fot. Woytek / Legionisci.com

Felieton

Słowo na niedzielę: Apel

Qbas, źródło: Legionisci.com

Za nami takie wystąpienie Dariusza Mioduskiego, że aż się prosiło, by wsiąść na walec i rozjechać prezesa i jego świtę. Ale teraz są sprawy ważniejsze. Drużyna Legii musi się w końcu wyrwać z matni. I to najlepiej dzisiaj.

Apeluję więc do zawodników, choć wiem, że wielu z nich nie przeczyta, a część nawet nic nie zrozumie: zostawcie w szatni swoje kalkulacje, niepewność i strach. Wybiegnijcie na boisko walczyć. Nawet nie o honor klubu. Walczcie o siebie. Żaden z was nie chce chyba przejść do historii, jako gamoń, który pobił klubowy rekord w liczbie porażek.

Weźcie w końcu odpowiedzialność za siebie i za kolegów. Jak im nie idzie, to reagujcie. Pomóżcie, zaasekurujcie. Zachowujcie się jak drużyna, a nie zlepek przypadkowych graczy. Nie tylko apeluję, ale i wymagam od was wzięcia na siebie ciężaru odkupienia. Nie może być tak, że wszyscy są winni - kolejni trenerzy, prezesi i jego nieudolni doradcy. Wciąż jesteście na tyle personalnie silną drużyną, że nawet bez szkoleniowca na ławce jesteście w stanie punktować o niebo lepiej.

Jak to osiągnąć? Musicie zapier… Zapier… na 120% możliwości. Traktować, jak to mówią w Legii, każdy mecz, jak finał i koncentrować się tylko na tym. Nie że zaboli, nie że żółta kartka, czy transfer na horyzoncie. Jesteście współsprawcami degrengolady i to od was w pierwszej kolejności trzeba wymagać, bo to wy wybiegacie na boisko.

Nikt przy Łazienkowskiej nie oczekuje od was pięknej gry. Domagamy się za to poświęcenia. Jeżdżenia na d…, walki do upadłego, tak by było widać, że was boli. Jak nas to wszystko boli. Dajcie z wątroby, a jak zabraknie sił, to poproście o zmianę. Można wymienić połowę składu. To co to za problem pojechać ponad siły przez godzinkę? I nie przejmujcie się jakąś finezją, kombinacjami. Trzeba wykopać w trybuny? Wykopcie! Trzeba skasować rywala? Skasujcie! Możecie się zbunkrować, wyczekać, grać z kontry, szukać stałych fragmentów, cokolwiek. Jeśli włożycie w to serducho, to cały stadion będzie was oklaskiwał po ostatnim gwizdku.

A jeśli uda wam się zdobyć punkty, to pomeczowy trening stanie się wreszcie przyjemniejszy. Złapiecie potrzebny wam luz i maszyna ruszy. Może nie do seryjnych zwycięstw, ale do gry, która będzie dawała punkty. Innej drogi nie ma. To znaczy jest. Możecie nadal pozorować i liczyć, że los się cudem odmieni. Ja w cuda nie wierzę. Wierzę za to w ciężką pracę, w zaangażowanie.

Jestem kibicem Legii od 30 lat. Widziałem w tym czasie bardzo wiele. Możecie mi zaufać, jesteście szczęściarzami. Jeszcze niedawno po takiej serii, takim podejściu do obowiązków i braku zaangażowania mielibyście zniszczone auta i poobijane oczy. I to w najlepszym wypadku. Warszawa nie wybacza. Wie za to, że mimo całej tej degrengolady potraficie grać w piłkę i stać was na dużo więcej.
Na nich, k…!

Autor: Jakub Majewski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (46)

