Bartosz Bibrowicz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Bibrowicz: Na razie pracujemy ogólnie

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Przygotowaliśmy przed wyjazdem całą baterię testów motorycznych, żeby zobaczyć, w jakim miejscu jesteśmy po tej bardzo krótkiej przerwie. Dla nas było kluczowe, żeby zawodników sprofilować indywidualnie, żeby dobrać odpowiednio obciążenia w tym bardzo ważnym dla nas okresie. Chcemy zakumulować zmęczenie, żeby to się przełożyło na jak najwyższą formę w rundzie wiosennej - mówi trener przygotowania fizycznego, Bartosz Bibrowicz.

- Aktualnie pracujemy bardzo ogólnie, ale w sposób zindywidualizowany. Mamy zawodników, którzy są w różnych etapach. Część z nich ma bardzo dużo wybieganych minut w rundzie jesiennej, więc ich obciążenia będą inne niż tych zawodników, którzy mają tych minut mniej. Staramy się indywidualizować obciążenia względem tego, jak wygląda ich ciało. Chcemy zobaczyć, czy są jakieś deficyty. Chcemy je wyrównać i stworzyć jak największą podstawę i fundament do pracy na obozie i potem w Polsce. Niektórzy zawodnicy nie będą brać udziału w każdym treningu, jeden trening w tę, czy tę nie robi różnicy. Najważniejsze, żeby wszyscy byli dostępni dla trenera na mecze. Różni zawodnicy zmagają się z problemami zdrowotnymi, więc indywidualizacja treningu pomoże przygotować ich jak najlepiej.

- W najbliższych dniach chcemy pracować ogólnie i zakumulować jak najwięcej zmęczenia, nie tylko fizycznego, ale też psychicznego. Chcemy jak najciężej przepracować początek, zanim zaczną się gry.

- Pracujemy też nad tym, żeby wyłapać elementy, które nie grały lub nie były odpowiednio wykształtowane. Zrobiliśmy już testy w listopadzie, które stanowiły podstawę do analizy. Teraz zobaczymy zmiany pozytywne i negatywne. Jesteśmy w momencie optymalizowania treningu, żeby zawodnicy jak najlepiej wyglądali na boisku. Mamy już profile zawodników, obraz ich stanu zdrowia i formy.

- Artur Jędrzejczyk doznał urazu w grudniu. Czekamy na zielone światło i pełen zrost kości. Jesteśmy bardzo optymistycznie nastawieni, patrząc na to, jak przebiega jego proces leczenia.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

+dodaj komentarz
Rafał z podrywaczy - 08.01.2022 / 17:48, *.plus.pl

po wyglądzie trenera wnioskuję, że w Dubaju jest szwedzki stół

odpowiedz
Kt9 - 08.01.2022 / 17:34, *.mm.pl

bardzo wiarygodny trener przygotowania motorycznego XD

odpowiedz
ja - 09.01.2022 / 19:12, *.chello.pl

@Kt9: Zdaje się, że był zapaśnikiem, a jako trener przygotowania fizycznego ogarniał chińskich pingpongistów.

Ocenimy go za to jak przygotuje piłkarzy, a nie jak wygląda.
Koksiki z siłki co walą to i owo, świetnie wyglądają, tylko że najczęściej będąc po tygodniowym (a w dzisiejszych czasach co lepsze) online-owym kursie na trenera personalnego, popełniają katastrofalne błędy kalecząc ludzi.

I co z tego, że wyglądają?

odpowiedz
Bigos bielsko - 08.01.2022 / 09:58, *.jkns.pl

Do Cyniek:
Masz racje ze kiedys byly gory:)tylko kiedys zawodnik przewaznie przebiegal w meczy 7-8 km w jednym tempie...dzisiejsza pilka wymaga oprocz wybiegania takze szybkosci zwinnosci techniki ktorej poziom ma byc taki sam w 1 czy w 90 minucie...i tym odstajemy od europy...bo w Naszej druzynie albo maratonczycy...albo technicy bez wydolnosci o szybkosci nie mowie....przepraszam jest 1 kastrrati ale on bez techniki i wytrzymalosci....taka prawda

odpowiedz
Cyniek - 08.01.2022 / 09:48, *.vectranet.pl

Wszystko pięknie się mówi testy itd a później się okazuje że 60 minuta meczu i połowa kopaczy oddycha rękawami kiedyś wszyscy jednakowo trenowali były góry bieganie dwa tygodnie nie było trenerów od przygotowania fizycznego i chłopski całą rundę biegali od pierwszej do ostatniej minuty

odpowiedz
Bosy - 08.01.2022 / 11:00, *.vectranet.pl

@Cyniek : Podziękuj Czesławowi, który zwolnił Bortnika i ściągnął z emerytury prof. dr hab. Jastrzębskiego. Efektem jego przygotowań była zadyszka w 60 min.

odpowiedz
Blitz - 08.01.2022 / 23:52, *.aster.pl

@Cyniek : Tylko bierz pod uwagę, że kiedyś w meczu zawodnicy przebiegali średnio 4-5 km, a teraz 10-12 ;)

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.