Marek Gołębiewski - fot. Woytek / Legionisci.com

Konferencja pomeczowa

Gołębiewski: To był trudny mecz

Fumen, źródło: Legionisci.com

Marek Gołębiewski (trener Legii): To był dla nas trudny mecz. Kosztował nas dużo zdrowia. Jeżeli chodzi o mnie, to zdrowia psychicznego. Jeżeli chodzi o zawodników, to mam na myśli ich poświęcenie oraz okupienie kontuzjami. W efekcie doszły kolejne urazy. Lindsey Rose ma złamany nos. Artur Jędrzejczyk złamał obojczyk i konieczna będzie operacja. W przerwie Mattias Johansson zgłosił ból w mięśniu dwugłowym. Szwed przejdzie dodatkowe badania, ale jego uraz to też konsekwencje po przebytej mononukleozie.

Trochę szczęście w nieszczęściu, że Mattias zgłosił mi to w przerwie, bo zabrakłoby mi okienka do robienia zmian. Jakaś feralna to prawa strona dziś była. Jędrzejczyk, Johansson, Rose - wszyscy zeszli z boiska z kontuzjami, a na domiar złego Skibicki mógł sprezentować rywalom remis w końcówce. A Luquinhas? Ma stłuczony piszczel, ale to jest tego typu uraz, że jak przyłoży dużo lodu, to będzie mógł grać. Na pewno sytuacja jest trudna, ale mamy szeroką kadrę. W ostatnim czasie włączyłem trzech zawodników z rezerw i trenują z nami od tygodnia. Jak będą mocni na treningach, to będą brani pod uwagę przy ustalaniu składu. Czy mają szansę na debiut? To już zależy od nich samych. Na razie zostali włączeni do pierwszej drużyny i to już była dla nich nagroda. Pamiętajmy jeszcze o Nawrockim. Maik mógł usiąść na ławkę, ale chciałem, żeby przeszedł pełny cykl treningowy.

Natomiast co do samej gry... Mecz trzymał w napięciu do samego końca. Na pewno zagraliśmy skutecznie w obronie. Podobnie jak ze Świtem w Pucharze Polski, tak i teraz nie straciliśmy gola. Artur Boruc jest wielką postacią w zespole. Wniósł wiele doświadczenia.

WYNIKI SONDYJak oceniasz pracę Marka Gołębiewskiego na stanowisku trenera Legii?
SUMA GŁOSÓW: 14727
START: 30.10.2021 / KONIEC: 13.12.2021

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (34)

+dodaj komentarz
Mateusz z Gór - 29.11.2021 / 23:22, *.orange.pl

Jak ja go widzę, słucham czy czytam to sobie myślę, że on powinien być papieżem, a nie trenerem. Ta jego radość po końcowym gwizdku, co za wstyd.

odpowiedz
:// - 29.11.2021 / 11:30, *.plus.pl

Trudny mecz? No tak bo łatwiejsze będą z Łęczna Warta czy Nieciecza bezpośrednimi rywalami co nie?

odpowiedz
p10 - 29.11.2021 / 04:43, *.centertel.pl

Wrócił Boruc jest zero z tyłu.

odpowiedz
buhahahaha - 29.11.2021 / 03:47, *.chello.pl

Gołębiewski: To był trudny mecz.
Dobre. Naprawdę dobre. Poprawił mi humor xd
Idź i nie wracaj amatorze. Jeśli oni są trudni to z kim jest łatwy?
Żenada. Mentalnie nie dorósł do roli trenera Legii.

odpowiedz
Ziko - 28.11.2021 / 23:44, *.tpnet.pl

Skibicķ brał na siebie piłke a reszta to na alibi gra .Cienko ale zwycięstwo ale luja i do przodu.

odpowiedz
Vuko !!! - 29.11.2021 / 05:10, *.centertel.pl

@Ziko: dokładnie!!

