Paweł Tomczyk - fot. Legia Warszawa

Paweł Tomczyk wicedyrektorem sportowym

źródło: Legia Warszawa

Paweł Tomczyk od 1 grudnia obejmie funkcję wicedyrektora sportowego Legii Warszawa. We współpracy z dyrektorem sportowym będzie aktywnie uczestniczył w realizacji polityki transferowej i strategii sportowej klubu, skupiając się w swoich działaniach na kadrze pierwszego zespołu. Do jego zadań należeć będą między innymi negocjacje z zawodnikami, agentami i innymi klubami oraz nadzorowanie pracy działu scoutingu. Dodatkowo, nowy wicedyrektor sportowy będzie zarządzał i nadzorował przepływ zawodników Akademii Legii Warszawa do pierwszego zespołu.

Paweł Tomczyk jest absolwentem Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Przez lata występował w barwach takich zespołów jak: Górnik Łęczna, Motor Lublin czy Znicz Pruszków, sportową karierę zakończył w lipcu 2015 roku. Od listopada 2019 roku pełnił rolę kierownika skautingu w Rakowie Częstochowa. Po kilku miesiącach objął stanowisko dyrektora sportowego klubu, sprawując tę funkcję do września 2021 roku.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (67)

+dodaj komentarz
Gepetto - 03.12.2021 / 07:45, *.chello.pl

Ooo to prezes Kucharski zostaje. W razie jak by kibice domagali się zwolnienia kogoś z działu sportowego to zatrudnili Tomczyka żeby go zrobić winnym wszystkiego. Sprytne

odpowiedz
Kibic - 01.12.2021 / 15:49, *.net.pl

Dajcie spokój, ci biedni piłkarze są tak zapracowani że nawet napić się nie mają czasu, dostają jakieś grosze a wy tak na nich wyjeżdżacie, też źle podchodzicie do sprawy nie możecie oczekiwać zwycięstw, oni mają grać a zwycięstwo to bonus, miodek powinien im ekstra za zwycięstwo płacić. Nie bądźmy aż tak wymagający, samo utrzymanie wystarczy ale jak spadną też tragedii nie będzie w końcu już mają trzy zwycięstwa........... A poważnie na taczki z nimi!

odpowiedz
e(L)o - 01.12.2021 / 13:05, *.play-internet.pl

Dyrektorów więcej niż pozostałych pracowników

odpowiedz
pomysły - 01.12.2021 / 12:42, *.getfiber.pl

A może tak zmienić piłkarzy zamiast trenera. Trener powinien mieć opcję „koniec” Podchodzi na treningu do gościa pokazuje go palcem i mówi koniec. W tym momencie przelewy na konto piłkarza są wstrzymane, a trener wskazuje palcem na kolejkę chętnych piłkarzy stojącą przed bramą i mówi do wybranego: Co miesiąc Twoja gaża wzrasta o 2 tys. PLN. Musisz się tylko utrzymać. Myślę że po pół roku trener by tylko na ławce siedział, przeglądał dupy w Internecie, a piłkarze gryźli by trawę żeby tylko trener nie podniósł się z ławki i nie zechciał kogoś wskazać. U Ruskich kiedyś to działało. Tam co prawda nie płacili, ale po słowie wypad gość miał 1 godzinę na spakowanie i wyjeżdżał pociągiem do miasta którego nie mam na mapie, a zima trwa 10 miesięcy.

odpowiedz
Loczek - 01.12.2021 / 20:37, *.tpnet.pl

@pomysły: zapraszam jutro o 5:53 na Ł3 w celu podpisania umowy. Kogoś takiego mi potrzeba do zarządu.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 01.12.2021 / 10:05, *.centertel.pl

Najlepszym rozwiązaniem będzie zatrudnienie jednego z najlepszych specjalistów w dziedzinie psychiatrii poznawczej. Ewidentnie ktoś takiego człowieka w klubie potrzebuje...

