Bartosz Slisz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Pod lupą LL! - Bartosz Slisz

Kamil Dumała, źródło: Legionisci.com

U wszystkich trzech trenerów, którzy prowadzili Legię w tej rundzie, pewniakiem w składzie był Bartosz Slisz. Postanowiliśmy sprawdzić, jak środkowy pomocnik spisał się w meczu przeciwko Radomiakowi Radom.

Destrukcja
Slisz najczęściej odpowiedzialny jest za przerywanie ataków i destrukcję ofensywnych zapędów przeciwników. Nie inaczej było w meczu przeciwko Radomiakowi Radom, gdzie przerwał kilka akcji podopiecznych trenera Dariusza Banasika. Już w pierwszych minutach meczu dwukrotnie głową zatrzymał akcje Radomiaka w środkowej strefie. W 37. minucie źle zagrał do kolegi z drużyny i piłkę przejęli rywale, ale legionista szybko naprawił swój błąd i ją odebrał. Tuż po przerwie Radomiak mocniej ruszył do ataku, ale znów - tym razem przy linii bocznej - Slisz dwukrotnie przerwał groźnie zapowiadające się akcje ofensywne gości. W 72. minucie na indywidualną akcję zdecydował się Leândro, ale jego uderzenie zablokował właśnie Slisz. Jeszcze w końcowych minutach meczu naprawił stratę Filipa Mladenovicia i skutecznie odebrał piłkę.

Współpraca z prawą stroną
Slisz znany był z poprzednich meczów z dłuższych przerzutów do ofensywnych kolegów z drużyny. W 8. minucie spotkania z Radomiakiem zagrał dłuższą piłkę do Lirima Kastratiego, który dośrodkował w pole karne, ale uderzenie Rafaela Lopesa przeszło ponad bramką. Sześć minut później zagrał do Mattiasa Johanssona, który płasko dograł w „szesnastkę” do Lopesa, ale jego uderzenie z prawej nogi przeleciało obok bramki Filipa Majchrowicza. W 22. minucie ponownie zagrał do Szweda, który odegrał do Josué, ale ten razem z Ernestem Muçim przekombinowali w tej akcji i piłka wyszła poza boisko. Po chwili ponownie bardzo dobrze podał dłuższą piłkę do Johanssona, który odegrał do Kastratiego, a były gracz Dinama Zagrzeb zagrał do Lopesa, którego uderzenie przeszło obok bramki.

Tworzenie sytuacji podbramkowych
Oprócz wymienionej powyżej współpracy z prawą stroną w Legii, Bartosz Slisz próbował tworzyć sytuacje podbramkowe swoim kolegom z drużyny. W 35. minucie zagrał przed pole karne do Portugalczyka Josué, który zdecydował się na mocne uderzenie, ale wybronił je Majchrowicz. Chwilę później Slisz wykonał bardzo przyjemną dla oka sztuczkę techniczną w środkowej strefie - zagrał do Filipa Mladenovicia, którego dośrodkowanie zostało wybite na rzut rożny. W 40. minucie pojawił się na lewej stronie „szesnastki”, zagrał wewnętrzną częścią buta w pole karne, ale futbolówkę zgarnęli przeciwnicy. Po przerwie, gdy na boisku pojawił się Szymon Włodarczyk, również i jemu próbował stworzyć bardzo dobrą okazję - zagrał miękko w pole karne, ale ostatecznie młody napastnik nie doszedł do piłki.

Bartosz Slisz
Czas gry: 90 minut
Bramki: -
Strzały / celne: -
Faule: 2
Faulowany: 2
Spalone: -
Straty piłki: 9
Odbiory / udane: 6 / 3 (50%)
Odzyskane piłki: 12
Podania celne: 91 / 72 (79%)
Podania kluczowe / celne: 1 / 0 (0%)
Podania przyjęte: 71
Pojedynki / wygrane: 18 / 11 (61%)
Pojedynki w powietrzu / wygrane: 5 / 3 (60%)
Pojedynki na ziemi / wygrane: 13 / 8 (62%)
Dryblingi / udane: 3 / 3 (100%)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (19)

+dodaj komentarz
Olomanolo - 23.12.2021 / 06:14, *.207.247

Slisz najlepiej gra jak nie ma Mladena przykład z Zagłębiem więc ......? .

odpowiedz
Sss - 22.12.2021 / 01:43, *.t-mobile.pl

Autor tego tekstu chyba dostaje wynagrodzenie za promowanie tego zawodnika. Same ohhhy i ahhhy a w rzeczywistości najgorszy zawodnik w Legii od wielu lat. Nawet koordynację ruchową ma jak paralita... Nie ma nawet jednego elementu w jego grze który by skusił potencjalnego kupca, na wyłożenie choćby połowy zainwestowanych pieniędzy....

