Leicester 3-1 Legia

Cudu nie było

Legia przegrała na wyjeździe z Leicester City 1-3, przez co spadła na ostatnie miejsce w tabeli grupy Ligi Europy. Anglicy byli zdecydowanymi faworytami czwartkowego spotkania, co udowodnili na murawie. Honorowe trafienie dla mistrzów Polski zdobył Filip Mladenović, który dobił strzał z rzutu karnego Mahira Emreliego.

Pierwsze minuty to ataki Leicester, który chciało szybko ustawić mecz pod swoje dyktando. Niewiele po pierwszym gwizdku sędziego z dystansu mocno strzelił James Maddison, ale Cezary Miszta mógł spokojnie odprowadzić piłkę wzrokiem. W 11. minucie Anglicy objęli już prowadzenie. Akcja środkiem pola jednego z gospodarzy, piłka za moment trafiła do Patsona Daki, który przestawił sobie Mateusza Wieteskę i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza mistrzów Polski. Anglicy spokojnie kontrolowali boiskowe wydarzenia, nie pozwalając przeciwnikom na zbliżenie się do pola karnego. Przewaga "Lisów" została udokumentowana po raz kolejny w 20. minucie. Maddison dostał podanie w polu karnym, gdzie zabawił się z czterema atakującymi go przeciwnikami, a po chwili posłał mocny strzał, z którym nie poradził sobie Miszta.

Kiedy wydawało się, że tego wieczoru legionistów nie spotka już nic dobrego, nadeszła 25. minuta. Wówczas lewą stroną przedarł się Yuri Ribeiro, a dośrodkowana przez niego piłka trafiła w rękę jednego z przeciwników. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na jedenasty metr. Do wykonania rzutu karnego podszedł Mahir Emreli, który przegrał pojedynek z Kasprem Schmeichelem, ale na szczęście dobitka Filipa Mladenovicia była już skuteczna. Podopieczni Brendana Rodgersa byli jednak cały czas stroną zdecydowanie przeważająca. Czasami można było odnieść wrażenie, że każdorazowe przyspieszenie przez nich akcji wiąże się z ogromnym zagrożeniem. Po nieco ponad dwóch kwadransach od startu meczu, Leicester ukąsiło po raz trzeci. Do piłki dośrodkowanej na rzutu rożnego najwyżej wyskoczył zupełnie niepilnowany Wilfred Ndidi i głową pokonał Misztę. Bramkarz Legii w tej sytuacji mógł również zachować się zdecydowanie lepiej. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, chociaż Anglicy kilkukrotnie groźnie przedostali się w pole karne "Wojskowych".

Zaraz po zmianie stron groźna akcja ze strony Leicester. Szczęśliwie tym razem bardzo dobrze na linii zachował się Miszta. Przez kolejne minuty gracze gospodarzy wymieniali podania głównie na swojej połowie, spokojnie wyczekując okazji do kolejnego kontrataku. Legia grała jednak bardziej uważnie niż w pierwszej połowie, dlatego też nie oglądaliśmy żadnych dogodnych okazji bramkowych. W 67. minucie ponownie bardzo dobrą interwencją popisał się Miszta. Bramkarz Legii wygrał pojedynek z szarżującym Harveyem Barnesem, który chciał pokonać go strzałem między nogami. Trener Marek Gołębiewski starał się ratować wynik, dokonując zmian w składzie, jednak nie miało to na niego zbytniego przełożenia.

W 88. minucie z daleka mocno piłkę kopnął Barnes, jednak zabrakło mu precyzji. Na domiar złego w doliczonym czasie gry kontuzji nabawił się Ernest Muci, który najprawdopodobniej skręcił kostkę.

3-1
11' Daka
21' Maddison
33' Ndidi
Yuri Ribeiro 5
46' Mattias Johansson 6
Artur Jędrzejczyk 55
Mateusz Wieteska 4
71' Filip Mladenović 25
Ernest Muci 20
Bartosz Slisz 99
71' Andre Martins 8
78' Luquinhas 82
78' Mahir Emreli 11
Kacper Tobiasz 59
46' Mateusz Hołownia 3
78' Tomas Pekhart 9
71' Jurgen Celhaka 16
71' Kacper Skibicki 22
78' Szymon Włodarczyk 28