odpowiedz
(L)egia - 01.12.2021 / 09:43, *.198.179

Czyżby zaczęły nadchodzić złote czasy dla naszej Legii?

odpowiedz
pnk - 01.12.2021 / 06:51, *.chello.pl

Od stycznia dyrektor.

odpowiedz
t - 01.12.2021 / 08:19, *.edu.pl

@pnk:
Oby tylko tak się stało. Kucharski niech spada....

odpowiedz
WETERAN - 01.12.2021 / 02:28, *.chello.pl

Wszystkim daje się szanse, kredyt zaufania, obdarza cierpliwością, ale Mioduski to po prostu sabotażysta. Niech buduje akademie i obiekty, ale won od zarządzania jakąkolwiek, a już na pewno pierwszą drużyną! Razem z nim niech się wynosi ignorant i nieudacznik, za to pierwszej klasy przydupas i fagas Kucharski. Won!
Być może Paweł Tomczyk jest dobrym fachowcem, z wiedzą i wyczuciem, ale pod skrzydłami dwóch dupków będzie miał związane ręce. Więc - po co on nam?

odpowiedz
Greg81 - 01.12.2021 / 07:26, *.t-mobile.pl

@WETERAN: Przyszedł zastąpić Kucharczyka. Na razie musi poznać strukturę i politykę klubu

odpowiedz
Szczota - 01.12.2021 / 10:30, *.plus.pl

@Greg81: Kuchy jest nie do zastąpienia. Hahaha

odpowiedz
oLaf - 01.12.2021 / 14:59, *.vectranet.pl

@Greg81: człowieku, Kuchy to strzela bramki dla Pogoni!!!

Chyba że chodziło ci o Czarka, to tak ; P

odpowiedz
Greg81 - 01.12.2021 / 21:20, *..

@oLaf: sorry panowie, ledwo dzisiaj wstałem i pomyliłem nazwisko, chodziło mi o tego pajaca kucharskiego ;)

odpowiedz
kędzior - 01.12.2021 / 01:19, *.vectranet.pl

Może facet uświadomi wszystkich o skromnej,dobrej i mądrej pracy u podstaw i stawianiu na POLAKÓW.Oby!

odpowiedz
:) - 30.11.2021 / 23:51, *.plus.pl

Może to zapowiedź transferów z Częstochowy?

odpowiedz
Wielki fan nowego trenera - 30.11.2021 / 23:48, *.plus.pl

To ten dyrektor co w Rakowie nie chciał Emreliego i Gvilli. Kiedyś był gościem w c+ bodajże 31 sierpnia w jakimś programie to sam przyznał że Emreli był bliski podpisania ale w ostatniej chwili temat upadł przez różnice zdań z trenerem bo Papszun go chciał ale on stwierdził że za drogi a ponadto Emreli na koniec im powiedział że to ,,za mały" klub i z niego się nie wybije do mocniejszej ligi a ma oferte już z Legii a Gvilie podpisał i...złożył dymisje.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 01.12.2021 / 08:39, *.aster.pl

@Wielki fan nowego trenera: Nie chciał Emreliego i Gwilii? To bardzo dobrze świadczy o jego kwalifikacjach. Obydwaj do niczego.

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 01.12.2021 / 08:48, *.plus.pl

@Po(L)ubiony: tyle że u nas nic do powiedzenia nie będzie miał za bardzo.

odpowiedz
L - 01.12.2021 / 16:45, *.aster.pl

@Po(L)ubiony: nie chcial Emreliego w taki sam sposob jak Legia nie chce Messiego. To Emreli nie chcial i ksiegowa.

odpowiedz
:) - 01.12.2021 / 22:43, *.plus.pl

@L: Papszunowi pasował do koncepcji gry i go chciał ale za drogi w utrzymaniu by był a dyrektor i tak go nie chciał więc wyszło na jego w sumie a Gvilia też na życzenie Papszuna doszedł do Rakowa a nie pasowało to Tomczykowi ale go podpisał po czym złożył dymisje bo się nie liczył trener z jego zdaniem taki wniosek płynie z tego wywiadu w c+.

