Mateusz Wieteska - fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Plus roku: Mateusz Wieteska

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Podsumowaliśmy wszystkie plusy i minusy, które przyznawaliśmy piłkarzom Legii przez cały rok 2021. Na czele klasyfikacji znalazł się Mateusz Wieteska. Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem.

W tym roku bezapelacyjnie na pierwszym miejscu uplasował się Mateusz Wieteska, który zgromadził aż 22 plusy i zaledwie pięć minusów. Zeszły rok dla "Wietesa" był zdecydowanie mniej udany. Wtedy stoper uzyskał zaledwie 14 pozytywnych not, a negatywnych miał ponad dwa razy więcej niż na koniec 2021 roku. Widać, że zanotował ogromny postęp, w zasadzie stał się liderem obrony Legii. Zaczął odchodzić od łatki piłkarza, który w meczu musi popełnić przynajmniej jeden poważny błąd. 24-latek stał się pewniejszy i nieraz swoimi interwencjami ratował Legię przed utratą bramki. Warto dodać, że w tym roku spędził najwięcej minut na boisku spośród wszystkich piłkarzy "Wojskowych".

Na drugim miejscu znalazł się Artur Jędrzejczyk. "Jędza" na swoim koncie ma o trzy plusy mniej od swojego młodszego kolegi z defensywy, ale przyznaliśmy mu tyle samo minusów. Kapitan Legii nie schodził poniżej pewnego poziomu, a błędy przydarzały mu się rzadko.

Trzecie miejsce ex aequo zajęli Artur Boruc oraz Luquinhas. "Borubar" otrzymał 16 pozytywnych ocen i tylko dwie negatywne. Doświadczony golkiper wielokrotnie ratował Legię w trudnych momentach, a jego absencja pokazała, ile znaczy dla mistrza Polski. Tyle samo plusów, ale o dwa minusy więcej miał Luquinhas, który był zeszłorocznym zwycięzcą Plusa Roku oraz Plusa Sezonu. Brazylijczyk jest bardzo ważną postacią w zespole Legii, jednak nie ma co ukrywać, że zaliczył regres.

Najwięcej plusów:
1. Mateusz Wieteska - 22
2. Artur Jędrzejczyk - 19
3. Artur Boruc - 16
3. Luquinhas- 16

W klasyfikacji minusów z 19 negatywnymi ocenami przewodzi Tomas Pekhart, który również był liderem tego mniej chlubnego zestawienia po sezonie 2020/21. Czech względem poprzedniego sezonu zaliczył ogromny spadek formy. W pierwszej połowie roku w 13 meczach strzelił dziesięć goli, a w aktualnym sezonie w 27 spotkaniach zaledwie czterokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Liczby mówią same za siebie.

Na drugim miejscu znalazło się aż trzech piłkarzy: Bartosz Slisz, Rafael Lopes i Mahir Emreli, a każdy z nich zainkasował 16 minusów. Slisz grał w kratkę, a w skali roku zaliczył więcej złych występów niż tych udanych. Portugalczyk za to miał przebłyski, ale właśnie słowo "przebłyski" najlepiej podsumowuje jego występy w kończącym się roku. Snajper rozegrał 47 meczów, a na listę strzelców wpisywał się zaledwie ośmiokrotnie. Negatywnym zaskoczeniem zdecydowanie jest pozycja Azera, który w pół roku zdołał 16-krotnie obejrzeć minusa. Mahir Emreli po dobrym początku w barwach Legii pikował w dół, z małymi wyskokami, ale jego forma była bardzo niestabilna.

Trzecie miejsce z jedenastoma minusami zajął Filip Mladenović. Pierwsza połowa roku dla Serba była bardzo udana, jednak w rundzie jesiennej sezonu 2021/22 mocno obniżył loty. W okresie od stycznia do końca maja "Mladen" negatywnie oceniany był tylko dwukrotnie, za to w od lipca do grudnia przyznaliśmy mu ponad pięć razy więcej minusów.

Najwięcej minusów:
1. Tomas Pekhart - 19
2. Bartosz Slisz - 16
2. Rafael Lopes - 16
2. Mahir Emreli - 16
3. Filip Mladenović - 11

Cała klasyfikacja:
Mateusz Wieteska - 22 / 5
Artur Jędrzejczyk - 19 / 5
Artur Boruc - 16 / 2
Luquinhas- 16 / 4
Maik Nawrocki - 15 / 3
Andre Martins - 14 / 10
Josue - 13 / 7
Bartosz Slisz - 13 / 16
Rafael Lopes - 13 / 16
Josip Juranović - 11 / 5
Bartosz Kapustka - 10 / 2
Filip Mladenović - 10 / 11
Mahir Emreli - 10 / 16
Cezary Miszta - 7 / 5
Tomas Pekhart - 7 / 19
Artem Szabanow - 5 / 1
Paweł Wszołek - 5 / 2
Ernest Muci - 5 / 10
Matthias Johansson - 4 / 7
Mateusz Hołownia - 4 / 8
Kapcer Skibicki - 4 / 9
Lirim Kastrati - 4 / 10
Kacper Kostorz - 3 / 3
Kacper Tobiasz - 2 / 1
Yuri Ribeiro - 2 / 2
Joel Abu Hanna - 1
Bartłomiej Ciepiela - 1 / 2
Szymon Włodarczyk - 1 / 3
Ihor Charatin - 1 / 4
Igor Lewczuk - 1
Jakub Kisiel - 1
Joel Valencia - 1
Jurgen Celhaka - 1
Maciej Rosołek - 1
Mateusz Cholewiak - 1
Nazarij Rusyn - 1
Lindsay Rose - 3
Walerian Gwilia - 4

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.