Mateusz Hołownia - fot. Mishka / Legionisci.com

Hołownia: Czekałem na swoją szansę

Woytek, źródło: Legia Warszawa

- W końcu. Czekałem na swoją szansę, dziś trener dał mi zagrać od początku. Skończyło się 1:0, zagraliśmy na zero z tyłu – wreszcie wygraliśmy, więc cała drużyna jest zadowolona - powiedział po meczu Mateusz Hołownia.

- Trochę lat jestem już w Legii, ale w takiej sytuacji nie byłem nigdy. Mam nadzieję, że to zwycięstwo popchnie nas do przodu, doda pewności siebie i pozwoli złapać serię zwycięstw, by móc gonić czołówkę. Na pewno pomógł nam Artur Boruc, który jest bardzo doświadczonym zawodnikiem. Było to bardzo cenne w końcówce, bo w linii obrony kończyliśmy naprawdę młodym składem. Artur dodaje pewności siebie, dużo podpowiada, a to z pewnością bardzo pomaga, zwłaszcza pod koniec meczu, gdzie musimy zagrać mądrze i wyszarpać zwycięstwo.

- Od początku widać było jakie będzie to spotkanie. Jagiellonia grała agresywnie, my wyszliśmy z nastawieniem, że kiedy jak nie dzisiaj. Wszyscy daliśmy z siebie 100%, ale przytrafiło się sporo kontuzji. Nad tym ubolewamy najbardziej, bo choć cieszymy się zwycięstwa, to mogą nam odpaść kluczowi zawodnicy. Artur ma coś z obojczykiem, Luqui jest poobijany, Lindsay skończył ze złamanym nosem. Pokazaliśmy charakter, dużą wolę walki, ale niestety są kontuzje, które mogą wykluczyć tych ważnych zawodników.

- Mam nadzieję, że to definitywny koniec tej czarnej serii. Już w środę gramy kolejny mecz z Motorem Lublin i na tym chcemy się skupić. Chcemy wygrać Puchar Polski, więc wszystko na środę i jedziemy po awans.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (16)

+dodaj komentarz
K(L)AKIER - 29.11.2021 / 19:47, *.inetia.pl

Przyznam ,że na początku sezonu, popełniał sporo błędów, i byłem sceptycznie nastawiony do jego gry, ale po czasie zmieniłem zdanie i niech lepiej gra Polak co mu zależy niż zaciąg zagraniczny co ma wyrąbane czy bedzie grac czy nie i tak za parę miesięcy ich nie będzie, takie moje zdanie

odpowiedz
bronek49 - 29.11.2021 / 18:31, *.chello.pl

Hołownia ty zacznij lepiej grać byłem twoim zwolennikiem ale widzę zę Legia to za wysokie progi dla ciebie

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 29.11.2021 / 11:36, *.plus.pl

Skoro na 0 z tyłu zagrali pierwszy raz od bardzo długiego czasu to znaczy że postęp mały jest. Wrócił Boruc a Hołownia nie zagrał jakoś olśniewająco ale liczy się efekt, gdyby zagrał Jedzą z Wieteska na środku to gol by padł dla Jagi napewno więc nie narzekajmy. Inna rzecz wróci Nawrocki to i tak pewnie Hołownia ławka czeka ale dziś swoje zrobił gola nie straciliśmy.

odpowiedz
Ja - 29.11.2021 / 12:01, *.vectranet.pl

@Wieczny fan Mioduskiego : Hołi będzie grał z Nawrockim na stoperze teraz, na pewno z Motorem i w lidze, w LE pewnie Wieteska. Nie ma innych zdrowych stoperów a Wietes gra wszystko od deski do deski, kiedyś musi usiąść na ławce, żeby urazu nie było.

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 29.11.2021 / 12:07, *.plus.pl

@Ja: Może tak będzie jak piszesz? W sumie to wyjdzie na dobre zobaczyć inna parę stoperów niż Jędrzejczyk Wieteska jak sobie poradzą i ile goli stracimy bez nich jestem ciekawy.

odpowiedz
Kolega po szalu - 29.11.2021 / 12:10, *.plus.pl

Oby tylko Wieteska nie zawalił awansu w LE jeśli tak by było jak piszesz kolego Ja.

odpowiedz
bum - 29.11.2021 / 09:47, *.virginm.net

Holownia won ty paralito kaleczniaku!

odpowiedz
lob - 29.11.2021 / 10:05, *.chello.pl

@bum: ty chamie........paralitykiem to ty chyba jesteś.......wejdź ofermo i zagraj jak jesteś taki dobry..........

odpowiedz
Tym - 29.11.2021 / 09:11, *.net.pl

Masakra babol za babolem

odpowiedz
Felek - 29.11.2021 / 09:04, *.netfala.pl

Wolę Hołownie niż jakieś wynalazki typu Rose. Młody Polak, stara się.

odpowiedz
bum - 29.11.2021 / 09:51, *.virginm.net

@Felek:
Wolisz go za to ze sie stara? Haha dobry jestes... Przeciez to lepak jakich malo. On nawet nie wie gdzie jest pilka nie umie jej utrzymac w zasiegu wzroku... To jest jakas pomylka! Gosc kompletnie sie nie nadaje. Co do Rose-a... chyba wole jednak jego ;) Umie wybic pilke chociaz w przeciwienstwie do Holowni ktory wybijap ilke na rozny kiedy nie trzeba...
Powinni go wyj...ac do rezerw i niechtam sobie gra ten matol Holownia. Slimak co sie nawet wyslowic nie potrafi normalnie

odpowiedz
lob - 29.11.2021 / 11:19, *.chello.pl

@bum: za to co napisałeś o Legioniście to ciebie ofermo powinni wyj...bać dożywotnio z tego portalu.........

odpowiedz
BTM - 29.11.2021 / 08:31, *.telkab.pl

Z taką formą to Cię nawet w w Wiśle Płock nie widzę!!!!

odpowiedz
paw_pawela - 29.11.2021 / 07:28, *.tdt.pl

jest całkiem przyzwoicie z Twoją grą a będzie jeszcze lepiej ...jak na warunki kopanej

odpowiedz
Pierwszy - 29.11.2021 / 01:35, *.75.50

Ogarnij się chłopie. Co mecz to musisz jakiegoś babola machnąć. Jak mamy szczęście to, tak jak dziś, przeciwnik nie wykorzysta.

odpowiedz
L - 28.11.2021 / 23:21, *.tpnet.pl

Naucz się grać po ziemi do przodu bo dziś albo do tyłu albo laga do przodu albo nie celnie po ziemi do przodu. Tak nie można grać. Czasy kiedy obrońca był tylko od robienia wślizgów i wybijania piłki minęły.

odpowiedz