+dodaj komentarz
Jerz z Potoku - 29.11.2021 / 19:02, *.chello.pl

Korzystając ze sposobności, poniżej zamieszczam fragment artykułu dziennikarza "PS" dot. realiów transferowych w Legii, cyt.:
„(…) Jaka jest prawda o kryzysie Legii? Gdy zawodzi, to pierwszymi winnymi okazują się trenerzy. A gdyby tak poszukać głębiej? Czy dwór wokół Dariusza Mioduskiego ma dobry wpływ na klub? Czy w klubie ściera się kilka frakcji? Dziennikarz „PS” Łukasz Olkowicz ujawnia, że do drużyny Czesława Michniewicza dołączali piłkarze, których on nie widział wcześniej w akcji. O transferze kilku z nich dowiedział się z internetu. Nazwiska innych podsuwano mu, by sprawdzić, czy informacjami nie dzieli się z dziennikarzami.„O przyjściu Yuriego Ribeiro, Ihora Charatina, Lirama Kastratiego i Çelhaki dowiedział się z internetu. Pod tymi transferami nigdy by się nie podpisał, dlatego jego zdaniem mu o nich nie mówili. (...)
Trenerowi podsunięto nazwiska dwóch piłkarzy, którymi Legia miała się interesować, choć w rzeczywistości nie było ich na jej liście transferowej. Jeden z nich to lewy obrońca Ferencvarosu, Marcel Heister. Informacja o nim w kontekście transferu do Legii rzeczywiście pojawiła się w polskich mediach. Od tamtej pory – choć wciąż to brzmi groteskowo – nazwiska nowych piłkarzy starano się trzymać w tajemnicy przed trenerem" – pisze w najnowszym „Prześwietleniu” Łukasz Olkowicz. „Szczelność trenera sprawdzali przy innym piłkarzu, Peterem Pokornym, pomocnikiem Red Bulla Salzburg. Do trenera późno w nocy zadzwonił Radosław Kucharski i powiedział, że ten zawodnik jutro przychodzi do Legii. Następnego dnia okazało się, że go jednak nie będzie. To był taki test”. (…)”
Kibicowskie serdeczności

odpowiedz
posłuchali! zapie..alali! wygrali! - 29.11.2021 / 13:32, *.vectranet.pl

kości trzeszczały, nos złamany i inne takie, można! trza pisać takie teksty częściej, jak trener nie potrafi zmotywować:-)

odpowiedz
Vuko !!! - 28.11.2021 / 20:32, *.orange.pl

Brawo Skibicki!!! Pełną parą...

odpowiedz
Sebo(L) - 28.11.2021 / 19:47, *.master.pl

No i życzenie się ziściło.3 kontuzje,gdzie trzeszczały kości,chęć gry,chęć stwarzania sytuacji no i wreszcie przełamanie i wygranie meczu! Oby to w końcu ruszyło a nie było tylko jedno razowym przypadkowym wybrykiem.

odpowiedz
e(L)o - 28.11.2021 / 16:11, *.vectranet.pl

kubuś pisałeś to na niezłym rauszu !

odpowiedz
Jerz z Potoku - 28.11.2021 / 20:19, *.chello.pl

@e(L)o: być może (w co wątpię) Kol. Jakub redagował swój felieton na niezłym rauszu, ale wyczucia dziennikarskiego i kibicowskiego należy mu szczerze pogratulować.
Ps.: owszem, tekst nietypowy, a nawet prowokujący, jak na jakubowe klikanie, ale bardzo trafnie oddający legijną rzeczywistość.
Trzech "rannych" w dzisiejszym meczu świadczy dobitnie o wyjątkowym zaangażowaniu naszych piłkarzy...
Serdeczności

odpowiedz
Konwalia - 28.11.2021 / 15:56, *.centertel.pl

Czy się biega, czy się leży milion miesiecznie się należy.

odpowiedz
Konwalia - 28.11.2021 / 15:49, *.centertel.pl

Czy się biega, czy się leży, milion miesięcznie się należy.

odpowiedz
jo - 28.11.2021 / 15:36, *.centertel.pl

Cała Legia zawsze razem. Dziś to hasło potrzebne jest wszystkim, którym dobro Legii leży w sercu. Bez względu na opinie o prezesie, o tym czy ktoś ma się za kumatego czy po prostu lubi piłkę nożną. Pora przestać się napier#@lać między sobą. Ktoś tam na boisku potrzebuje wsparcia.

odpowiedz
A moze chodzi o pranie brudnych pieniędzy w Legii - 28.11.2021 / 15:28, *.t-mobile.pl

Moze chodzi o pranie brudnych pieniędzy , skoro właściciel na nic nie reaguje, warto dac ślad dla CBA

odpowiedz
M@c - 28.11.2021 / 14:39, *.chello.pl

Piłkarze jeszcze leczą kaca po wczorajszej imprezie.

odpowiedz
Darek - 28.11.2021 / 14:34, *.chello.pl

Apel do piłkarzyków którzy mają na wszystko wywalone.Dobre żarty.Zaraz pójdą się nachlać.Jechać z nimi zanim spadniemy z ligi.

