Marek Gołębiewski - fot. Woytek / Legionisci.com

Gołębiewski: Priorytetem jest wygrywanie

Mishka, źródło: Legionisci.com

- Uważam, że ten mecz jest bardzo ważny dla klubu pod względem finansowym i rozwoju. Jak wiemy, sytuacja w lidze jest, jaka jest. Mecz ze Spartakiem plus Puchar Polski to jest jedna z dróg, jaką chcemy podążać, żeby było lepiej. Priorytetem jest dla Legii wygrywanie każdego spotkania, tak samo będzie jutro i w niedzielę. Na pewno jest niemoc ligowa, myślimy o tym, chcemy to zmienić. Zawsze gramy o 3 punkty - mówi przed spotkaniem ze Spartakiem Moskwa trener Legii, Marek Gołębiewski.

- Jaki jest pomysł na ten mecz? Musimy wygrać, zagrać lepiej w ofensywie niż z Leicester i Napoli. Będziemy dziś trenować jeszcze pewne aspekty taktyczne na to spotkanie. Musimy zagrać bardziej ofensywnie. Nie jest łatwo godzić grę w lidze i europejskich pucharach. Tylko Napoli dobrze radzi sobie w lidze. Musimy zagrać mądrze w defensywie i skupić się na dobrym, szybkim ataku. Jeśli chcemy awansować, musimy strzelić co najmniej jedną bramkę i zagrać skutecznie w defensywie. Trener Czesław Michniewicz grał w poprzednim meczu z 5 obrońców, bronił się skutecznie i wyprowadzał kontrataki. To przyniosło Legii 6 punktów. Nam się to nie udało, straciliśmy 3 i 4 bramki. Różnica jest w grze obronnej.

- Sytuacja kadrowa jest nieco lepsza, wraca 3 zawodników, ale jeden wypadł. Filip Mladenović ma problem z kolanem, dzisiaj ma zabieg iniekcji. Długo się już z tym zmaga, trzeba to podleczyć. Do kadry wracają Kastrati, Lopes i Johansson.

- Chciałbym serdecznie pozdrowić Marka Papszuna, bo znamy się osobiście. Informacje, że Legia chce go zatrudnić nie wpływają na moją pracę. Myślę, że na zawodników też nie. Są profesjonalistami, w każdym meczu wychodzą grać o 3 punkty. Ja się tym w ogóle nie zajmuję, robię swoją pracę i mam nadzieję, że jutro będziemy mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (37)

+dodaj komentarz
Kolega po szalu - 09.12.2021 / 13:08, *.plus.pl

Gołębiewski won Papszun zostań w Rakowie a my bierzmy Banasika z Radomiaka.

odpowiedz
:) - 09.12.2021 / 13:06, *.plus.pl

Pozdrawiasz Papszuna bo może się chcesz przymilać i zostać jednym z jego asystentów w Rakowie?

odpowiedz
Ech - 09.12.2021 / 12:38, *.centertel.pl

Krzysztof Kolumb polskiej sceny piłkarskiej.
Priorytetem jest wygrywanie.
Odkryliśmy to. Mamy to. Będzie dobrze.
Ech dawno nam się taki trener nie trafił...

odpowiedz
Wawa - 09.12.2021 / 10:53, *.chello.pl

Golebiewski co ty Bredzisz umiesz ubrać
Poprawnie czapkę
To ubież i nie rób wiochy
A resztę pomimiemy ....

odpowiedz
Legionista - 09.12.2021 / 09:43, *.lodz.pl

"Priorytetem jest wygrywanie". Geniusz intelektu. Jak na to wpadłeś gościu?

odpowiedz
PLBBOY - 09.12.2021 / 09:36, *.inetia.pl

Ja prdl... Jak ten typ mnie irytuje, tym swoim gadaniem.