odpowiedz
Kolega po szalu - 30.11.2021 / 23:37, *.plus.pl

A Papszun będzie vicetrenerem do współpracy z Gołębiowskim. Jak kiedyś Coach Kopa i trener Białas i później trener zastąpi coacha.

odpowiedz
Sputnik 44 - 01.12.2021 / 00:12, *.vectranet.pl

@Kolega po szalu: pamiętam te czasy... Ale nawet wtedy nie było takiego burd..lu jak teraz...

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 30.11.2021 / 23:34, *.plus.pl

Brawo panie prezesie za kolejny ,,nowoczesny" pomysł bo to wina dyrektora te transfery nieudane więc teraz musi mieć wsparcie żeby miał z kim konsultować bo napewno nie z trenerem bo nawet niewiadomo kto nim będzie więc najpierw wzmocnimy sztab dyrektorski potem transfery grajków a trener przyjdzie na gotowe i tylko ma dobrac taktykę i grać. Polak potrafi :)

odpowiedz
Normalny człowiek - 30.11.2021 / 23:02, *.chello.pl

Po prostu miodzio!
Dawać jeszcze ze 2 zastępców dyrektorów, 4 kierowników sportowych, 7 vice kierowników, 14 zastępców kierowników, 19 trenerów, 7 vice trenerów, jakiegoś kierownika zmiany, dyrektora kierowników i kierownika trenerów, trenera dyrektorów, dyrektora vice trenerów.
Wszyscy niech razem usiądą i jednogłośnie i z entuzjazmem poprą każdą decyzję prezesa i zbudują Nam Wielką Legię Naszych marzeń, czyli zwolnią trenera, sprzedadzą każdego, za kogo pojawi się jakakolwiek oferta. I to z bonusem i zniżką 80%.
Potem na łowy, czyli każdy odpala YT i pyk! Mamy talent prosto z portugalskiego targu niewolników. Z nadwaga, ale przecież z obiema nogami. Czyli wypali, tylko czasu potrzeba..
Damy radę, przecież zastępca vice dyrektora obserwuje kolejny talent! Taaak, to 39 letni rezerwowy z vice mistrza Łotwy...no ale drogi. No nic. Może kiedyś...Zwalniamy trenera. Tego na lata? Tak tego.

Tak się buduje potęgę! Nie żadną vice potęgę. Po prostu skład kompletny! Taki, co w lidze pozamiata z termalicą, a i w europie z vice mistrzem kosowa może zremisować. I to na wyjeździe!

odpowiedz
Szelka - 30.11.2021 / 23:17, *.chello.pl

@Normalny człowiek: swój skromny pościk dołączam do Twojego wpisu, jako wyraz wsparcia dla zredagowanego przez Ciebie super prześmiewczego merytorycznego przesłania.
Już chyba tylko to, nam kibicom pozostało. I pomyśleć, że ten futbolowy miodowy dziwotwór nadal ma się dobrze...

odpowiedz
Normalny człowiek - 30.11.2021 / 23:22, *.chello.pl

@Normalny człowiek: Aaa, no iżeby przypadkirm z tego ultra chytrego, kompletnego planu, nie wyszła Nam przypadkiem vice ekstraklasa. Na lata...Bo tam to już nawet vice zastępca tymczasowego trenera może sobie nie poradzić

odpowiedz
Szelka - 30.11.2021 / 23:01, *.chello.pl

Nadal wierzyć w miodowego, to tak jakby nadal (będąc dorosłym) wierzyć w cuda. Na co ten pajacyk jeszcze liczy, bo chyba nie na przebłysk menadżerskiego geniuszu ?
Skoro nowy w-ce dyr. ma mieć tak rozległe obowiązki i kompetencje, to można śmiało zapytać: za co od 1 bm. będzie brał potężne apanaże dotychczasowy dyrcio...?