odpowiedz
Victorii Emporio84 - 28.11.2021 / 14:19, *.cyfrowypolsat.pl

Legio KOCHAM CIĘ ponad życie...I na dobre i na zle.Legia to my

odpowiedz
Szakal - 28.11.2021 / 14:03, *.centertel.pl

Nic dodać nic ująć

odpowiedz
Normalny człowiek - 28.11.2021 / 13:56, *.chello.pl

Apel...
Zacznę od tego, że sytuacja, w jakiej znalazła się Legia, nigdy nie powinna mieć miejsca. To jest jakieś science fiction!
Nawet z takim prezesem, nawet z takimi miernotami człapiącymi po boisku, nawet z takimi idiotycznymi decyzjami dotyczącymi trenerów, dyrektorków od niczego itp..
To, czego dzisiaj doświadczamy, nie ma prawa się dziać! Przecież Legia praktycznie na półmetku rozgrywek jest...ostatnia w tabeli. Przegraliśmy 10 z 13 meczów z...no właśnie z kim? Z ogórkami z ligi polskiej.
Przecież w połowie z tych klubów też nie ma piłkarzy. Są ofermy, pozoranci, imigranci, są podobne kaleki jak u nas. A jednak wszyscy nas ogrywają.
Prawda jest taka, że obecnym zawodnikom Legii nie chce się grać. Oni nie chcą wygrywać. Oni sobie chodzą, przegrywają pojedynki, mają to w dupie.
Za kosmiczne pieniądze i wspierani przez naprawdę konkretnych kibiców, mają wywalone jajca. Nie szanują nas. Nie szanują klubu. Więc...nie zasługują na szacunek.
Ja nie apelował bym już do tych parodystów. Mam ich tam, gdzie oni mają nas. I niestety wygląda na to, że my kibice nie za bardzo mamy środki, aby coś z tym zrobić....czy aby napewno? O tym zaraz.
Co innego prezes klubu, ale to jest inna bajka. On pewnie nieustannie w swojej świadomości buduje potężną Legię swoich marzeń. A tak naprawdę, wygląda na to, że po prostu wyciąga stąd forsę.
Prezes zatem też nie pomoże i nie zmobilizuje swoich nędznych pracowników...swoich dziadów bez honoru.
Apel, Panie Jakubie, może przemówiłby do ludzi, którzy mają poczucie, więzi z tym klubem, miastem, kibicami. A tutaj sytuacja wygląda tak, że większość (nie wszyscy) nie mają żadnego poczucia tożsamości z Warszawą, Legią..
Dlatego apel zastąpiłbym w tej wyjątkowej sytuacji, stwiedzeniem: bój o honor, o wszystko.
Każdy, kto chce tutaj zostać i mieć szacunek, niech to pokaże, reszta...OUT! Bez przebaczenia, bez zapomnienia.

Chcesz tutaj chodzić z podniesionym czołem, bierz się do roboty, nie chce ci się - won! I tak w każdym meczu. Od teraz.
Jeśli wybierasz grę (nie udawanie) masz kredyt zaufania, wsparcie, jeśli nie - jesteś tutaj obcy. A obcy tutaj mają raczej ciężko...

odpowiedz
OSA(L) - 29.11.2021 / 01:40, *.15.136

@Normalny człowiek: i pod tym podpiszę się obiema rękami, nogami i c#uj wie, czym jeszcze. PRACA PRACA PRACA ! Od zawodników, przez pracowników po zarząd i prezesa. (L)

odpowiedz
AdamJ - 28.11.2021 / 13:40, *.chello.pl

Pierwszy felieton Autora od dłuższego czasu, z którym się zgadzam!

odpowiedz
WIDZ - 28.11.2021 / 13:26, *.chello.pl

Zgadzam się w pełni. Poważnie, że macie twarz, a nie japę.

odpowiedz
Arek - 28.11.2021 / 13:18, *.tpnet.pl

Rozumiem, że mimo wszystko walec w pogotowiu.

odpowiedz
. - 28.11.2021 / 13:15, *.orange.pl

probierz bez pracy, pędzelek zatrudniaj go!

odpowiedz
oLaf - 28.11.2021 / 13:05, *.vectranet.pl

to trzeba napisać po angielsku i przybić do szafki każdego gracza!!!

odpowiedz
Rob81 - 28.11.2021 / 12:22, *.chello.pl

Gościu, apelowanie do typów, którzy Cię nie czytają, to nie jest objaw inteligencji.

odpowiedz
ooon - 28.11.2021 / 13:11, *.com.pl

@Rob81: gościu, wiesz co to jest felieton?

odpowiedz
Felek - 28.11.2021 / 12:21, *.play-internet.pl

Dzisiaj jazda z ku...wami!

odpowiedz
Gość niedzielny - 28.11.2021 / 12:18, *.centertel.pl

Dokładnie inaczej już się nie da!!!Tylko walka 1den za wszystkich wszyscy za jednego!!!i tak nie ma stylu więc tylko wynik może być 5-4 jak w hokeju w d...e z tym Wszyscy na mecz!!!