odpowiedz
Januszek - 09.12.2021 / 09:23, *.chello.pl

Trenerze dzis nowy plaszczyk bo zimno

odpowiedz
Zdzicho - 09.12.2021 / 06:05, *.tpnet.pl

Pilkarze prifesjinslni, trener profesjonalny i nawet wie, ze gra sie o zwyciestwo.... noz kura tego sie juz sluchac nie chce

odpowiedz
Sarkastyczny - 09.12.2021 / 04:53, *.a2mobile.pl

Mnie tylko zastanawia jedna rzecz. Jak to jest że grupa zawodników paletajacych sie długi czas po niższych ligach (Radomiak) jest w stanie wykręcać lepsze wyniki ....jednocześnie dysponując teoretycznie gorszym składem osobowym czy znacznie mniejszym budżetem. Przypadki takie jak omawiany wskazują wyraźnie że jakość kopaczy jest w eklapie porównywalna nie licząc może 2-3% kopaczy którzy nie przewracają się o własne nogi. Wychodzi na to że pozycja w lidze to fura szczęścia i ambicja pojedynczych kopaczy nie zaś umiejętności czy wypracowane schematy. Zresztą co do schematów piłka to nie medycyną czy fizyka kwantowa. Mają co najwyżej kopnąć szmaciankę prosto i najlepiej celnie do przodu. Jeżeli szmacianki kopnąć nie potrafią to ambitny kopacz powinien ją kopać tak długo aż mu się to uda. Jak widać takich nie ma są za to przepłaceni. Wyjściem byłoby zjechanie z ich wynagrodzeniami do 2700 brutto miesięcznie w końcu są równie istotni dla gospodarki i społeczeństwa jak youtuberki tiktokerki i inne zelty.

odpowiedz
grzesiek - 09.12.2021 / 09:22, *.centertel.pl

@Sarkastyczny: podobnoe jak z radomiakiem bylo z niecieczą nikt sie nie spodziewal ze zagra w ekstraklapie dluzej niz 1 sezon.
Co ciekawe uwazam ze takie nieciecze czy radomiaki to na prawde bardzo dobre kluby madrze zarzadzane. W tskiej nieciecxy przeciez trzeba wlssciciel musi nadrabiać finansowo niską frekwencje na meczach domowych. Porownaj sobie chociszby wplywy z dniow mecxowych w poznabiu lub w warszawie do tych z niecieczy ... Az dziw bierze ze takie kluby sie utrzymuja...

odpowiedz
Legionista - 09.12.2021 / 11:02, *.play-internet.pl

@Sarkastyczny:

Nie masz pojęcia o piłce dlatego tak uważasz, nie twoja wina, większość ludzi na świecie to idzioci i też to nie jest ich wina tacy się urodzili,

odpowiedz
Gołębiewski: "Musimy zagrać bardziej ofensywnie" - 09.12.2021 / 03:03, *.chello.pl

Teraz już wiem że przegrają ten mecz.

odpowiedz
Ryj - 09.12.2021 / 00:39, *.47.7

Bezjajeczny trener, choć pewnie prywatnie spoko typ.

odpowiedz
Zły Krasnolud - 08.12.2021 / 23:31, *.centertel.pl

zniknij AKYSZ

odpowiedz
bropawel - 08.12.2021 / 23:06, *.t-mobile.pl

Mam do sprzedania bilet na Legia - Spartak na sektor 213 #LEGSPA Pisz: bropawel@gmail.com

odpowiedz
Przemek - 08.12.2021 / 22:17, *.t-mobile.pl

Przecież pod twoją "trenerze" wodzą normą jest przegrywanie - leją nas wszyscy a twoi podwładni grają w chodzonego i nawet nie pozorują zaangażowania i jakichkolwiek chęci. Twoje wielkie wiktorie ze Świtem Skowlin (słynny finał LE ) oraz Motorem Lublin długo wisiały na włosku. A wygrana z Jagą przejdzie do annałów polskiej piłki. Miodek , Kucharski , trener , piłkarzyki robią sobie z nas wszystkich totalne jaja ,to już nawet nie są maskowane śmiechy- to jest robione oficjalnie, na rympał ! Dość tego , ja wam kieszeni już nie będę napychał ! Bardzo boli tylko , że przez wasze działania ukochana Legia organizacyjnie i sportowo stała się pośmiewiskiem.... Co wyście uczynili z naszym klubem ...

odpowiedz
artic - 08.12.2021 / 22:08, *.t-mobile.pl

Czy wie ktos kiedy Czesiowi sie uleje??? Wtedy bedzie dopiero wesolo .

