Marek Gołębiewski - fot. Woytek / Legionisci.com

Konferencja przedmeczowa

Gołębiewski: Trzeba gryźć trawę i walczyć w każdym meczu

Redakcja, źródło: Legionisci.com

- Dla nas wynik meczu Spartaka z Napoli ma oczywiście znaczenie, ale wszystko zależy od nas. Jutrzejsze spotkanie będzie bardzo ważne, żeby zapewnić sobie awans do kolejnej rundy. Jeśli nie wygramy, mecz ze Spartakiem będzie decydujący. Wszystko zależy od nas - mówi przed meczem z Leicester City FC trener Legii Warszawa, Marek Gołębiewski.

- Staramy się wyjść z dołka mentalnego. W ostatnim spotkaniu, w drugiej połowie widać było poprawę. Byliśmy bliscy zdobycia punktu. Oczywiście, najlepiej wpłynęłoby na nas zwycięstwo. Trzeba gryźć trawę i walczyć w każdym meczu, a mental na pewno pójdzie w górę.

- Nadal jestem entuzjastą, ale wyniki mnie nie bronią. Przegraliśmy 3 ligowe mecze z 3, wygraliśmy tylko w Pucharze Polski. Taka jest praca trenera, wciąż szukamy optymalnego zestawienia. Widać było, że po kilku zmianach w drugiej połowie w Zabrzu drużyna zaczęła funkcjonować lepiej. Jeżeli będę miał taką możliwość, zrobię wszystko, żeby ta drużyna się podniosła.

- Stałe fragmenty gry są tą częścią piłki nożnej, którą można zmienić najszybciej, poprawić, wprowadzić swoje pomysły. Jutro też będziemy mieli swoje pomysły na stałe fragmenty. Wiemy, że będzie bardzo ciężko, bo Leicester dobrze gra w powietrzu, ale wydaje mi się, że możemy zdobyć jakąś bramkę po stałym fragmencie.

- Legia gra innym systemem w lidze i Lidze Europy, ale jutrzejszy system będzie optymalny. Tak będziemy chcieli grać zawsze.

- Artur Boruc trenuje od 10 dni. Wczoraj podjęliśmy decyzję, że będzie przygotowywał się w naszym ośrodku, ale na 99,9% zagra w niedzielnym meczu z Jagiellonią.

SONDAJak oceniasz pracę Marka Gołębiewskiego na stanowisku trenera Legii?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (51)

+dodaj komentarz
Bang - 25.11.2021 / 18:55, *.play-internet.pl

Stałe fragmenty? Dwa razy na 90 minut podejdziecie pod pole karna a potem dośrodkowanie w trybuny. Zawodnicy może na poziomie ale do jakiego pomysłu ? Do wymiany blok obronny. Brak skrzydłowych. Polskie drużyny tylko 442 bo krajowi obrońcy to tylko drwale by komuś zaj.... w Europie to już tylko kołki zagubione we mgle. Do gry 3 obrońcami potrzeba ludzi którzy mają technikę i inteligencję ale to kwestia szkolenia na umiejętności a nie na chwilowy wynik.

odpowiedz
Bąksłodki - 25.11.2021 / 18:10, *.t-mobile.pl

"Trzeba gryźć trawę i walczyć w każdym meczu" serio?. Kucze tego nie wiedziałem. Trenejro z choinki się urwał.

odpowiedz
Olomanolo - 25.11.2021 / 15:52, *.207.247

Brawooooo długo nad tym trener myślał ?? Czy czerwony nos Radzio to podpowiedział ????

odpowiedz
Antek - 25.11.2021 / 15:08, *..