odpowiedz
Jasio - 29.11.2021 / 09:36, *.aster.pl

@Ziko: Skibicki obecnie nie nadaje się na Legie. Każdy jego kontakt z piłką to zmarnowana akcja: złe przyjęcie piłki, niecelne podanie lub nieudany drybling.

odpowiedz
Pawel - 29.11.2021 / 11:02, *.vectranet.pl

@Jasio: nie przesadzaj, świetnie wyręczył raz Artura

odpowiedz
koneser polskiej piłki klubowej - 28.11.2021 / 23:03, *.plus.pl

Przytoczył zero z tyłu jak w meczu ze Świtem Skolwin :D

odpowiedz
Pacho - 28.11.2021 / 22:23, *.chello.pl

Skąd oni wzięli tego trenera. Brawo za wygraną, wzniósł Legię piłkarska na wyżyny. Niedługo zastąpi klopa w czelsi...

odpowiedz
Urs 72 - 28.11.2021 / 21:22, *.chello.pl

Nie publikujcie wypowiedzi tego kolesia po meczach , bo już nie wiadomo co o nim sadzic ,czy to kur....trener czy kamerdyner ,pozdro

odpowiedz
Mietek - 28.11.2021 / 21:17, *.orange.pl

Trochę gramy nadal „w chodzonego”. Oglądałem dziś inny mecz i zwracałem uwagę tylko na kilka szczegółów: za każdym razem zawodnik miał co najmniej trzech kolegów wychodzących na pozycje, podania piłek były szybką piłką i przyjęcia były gaszone miękko na nodze. U nas króluje „uspokojenie gry”, a ten który ma piłkę musi sam zakiwać lub podbiec do jakiegoś kolegi by mu podać. Nikt mu nie wychodzi. Podawana piłka zwykle jest jakaś anemiczna, podkręcona i skacząca. Zbyt dużo nonszalancji.

odpowiedz
mexx - 28.11.2021 / 21:11, *.chello.pl

Panie trenerze, dla pana trudny mecz to był nawet w Wikielcu :)

odpowiedz
Andreas - 28.11.2021 / 21:07, *.play-internet.pl

Najgorsi u nas Holownia i Emreli.

odpowiedz
Wukashi - 28.11.2021 / 20:55, *.197.174

xDDDDD

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 28.11.2021 / 20:37, *.play-internet.pl

Dwa pozytywy tego meczu to wygrana, powrót i postawa Boruca. Reszta to dramat, znów bez pomysłu, wolno... schematycznie Ale kto ma kreować grę Slisz???????? Znów graliśmy w 9, paralityka Slisza i Skibickiego nie liczę....

odpowiedz
L - 28.11.2021 / 21:52, *.tpnet.pl

@Trener Bramkarzy: Człowieku Slisz dzisiaj chyba z kilkanaście odbiorów piłki miał. W defensywie grał świetnie. On nie jest od kreowania gry wiec go z tego nie rozliczaj. To tak jakbyś Boruca ze strzelania goli rozliczał...

odpowiedz
SŁAWEK(L) - 28.11.2021 / 22:41, *.play-internet.pl

@Trener Bramkarzy: Akurat dziś Slisz się wyróżniał, Skibicki natomiast gra bo nie mamy młodzieżowca jak Boruc jest w bramce, ale faktycznie Kacper poza szybkością i ambicją nie wyróżnia się na boisku, ma też słabe myślenie co przekłada się na złe wybory na boisku.

odpowiedz
Hugon - 28.11.2021 / 23:20, *.vectranet.pl

@SŁAWEK(L): A co Boruc nie jest młodzieżowcem mając 14

odpowiedz
dejne3 - 28.11.2021 / 20:30, *.vectranet.pl

Sytuacja w polu karnym biedastoku ,gdzie powinien być rzut karny dl Legii,z drugiej strony jak było by taka sytuacja ,bez wahania Musiał podyktowałby karnego dla sledzi
M

odpowiedz
Wolfik - 28.11.2021 / 20:24, *.play-internet.pl

Dla ścisłosci to ten sam Skibicki uratował zespół od utraty gola po szkolnym błędzie Artura Boruca właśnie.