odpowiedz
grzesiek - 21.12.2021 / 13:36, *.centertel.pl

Ja sie zapytam kto gra obecnie dobrze w Legii?? A no nikt bo gra cala druzyna do dup****

odpowiedz
Ze stołka łatwo pisać - 21.12.2021 / 12:45, *.chello.pl

Chłopak zostawia serce!!! Walczy i sami jesteście drewniaki. Widać konflikt z Mladenem i to widać po całej Legii. Wolałbym 6-7 Bartoszów niż te przepłacane gwiazdy. I co najważniejsze mówi po polsku

odpowiedz
tonton - 21.12.2021 / 10:26, *.207.22

"Znafcy"... zerknijcie jeszcze raz na wszystkie przegrane mecze i tracone bramki. Slisz zamieszany w połowę akcji. Albo strata, albo nieudany atak na zawodnika (czasem trzeba kogoś wykosić w środku lub na 30 metrze, a nie odbijać się od niego jak panienka), albo totalne odpuszczenie gościa, który oddaje potem strzał (przykładem Wisła Płock).
Ja rozumiem, że gość jest defensywnym pomocnikiem i nigdy nie będzie błyszczał, ale jego gra w obronie to kryminał.
To, że nie ma lepszego szrotu w Legii nie znaczy, że on szrotem nie jest

odpowiedz
Po(L)ubiony - 21.12.2021 / 09:42, *.aster.pl

W tak słabo grającej drużynie (?), jak Legia, defensywny pomocnik nigdy nie wypadnie dobrze. Musi ciągle asekurować niepewnych stoperów, w pojedynkę rozbijać ataki przeciwnika (przecież Martins czy Charatin mu w tym nie pomoże) i nie ma komu zagrać do ataku, bo napastnicy nie wychodzą do piłki. Ale opieprz zbiera za wszystkich. Jak Wieteska, która ma grać za czterech. Wyrzućmy ich obu, to zaczniemy przegrywać różnicą 5 goli.

odpowiedz
oic. - 21.12.2021 / 09:22, *.forcepoint.net

9 strat, 6 odbiorów, 79% celnych podań. A z tekstu wynika, że wszystko co złe przerywał i stwarzał sytuację w ofensywie.

odpowiedz
LEGION - 21.12.2021 / 09:12, *.chello.pl

Won DREWNIAKU !!!!!!!!!!!!

odpowiedz
MK - 21.12.2021 / 08:20, *.187.2

Tu i Lewandowski byłby zmieszany z błotem...

odpowiedz
(L) eon - 21.12.2021 / 02:34, *.inetia.pl

Jaki pan , taki kram . I tyle.

odpowiedz
Micha(L) - 21.12.2021 / 02:27, *.chello.pl

adios....

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 20.12.2021 / 23:01, *.play-internet.pl

To jest największy hamulcowy Legii, i nie piszcie tu, że to defensywny pomocnik, popatrzcie jak grają nowocześni DM, ile maja asyst i ile wnoszą do gry zespołu. Slisz nie wnosi nic, to, że przejmie 3 piłki w czasie meczu(z 3 ligowym Motorem), za to straci 6. Poda 12 razy do tyłu i do tego 16 razy niecelnie. Jena asysta z Lubinkami nic nie zmienia. Ten gracz nic nie wnosi drużynie... Gra mu musi się zwrócić wyrzucone w błoto 1,8 mln Euro - kolejny sukces i udany transfer mega dyrektora kucharskiego... największego grabarza i pasożyta Legii. Z takimi ludźmi na pokładzie jak Slisz i kucharski podryfujemy niestety do 1 ligi...

odpowiedz
L - 21.12.2021 / 02:16, *.tpnet.pl

@Trener Bramkarzy: W d... byłeś g... widziałeś. Sprawdź sobie statystyki takich zawodników jak Jordan Henderson albo Sergio Busquets. Oni grają dla czołowych klubów w europie a Slisz gra dla Legii która przegrywa mecz za meczem a i tak ich statystyki dużo się nie różnią. Czytałeś w ogóle powyższy artykuł? Jak wół masz napisane, że chociażby zrobił bardzo dużo długich podań. Wirtuozem nie jest ale to ciągłe jechanie po nim przez "internetowych ekspertów" jest nieadekwatne do tego co prezentuje. To że kosztował tyle ile kosztował to nie jego wina.

odpowiedz
Rere - 21.12.2021 / 06:58, *.02.net

@L: on ma 79 % celność podań. Nie sprawdzam nawet tego co mówisz bo środkowy pomocnik z taką celnością podań nadaje się do ,a raczej się nie nadaje do gry na wysokim poziomie . Ty ekspercie

odpowiedz
Dani O(L)mo - 23.12.2021 / 22:58, *.inetia.pl

@Rere: z tego 50% od bocznego pomocnika do stopera

odpowiedz
on - 20.12.2021 / 20:54, *.centertel.pl

widziałem go na żywo na meczu z Motorem, Zagłębiem i Radomiakiem. Podoba mi się jego gra w destrukcji. Szczególnie w Lublinie. Moim zdaniem zostawia serce na boisku.

odpowiedz
Wawa - 20.12.2021 / 19:14, *.chello.pl

Ale co tu rozgryzać widać golym okiem
Slisz toooo
Drewno

odpowiedz
wyjazdowicz - 20.12.2021 / 19:47, *.master.pl

@Wawa: pokaz co ty potrafisz

odpowiedz
word!up - 20.12.2021 / 17:38, *.inetia.pl

On jest defensywnym pomocnikiem i na tym powinien się skupiać . Na rozbijaniu przeciwników oraz odbiorze piłki. Tymczasem on czasami musi kreować grę gdzie najzwyczajniej tego nie potrafi. Gra Legii jeśli chodzi o taktykę w ostatnich latach to gra na udo Łazarka. Udo się lub nie udo. Zawodnicy są sprowadzani jako zapchanie dziury w składzie. A gdzie ich umiejętności ? W kieszeni paru cwaniaczków klubowych.

odpowiedz