Łukasz Koszarek poprowadził Legię do dziewiątej ligowej wygranej w tym sezonie - fot. Bodziach

Koszykówka

Arka Gdynia 70-88 Legia Warszawa

W meczu 16. kolejki PLK Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z Arką Gdynia 88-70. Do przerwy legioniści wygrywali 43-30. Nasz zespół zagrał bez kontuzjowanego Strahinji Jovanovicia (przyjechał do Gdyni z rodziną i usiadł na trybunach nad ławką Legii). Na własne życzenie do gry wrócił podkoszowy Darek Wyka, który ostatnio narzekał na uraz pięty. 2 stycznia Legia zmierzy się w Toruniu z Twardymi Piernikami.

Od pierwszych minut na parkiecie panowało sporo walki i wymiana ciosów z obu stron. Zarówno Legia jak i Arka były w stanie budować zaledwie kilkupunktowe prowadzenie, które jednak szybko niwelował rywal. Po stronie Zielonych Kanonierów najczęściej punktował kapitan, Łukasz Koszarek, a wśród gospodarzy skuteczny był Jacobi Boykins. Wynik pierwszej kwarty w jej ostatnich sekundach ustalił Dominik Wilczek - zawodnik Asseco Arki trafił za trzy punkty, ale to Legia wygrała tę część meczu, 22:21.

Początek drugiej kwarty to lepsza skuteczność warszawian – po celnym rzucie zza łuku Raymonda Cowelsa Legia prowadziła 28:23, a o przerwę w grze poprosił trener Milos Mitrović. Wciąż jednak to goście nadawali ton grze i powiększyli swoje prowadzenie do 13 „oczek” i z taka właśnie przewagą udali się do szatni na półmetku starcia wygrywając 43:30.

Także po powrocie z szatni Zieloni Kanonierzy błyszczeli formą i szybko zdobyli dziesięć punktów z rzędu nie tracąc żadnego. Gdynianie w końcu przerwali złą passę, ale warszawianie mieli wówczas już ponad 20 punktów więcej. Kolejne minuty to już bardziej wyrównana walka, lecz stołeczna ekipa umiejętnie kontrolowała przebieg meczu. Pięć punktów w ciągu kilkunastu sekund zdobył Grzegorz Kamiński, były zawodnik Asseco Arki, a kolejne dwa „oczka” dorzucił Raymond Cowels i przed ostatnią kwartą Legia prowadziła aż 68:43.

Gospodarze starali się zmniejszyć stratę i początkowo robili to z powodzeniem. Ofensywa gości nie działała już tak dobrze, Asseco Arka prezentowała się lepiej w obronie dzięki czemu przewaga Legii zmalała do 19 punktów. Na więcej nie pozwalali podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego, którzy pewnie pokonali rywali 88:70.

- Bardzo chcieliśmy się zrehabilitować za ostatnie niepowodzenia i zrobiliśmy to myślę, że w dobrym stylu. Zagraliśmy po swojemu, tak jak powinniśmy grać zawsze – oczywiście nie było idealnie, ale w tym kierunku powinniśmy iść jeśli chcemy grać jeszcze o wysokie cele w lidze. Teraz przed nami trudny mecz w Toruniu, a później już wrócimy na chwilę do własnej hali i naszych kibiców – powiedział po meczu Grzegorz Kulka.

kwarty: 21-22, 9-21, 13-25, 27-20