fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Plotki transferowe

Legia zainteresowana ukraińskim bramkarzem

Maciej Frydrych, źródło: Meczyki.pl

Jak podaje portal meczyki.pl Legia Warszawa prowadzi rozmowy z 29-letnim bramkarzem Maksymem Kovalem. Golkiper aktualnie występuje w arabskim Al-Fateh, a jego kontrakt obowiązuje do końca czerwca. Nie jest wykluczone, że Ukrainiec mógłby na Łazienkowską trafić już zimą.

Koval w swojej karierze najdłużej związany był z ukraińskim Dynamem Kijów, w którego barwach wystąpił 107 razy, a w sezonie 2013/14 sięgnął po krajowy puchar. Za sobą ma również występy na poziomie europejskim. Swego czasu reprezentował barwy duńskiego Odense Boldklub czy hiszpańskiego Deportivo de La Coruña, jednak w żadnej z tych ekipy nie był kluczową postacią na dłuższą metę. Aktualnie od lata 2018 roku broni barw arabskiego Al-Fateh, gdzie jest pierwszym bramkarzem. Dotychczas w sezonie 2021/22 rozegrał 12 meczów, a czterokrotnie zachowywał czyste konto.

Warto dodać, że dwukrotnie występował w reprezentacji Ukrainy. W 2012 roku rozegrał 45. minut w towarzyskim meczu z Austrią, a ponad pięć lat później spędził tyle samo minut na placu gry przeciwko Słowacji.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (46)

+dodaj komentarz
PLK - 29.12.2021 / 00:01, *.cyfrowypolsat.pl

To są jakieś jaja!!! Trzeba dawać szansę Tobiaszowi!!! Kiedy on ma qrva grać!!! Mamy najlepszego od lat trenera bramkarzy w Polsce!!! Potrzebni przede wszystkim obrońcy!!! Od dawna potrzebni obrońcy a kudlacz znowu szuka piłkarzy na inne pozycje!!! Żenada!!!

odpowiedz
kalosz - 28.12.2021 / 11:54, *.mm.pl

12 meczow i 4 czyste konta? szału niema... a mozeby tak radomiaka albo stalmielec osłabic? :) jak zwykle szukaja nie wiadomogdzie( za gorami za lasami) a swietni mlodzi zdoswiadczeniem sa na "wlasnym podwórku..."

odpowiedz
Olomanolo - 28.12.2021 / 07:23, *.207.247

Ten ukr.jest za drogi dla Legii

odpowiedz
Lw - 27.12.2021 / 18:17, *.t-mobile.pl

Strączek, Stipica, Ishak, Ivi Lopez dzisiaj widziani na Okęciu

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 27.12.2021 / 13:47, *.plus.pl

Teraz to Zieliński go nie sprowadzi bo chyba to jednak był wymysł Kucharskiego ten ukrainiec.

odpowiedz
bep - 27.12.2021 / 13:02, *.230.191

Majecki siedzi w Monaco na ławce. Dogadać się i go wypożyczyć do końca sezonu, a te kolejne pół roku poświęcić na rzetelne rozpoznanie rynku, a nie na transfery z internetu czy z FM w stylu kucharskiego (tfu!)

odpowiedz
Maradona 1916 - 27.12.2021 / 09:29, *.plus.pl

Bartek
Białkowski

odpowiedz
K(L)AKIER - 27.12.2021 / 09:08, *.inetia.pl

gość przecież ma w cv dynami kijów wpisane, to juz jest dobry co wy nie wiecie.

odpowiedz
Wawa - 27.12.2021 / 08:26, *.chello.pl

Ale żenada co oni biorą gość gra w Afryce
Gdzie poziom jest naszej 1 ligi
Miodek Kucharski dzyń dzyń pobudka
szrot to możecie sobie prywatnie wolnym czasie sprowadzać do domu...

odpowiedz
Marek - 27.12.2021 / 14:54, *.orange.pl

@Wawa: typie, liga saudyjska chociaż w Azji (nie Afryce) jest 100 razy bogatsza od polskiej, ze względu na limit obcokrajowców nie trafiają tam pierwsze lepsze ogórki, więc nie zdziwiłbym się gdyby rozgrywki też nie były na wyższym poziomie niż u nas...

