Łukasz Koszarek przed meczem w Zielonej Górze zostanie włączony do galerii sław Zastalu - fot. Bodziach

Koszykówka

Zastal Zielona Góra 100-66 Legia Warszawa

W zaległym meczu 7. kolejki PLK Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z Zastalem Zielona Góra aż 66-100. Porażka w Zielonej Górze oznacza, że Legii zabraknie w lutowym turnieju o Puchar Polski zaplanowanym w Lublinie. Kolejne spotkanie legioniści rozegrają 27 grudnia w Gdyni. Przed meczem z Zastalem miała miejsce uroczystość włączenia kapitana Legii, Łukasza Koszarka do galerii sław Zastalu Zielona Góra - koszulka z jego nazwiskiem zawisła pod dachem hali CRS, a numer 55 został zastrzeżony przez klub z Zielonej Góry.

Legia do meczu z Zastalem przystąpiła osłabiona brakiem kontuzjowanych Strahinji Jovanovicia (będzie pauzować 6 tygodni) oraz Dariusza Wyki (problemy z piętą) - ten drugi co prawda znalazł się w kadrze meczowej, ale nawet nie uczestniczył w rozgrzewce.

Legioniści źle weszli w to spotkanie. W pewnym momencie przegrywali już 0-7. Później jednak zdołali odrobić straty i doprowadzili do wyniku 9-8 dla przeciwnika. Po pierwszej kwarcie Legia przegrywała 14-21. Druga kwarta wyglądała podobnie - momentami gospodarze wychodzili na wysokie prowadzenie, potem legioniści odrabiali straty. Przez cały czas jednak Zastal miał przewagę. Legioniści popełniali sporo błędów, co niestety przekładało się na wynik. Do przerwy na tablicy widniał wynik 43-38. Trzecia kwarta była kompletnie nieudana w wykonaniu legionistów, którzy przegrali 9-27. Przewaga gospodarzy po 3 częściach gry wynosiła więc aż 21 punktów. Z każdą minutą dystans punktowy pomiędzy zespołami się zwiększał.

- Pomimo problemów z kontuzjami w naszym zespole, walczyliśmy o triumf na trudnym terenie w Zielonej Górze. Do przerwy byliśmy blisko, ale w drugiej połowie sytuację na parkiecie zdominowali gospodarze. Bardzo żałujemy, że ta porażka zamyka nam drogę do gry w Suzuki Pucharze Polski. Pierwsza runda sezonu na pewno nie była dla nas udana – powiedział po meczu Grzegorz Kulka.

Przed meczem media spekulowały o możliwości zatrudnienia przez Legię skrzydłowego Zastalu, Jarosława Zyskowskiego, który ma w kontrakcie wpisaną kwotę wykupu, a jego agent kontaktował się z warszawskim klubem. Na pomeczowej konferencji prasowej "Zyzio" zapewnił, że nigdzie się nie przenosi i zostaje w Zielonej Górze.

kwarty: 21-14, 22-24, 27-9, 30-17