odpowiedz
tomiacab - 08.12.2021 / 23:29, *.centertel.pl

@artic: pudlow już po tweecie CM dupa zmiękłabo dziś rzuciłw wypowiedzi komplement pod adresem CM. Żałosny gówniarz

odpowiedz
L fire - 08.12.2021 / 21:09, *.net.pl

Można się rozpłakać facet ma tupet i priorytet ale brak umiejętności jego i graczy robi robotę i to czarną...
Wraca trzech po co Lopez , Kastrati to ma być wzmocnienie ....

odpowiedz
77/82 - 08.12.2021 / 20:39, *.chello.pl

Priorytetem jest zatrudnienie trenera, wuefisto!

odpowiedz
SEBO(L) - 08.12.2021 / 18:32, *.centertel.pl

Lecimy na dzień dzisiejszy tanim lotem do pierwszej ligi, i to priorytetem...

odpowiedz
tekken (L) - 08.12.2021 / 18:09, *.chello.pl

Proponuję skład:
Boruc
Nowotka-Wietes-Maik-Hołownia
Slisz
Johanson-Josue- Liqi-Ribeiro
Pekhart (Włodarczyk)-Emhreli

odpowiedz
Student_L - 08.12.2021 / 20:17, *..

@tekken (L): Johansson? Ty tak na poważnie?

odpowiedz
Rado1916 - 08.12.2021 / 21:03, *.com.pl

@tekken (L): Przepisy się zmieniły, że w pierwszej jedenastce wystawiamy dwunastu?? ;)

odpowiedz
tekken (L) - 09.12.2021 / 12:14, *.230.80

@Rado1916: Racja rozpędziłem się .Zagrałbym jednym napastnikiem albo 3 pomocnikami

odpowiedz
:-))) - 09.12.2021 / 12:54, *.187.2

@Rado1916: nawet uefa nie może patrzeć na ich grę, wyjątkowo pozwolą nam w 12-tu;-)

odpowiedz
Legia od 1976 - 08.12.2021 / 17:33, *.t-mobile.pl

Sprzedam 2 bilety na Spartak. Sektor 212, rząd 13, miejsca 21, 22. Cena 100/szt. Mail skorpion2000@wa.home.pl

odpowiedz
Leśny Dziadek - 08.12.2021 / 15:57, *.orange.pl

I Mistrzostwo Polski, i co z tego? Gadasz, jak ten, którego już nikt nie chce przy Łazienkowskiej.

odpowiedz
bilet spartak - 08.12.2021 / 14:30, *.com.pl

Odsprzedam po cenie nominalnej bilet na Spartak na Żyletę, niestety nie mogę iść, koronawirus zamknął mnie w domu :(
kontakt mail:mj.sks@wp.pl

odpowiedz
Dedi - 08.12.2021 / 13:33, *.plus.pl

No ja to już tych wygranych mam aż po uszy razem z żoną zastawiam się kiedy znowu stracimy jakieś punkty. Ona mówi po co oglądasz dziś mecz, nie idź bo zimno i tak wygrywają bo to priorytet.

odpowiedz
Szpaku - 08.12.2021 / 13:23, *.net.pl

Oj dajcie juz spokój z tym wygrywaniem, bo Nam obrzydnie...

odpowiedz
Tomek - 08.12.2021 / 13:11, *.113.189

O widać, że od rana było coś pite albo palone, bo skoro trener mówi, że piłkarze są profesjonalistami, to takich słów na trzeźwo wypowiedzieć nie mógł. Jutro wpier... ze Spartakiem i Mioduskiemu zostanie jedynie Puchar Polski jako szansa na puchary w kolejnym sezonie.

odpowiedz
P(L)EBAN - 08.12.2021 / 13:41, *.t-mobile.pl

@Tomek: są profesjonalistami ciągną tego za 500 na mieście aż miło.

odpowiedz
Tomek - 08.12.2021 / 13:51, *.113.189

@P(L)EBAN: ha ha ha jeżeli tak to zwracam honor :)

odpowiedz
Levi - 08.12.2021 / 13:04, *.193.121

Nasi piłkarze są profesjonalistami...
Buahahaha haha ????????.
No zrobił mi dzień.

odpowiedz
paweLek - 08.12.2021 / 12:54, *.t-mobile.pl

Odsprzedam bilet na 213 wschodnia. Tel 784722607

odpowiedz
lol - 08.12.2021 / 12:52, *..

hm..... bravo trenerze

odpowiedz