Czesław Michniewicz i Kamil Potrykus - fot. Woytek / Legionisci.com

Piekarski o Michniewiczu: Latem doradzałem mu dymisję

Wiśnia, źródło: sport.pl

Mariusz Piekarski udzielił wywiadu serwisowi Sport.pl, w którym zdradził nieco więcej informacji na temat kulis odejścia z Legii Czesława Michniewicza. - Od początku widziałem, jak budowana jest ta drużyna. Nie jest tajemnicą, że reprezentuję Czesława Michniewicza, więc często rozmawialiśmy o tym, co działo się w Legii. Teraz mogę to ujawnić, ale ja już w lecie doradzałem mu, żeby po awansie do Ligi Europy podał się do dymisji - cytuje byłego piłkarza stołecznego klubu Sport.pl.

- Trener chciał stawiać na piłkarzy mobilnych, a takich nie dostał. No ale ktoś tych piłkarzy znalazł, sprowadził i ktoś im płaci - dodał Piekarski.

- Mówiłem mu, żeby poczekał latem do końca okienka. Patrząc na jakość zawodników, którzy przychodzili, to nie było to, czego trener oczekiwał. Czesław chciał piłkarzy mobilnych jak Kapustka czy Karbownik - w taką stronę chciał iść. Podczas jego początku pracy w Legii, drużyna była bardzo mobilna - szczególnie w środku pola. Wszystko fajnie funkcjonowało i trener takich zawodników, o takiej charakterystyce chciał u siebie. Przychodzili jednak gracze o innym profilu. Uważam, że moje oko jest surowe i wymagające. Teraz w cenie jest mobilność piłkarzy.

- Przyznam, że doradzałem mu, że jeżeli nic nie zmieni się do końca okienka, to pomimo awansu do Ligi Europy, chciałem aby Czesław podał się do dymisji. Mówię to zupełnie szczerze. Trener miał jednak swoje zdanie i popatrzył na wszystko z pewnym oczekiwaniem. Do końca okienka nic się jednak nie zmieniło i trener nie dostał takich graczy, jakich chciał. Szatnia była za nim, chociaż wiadomo, że ci co nie grali to mieli na pewne rzeczy inne zdanie - dodał Piekarski.

Cały wywiad do odsłuchania tutaj


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (21)

+dodaj komentarz
Hiszpan - 27.11.2021 / 03:10, *.telnaptelecom.pl

Czesiek stworzył mega siermiężny zespół. Jeden schemat wrzutka Mladenovic lub Juranovica aby trafić Pekharta w głowę. Zero alternatywy. Żaden piłkarz u niego się nie rozwinął. Dobrze że poszedł w izdu.

odpowiedz
ja - 26.11.2021 / 22:35, *.chello.pl

Co on pie... Fakt bramkarza i obrony nie mamy, ale pomoc i atak to jest jak na polską ligę bajka. A nie porażka za porażką i strefa spadkowa.

odpowiedz
Wolfik - 26.11.2021 / 21:11, *.play-internet.pl

P.Piekarski latem nie wsadził do składu żadnego kopacza ze swojej "stajni" to raczył udzielić wywiadu. Jest równie wiarygodny jak człowiek pilnujacy narodowego pieniądza....

odpowiedz
CWKSiak - 27.11.2021 / 11:59, *.orange.pl

Dokładnie, a jeśli jest w tym coś prawdy to jeszcze gorzej o nim świadczy…
Miejmy nadzieje, ze przyjdzie Papszun i przejmie większa odpowiedzialność, a w następstwie taki piekarski mniej wyciągnie z klubowej kasy.

odpowiedz
Guny - 26.11.2021 / 16:34, *.229.6

Co to w ogóle za określenie piłkarza "mobilny"? Że się rusza?XD nie wiem w czym Kapustka jest bardziej mobliny od np. Muciego... rozumiem, że Czesław nie miał wpływu na to kogo mu ściągną i to jest mega słabe, ale jakieś argumenty o mobilności są słabe. Zwłaszcza że z tymi "niemobilnymi" awansowali do LE eliminując naprawdę niezłe kluby. Więc argument z d..y

odpowiedz
Arek - 26.11.2021 / 17:15, *.tpnet.pl

@Guny: od Muciego, może i nie, ale od np. Haratina, czy Josue już raczej tak. Nie uważasz? A jak nie wiesz, co znaczy piłkarz mobilny, to pooglądaj sobie mecze z Kapustką i Karbownikiem w środku. Wtedy będziesz wiedział. I wtedy to rzeczywiście wyglądało. Bo to teraz to jest padlina.

