fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Frekwencja: Powrót po ograniczeniach

Woytek, źródło: Legionisci.com

Jesienią na stadionie Legii rozegranych zostało 17 spotkań. W sumie obiekt przy Łazienkowskiej 3 odwiedziło 302 016 kibiców. Średnia na mecz wyniosła 17 766, czyli całkiem nieźle, w porównaniu do ostatnich sezonów przed różnymi ograniczeniami rządowymi.

Formalnie stadiony mogły zapełniać się w 50% + osoby zaszczepione, w praktyce nie było to jednak żadnym ograniczeniem dla obecności kibiców.

Na sześciu spotkaniach przy Łazienkowskeij frekwencja przekroczyła 20 tysięcy. 11 razy udało się przekroczyć połowę zajętości stadionu, czyli 15 tys. kibiców na mecz. Tylko raz pojawiło się mniej niż 10 tysięcy kibiców.

FREKWENCJA NA WSZYSTKICH MECZACH W WARSZAWIE W SEZONIE 2021/22:

FrekwencjaPrzeciwnikkolejkadatadzień
27 087Leicester City FCLiga Europy, Grupa C30.09.2021, 18:45Czwartek
26 769Dinamo ZagrzebLiga Mistrzów, 3. runda eliminacyjna10.08.2021, 21:00Wtorek
25 706SSC NapoliLiga Europy, Grupa C04.11.2021, 18:45Czwartek
25 702Lech PoznańEkstraklasa, 11. kolejka17.10.2021, 17:30Niedziela
21 629Spartak MoskwaLiga Europy, Grupa C09.12.2021, 18:45Czwartek
20 641 *Slavia PragaLiga Europy, 4. runda eliminacyjna26.08.2021, 21:00Czwartek
17 473FK Bodø/GlimtLiga Mistrzów, 1. runda eliminacyjna14.07.2021, 20:00Środa
16 977Radomiak RadomEkstraklasa, 19. kolejka19.12.2021, 17:30Niedziela
16 721Flora TallinLiga Mistrzów, 2. runda eliminacyjna21.07.2021, 21:00Środa
15 870Raków CzęstochowaEkstraklasa, 9. kolejka25.09.2021, 20:00Sobota
15 478Pogoń SzczecinEkstraklasa, 13. kolejka31.10.2021, 17:30Niedziela
14 696Jagiellonia BiałystokEkstraklasa, 16. kolejka28.11.2021, 17:30Niedziela
14 264Górnik ŁęcznaEkstraklasa, 8. kolejka19.09.2021, 17:30Niedziela
14 119Stal MielecEkstraklasa, 14. kolejka07.11.2021, 17:30Niedziela
10 870Raków CzęstochowaSuperpuchar Polski, Finał17.07.2021, 20:00Sobota
10 260Wisła PłockEkstraklasa, 1. kolejka24.07.2021, 20:00Sobota
7 754Zagłębie LubinEkstraklasa, 3. kolejka15.12.2021, 20:30Środa
SUMA WIDZÓW:302 016
ŚREDNIA NA MECZ:17 766

* - zamknięta Żyleta


Europuchary magnesem dla kibiców


Legioniści rozegrali siedem spotkań w europejskich pucharach, które średnio obejrzało 22 289 widzów. Największa frekwencja była na meczu z Leicester City FC (27 087), a najniższa z Florą Tallin (16 721). Należy dodać, że na meczu ze Slavią Praga zamknięta była Żyleta.

Legia mobilizuje rywali na wyjeździe


Legia Warszawa rozegrała jesienią na wyjazdach 19 meczów. Najwięcej publiczności zgromadziło się na obiekcie w Leicester - 30 648, a najmniej w szczecińskim Skolwinie - 986. W Ekstraklasie najwięcej kibiców zgromadziło się w Krakowie na Wiśle - 23 717, a najmniej na przebudowywanym obiekcie w Płocku - 3 100.

W Ekstraklasie "Wojskowi" byli bezkonkurencyjni pod kątem ściągania na stadiony kibiców gospodarzy. Wyjazdowe mecze aktualnego jeszcze mistrza Polski oglądało średnio 13 142 kibiców. Drugi w tym zestawieniu Lech gromadził średnio 9011 osób. Pełne zestawienie znajdziecie w drugiej poniższej tabeli.