Wystarczylo powiedziec prezesie nie na daje sie na pierwszego trenera na razie

odpowiedz
Krzeszczu - 25.11.2021 / 15:02, *.tele2.se

Trzeba tez miec taktyke i plan, i madrze grac.
Ale jak sie tego nie ma to sie chrzani o ”walce i gryzieniu trawy”.
Tylko ze mecz pilkarski to ani zapasy czy boks, ani pastwisko dla krow, gdzie sie gryzie trawe.
Beton polskiej mysli szkoleniowej...

odpowiedz
Kamuflaż - 25.11.2021 / 10:28, *.tpnet.pl

Powiedz mi, po co jest ten Miś?
- Właśnie, po co?
- Otóż to. Nikt nie wie po co i nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten Miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa To jest Miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest Miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije do jesieni na świeżym powietrzu. I co się wtedy zrobi?
- Protokół zniszczenia.

odpowiedz
Wolfik - 25.11.2021 / 11:05, *.play-internet.pl

@Kamuflaż: Pominąłeś najważniejszy fakt. Że jako konsultanci społeczni mamy % z tej inwestycji. Zatem im ten miś jest droższy.... :)

odpowiedz
Przemek - 25.11.2021 / 10:08, *.t-mobile.pl

Oprócz gryzienia trawy to trzeba też odpowiednio ustawić taktycznie zespół i dać zawodnikom prawidłowe instrukcje. Na razie trenerze nie trafiasz ze składem i nie miałeś pomysłu na zmianę ustawienia- przegrywamy jak wcześniej i tracimy bardzo dużo bramek. Potrzebujemy też impulsu i odpowiedniego zarządzania z ławki - także trenerze czekam na jakąś wartość dodaną z Twojej strony . Zdaję sobie oczywiście sprawę, że zarząd wrzucił Pana na minę i nie ma Pan odpowiedniego doświadczenia i podejrzewam, że niestety także wystarczającej wiedzy aby trenować najbardziej utytułowanym polski klub , który dodatkowo gra w europejskich pucharach. Ale na początku trener mówił , że ma szczęście ( czego i też do tej pory nie uświadczyliśmy chyba , że wygrana w PP to było to ...) i trochę naiwnie liczę , że to szczęście wreszcie się do nas uśmiechnie.(niestety na inne atuty nie ma co liczyć) Potrzebujemy punktów / dobrego wyniku z klasową drużyną- przełamcie się wreszcie do jasnej cholery ! Dajcie nam trochę radości po hańbiących ligowych występach !

odpowiedz
Przemek - 25.11.2021 / 10:18, *.t-mobile.pl

PS. O jednym zapomniałem - zaczynamy strzelać bramki po stałych fragmentach także jest to jedyna pozytywna zmiana , którą na razie zauważyłem . Liczę , że wreszcie zobaczymy agresywny i efektywny pressing zakończony odbiorami / przerwaniem akcji przeciwnika bo obecnie jest to dla nas ogromna bolączka. Oby to już dziś !

odpowiedz
n - 25.11.2021 / 09:19, *.172.86

Jeśli ktokolwiek wierzy, że w Anglii zdobędziemy chociaż punkt, to jest, za przeproszeniem, debilem. W Anglii jak wyjdziemy 2 razy poza swoją połowę to już będzie sukces.Cudem będzie jeśli ze Spartakiem choćby remis uda się obronić. Ze Spartakiem będzie obrona 11 zawodnikami przez 90 minut a wynik zależy od szczęścia, może być cudem 0:0 albo porażka (95% szans na porażkę).

Legia to my!

odpowiedz
Singspiel - 25.11.2021 / 09:58, *.plus.pl

@n: czyli nie ogladasz premier league. Leicester broni i wyprowadza kontry. Zostawia sporo miejsca do gry rywalom. Nie zagrają pierwszym skladem, bo ten walczyl z Chelsea. Wszystko zalezy od Legii. Jak pierwsi trafimy, moze byc śmiesznie

odpowiedz
L - 25.11.2021 / 10:39, *.tpnet.pl

@Singspiel: Człowieku my w ekstraklasie przegraliśmy 7 razy z rzędu...

odpowiedz
Radzik - 25.11.2021 / 22:06, *.vectranet.pl

no i trafiliśmy.... 3:1 po pierwszej połowie.... Smutne, Ale do kiedy Loczek nie odejdzie nic z tego nie będzie. Będziemy odbijać się od dna z 2 lata.... Jak nie więcej.... ALE LEGIA JEST JEDNA!!!!