odpowiedz
Miodek amatorek - 28.11.2021 / 12:12, *.com.pl

Ty tak na serio?
Masz jeszcze nadzieję?
Złudzenia jakieś?
Tu już nic nie ma
A jedynym winnym jest Mioduski
Won z Legii
A dziś będzie porażka 1:2
0:2 do przerwý
Zobaczysz

odpowiedz
Leśny Dziadek - 28.11.2021 / 11:41, *.centertel.pl

Bez urazy, ale ten artykuł, co prawda trochę na inny temat, ale jest bardzo podobny do ostatniej wypowiedzi prezesa.,,Skasować rywala,,. Człowieku, zresetuj swój dysk...

odpowiedz
rotuA - 28.11.2021 / 13:19, *.orange.pl

@Leśny Dziadek: zdecydowanie tak.

odpowiedz
Wolfik - 28.11.2021 / 13:49, *.play-internet.pl

@Leśny Dziadek: Całkowicie się zgadzam. Jak widać sytuacja jest tak napięta, że ludziom zaczyna normalnie odbijać.

Skoro takie artykuły pisze doktor nauk prawniczych....

odpowiedz
Tomek - 28.11.2021 / 11:21, *.plus.pl

Takie to trochę infantylne.

odpowiedz
CWKSiak - 28.11.2021 / 10:52, *.orange.pl

Co by było gdyby, naprawdę?
Spora część obrony odpowiedzialna za większość głupio straconych bramek akurat rozumie nasz ojczysty język i mimo wszystko niewiele rozumie…
Jędrzejczyk po każdym meczu opowiada, ze trzeba się k… wziąć do roboty i poprawy nie widać.
Napisz jakie sankcje i odpowiedzialność zostaną zastosowane wobec kopaczy? „Legia grać…” już dawno nie przynosi efektów.

odpowiedz
WiernyKibicZwycięskichDrużyn. - 28.11.2021 / 10:44, *.55.238

Historyczny dzień dziś, bijemy rekord, a Mioduski przechodzi do historii jako największy nieudacznik na fotelu prezesa. Gratulacje dla prezesa i całej drużyny.

odpowiedz
(L) - 28.11.2021 / 09:59, *.centertel.pl

dobry tekst :)

odpowiedz
Tadzio - 28.11.2021 / 09:45, *.orange.pl

Jakub, fenomenalny, fantastyczny tekst. Masz pióro chłopie. Umiesz mobilizować jak mało kto.
Miałem nie przyjść, ale mnie zmotywowałeś. Genialne!!!!
Widać, że Legia ma najlepszych kibiców w Polsce. Na innych stadionach po takich batach byłoby może z 500-1000 osób, a dziś na Ł3 będzie ponad 20 tys. Nie poddawaj się ukochana ma, nie poddawaj się LEGIO WARSZAWA!!!!.
Miazga.

odpowiedz
997 - 28.11.2021 / 10:35, *.55.149

@Tadzio: Tedeusz tylko bez tej pisenki nie poddawaj sie od sluchania tej piesni zbiera sie na wymioty są inne super piesni legijne a w kolo Wojtek nie poddawaj sie.

odpowiedz
x2x - 28.11.2021 / 11:16, *.interkam.pl

@997: może zamiast słuchać po prostu przyjdź na stadion i zaśpiewaj. Gwarantuję - zmienisz zdanie

odpowiedz
Leśny Dziadek - 28.11.2021 / 11:49, *.centertel.pl

@Tadzio: Tak tylko pytam. Jak miał na imię gość, który się załamał i powiesił na pasku, w filmie ,,Krol, ?

odpowiedz
AAA - 28.11.2021 / 09:40, *.chello.pl

Za wsiarz /prawie/wszystkich kopaczy i na taczce zawieżć do studia tatuażu.
Tam we wszystkich językach ktörymi się posługują cały artykuł wytatuować najlepiej na tych zblazowanych mordach a jak zabraknie miejsca to ogolić i na tych pustych łepetynach żeby dotarł ten jasny przekaz.

odpowiedz
Kibolek - 28.11.2021 / 09:35, *.telefonica.de

Apel aby po meczu pobić najemników SABOTAZYSTOW mioduskiego LICHWIARZA. MIODUSKI WON Z LEGII. Co ty tu jeszcze chcesz pajacu

odpowiedz
Kamil - 28.11.2021 / 09:34, *.184.67

Żenujący tekst dopasowany poziomem do wystąpienia Miodka...

odpowiedz
Wolfik - 28.11.2021 / 13:51, *.play-internet.pl

@Kamil: Dokładnie.

odpowiedz
Ajatollah - 28.11.2021 / 09:28, *.plus.pl

Zenujace.

odpowiedz
Tomek - 28.11.2021 / 09:20, *.play-internet.pl

Jakub w końcu napisał tekst jak człowiek;)

odpowiedz