FREKWENCJA NA WSZYSTKICH MECZACH LEGII POZA WARSZAWĄ W SEZONIE 2021/22:

FrekwencjaPrzeciwnikkolejkadatadzień
30 658Leicester City FCLiga Europy, Grupa C25.11.2021, 21:00Czwartek
23 717Wisła KrakówEkstraklasa, 6. kolejka29.08.2021, 17:30Niedziela
23 574Lechia GdańskEkstraklasa, 10. kolejka03.10.2021, 17:30Niedziela
23 103Górnik ZabrzeEkstraklasa, 15. kolejka21.11.2021, 17:30Niedziela
21 997Śląsk WrocławEkstraklasa, 7. kolejka11.09.2021, 20:00Sobota
14 914Motor LublinPuchar Polski, 1/8 finału01.12.2021, 20:00Środa
14 543Slavia PragaLiga Europy, 4. runda eliminacyjna19.08.2021, 19:00Czwartek
10 346SSC NapoliLiga Europy, Grupa C21.10.2021, 21:00Czwartek
10 214CracoviaEkstraklasa, 17. kolejka05.12.2021, 20:00Niedziela
6 832Spartak MoskwaLiga Europy, Grupa C15.09.2021, 16:30Środa
4 755Piast GliwiceEkstraklasa, 12. kolejka24.10.2021, 20:00Niedziela
4 597Dinamo ZagrzebLiga Mistrzów, 3. runda eliminacyjna04.08.2021, 20:00Środa
3 950Radomiak RadomEkstraklasa, 2. kolejka31.07.2021, 20:00Sobota
3 871Warta PoznańEkstraklasa, 4. kolejka14.08.2021, 20:00Sobota
3 691Flora TallinLiga Mistrzów, 2. runda eliminacyjna27.07.2021, 18:00Wtorek
3 100Wisła PłockEkstraklasa, 18. kolejka12.12.2021, 15:00Niedziela
2 905Wigry SuwałkiPuchar Polski, I runda22.09.2021, 17:30Środa
2 283FK Bodø/GlimtLiga Mistrzów, 1. runda eliminacyjna07.07.2021, 18:00Środa
986Świt Skolwin SzczecinPuchar Polski, 1/16 finału28.10.2021, 14:00Czwartek
SUMA WIDZÓW:210 036
ŚREDNIA NA MECZ:11 055


Ekstraklasa: Lech i Wisła przed Legią


Najwyższą frekwencją w Ekstraklasie może pochwalić się Lech Poznań, którego mecze oglądało średnio 18 403 kibiców. Druga jest Wisła Kraków ze średnią 15 736, a trzecia Legia Warszawa.

W Warszawie 9 spotkań ligowych przyciągnęło na trybuny średnio 15 013 kibiców. Najwięcej kibiców zgromadziło się na meczu 11. kolejki z Lechem Poznań (25 702). Z kolei najmniej fanów wybrało się na zaległe starcie z 3. kolejki z Zagłębiem Lubin (7 754).

FREKWENCJA NA WSZYSTKICH STADIONACH W EKSTRAKLASIE W SEZONIE 2021/22:

druzynasuma widzów u siebieśrednia na mecz u siebiesuma widzów na stadionach rywaliśrednia na mecz wyjazdowy
Lech Poznań18403218403810959011
Wisła Kraków14162515736672206722
Legia Warszawa1351201501311828113142
Górnik Zabrze13230113230638937099
Śląsk Wrocław874479716814388144
Lechia Gdańsk845229391682666827
Cracovia611676796727757278
Jagiellonia Białystok679206792492375471
Pogoń Szczecin606696741763837638
Radomiak Radom341104264679226792
Raków Częstochowa356733964759197592
Piast Gliwice347893479626907836
Bruk-Bet Termalica Nieciecza307923421347513861
Stal Mielec330363304597746642
Górnik Łęczna285382854498465538
Zagłębie Lubin250352782502485025
Warta Poznań170151702684257603
Wisła Płock165431654621716908

Piłkarska niedziela, godzina 17:30


Dni meczów w Warszawie:
6 - niedziela
4 - czwartek
3 - sobota
3 - środa
1 - wtorek

Godziny meczów w Warszawie:
6 - 17:30
4 - 20:00
3 - 18:45
3 - 21:00
1 - 20:30

Materiały archiwalne:
Frekwencja w sezonie 2019/20
Frekwencja w sezonie 2018/19
Frekwencja w sezonie 2017/18
Frekwencja w sezonie 2016/17
Frekwencja w sezonie 2015/16
Frekwencja w sezonie 2014/15

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (12)

+dodaj komentarz
Daniel - 25.12.2021 / 11:24, *.centertel.pl

W tabeli mecze u siebie brakuje meczu z radomiakiem

odpowiedz
Redakcja Legionisci.com - 25.12.2021 / 15:56, *.legionisci.com

@Daniel: Nie brakuje :) Pozdrawiamy!

odpowiedz
Z perspektywy czasu... - 24.12.2021 / 01:05, *.102.4

W 2 milionowej Warszawie jest może 200 tyś kibiców Legii z tego połoea była tylko raz na meczu, śtednia fanatykòw to na każdym meczu 15 tyś, duża grupa kibicowanie odwala przed telewizorem, spora czéść chyba najwiéksza grupa I nie tylko z Warszawy jest za Legiâ i tylko tyle poprostu uwarza że teraz to jest kabaret...

