mogę spalą nas!

odpowiedz
P1916 - 19.11.2021 / 19:23, *.vectranet.pl

@Jurand: Dzięki Kolego poprawiłeś mi humor na wieczór

odpowiedz
Władeczek - 19.11.2021 / 15:03, *.netfala.pl

Mój ekspercki nos coś czuje, że wygramy już wszystkie mecze do końca sezonu i obronimy mistrza faken. Za to się napijmy.

odpowiedz
grzesiek - 19.11.2021 / 15:54, *.centertel.pl

@Władeczek: władeczku pomyslalem o tym samym. Wszystkiemu winny Michniewicz. Od teraz bedzie tylko lepiej !

odpowiedz
L - 19.11.2021 / 16:35, *.tpnet.pl

@Władeczek: Jest taka słynna przyśpiewka, ciekawe czy ją znasz. "Jak wygramy to się schlamy, jak przegramy tez się schlamy, jak zremisujemy to się naj...biemy!

odpowiedz
Rocco - 19.11.2021 / 14:50, *.telnaptelecom.pl

Pewnie akurat w tym meczu Podolski się "przełamie" i strzeli hattricka....

odpowiedz
(L) - 19.11.2021 / 15:22, *.jmdi.pl

@Rocco: hahaha made my day! :D

odpowiedz