odpowiedz
Le Ja - 27.11.2021 / 03:46, *.orange.pl

@Arek: Arek ma rację. Piłkarz mobilny to np. Kapustka, Karbownik, Muci. A człapaki to Josue Charatin. Przypomnij sobie grę jednych i drugich. Jest chyba "delikatna" różnica w m.in. szybkości i tym, jak szybko wypełniają strefy.

odpowiedz
Kiw - 26.11.2021 / 15:30, *.play-internet.pl

Wyciąganie brudów się zaczyna .

odpowiedz
NaSpokojnie - 26.11.2021 / 10:25, *.t-mobile.pl

Nie wiem jak było naprawdę ale dla mnie to dziwnie że drużyna co sezon ma tak dużą rotację składu. Poza trenerem powinien też chyba być rozliczony dyrektor sportowy, bo faktycznie z tyłu sprowadzonych niewielu osiągnęło poziom pierwszej drużyny...

odpowiedz
Obiektywny znawca - 26.11.2021 / 09:59, *.icpnet.pl

koń trojański L się odezwał
.urwa co się w tym klubie dzieje...

odpowiedz
grzesiek - 26.11.2021 / 09:45, *.centertel.pl

Z piekarskiego taki sam agent pilkarski jak i pilkarzem byl w przeszlosci. Czyli slaby.

Muci nie jest mobilny?
Kastrati nie jest mobilny?

Lepszych pilkarzy nie mielismy dawno w skladzie tylko niestety nie ma komu nimi pokierowac na boisku.

odpowiedz
Sputnik 44 - 26.11.2021 / 10:18, *.t-mobile.pl

@grzesiek: No nie do końca... Muci przyszedł pół roku temu i dopiero zaczyna się odnajdywać. Z transferów letnich wypalił Maik (pomysł Czesława) oraz Emreli. Charatin i Celhaka to człapaki, Szwed ociężały, Ribeiro zwinny, ale technicznie słaby a na prawej stronie zagubiony, Rose dramatycznie powolny... Kastrati to Manu 2.0 - laga do przodu i biegiem. Nie o taką mobilność chodzi...

odpowiedz
Sfinks - 26.11.2021 / 15:10, *.vectranet.pl

@Sputnik 44: i jeszcze Josue ma technike ale mobilny na pewno nie jest

odpowiedz
??? - 26.11.2021 / 08:32, *.centertel.pl

Legia od lat jest budowana, czy kiedyś w końcu zostanie zbudowana?

odpowiedz
jachaja - 26.11.2021 / 09:22, *.net.pl

@???: nowy w piłkę? nie...

odpowiedz
Stop segregacji! - 26.11.2021 / 06:40, *.orange.pl

Jak przyjdzie Papszun będzie to samo, bo przecież korposzczur Kucharski zna się na wszystkim najlepiej i będzie robił dalej co będzie chciał, a Miodek to chyba jakiś zaślepiony jest nim! Wszyscy źli tylko nie Kucharski!

odpowiedz
Singspiel - 26.11.2021 / 09:41, *.plus.pl

@Stop segregacji!: a skąd ten kucharski sie wziął? Czlowiek zagadka

odpowiedz
jo - 26.11.2021 / 06:35, *.tpnet.pl

Od lat wiadomo, że w cyrku mioduskiego wszystko jest zje&ane. W każdym normalnym miejscu pracy to szef dobiera swój zespół pracowników bannie są mu oni dobierani przez jego szefa albo szefa innego działu. Mioduski spierd#lił temat sam, wpier#@la się w tematy o których nie ma pojęcia. Dziś ma to co sam zrobił. Dodatkowo jeśli co roku grupa min 10-15 graczy odchodzi/przychodzi to to jest żenujące. Nikt tego nie zdąży poukładać bo zanim to zrobi to albo go zwolnią albo znowu mun10-15 graczy wyrotuje i wtedy go wypieprzą. Mioduski - weź stąd spier.....

odpowiedz
Ryj - 26.11.2021 / 00:54, *.com.pl

No i to szambo będzie nadal wypływać, to jeszcze nie koniec syfu. Myślę, że jesteśmy tak w połowie awarii.

odpowiedz
Biała Siła - 26.11.2021 / 08:33, *.vectranet.pl

@Ryj: to taka nasza czajka?

odpowiedz
Ryj - 26.11.2021 / 11:41, *.47.8

@Biała Siła: tak, nadwiślański świt ;)

odpowiedz