Marek Gołębiewski - fot. Woytek / Legionisci.com

Konferencja pomeczowa

Gołębiewski: Rywale narzucili swój styl

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Marek Gołębiewski (trener Legii): To było bardzo ciężkie spotkanie. Od początku meczu Leicester narzuciło nam swój styl gry. Z biegiem czasu zmieniliśmy nieco ustawienie i wówczas nasza gra zaczęła wyglądać lepiej. Przy wyniku 2-0 udało nam się zbliżyć do rywala, ale po stałym fragmencie gry zrobiło się 3-1. Brakowało nam wiele, aby zdobyć jeszcze dwa gole tak dobrej drużynie jak Leicester City.

Yuri Ribeiro i Filip Mladenović to typowi wahadłowi. Nie mając większej możliwości wyboru zdecydowaliśmy się grać piątką obrońców. Po stracie gola zmieniliśmy sposób gry na czwórkę obrońców, ale potem i tak daliśmy sobie wbić dwie bramki. Nawet wtedy, kiedy Yuri już grał na lewej obronie. Grają ludzie, a systemy są tylko po to, aby przeciwstawiać się rywalom.

O słowa Dariusza Mioduskiego odnośnie posady trenera trzeba pytać jego samego. Kiedy podpisywałem kontrakt z drużyną, to dostałem informację, że mam misję ratowania wyników. Na razie rezultaty mnie nie bronią. O wszelkie szczegóły proszę pytać jednak prezesa. Każdy w Legii zdaje sobie sprawę z tego gdzie gra. Nie ważne kto będzie trenerem, ale każdy musi zostawiać tutaj swoje serce. Zawodnicy wiedzą gdzie są i zawsze będą zostawiać serce dla tego klubu.

Jestem osobą żywiołową, dlatego moja reakcja na błąd Mahira była mocno ekspresyjna. To kosztowało nas stratę gola. Dzisiaj Luquinhas był wyróżniającą się postacią. Jeżeli mielibyśmy 2-3 graczy jego pokroju w składzie, to na pewno byłoby mu łatwiej osiągać lepsze liczby.

SONDAJak oceniasz pracę Marka Gołębiewskiego na stanowisku trenera Legii?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (25)

+dodaj komentarz
kolega - 27.11.2021 / 10:38, *.inetia.pl

Wasz styl gry to taka mizeria że nawet karnego wykorzystać nie potraficie !
Połowa składu to piłkarskie paralityki.

odpowiedz
Przemek - 27.11.2021 / 00:10, *.t-mobile.pl

Ja rozumiem, że robi to trener dla rodziny ,ale mimo wszystko mieniąc się wielkim kibicem Legii i honorowym człowiekiem trzeba wiedzieć kiedy należy powiedzieć dość. Pieniądze z tych 2 miesięcy pracy ( jeżeli szybciej Miodek trenera nie rzuci na pożarcie ) szybko się rozejdą a smród jednak pozostanie na długie lata. Proszę to przemyśleć , chociaż już teraz może być na to za późno ... Załatwili Pana na cacy a i Panu trochę przyśnił się piękny sen o potędze ... Objęcie Legii bez odpowiedniego warsztatu , żadnego doświadczenia i w tym momencie to Pana życiowy błąd, a dla korpo Miodka jest trener idealnym dupochronem i żywą tarczą.... Mimo wszystko przejęcie zespołu którego jest się według Pana zapewnień zagorzałym fanem znając w/w swoje deficyty i skomplikowanie sytuacji jest też także trochę nieuczciwe wobec tegoż ukochanego podobno zespołu ...

odpowiedz
Autor - 27.11.2021 / 13:01, *.orange.pl

@Przemek: jaki by warsztat nie był i jakich narzędzi by majster nie miał, to ciosać zbutwiałe i zniszczone przez poprzedniego majstra drewno jest niemal niemożliwe . Nie poznamy umiejętności trenerskich Golebiewskiego przy nieprzygotowanych, zblazowanych i sprasowanych psychicznie zawodnikach. Dam sobie rękę uciąć że tu każdy by się potknął w tej chwili

odpowiedz
(L)egionowo - 26.11.2021 / 21:34, *.vectranet.pl

Leicester narzuciło nam swój styl gry, trudno żeby miało czekać na wasz styl którego nie ma.
Czy dalej wierzysz w MISTRZOSTWO POLSKI, jak po objęciu pierwszego zespołu.
KOŃCZ WAŚĆ DALSZEGO WSTYDU OSZCZĘDŹ.
MIODULSKI OBUDŹ SIĘ WRESZCIE BO Z I LIGI BĘDZIE TRUDNO AWANSOWAĆ DO ELITY.

odpowiedz
L - 27.11.2021 / 00:54, *.play-internet.pl

@(L)egionowo: co ma sobie pójść i zostawić zespół bez trenera? Do mioduskiego miej pretensje…

odpowiedz
Mateusz z Gór - 26.11.2021 / 21:17, *.orange.pl

Co to za bzdury? Gramy piątką, bo nie mamy innej opcji, ale szybko dostajemy gola i inna opcja nagle istnieje? Czy Ty siebie słyszysz (nie nazwę Ciebie włefistą, bo niue dorastasz im do pięt) pajacu?

odpowiedz
Kamil - 26.11.2021 / 15:39, *.as13285.net

swoj stylk ? a jaki to ? przegrac ? czyli kolejna porazka do kompletu :(

odpowiedz
KRIS - 26.11.2021 / 13:47, *..