odpowiedz
telewizorowy - 28.11.2021 / 21:17, *.t-mobile.pl

@Wolfik: Dokładnie w punkt !

odpowiedz
hajdukL - 28.11.2021 / 22:22, *.77.242

@Wolfik:
Nie do końca. Zerknij na powtórkę bo ten płaczek Skibicki był przekonany, że Boruc pewnie złapał piłkę i biegł beztrosko w stronę swojej bramki, a gdy w końcu zrobił nawrotkę to rzeczywiście piłka trafiła go ale ona chyba nawet w światło bramki nie leciała...

odpowiedz
P(L)EZES - 29.11.2021 / 01:49, *.orange.pl

@Wolfik:
właśnie.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 29.11.2021 / 07:53, *.aster.pl

@Wolfik: Skibicki zagrał całkiem przyzwoicie. Grał, a nie odgrywał na alibi. Będą z niego ludzie tj. dobry piłkarz. Rozpaczliwy był Emreli, który bawi się w piłkę, irytująco nonszalancki Mladen, bezradny jak dziecko, Hołownia. Jest gorzej niż myślałem.

odpowiedz
Marcinos - 29.11.2021 / 09:26, *.orange.pl

@Po(L)ubiony:

Piłka trafiłą najpierw w Boruca i dlatego nie leciała w bramkę, więc to że potem trafiła Skibickiego to już w połowie jego zasługa.
Skibicki powinien przyblokować przeciwnika albo się zatrzymać przed Borucem i pozwolić mu normalnie złapać piłkę a nie skakać nad nim w pełnym sprincie.

odpowiedz
Wolfik - 29.11.2021 / 10:12, *.play-internet.pl

@Marcinos: Otóz nie. Po "wypluciu" piłki przez Artura strzału zawodnika Jagi nie zdarzył już zablokować. Zrobil to własnie Skibicki.

odpowiedz
Wolfik - 29.11.2021 / 10:16, *.play-internet.pl

@hajdukL: Kolego, chyba jednak leciała. Owszem był przekonany, że Artur piłkę złapie, gdyż widac na powtórkach że Boruc w jego stronę coś krzyczy. W kazdym razie chłopak był tam, gdzie powinien.

odpowiedz
hajdukL - 29.11.2021 / 13:31, *.77.242

@Wolfik:
Nawet jeśli leciała to co do wcześniejszego zachowania Skibickiego mamy odmienne zdania. Jednak co do jego ostatniego zagrania w meczu to już chyba będziemy zgodni. Jak co do tego, że ten chłopak to płaczek. No ale kim tu grać...

odpowiedz
Ben - 29.11.2021 / 20:54, *.inetia.pl

@hajdukL: Boruc miał więcej szczęścia niż rozumu, po takim błędzie powinien postawić skrzynkę Skibickiemu i drugą młodym bramkarzom. Druga rzecz to zaspanie przy rzucie wolnym i puszczenie szmaty, coprawda był spalony ale to nic nie zmienia. Trzecia rzecz to wykopy w trybuny które nawet bramkarze trzecoligowi mają lepiej opanowane.

odpowiedz
hajdukL - 29.11.2021 / 21:21, *.77.242

@Ben:
Zgoda, jak dla mnie też był to kiepski występ Boruca.

odpowiedz
Rafa(L) - 28.11.2021 / 20:22, *.orange.pl

brawo trenerze. widac pomysl na gre z przodu.

odpowiedz
Rondel - 28.11.2021 / 20:27, *.centertel.pl

@Rafa(L): Doprawdy? Jaki?

odpowiedz
Pacan - 29.11.2021 / 00:09, *.47.26

@Rondel: Że ten co ma piłkę powinien kiwnąć, podać, albo strzelić.

odpowiedz