odpowiedz
Arek - 30.11.2021 / 22:43, *.tpnet.pl

Mioduski swoje korpo rozbudowuje niesamowicie. Jeszcze kilku by się przydało i nasz wizjoner osiągnie swój cel. Będziemy w Legii mieć więcej dyrektorów niż piłkarzy. Brawo! respect.

odpowiedz
Atmosferić - 30.11.2021 / 22:34, *.orange.pl

Dopóki przy sterach jest mioduski to czeka nas los titanica. Góra lodowa na horyzoncie.

odpowiedz
WIDOCZNIE KUCHARSKIEGO NIE MA GDZIE PRZENIEŚĆ. ZATRUDNIAJĄC JESZCZE JEDNEGO TO KOSZTOWNE, I RYZYKOWNE... - 30.11.2021 / 22:17, *.120.5

ALE CO PIEJECIE?!, PRZECIEŻ TO JASNE ŻE KUCHARSKI NIE CHCE ODEJŚĆ WIĘC MĄDRY MIODEK WSTAWIA SWOJEGO ABY SIE WYKAZAL A Z CZASEM OBJOŁ POSADE PO CYGAŃSKIM ANTYSPORTOWYM DYREKTORZE!

odpowiedz
Korda - 30.11.2021 / 21:45, *.centertel.pl

Powinni jeszcze podać ile ten gość będzie zarabiał miesięcznie

odpowiedz
Woot - 01.12.2021 / 19:00, *.orange.pl

@Korda: a co Cię to interesuje? Zajmij się swoim portfelem.

odpowiedz
Urs 72 - 30.11.2021 / 21:08, *.chello.pl

Tragedii ciąg dalszy , jeszcze tylko cała drużyna Rakowa i Papszunek i mamy pier........ Na całego co te Kmioty cuduja ? Czy to początek upadku klubu Legia Warszawa ? Może zmienia nazwę klubu jeszcze ?

odpowiedz
geds - 30.11.2021 / 21:06, *.chello.pl

Jaja, może jest dobry i mógłby zastąpić Kucharskiego, ale wicedyrektor :)) czy jest w lidze jeszcze jakas drużyn z wicedyrektorem sportowym?

odpowiedz
Legionista - 30.11.2021 / 22:16, *.play-internet.pl

@geds:

No widzisz jesteś tak słaby jak Twój komentarz jak nie potrafisz się domyśleć po co ten zabieg został wykonany :) to ci podpowiem, pan Kucharski straci pracę w zimie albo po sezonie :) nie wiem jaki iloraz inteligencji trzeba mieć albo brak żeby się tego nie domyślić tak samo jak już jest pewne że przyjdzie Papszun, zabieg ten z całą pewnością został wykonany w jego kierunku :) tylko pytanie czy zima czy lato z całym szacunkiem dla Marka ale lepiej dla niego by było w zimę przyjść, do końca sezonu zrobić selekcję tego szrotu co się nadaje zostawić reszta out, co co zostaną będą już mieli wpojony zakres taktyki itd. W lecie dokupić kogo trzeba i jedziemy z kurłami od nowego sezonu, ja tu widzę deklasacje jak Bayern w Bundeslidze i przez najbliższe lata spokojnie dominować ligę krajową, dominować słowo klucz a nie rzutem na taśmę w ostatniej kolejce mistrza zdobyć w tej żenująco słabej lidze gdzie przychodzą piłkarze z 2 ligi portugalskiej czy 3 hiszpańskiej i sieją postrach to dlatego w rankingu klubów jesteśmy tam gdzie jesteśmy zasłużenie i tak samo w Europie odpadamy zasłużenie z byle kim kto potrafi wymienić piłkę parę razy i oddać strzał na bramkę....