A co miał narzucić obrus na stół i zaprosić do poczęstunku? Oj masakra, wiedząc jaka forma jaka drużyna, zamiast postawić autobus w bramce to cudował.

odpowiedz
Wojtek86 - 26.11.2021 / 12:39, *.chello.pl

No nie gadaj.

odpowiedz
Krzeszczu 2.0 - 26.11.2021 / 12:21, *.tele2.se

Jak sie tak dokladniej przyjzec fotce i popatrzyc w oczy, to wieac ze gosciu jest totalnie przygnebiony, zalamany i ze jest mu totalnie przykro i smutno.
Poniekad mi goscia szkoda.
A poniekad nie.
Bo sam sie gosciu w to göwno pchales, nikt ci gnata do glowy nie przystawial i nie zmuszal do podpisania kontraktu.
Wiec skoro sie zgodziles to piwko krecic to je teraz pij.

odpowiedz
Wolfik - 26.11.2021 / 20:46, *.play-internet.pl

@Krzeszczu 2.0: Odnoszę to samo wrażenie.

odpowiedz
(L) - 27.11.2021 / 01:03, *.play-internet.pl

@Krzeszczu 2.0: Ja tam nie mam do niego pretensji. Zgadzając się na ten szalony pomysł objęcia drużyny w takim momencie pokazał moim zdaniem, że zależy mu na Legii. Gdyby odrzucił tą propozycje to by wyszedł na gościa który ma ten klub gdzieś. To miodek jest szaleńcem który to wszystko wymyślił ale to chyba wszyscy wiemy. Życzę Markowi Gołebiewskiemu wygranej z Jagą…

odpowiedz
zaba285 - 27.11.2021 / 10:17, *.grupaping.pl

@Krzeszczu 2.0: dla niego to życiowa szansa, taka oferta mogłaby się nigdy nie powtórzyć. ja się nie dziwie, że podjął taką próbę, żeby to naprawić.

wyobraź sobie, że pracujesz w korpo i jesteś młodszym księgowym. nagle zwalniają dyrektora finansowego i przychodzi taki Pudel i mówi do Ciebie: "młody, Ty tutaj jesteś najbardziej perspektywiczny żeby spiąć budżet i uratować wyniki firmy na koniec roku". mówisz Pudlowi: "Panie prezesie, ale ja nie mam kwalifikacji, do tej księgowałem tylko małe projekciki (3 liga)", a Pudel na to: "nieważne, masz największy potencjał z tego działu żeby to poprawić. wszystkiego nauczysz się w trakcie. wierzę w Ciebie, jak się nie uda to trudno. plan na ten rok i tak wykonany (puchary), a że projekt poboczny (liga) się trochę spier.. to trudno. spróbuj zrobić co się da, aby tylko firma nie upadła (spadek do 1 ligi) ale to w sumie niemożliwe z takimi pracownikami, więc nie masz nic do stracenia "

nie spróbowałbyś?

odpowiedz
Krzeszczu 2.0 - 27.11.2021 / 14:08, *.71.221

@zaba285: Scenariusz ktory opisujesz nie jest trudny do zrozumienia. I pewna logika w nim jest. Natomiast nie ma on nic wspolnego z krajobrazem (po bitwie) panujacym w klubie Legia Warszawa.
W jakim stanie jest druzyna, jakich ma zawodnikow od leni do pijakow, ktorzy ewidentnie i ochoczo olewaja swoje profesjonalne obowiazki, w sposob i styl w jakim (pseudo)prezesina ten klub prowadzi, totalnym brakiem szacunku dla swoich zatrudnionych (i e ostatni wywiad o Papszunie na 7 sekund przed meczem z Leicester), o tym jak on na ludzi nizej od siebie patrzy, jaka prowadzi polityke personalna itd its, to nie, na propozycje takiego wlasnie prezesa w takiej wlasnie a nie innej sytuacji, majac swiadomosc co i jak w klubie sie od pyeer dala, ja bym sie na taka propozycje nie zgodzil. Powiedzialbym spokojnie: prezesie, super fajnie wielkie dzieki ale przerasta to moje kompetencje. Nie w kazde gööwno warto wchodzic.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 26.11.2021 / 10:02, *.centertel.pl

Zrobiłeś człowieku ogromny błąd. Podejmując się ratowania Titanica, w momencie gdy już prawie zatonął. Do tego (bez urazy), majtek nigdy nie będzie kapitanem...