odpowiedz
Alan - 24.12.2021 / 06:39, *.t-mobile.pl

@Z perspektywy czasu...:
200 tys kibiców Legii w Warszawie hmm po 1 można by to było zweryfikować poprzez podanie liczby wyrobionych KK po drugie chciałbym wiedzieć ile kibiców ma miejsce urodzenia w Warszawie i tu mysle może być problem bo obawiam się że raczej na 100 % nie ma 200 tys, bo wiadomo jakim miastem jest Warszawa gdzie jest pełno ludzi tylko tu mieszkających i pracujących i nie identyfikujących się z klubem i miastem, zresztą poruszyłeś temat rzekę bo kogo nazwiesz kibicem Legii ? Takiego co interesuje się wynikami czy takiego co np. jest minimum na 5 meczach w sezonie ? I kończąc temat to wg. Mnie zjazd w dół na trybunach widać od lat poprostu nasza ekstraklapa ma mega niski poziom i człowiek na meczu się poprostu nudzi a i dopingiem i oprawami nie można żyć wiecznie do tego dochodzą mecze bez publiczności na które ludzie czekają dziesiatki lat takie jak z Ajaxem czy Realem plus jeszcze kilka czynników...zreszta ostatnie dwa mecze na Ł3 to frekwencyjna porażka na Zagłębiu było 7 czy 8 tys a na Radomiaku frekwencję zbudowali glownie kibice z Radomia co kilka lat temu było jeszcze nie do pomyślenia.

odpowiedz
oLaf - 24.12.2021 / 14:26, *.vectranet.pl

@Alan: aaa, byś się zdziwił, bo kart kibica jest masę wydanych. Kiedyś podano to była jakaś liczba potężna, nie pamiętam dokłądnie ale coś jakoś ok. 150 000 ?

Sam się zastanawiałem -kiedy było normalnie jeszcze w czerwcu- dlaczego tak mało ludzi chodzi na Legię? Niektórym nie podobają się bluzgi - to jasne, ale dlaczego z ok. 150 00O osób tylko max 25 000 ew. przyjdzie na super mecz???

Sympatyków jest spoko 200 000, nawet dużo więcej, tylko większość to "kibice w kapciach" - to jeszcze nie jest źle- albo "na finał" aby zobaczyć. Takie życie...

odpowiedz
Alfons - 23.12.2021 / 23:30, *.icpnet.pl

Kraków i Poznań to miasta, które liczą ok 0,5 mln mieszkańców. Warszawa niespełna 2 mln. Jeśli w dwóch pierwszych miastach frekwencja jest wyższa, to należy to poddać refleksji i zapytać o przyczyny? Uważam, że w mieście wielkości Warszawy Stadion Narodowy powinien być niewystarczający. Do tego proszę wziąć pod uwagę, iż Legia nie ma konkurencji w stolicy. Polonia jest na IV poziomie. Poszukajmy przyczyn tego sta u rzeczy. Dziennikarze nakręcają, że Legia jest najlepsza w Polsce. Ok. I co dalej? A jak jest postrzegana na swoim podwórku? Co robi klub aby ten stan poprawić? Co robią kibice? Myślę o wszystkich fanach Legii, nie tylko tych przez których w zachodniej europie mają ból głowy przed meczem z Legią z uwagi na kibicow? Czy ktoś kiedyś zaproponował dyskusje na ten temat? Ale rzeczową, z której coś by wynikało? Poddaję to pod rozwagę.

odpowiedz
Ż(L)B - 23.12.2021 / 22:10, *.orange.pl

Dżony 100% w punkt! Tylko LEGIA!!!

odpowiedz
Yesman - 23.12.2021 / 17:43, *.t-mobile.pl

Ostatnie chore ograniczenia do 30% niezaszczepionych już w praktyce wyglądało inaczej. Stop segregacji sanitarnej!

odpowiedz
oLaf - 23.12.2021 / 20:51, *.vectranet.pl

@Yesman: podbijam: stop niezaszczepionym idiotom!!

A co do sedna: jak na ligę przychodziło ok. 15 000 osób na taką padakę to wg. mnie to jest super wyśrubowany wynik!!!

Miło, że na Legię poza W-wą przychodzi 40% więcej kibiców niż na Lecha : )

odpowiedz
jerry - 24.12.2021 / 09:58, *.autocom.pl

@oLaf: Oby jak najmniej takich jak ty na meczach! Niewolnicy lub intelektualne niedojdy.

odpowiedz
oLaf - 24.12.2021 / 14:20, *.vectranet.pl

@jerry: aaa pudło! nie trafiłeś ; )))

nie jestem ani niewolnikiem (jak rozumiem kredytów albo żona zaborcza ; ) ani intelektualnie (raczej mocno powyżej średniej na Legii) ani finansowo także luzik : )

odpowiedz
head hunter - 24.12.2021 / 21:52, *.autocom.pl

@oLaf: Wg. Jakiej skali jesteś powyżej średniej... subiektywnej? Powtórzę Covidiota, bez własnego zdania, metroseksualny w rurkach, wręcz konformista nie intelektualista jak o sobie myślisz.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.