Marek Kania - fot. pzls.pl

Łyżwiarstwo

Kolejny udany start Marka Kani w PŚ w Stavanger

W niedzielę odbyły się ostatnie wyścigi w ramach drugich zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w norweskim Stavanger. Panczenista Legii, Marek Kania po sobotnim doskonałym wyniku na 500 metrów, również w niedzielę potwierdził bardzo wysoką dyspozycję - legionista po raz kolejny pobił dotychczasowy rekord życiowy, i w grupie A uplasował się na 9. miejscu z czasem 34,868 sekundy.

Zwyciężył Japończyk Tatsuya Shinhama (34,578s). - Marek podczas swojego przejazdu nie uniknął dwóch błędów, a niestety, dystans 500 metrów jest bezwzględny i nie wybacza pomyłek, ale po raz kolejny też pokazał swój potencjał - powiedział Konrad Niedźwiedzki, dyrektor sportowy Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

Marek Kania w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jest jedenasty. Kolejne zawody PŚ rozegrane zostaną za niespełna dwa tygodnie - w dniach 3-5 grudnia panczeniści rywalizować będą w Salt Lake City. Tegoroczne pucharowe zmagania zakończą zawody w Calgary, które zaplanowano na 10-12 grudnia.