No ale liczę że Pan Marek to odmieni i jestem tego nawet pewien o ile loczek sprowadzi mu kogo będzie chciał a nie wciskał jakiś szrot którego nikt nie chce :)

odpowiedz
Szpic - 01.12.2021 / 06:38, *.chello.pl

@Legionista : Całkowita zgoda. Tak to właśnie powinno wyglądać. A Kucharski musi odejść jak najszybciej.

odpowiedz
tomciob - 01.12.2021 / 12:10, *.vectranet.pl

@Legionista : To by jednak oznaczało że dyrektor ds. sportowych jest odpowiedzialny za wynik jaki osiąga drużyna. I tak powinno być bo obwiniać, czyli wymieniać, trenera to najprostsza sprawa. Ale czy tak się stanie w rzeczywistości, czyli czy aktualny dyrektor sportowy poniesie konsekwencje za wynik i sytuację drużyny? To czas dopiero pokaże. Odpowiedzialność powinna być prosta i oczywista - właściciel jako pierwszy odpowiedzialny bo on wszystkim zarządza i może wszystko zmieniać i układać, dyrektor sportowy bo chyba powinna na nim ciążyć jakaś odpowiedzialność, trener i na końcu piłkarze. Ale ja nie wierzę w takie zależności, niestety. W takim molochu korporacyjnym jakim stała się w tej chwili Legia odpowiedzialność za wyniki drużyny mocno się rozmywa. Drużyna czyli klub to powinna być całość, a nie korporacyjna i biznesowa układanka o wielu zmiennych, z brakiem odpowiedzialności za efekt końcowy. Mam jednak nadzieję że kiedyś doczekam Legii w której wszystkie tryby i trybiki jak w dobrym zegarku będą pracowały na jedno - uczciwy sportowy sukces drużyny.

odpowiedz
Atmosferić - 30.11.2021 / 20:13, *.orange.pl

mioduski won ze stanowiska prezesa ! inaczej nic sie nie zmieni.

odpowiedz
Maaciekw - 30.11.2021 / 20:44, *.orange.pl

@Atmosferić: też tak uważam, cała reszta to malowanie trawy na zielono

odpowiedz
Adam - 30.11.2021 / 20:10, *.chello.pl

Oby to była zapowiedź odejścia Kucharskiego. Wiecie, póki co wice, żeby mógł się wdrożyć w klub i aktualne sprawy, a potem Kucharski out.

Pomarzyć można.

odpowiedz
Sokół - 30.11.2021 / 20:42, *.centertel.pl

@Adam: nie trzeba być geniuuuuuszem żeby wiedzieć ze tak będzie.

odpowiedz
jo - 30.11.2021 / 20:00, *.tpnet.pl

Wincyj dyrektorów i menedżerów na metr kwadratowy jest tylko w Mordorze na Mokotowie... Ten miodek to ma zryty łeb.

odpowiedz
Kamil - 30.11.2021 / 19:58, *.as13285.net

jaki przepływ zawodników z akademii ? przecież tam nawet pół talentu nie ma ! akademia jest tylko po to żeby kasę brać od rodziców i miasta ! Akademie to ma Lech P. i np. Zagłebie L.

odpowiedz
Marcin - 30.11.2021 / 22:07, *.168.232

@Kamil: rodzice nie płacą za szkolenie w Akademii

odpowiedz
L - 01.12.2021 / 16:51, *.aster.pl

@Kamil: nie ma pol talentu, dlatego regularnie wygrywaja mlodziezowe mistrzostwa Polski w roznych rocznikach a ten naszpikowany telantami Lech w rozgrywkach mlodziezowych wygrywa z Legia raz na 10 spotkan. Roznica jest tylko taka, ze w Legii nie buduje sie mlodych powyzej CLJ. Cala filozofia.

odpowiedz
Kucharski!!! Co? - 30.11.2021 / 19:53, *.tpnet.pl

Ty wiesz co!

odpowiedz
WoLa - 30.11.2021 / 19:29, *.tpnet.pl

Współczuję mu pracy w Miodka korporacji...

