Młodzież: mecze środowe i czwartkowe (akt.)

Juniorzy starsi zakończyli jesienne rozgrywki ligowe zwycięstwem 4-0 nad Stalą Rzeszów, po golach Kamińskiego (2), Wnorowskiego i Majchrzaka. W tabeli CLJ U18 mają 1 p. straty do lidera i jeden mecz zaległy w zapasie. Zespół U15 przed wyjazdem na turniej do węgierskiego Kisvárda rozegrał trójmecz z Jagiellonią Białystok i STF Champion, z którego legioniści wyszli zwycięsko, wygrywając 3-1 i 5-1. Legia U14 w meczu towarzyskim pokonała 6-0 Znicz Pruszków.

CLJ U18: Legia Warszawa U18 (03/4) 4-0 (1-0) Stal Rzeszów
1-0 32 min. Wiktor Kamiński (as. Jakub Kwiatkowski)
2-0 61 min. Jordan Majchrzak (as. Jakub Kwiatkowski)
3-0 64 min. Wiktor Kamiński b.a. (po przechwycie)
4-0 68 min. Kacper Wnorowski (głową, as. Kacper Knera z rogu)

Strzały (celne): Legia 25 (19) - Stal 13 (7)

Legia: Maciej Kikolski – Miłosz Pacek, Jakub Kisiel, Kacper Wnorowski, Patryk Romanowski – Kacper Knera (77' Oskar Lachowicz [05]), Patryk Pierzak (62' Ignacy Dawid), Jordan Majchrzak – Jakub Kwiatkowski (62' Dawid Niedźwiedzki), Wiktor Kamiński (77' Maddox Sobociński), Bartosz Dziemidowicz (77' Kacper Imiołek)
Rezerwa: Jakub Kowynia (br), Kamil Kieraś

Stal Rzeszów (skład wyjściowy): Mateusz Bulman – Paweł Ofiara, Kacper Paśko, Mikołaj Mazur, Krystian Kuchnia – Benedykt Piotrowski [05], Szymon Kądziołka [05], Karol Wojtyło, Michał Opalski, Michał Musik, Ramil Mustafajew

Mecz ze Stalą był sporą niewiadomą - obie drużyny w większości niedawno zakończyły kwarantanny. W Legii sporo absencji (m.in. Strzałek, kontuzjowany Murawski czy Bednarz), ale wobec zakończenia rozgrywek III ligi, w zespole Legii wystąpiło kilku zawodników tam występujących (w tym rekonwalescenci Pierzak i Kamiński) W zespole z Rzeszowa z jednej zagrało kilku młodszych graczy z rocznika 2005 (w tym występujący przez 8 lat w Legii Benedykt Piotrowski, który ostatnio zadebiutował w drużynie seniorów i zaliczył asystę w meczu II ligi), ale również kilku zawodników występujących zwykle w drugiej czy nawet pierwszej drużynie. Legii najbardziej we znaki dawał się Ramil Mustafajew - wychowanek GKP Targówek i Talentu Warszawa (który w II lidze zdobył w tym roku już 5 goli) był wszędobylski i nie ograniczał się do lewego skrzydła. W najgroźniejszej sytuacji dobrze spisał się jednak Kikolski, a w 8. minucie zdołał mu pomóc Wnorowski, który uprzedził napastnika gości po błędzie kolegi z obrony. Legia groziła początkowo głównie po stałych fragmentach, ale strzały Wnorowskiego, Majchrzaka czy Romanowskiego przelatywały nad bramką Stali. Legia rozkręciła się dopiero w ostatnim kwadransie I połowy. Po przechwycie i prostopadłym podaniu Jakuba Kwiatkowskiego zimną krwią w sytuacji sam na sam wykazał się niezawodny Wiktor Kamiński, któremu nie przeszkadzał w grze pokaźny opatrunek na przedramieniu. Prowadzenie 1-0 uskrzydliło legionistów. W 37. minucie groźnie uderzył z 12 metrów Bartosz Dziemidowicz, ale skończyło się na rzucie rożnym.
Drugą odsłonę rozpoczął niespodziewanie groźny centrostrzał pomocnika Stali, który został z trudem wybity na róg przez Kikolskiego. Po 10 minutach "przeciągania liny" inicjatywę przejęli jednak legioniści, i nie oddali jej do końca meczu. W 61. minucie ostrą wrzutkę w pełnym biegu Kwiatkowskiego wykończył pięknym szczupakiem Jordan Majchrzak. Zaraz potem kiwającego we własnym polu karnym Mateusza Bulmana ograł Kamiński i po zwodzie skierował piłkę do siatki, podwyższając na 3-0. W 68. minucie, po stałym fragmencie gry celnie główkował Kacper Wnorowski, ustalając wynik meczu na 4-0. Oba zespoły dokonały w ostatnich 30 minutach wielu zmian w składzie, ale na boisku brakowało już większych emocji, choć to legioniści byli bliżsi podwyższenia rezultatu - szczególnie w 89. minucie, gdy niezłą okazję miał Maddox Sobociński.