Wątpię żeby akurat Kucharski wypatrzył tego Ukraińca więc można mu się przyjrzeć, chociaż i tak wolałbym Białkowskiego mimo że jest starszy (mniej więcej w wieku Malarza gdy ten przychodził do Legii)

odpowiedz
Juri - 27.12.2021 / 05:37, *.tpnet.pl

Porażka,co to ma być?
Osłabienie i zadłużenie klubu trwa.

odpowiedz
Miasto Rafałka - 26.12.2021 / 23:31, *.play-internet.pl

Kibole dostają zakazy stadionowe,Kucharski powinien dostać zakaz wykonywania transferów.

odpowiedz
dejne3 - 26.12.2021 / 21:47, *.plus.pl

Darmo to boli gardło, Panie Mioduski kiedy wreszcie? Co wreszcie?Odejdziesz z tymi wszystkimi nieudacznikam

odpowiedz
Adamowicz ale nie Paweł - 26.12.2021 / 21:16, *.centertel.pl

Kogoś potrzeba na 1lige
Skład obecny się rozjedzie

odpowiedz
xxc - 26.12.2021 / 20:20, *.master.pl

transfer totalnie bez sensu. zamiast dogadac sie z takim Białkowskim (34lata), ktory az nogami przebiera by w Legii zagrac to znow sciagaja jakis szrot. Raz ze Bialkowski bylby naturalnym nastepcą Boruca to jeszcze nasza mlodziez moglaby sie od niego czegos nauczyc. na kilka lat bylby spokoj. Bialkowski, miszta, kochalski, tobiasz.. a jesli wciaz im malo to moga sciagnac z zaglebia hładuna, ktoremu konczy sie kontrakt... tylko czy nie za duzo tych bramkarzy by bylo? czy to na pewno jest pozycja ktora obecnie potrzebuje az takich wzmocnien?
a obrona? moze warto z gornika wyciagnac gryszkiewicza i wisniewskiego, ktorym koncza sie kontrakty. kasy na jakies mega wzmocnienia nie ma ale wlasnie takich zawodnikow od konkurentow trzeba powyciagac, a nie zagraniczne szroty, dla ktory L jest tylko jednym z wielu przystankow!
w srodku pola mozna powiedziec ze jest tylko slisz i josue... a taki sokolowski z piasta tez jest z konczacym sie kontraktem... skrzydla? moze warto dojsc do porozumienia z wszolkiem, czy wyciagnac slisza, ktoremu tez konczy sie kontrakt.. a moze yakshibaev'owi skrocic wypozyczenie, skoro juz brak alternatyw?
kazdy srednio ogarniety kibic w weekend znajdzie lepsze rozwiazanie niz kucharski przez rok!

odpowiedz
xxc - 27.12.2021 / 10:20, *.master.pl

@xxc: errata: czy wyciagnac sysza - mialo byc!

odpowiedz
genzo - 28.12.2021 / 16:33, *..

@xxc: chyba Szysza!

odpowiedz
I tyle - 26.12.2021 / 20:16, *.chello.pl

Dalej to samo,byle za darmo,byle tanio.

odpowiedz
Rikki - 26.12.2021 / 18:22, *.net.pl

Się Mioduskiego Dziady nie nauczą i dalej brną w szrotex zamiast kupić w miarę młodego perspektywicznego a nie emeryta co przyjdzie i rozpocznie półroczną "kurację" .
Świąteczne dyrdymaly i metody myślenia mogą zwalić z nóg