odpowiedz
pol - 26.11.2021 / 09:12, *.chello.pl

Jak zwykle.
bla bla bla bla bla bla bla..................

odpowiedz
Mączyński - 26.11.2021 / 06:13, *.plus.pl

Panie Gołębiewski, jakby Legia miała samych Luquiniasów w pomocy, to obawiam się, że mogłaby w ogóle przestać strzelać bramki. Inne zespoły na tej pozycji mają celnie asystujących i bramkostrzelnych piłkarzy, a Pan może przytoczy statystyki Luquiniasa z tego sezonu.... 0 goli, 1 asysta, tak? A w Lidze Europy 0 i 0. To że gość ładnie drybluje i jest ładnie przy tych dryblingach faulowany (każdy taki faul wymuszony dryblingiem spowalnia grę), to jeszcze nie znaczy, że jest kluczowym piłkarzem Legii. Proszę się zastanowić co do Ribeiro, bo gość z lewej strony spisuje się o wiele lepiej aniżeli z prawej. Pekhart to taki Juskowiak pola karnego a nie gość co ma pomagać wypracowywać sytuacje kolegom. W nowej roli po kontuzji gość nie istnieje. Wniosek jest taki, że Luquinhas powinien byc defensywnym pomocnikiem, Ribeiro biegać po lewym skrzydle (jedyny co umiał wczoraj w miarę celnie dośrodkowywać), a Pekhart grać typowo na szpicy, gdzie wczoraj raczej tam go nie było, o ile gdziekolwiek był.

odpowiedz
E(L)ninio - 26.11.2021 / 00:50, *.interkam.pl

Może na tej umowie masz wpisany okres próbny? Sprawdź

odpowiedz
Plaskacz - 26.11.2021 / 00:33, *.net.pl

Szkoda mi tego trenera. Zwłaszcza po dzisiejszym wywiadzie prezia. Tak po ludzku.

odpowiedz
cyniek - 26.11.2021 / 08:27, *.vectranet.pl

@Plaskacz a mi nie przrjmujac zespol wiedzial gdzie se pcha koles niema pokory sam dla siebie grajac przecietnie w 3 lidze myslal ze co nagle bedzie ogrywac ekstraklapowe zespoly sam powinien sie po pogoni podac i odejsc

odpowiedz
robert60 - 26.11.2021 / 00:15, *.chello.pl

Z Leicester Legia grała dobrze 5 minut (od strzelenia bramki do stracenia trzeciego gola). Z Górnikiem było 15 minut dobrej gry. Nie widać żadnego pozytywnego efektu zmiany trenera a wręcz przeciwnie. Mioduski chce Papszuna, ale Papszun ma zbyt małe doświadczenie i wiedzę by poprawić sytuację drużyny z tymi zawodnikami jacy w niej dzisiaj są. Nie ma chyba polskiego trenera, który dałby radę. Trzeba kogoś, kto już pokazał, że potrafi wyciągnąć zespół z takiego dołka. Może jednak Czerczesow?

odpowiedz
LUI OD DAWNA NIE MA Z KIM GRAĆ, TRZEBA SZUKAĆ LUI PODOBNYCH... - 25.11.2021 / 23:57, *.120.19

NO WREŚCIE WOLNO SIE UCZYSZ MY TO WIEMY ZAWSZE PIERWSI MY KIBICE WIEMY CO W TRAWIE PISZCZY WY TRENERZY JACYŚ GŁUSI OCIEMNIANI...TA POLSKA MYŚL SZKOLENIOWA, GOŁĘBIEWSKI NAUCZ WSZYSTKICH SWOICH PIŁKARZY ZNAKÓW MIGOWYCH, GOŃ, PODAJ, FAULUJ, NIEFAYLUJ PODETNIJ,STRZELAJ, DOBIJ PUŚĆ POMÓŻ ITD PODSTAWOWE DO MECZU, TO MOŻE TAK COŚ UGRAJĄ...

odpowiedz
Jak z Juniorami z nami zagrali - 25.11.2021 / 23:51, *.com.pl

Jak oglądałem dzisiejszy mecz to przypominała mi się gierka za młodego chłopaka , młodych 14, 15 latków ze starszyzną chłopami pod 30 , gdzie bawili się z nami w dziada . Wygrali z palcem .w ..... i cały mecz bawiąc się z nami na 50 .

odpowiedz
Bez Wyczucia ten Nasz Prezes - 25.11.2021 / 23:46, *.com.pl

TRENERZE współczuję jak podszedł do Pana Miodek . Jest Pan trenerem Legii jedzie na ważny mecz . A przed nim Pana pracodawca opowiada publicznie , że chce Papszuna za Ciebie . No lekko bym się wkurzył takim podejściem Prezesa .

odpowiedz
żaL - 26.11.2021 / 07:14, *.chello.pl

@Bez Wyczucia ten Nasz Prezes : Od początku było mówione że jest tylko trenerem TYMCZASOWYM. Więc o co chodzi? Zresztą wyniki o tym świadczą

odpowiedz