odpowiedz
gazza - 25.11.2021 / 06:51, *.inetia.pl

Z tymi piłkarzami nie da się nic zdobyć czy wygrać - Oni gdy tracą bramkę tracą też NERWY i to koniec gry zespołowej - Tu może pomóc tylko wymiana pól składu albo praca z psychologiem który utemperuje ich charaktery...

odpowiedz
kalosz - 25.11.2021 / 01:06, *.mm.pl

u siebie wygralismy... a skoro problemy zaczely sie dziac po meczu z leicester...wiec moze i po tym meczu sie wszystko odwróci i wróci do stanu poprzedniego:) co do tytylu artykułu...to samo mowilem przed pierwszym meczem Legii w LE,po obejrzeniu pierwszego meczu leicester-napoli... kazdy jest do ogrania...pod warunkiem,ze sie "zdrowie na boisku zostawi"... ja widze 2-2 lub 1-2...o ile zagramy caly mecztakjak polówke zgórnikiem....pytanie czy zawodnicy dadzą rade...

odpowiedz
Zielu - 25.11.2021 / 00:46, *.centertel.pl

Mam nadzieję że trening przedmeczowy ograniczyl się do zabaw z piłką i max gry w dziadka, bo jak wiadomo jutro biegowy bez kontaktu z piłką... Tych 2 naszych trenerow bramkarzy powinno przed meczem tylko i wyłącznie rozmasowywac plecy Miszcie, żeby dysk mu nie wypadł od wyjmowania pilek z sieci

odpowiedz
zaba285 - 25.11.2021 / 00:39, *.grupaping.pl

dziś Sporting wygrał w LM grając lagę do przodu. może i Wam się jakimś cudem uda chociaz zremisować. ale nieważne, byle ruskich u siebie ograć i wsio.

odpowiedz
Warszawiak1234 - 24.11.2021 / 23:31, *.aster.pl

Po co jedzenie trawy?! Niech zaczna grac w pilke nozna.

odpowiedz
Dedi - 24.11.2021 / 23:18, *.plus.pl

Mecz będzie również jak zawsze na kanale CBC sport azerskim. Online można Spokojnie znaleźć. Pozdrawiam L

odpowiedz
Leśny Dziadek - 24.11.2021 / 23:09, *.centertel.pl

Oby chłopaki nie zrobili tego dosłownie. Kiedyś widziałem łysą łąkę, po wypasie baranów...

odpowiedz
P(L)EBAN - 24.11.2021 / 23:07, *.tpnet.pl

Wróciłem. Chłopaki. Jesteśmy w bardzo trudnym położeniu. Najtrudniejszym. Niepamiętam kiedy tak było. Cokolwiek nie powiemy cokolwiek się nie stanie. Doczekaliśmy czasów ze LEGIA TO TYLKO MY. TYLKO MY! Bez wyjątków. TYLKO MY

odpowiedz
Hiszpan - 24.11.2021 / 22:41, *.telnaptelecom.pl

Panie Trenerze trzeba to szybko biegać, celnie strzelać, dobrze bronić i być jednością. Gryźć trawę to mogą barany na środku wyspy.

odpowiedz
RIkki - 24.11.2021 / 22:29, *.net.pl

Ja kurcze wypowiedzi tych wapniaków nie rozumiem ćpają czy co!!!!
Jaki awans jak wpierdy sprawia nam każdy w lidze . Gryziemy my kibice pazury na meczach jak oglądamy tę żenadę jaką nam serwują pseudo gracze ....
Nóż się w kieszeni otwiera ....

odpowiedz
Wa(L)di - 25.11.2021 / 20:36, *.centertel.pl

@RIkki: z tym nożem to uważaj ????

odpowiedz
Hiszpan - 24.11.2021 / 22:12, *.telnaptelecom.pl

Śmieszny koleś. Móģłby z Radziem i Dareczkiem jakąś kapelę disco polo rozkręcić.