odpowiedz
Olo - 26.12.2021 / 17:51, *.chello.pl

Ku....tylko nie to

odpowiedz
Coachbiedronka - 26.12.2021 / 17:34, *.stimo.net

To już lepiej nie robić transferów,swoją drogą ilu z tych piłkarzy ma potencjał sprzedażowy,czym kieruje się nasz specjalone mister Kucharski,jakim cudem znajduje niektóre wynalazki,Ciekawy jestem jakby grał Rose z Abu Hanna przy większej liczbie szans może czas przestawić Jędrzejczyk na prawą stronę.usi nastąpić prawdziwe odkurzanie bo na dywanie leży za dużo s...i. Za ponad milion euro mielibyśmy niezłego grajka z ligii serbskiej.Scauting leży ,Akademia leży,ci zawodnicy trenują jak przedszkolaki,bez wysiłku niema nic, pora zacząć zmieniać zawodników bo mamy bardzo leniwa kadrę.

odpowiedz
xxc - 26.12.2021 / 20:28, *.master.pl

@Coachbiedronka: nie tyle co akademia lezy co ZNAFCY tak wprowadzaja nasza mlodziez... walukiewicz, mosor, praszelik, sitek - to tylko tak w ostatnim czasie!

odpowiedz
Lupus - 26.12.2021 / 17:32, *.centertel.pl

Były zakusy na chłopaka że Stali Mielec.
Co z nim?

odpowiedz
Paweł - 26.12.2021 / 18:18, *.play-internet.pl

@Lupus: piekarskiemu włączył się przelicznik w rublach. Bramkarz Stali pójdzie do Rosji. Nie ważne czy to dla niego dobre ważne że kasa będzie się zgadzała dla menago.

odpowiedz
(L) - 27.12.2021 / 07:34, *.plus.pl

@Paweł:

Paweł Ty tak na poważnie?

odpowiedz
bronek49 - 26.12.2021 / 17:25, *.chello.pl

co Mioduski się wygłupia z tymi bramkarzami on będzie grał samymi bramkarzami w dodatku ukrainiec żaden się w Legii nie sprawdził a po drugie co w Legii robi Dowchań ma tylu młodych podobno obiecujących i żadnego nie potrafi wypromować

odpowiedz
456 - 27.12.2021 / 12:04, *.net.pl

@bronek49: Dowchania żadnego w Legii nie ma. A poza tym - bez pozdrowień.

odpowiedz
Urs72 - 26.12.2021 / 15:48, *.chello.pl

Zaczyna się ......

odpowiedz
pomysły - 26.12.2021 / 15:33, *.getfiber.pl

To nie lepiej z Radomiaka ściągnąć Kochalskiego? Wybronił im awans do ekstraklasy zepsuliście mu sezon to może coś w zamian?

odpowiedz
ding - 26.12.2021 / 15:29, *.chello.pl

Ten "arabski Al-Fateh" to z jakiego państwa jest dokładnie?

odpowiedz
Stary - 26.12.2021 / 15:29, *.aster.pl

Może już dosyć tych Ukraińców. Co jeden to coraz większy niewypał. Brać Białkowskiego albo wypożyczyć Majeckiego.

odpowiedz
L - 26.12.2021 / 18:14, *.autocom.pl

@Stary: Bialkowski ma kontrakt, nie da sie go wyciagnac, dopiero jak mu sie skonczy to wroci. Majeckiego nie wypozycza do Polski, a poza tym tam zaraz pewnie Kovac odejdzie i nowy trener to tym bardziej go nie puszcza teraz.

odpowiedz
Arek - 26.12.2021 / 15:04, *.tpnet.pl

Nie kojarzę typa.

odpowiedz
(L) - 26.12.2021 / 15:03, *.plus.pl

Nasz prezes/właściciel Dariusz SZOPENI ŁEB dalej nic nie zrozumial.
Nic a nic. Nawet stare polskie porzekadło mówi że mądry Polak po szkodzie.