odpowiedz
Sig - 01.12.2021 / 14:04, *.166.58

@WoLa: podejrzewam że wypłata jest godna. Nie ma co żałować.

odpowiedz
Echhh - 30.11.2021 / 19:27, *.t-mobile.pl

Zaraz tych nierobow u gory bedzie tyle samo co tych nierobow pilkarzy

odpowiedz
Kibic L - 30.11.2021 / 19:09, *.tpnet.pl

Gdzie info o pociągu do Lublina ?

odpowiedz
B - 30.11.2021 / 19:08, *.tvksmp.pl

W Cz-wie poleciał za nietrafione transfery

odpowiedz
K(L)AKIER - 30.11.2021 / 20:16, *.inetia.pl

@B: to u nas z panem kucharskim stworzą duet marzeń.Wystarczy sprowadzić dobrego trenera ,który będzie ogarniać zawodników których chce, trudne to takie ?

odpowiedz
Cyniek - 30.11.2021 / 19:03, *.play-internet.pl

Przypominam że z Rakowa odszedł za papszuna podobno im nie podrodze

odpowiedz
Szpic - 30.11.2021 / 18:45, *.chello.pl

Ten ruch kadrowy wyraźnie wskazuje że ręka Marka Papszuna zaczyna się już odciskać w Legii. To ewidentnie świadczy o tym że przyjdzie już zimą do klubu. A jeśli tak, to Kucharski nie ma już nic tu do roboty i nareszcie.

odpowiedz
Franc - 30.11.2021 / 20:42, *.t-mobile.pl

@Szpic: z Rakowa go wyjednało wiec raczej Papszuna tu nie bedzie

odpowiedz
Szpic - 01.12.2021 / 06:35, *.chello.pl

@Franc: Oj chłopaku, jak ty jeszcze wiele musisz się w życiu nauczyć.

odpowiedz
Fifi - 30.11.2021 / 18:44, *.chello.pl

Notak miała być rewolucja a Pan Zahorski czy Zachorski dalej pobiera soczyste $ za nic. Jak widać nic nie zmusi Pana Dariusza do refleksji. Przekonany o swej nieomylności pogrąży klub jeszcze bardziej wraz ze swoją świtą.

odpowiedz
Grodzisk Maz - 30.11.2021 / 18:44, *.centertel.pl

Ukłon i podwalina pod zatrudnienie Marka Papszuna

odpowiedz
Brat - 30.11.2021 / 18:43, *.chello.pl

Wywalcie tego Kucharskiego, po co dwóch trzymać.

odpowiedz
Yeti - 30.11.2021 / 18:41, *.vectranet.pl

Dyrektorów ci u nas dostatek...

odpowiedz
Pl - 30.11.2021 / 18:33, *.net.pl

Kolejny as do naszej talii dyrektorów.

odpowiedz
Chris - 30.11.2021 / 18:21, *.t-mobile.pl

Jeszcze jeden dyrektor A piłkarzy brak.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 30.11.2021 / 18:21, *.centertel.pl

Jeżeli na tym będą polegać zmiany, to (jeżeli przyjdzie) Papszun będzie asystentem trenera? Tu nic normalne nie było, nie jest i nie będzie. Radosław wielki z małym dyskiem już powinien wylecieć z hukiem, razem z drzwiami od gabinetu. Ale do tego trzeba mieć jajosy...

odpowiedz
Źródełko - 30.11.2021 / 18:21, *.plus.pl

I ten gość ma być pod Kucharskim? Chyba nie wie na co się pisze. Nasz "introwertyk" dalej nietykalny.

odpowiedz
Len - 30.11.2021 / 18:20, *.79.32

Nie no dyrektor potrzebny na już!! Chyba ze to MP sobie zakrzyczy ......

odpowiedz
XX - 30.11.2021 / 18:12, *.mm.pl

Jeśli kogoś było za mało, to z pewnością dyrektorów.

odpowiedz