Jan Urban - fot. Mishka / Legionisci.com

Urban: Trudno wytłumaczyć sytuację Legii

Redakcja, źródło: Legionisci.com

- Przed Legią nikogo nie trzeba motywować. Do zawodników z każdej strony docierają sygnały, jak ważne to spotkanie. Te spotkania mają to do siebie, że przyciągają kibiców na trybuny. Legia nie przyjedzie, żeby zadowolić się remisem, tylko zrobi wszystko, żeby wygrać i zacząć piąć się w górę tabeli. Ale my mamy taki sam plan. Wiemy, że czasem więcej punktów zdobywa się z silnymi zespołami, a przegrywa ze słabszymi. Wierzymy, że Legia zacznie wygrywać po spotkaniu z nami - mówi przed meczem z Legią Warszawa trener Górnik Zabrze, Jan Urban.

- Wiemy, jakich zawodników ma Legia do dyspozycji. Pozostaje tylko kwestia, kto zagra z nami, a kto w Lidze Europy. Nie sądzę, żeby nowy trener wymyślił coś ekstra. Sytuacja Legii jest trudna do wytłumaczenia. W wielu spotkaniach grali bardzo dobrze i powinni mieć zdecydowanie więcej punktów. Podobnie jak my. Ale jak się nie wykorzystuje takich szans, to się jest nisko w tabeli. Potencjał drużyny świadczy o tym, że powinni być w innym miejscu, ale piłka ma to do siebie, że czasami tak się dzieje i trudno to wytłumaczyć. Musimy rozegrać naprawdę dobre spotkanie, żeby wygrać z Legią. Musimy być drużyną, która kreuje sytuacje bramkowe i potrafi je wykorzystać. Scenariusz spotkania może być tak, że sytuacji nie będzie zbyt wiele, więc trzeba umieć wykorzystać te, które będą. Ostatnio jesteśmy zbyt zależni od Jesusa Jimeneza, któremu coś się zwyczajnie zacięło. On gra dobrze, uczestniczy w sytuacjach i wcześniej czy później ponownie zacznie strzelać bramki.

- Rozegrałem już dużo spotkań Górnik - Legia jako trener i zawodnik. Zawsze to były spotkania w jakimś stopniu wyjątkowe. W czasach, kiedy grałem w piłkę, to był hit ligi. To właśnie te dwie drużyny dysponowały największym potencjałem i walczyły o najwyższe laury. W ostatnich latach jest inaczej, ale te mecze zawsze będą przywoływały wspomnienia.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (11)

+dodaj komentarz
iras - 21.11.2021 / 21:09, *.chello.pl

@Sobo(L)ew. święte słowa

odpowiedz
NO NIE WIERZĘ W TO CO SIĘ DZIEJE Z LEGIĄ . - 21.11.2021 / 20:14, *.com.pl

PATRZĘ NA TO CO LEGIA WYCZYNIA W MEGA SILNEJ POLSKIEJ LIDZE I POPROSTU NIE WIERZĘ .

odpowiedz
mietowy - 21.11.2021 / 18:42, *.aster.pl

nic sie nie zmienilo znowu w plecy jest

odpowiedz
obiektywnie - 21.11.2021 / 16:16, *..

Janku! Trudno też wytłumacz sytuację Górnika za twej kadencji!

odpowiedz
grzesiek - 21.11.2021 / 14:55, *.centertel.pl

A ja dodam tylko ze za ktorejs kadencji Janka w Legii na starcie ligi Legia miała bilans 6-0-0, jak ktos nie wierzy moze pogrzebać w statystykach. Janek dobry trener !

odpowiedz
xxx - 21.11.2021 / 15:20, *.51.60

@grzesiek: a jeśli ja dobrze pamiętam, to nawet 7-0-0, tylko w pucharach w ogóle mu nie szło

odpowiedz
Matt - 21.11.2021 / 17:29, *.132.229

@grzesiek: Doskonale to pamiętam. 7 zwycięstw z rzędu i byłem przekonany, że wreszcie to jest TA Legia. Który to już raz? I Ile było takich potem? ;)

Zresztą ciekawie się to ułożyło. 6 zwycięstw bez straty bramki. Mucha 575 minut bez straty gola. W 7 meczu już trochę gorzej bo pierwsza bramka stracona, w 8 remis, w 9 porażka. Mało tego, Wisła gdzieś tam na początku zgubiła punkty (2 remisy) i wydawało nam się, że Legia wystartowała jak rakieta. Potem okazało się, że Legia po 10 kolejkach była już druga (2,4 punktu na mecz!!!) za Wisłą ze stratą 2 punktów. Wyobrażacie sobie to, że zaczynamy sezon od 7 zwycięstw a po 10 kolejce już nie jesteśmy liderem? Ja już się od tego odzwyczaiłem. Od lat wyścig ślimaków. 3 Korona z wynikiem 22 punktów co i tak było świetne. Mistrza zdobyła Wisła ze średnią 2,57 punktu na mecz.

odpowiedz
word!up - 21.11.2021 / 14:54, *.inetia.pl

Kucharski wie to najlepiej . S...j z Legii szkodniku !!!

odpowiedz
Sobo(L)ew. - 21.11.2021 / 13:01, *.plus.pl

Jasiu bardzo prosto jest to wytłumaczyć. Gówniany właściciel (wcześniej było patataj), gówniany dyrektor sportowy plus beznadziejne transfery (to że jesteśmy w LE to nie jest jego zasługa tylko Czesława Michniewicza i dużej dawki szczęścia) równa się cytucja w klubie i tabeli.

odpowiedz
Adson 78 - 21.11.2021 / 13:11, *.plus.pl

@Sobo(L)ew. : I tu masz rację !!!

odpowiedz
Kastrat - 21.11.2021 / 14:17, *.play-internet.pl

@Sobo(L)ew. : Dobrze mówisz, Twoje zdrowie mordko!

odpowiedz