odpowiedz
Wolfik - 24.11.2021 / 22:42, *.play-internet.pl

@Hiszpan: Z drugiej strony, co ma powiedziec? Grajcie cokolwiek? Facet był na starcie przegrany.

odpowiedz
Hiszpan - 24.11.2021 / 22:50, *.telnaptelecom.pl

@Wolfik: To po uj się pchał???

odpowiedz
Wolfik - 24.11.2021 / 22:55, *.play-internet.pl

@Hiszpan: NIe sądzę, że się pchał. Był pod ręką.

NIe zrozum mnie źle, ja go nie żałuję. Tyle, że cięzko mieć do faceta pretensje.

odpowiedz
Hiszpan - 24.11.2021 / 23:19, *.telnaptelecom.pl

@Wolfik: Spoko rozumiem.

odpowiedz
Zlb 82 - 25.11.2021 / 17:58, *.t-mobile.pl

@Hiszpan: Co Ty chcesz od trenera???Tu sam Guardiola by nie pomógł!!!Szatnia jest podzielona bo Ci którym na Legii zależy widzą że pseudo gwiazdy zagraniczne mają Legię w poważaniu!!!A z tego żaden nawet mega kot chleba nie upiecze!!!LEGIA TO MY!!!

odpowiedz
ArtekketrA - 24.11.2021 / 21:43, *.centertel.pl

Jakby tak podliczyć pensje dla 3 trenerów + to co stracimy za brak awansu i punktu w LE, to pewnie zwalniając Kucharskiego możnaby Mourinho zatrudnić.... ????

odpowiedz
filand - 24.11.2021 / 21:45, *.t-mobile.pl

@ArtekketrA :
Na Solskjera nie licz...Może Zinedine Zidane...

odpowiedz
Wojtek86 - 24.11.2021 / 21:20, *.chello.pl

My To wiemy! Tylko czemu panienki tego nie robią?!

odpowiedz
mexx - 24.11.2021 / 21:18, *.chello.pl

Gołębiu, kończ Waść, wstydu oszczędź!
A potem pytaj o posadę w Wikielcu, o ile ten ma jakieś kłopoty ztrenerem.

odpowiedz
Ktos - 24.11.2021 / 21:01, *.play-internet.pl

Jutro będzie najwiejsza przegrana w tym roku
Po tym meczu będziemy tak rozbici ze do konca roku same przegrane

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!! - 24.11.2021 / 20:39, *.btcentralplus.com

Golebiewski, Mioduski, Kucharski....wyp....z Legii !!!!!!

odpowiedz
filand - 24.11.2021 / 20:37, *.t-mobile.pl

Nie Panie Trenerze Gołębiewski. Trzeba się na Leicester rzucić , strzelić bramkę do 10 minuty I postawić autobus PKS w polu karnym.
Proste? Trawę to gryzą w KRLD ,ale tam nikt nie gra o awans w LE...

odpowiedz
Wolfik - 24.11.2021 / 22:44, *.play-internet.pl

@filand: Tak graliśmy w Neapolu, tyle że bez bramki - ulubionym systemem byłego trenera. Skonczyło się, jak musiało się skonczyć.

odpowiedz
Majkel - 24.11.2021 / 20:32, *.chello.pl

Wielka prośba do wszystkich co będą jutro w Leicester. Napiszmy nową historię. Piłkarze mogli napisać nową która nie wydarzyła się od kilkudziesięciu lat. Niech to będzie nasze święto kibicowskie w drugą stronę na angielskiej ziemi. Niech każdy kto włączy swój tv w Stolicy, miastach zgodowych, czy mniejszych miejscowościach da się temu ponieść bo przebijemy głos Borka, Podolińskiego czy innego węgrzyna. To ma być miazga!!!