Czyżby szkoda dopiero miała nadejść aby mądrość przyszła...?

odpowiedz
Kucharski szkodzi !Naszej Legii! - 26.12.2021 / 14:44, *.120.70

A Kucharski dalej swoje, wychodzi na to że Mioduski boi sie Kucharskiego i to Kucharski rzádzi a nie Mioduski, jak tak dakej bèdzie to kibice obydwu panòw z piskiem opony taczki wywiozá ich z Legii!

odpowiedz
Shelest - 26.12.2021 / 14:39, *.mm.pl

Białkowski !

odpowiedz
Stop segregacji! - 26.12.2021 / 19:04, *.orange.pl

@Shelest: Dokładnie! Prędzej taki Białkowski zostwi serce na boisku niż jakiś tam Ukrainiec!

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 26.12.2021 / 14:21, *.btcentralplus.com

Mioduskiemu zalezy aby Ukraincy przychodzili na stadion.

odpowiedz
bum - 26.12.2021 / 14:01, *.237.107

Legia się wzmacnia na 1szą ligę hahahaha.
Ten kabaret może zakończyć się jedynie tragedią...

odpowiedz
ksieciunio - 26.12.2021 / 13:49, *.chello.pl

znów szrot............

odpowiedz
P(L)EBAN - 26.12.2021 / 13:39, *.tpnet.pl

Skoro dwukrotnie wystąpił w reprezentacji Ukrainy w tym raz 45 minut to brać tego kocura z zamkniętymi oczami!!!!!! Nie ma lepszego skauta niż kucharski!!

odpowiedz
SEBO(L) - 26.12.2021 / 13:36, *.centertel.pl

Kabaret w Legii trwa w najlepsze! Po Albańczykach,Uzbeku, Azerze, Francuzie z Mauritiusa, Portugalczyku z bezrobocia, czas na dwóch rokujących (mniej lub bardziej) Polaków z flegmatycznego Zagłębia,reprezentanta Wysp Zielonego Przylądka z Azerbejdżanu,i Ukraińca z Arabii Saudyjskiej...
I tak..
Młodzi Polacy mają stanowić o sile drużyny grającej pod dużą presją wyniku,podczas gdy ledwo wyróżnili się w bezpłciowym Zagłębiu. Ale jest potencjał sprzedażowy.
Środkowy 29 letni pomocnik,grał w byle czym w Portugalii, gra w silnej lidze dwóch drużyn.
Bramkarz z Ukrainy gra w lidze piłkarskich ślimaków i niedorozwojów taktycznych.
To się (nie) musi udać!
CAŁOROCZNY WAKACYJNY KLUB SENIORA LEGIA MA SIĘ...CORAZ GORZEJ.

odpowiedz
Andreas - 26.12.2021 / 13:24, *.play-internet.pl

Nie. To nie ten kierunek na pozyskiwanie grajków.

odpowiedz
Yoł - 26.12.2021 / 13:22, *.telkab.pl

To polaka nie ma? Białkowski, Majecki(wypożyczyć), Tytoń....? To znowu zagraniczny szrot...

odpowiedz
(L) - 26.12.2021 / 13:21, *.t-mobile.pl

I już się zaczyna ściąganie szrotu z całego świata.Tym razem emeryt z Ukrainy.Typowe wzmocnienie zespołu w wykonaniu duetu D.M./R.K.

Czy oni się nigdy na błędach nie nauczą.
Po co kolejny bramkarz na ławkę.Młodzi których mamy Tobiasz /Miszta wystarczą tylko trzeba gryźć trawę cały mecz i nie patrzeć się na siebie w obronie jak stado baranów tylko robić to za co się kasę bierze.

Najmana wychodzi na ring dostać wpier... tak jak nasi grajkowie.
Różnica jest taka że Najman to do kisielu z kobietami się nadaje bo to ani wojownik tym bardziej bokser.
Zawodnicy Legii grać potrafią tylko trzeba biegać do każdej piłki jak za czasów Czerczesowa i tak jak to robi kilka zespołów w naszej lidze typu Pogoń,Raków .Nie da się wygrać meczu wychodząc na boisko z myślą że może uda się nie przegrać

odpowiedz
Won - 26.12.2021 / 13:09, *.play-internet.pl

Cała kucharska xD

odpowiedz