Legia kończy rundę jesienną na 4. pozycji, ale z zaledwie 1 punktem straty do prowadzącej trójki drużyn (Cracovia, Zagłębie Lubin, Arka Gdynia) - ma za to w zapasie jedno spotkanie, ze Rakowem Częstochowa.
CLJ U18 jest w tym roku stosunkowo wyrównana i punkty można stracić z każdym. Także Stal, choć przegrała wysoko i zajmuje 12. miejsce w tabeli, długo pozostawała "w kontakcie" i przez blisko godzinę stwarzała niemałe zagrożenie. Podopieczni trenera Grzegorza Szoki kończą jednak rundę w całkiem dobrych nastrojach, podobnie jak pozostałe drużyny Legii występujące w CLJ-kach, które wygrały swoje grupy.

Trójmecz U15 w LTC:

Mecze rozgrywano w formule każdy z każdym, 2x30 minut.

Jagiellonia Białystok 07 2-1 STF Champion Warszawa U15

Legia Warszawa U15 (07) 3-1 (1-1) Jagiellonia Białystok 07
1-0 22 min. Aleksander Iwańczyk (z dystansu, as. Miłosz Kaczmarek)
1-1 29 min. Oskar Pietuszewski (głową, dobitka)
2-1 55 min. Antoni Klukowski (as. Stanisław Gieroba)
3-1 59 min. Aleks Płoszka (as. Miłosz Kaczmarek)

Strzały (celne): Legia 15 (8) - Jagiellonia 10 (6)

Legia: Michał Bobier - Mikołaj Kotarba, gr. testowany (42' Szymon Chojecki), Jakub Błażejczyk, Maksymilian Michałowski - Aleks Płoszka, Jan Leszczyński, Aleksander Iwańczyk, gr. kl. partnerskiego (42' Stanisław Gieroba), Miłosz Kaczmarek - Antoni Klukowski
Trener: Dariusz Rolak, II trener: Maciej Pietraszko

Legia Warszawa U15 (07) 5-1 (0-1) STF Champion Warszawa U15
0-1 25 min.
1-1 33 min. Konrad Kraska b.a.
2-1 42 min. Stanisław Gieroba (as. Antoni Klukowski)
3-1 44 min. Stanisław Gieroba (as. Antoni Klukowski)
4-1 49 min. Konrad Kraska (as. Michał Korba)
5-1 60 min. Konrad Kraska (as. Michał Korba)

Strzały (celne): Legia 11 (6) - Champion 6 (3)

Legia: Konrad Kassyanowicz - Dawid Foks, Szymon Chojecki, gr. testowany (41' Maksymilian Michałowski, Jakub Błażejczyk (52' Kuba Solecki) - Konrad Kraska, Max Pawłowski, Kuba Solecki (41' gr. kl. partnerskiego), Michał Korba, Miłosz Kaczmarek (41' Antoni Klukowski) - Stanisław Gieroba

Sparing: Legia U14 ('08) 6-0 (2-0) Znicz Pruszków '08
1-0 31 min. Filip Nieckarz (as. Artur Sikorski)
2-0 32 min. Patryk Mackiewicz b.a.
3-0 43 min. gracz kl. partnerskiego (głową, as. Kacper Borowiec)
4-0 44 min. Kacper Borowiec (as. gracz kl. parnerskiego)
5-0 52 min. gracz testowany (as. gracz testowany)
6-0 58 min. Filip Nieckarz as. (gracz testowany)

Strzały (celne): Legia 36 (18) - Znicz 2 (2)

Legia: Denys Stoliarenko [09], Marcel Grzejda - gracz kl. partnerskiego, Oliwier Puto, gracz testowany, Filip Nieckarz, Artur Sikorski, gracz tesotwany, gracz kl. partnerskiego, gracz testowany, Patryk Mackiewicz, Daniel Wyrozumski, Pascal Mozie, Antoni Sobolewski, Juliusz Rafalski, Kacper Borowiec
Trener: Jakub Renosik, II trener: Tomasz Kycko

Dwa dni przed kolejna fazą MMP w futsalu, Legioniści z rocznika 2008 rozegrali mecz kontrolny ze Zniczem Pruszków. Spotkanie toczyło się głównie na połowie gości, choć tylko momentami w szybszym tempie. Trzeba mieć jednak wzgląd na to, że oba zespoły wystąpiły w mocno przemeblowanych składach.