Na rozliczenie zarządu, dyrektora sportowego i pojedynczych wkładów do koszulek będzie czas po meczu z jagą niezależnie od wyniku.

odpowiedz
Kudlaty - 24.11.2021 / 20:24, *.play-internet.pl

Nie da się oglądać obecnej Legii Warszawa. Kluby miewają różne kryzysy, bywają słabe albo bardzo słabe, ale to, co dzieje się obecnie w drużynie mistrza Polski, przypomina truposza ze ściętą głową, który szamocze się w amoku bez ładu i składu. Siedmiu porażek z rzędu nie miało nawet Zagłębie Sosnowiec, gdy trzy lata temu z hukiem leciało z ligi.

odpowiedz
Jacek Rosa - 24.11.2021 / 20:16, *.vectranet.pl

nie damy się tak łatwo przegrać tego meczu musimy brać za siebie mimo tego jest wiele do zrobienia aby to nam udało wygrać trzeba zrównać z ziemią drużynę z Angielskiej ligi i walczyć do upadłego w każdym meczu jak tylko można bo to jest najważniejsze dla nas wszystkich i kibiców którzy chcą tego wygrania meczu nie daj się nabrać na to tak łatwo wyrolować tym co piszą o naszej Legii tych co głupotami się zajmują

odpowiedz
tonton - 24.11.2021 / 21:14, *.207.8

@Jacek Rosa: Wsiowy prostaczek? :D

odpowiedz
legia 95 - 24.11.2021 / 20:12, *.centertel.pl

Miodek do trenera zwracasz się chłopczyku! Ten pan przejoł zespół w kryzysie i ma odwagę się wypowiadać"GRAMY PADAKE" Jestem kibicem (L) od 95 r ma jaja ten chłopaczek Panie Miodek!

odpowiedz
Michał - 24.11.2021 / 20:11, *.plus.pl

No to super sprawa że nasz system jutro będzie optymalny. Cieszy nas to kibiców. A tak naprawdę panie trenerze jutro będzie euro wpier..l. Te nasze zwycięstwa w lidze europejskiej to tylko taki maleńki sukces i nadzieja. Ale wszystko prysło jak bańka mydlana. Spartak też nas zleje w Warszawie. Nigdy nie myślałem że to napiszę ale... Vuko wróć albo Stasiu Czerczesow wróć albo nawet Drago Okuka wróć. U nas potrzeby jest teraz trener z jajami. Pozdrawiam wszystkich Legionistów i Legionistki.

odpowiedz
Mario - 24.11.2021 / 20:08, *.jmdi.pl

Taką strategię znam z czasów kopania w B klasie. Też nas trenejro tak motywował, piła do przodu i wyjazd.

odpowiedz
Wolfik - 24.11.2021 / 22:46, *.play-internet.pl

@Mario: W takim razie ów gośc mógłby prowadzić dowolny zespół z ekstraklasy. Tutaj też tak grają, bo to podręcznik "polskiej myśli szkoleniowej" strona 1-sza.

odpowiedz
Juri - 24.11.2021 / 20:04, *.inetia.pl

My to wiemy,grajki wiedzą
?

odpowiedz
word!up - 24.11.2021 / 20:03, *.inetia.pl

Trawę niech sobie je krowa , piłkarz musi mieć umiejętności zawodowe. Głupie bezcelowe bieganie i agresja kończą się głupimi kartkami jak to często bywa w przypadku Jędrzejczyka. Z tych panienek już nic się nie wyciśnie. Po prostu brak im wszystkiego . Ale zarabiają gruby hajs.

odpowiedz
Legia 95 - 24.11.2021 / 20:17, *.centertel.pl

@word!up: Wiara!

odpowiedz
Miodek amatorek - 24.11.2021 / 19:54, *.centertel.pl

Chłopie o czym Ty gadasz?!
Porażka jutro porażka z Jagą porażka ze Spartakiem
Spotkamy się tu za tydzień i zobaczycie...

odpowiedz
Luk - 24.11.2021 / 20:50, *.timplus.net

@Miodek amatorek: A ja uważam, że przynajmniej 1 mecz będzie wygrany.

odpowiedz