fot. Hugollek / Legionisci.com
REKLAMA

Zmarł Wiktor Bołba

Redakcja

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Wiktora Bołby, który z Legią Warszawa związany był od 50 lat. To On stworzył, a następnie jako kustosz przez lata prowadził muzeum klubowe przy Łazienkowskiej 3. Miał 64 lata.

Cześć jego pamięci.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (65)

+dodaj komentarz
Antek - 19.01.2022 / 16:42, *.play-internet.pl

Grochów nie zapomni spoczywaj w pokoju

odpowiedz
TopCWKS - 19.01.2022 / 15:35, *.play-internet.pl

Spoczywaj w pokoju Sąsiad [´]
Dziękuję za:
- Lata 70-te
- Nasza Legie
- Wszystkie wspólne wyjazdy
- Muzeum Legii
- Legijne pogaduchy przy okazji zakupów
MIRO Grochów Patriotyczny

odpowiedz
Polo - 19.01.2022 / 10:23, *.02.net

Koniec pewnej epoki.Przykre.Spoczywaj w pokoju.
Kondolencje dla rodziny

odpowiedz
Arek - 19.01.2022 / 00:25, *.tpnet.pl

Ja jeszcze teraz nie wierzę. To był na prawdę dobry wariat. Legijny wariat i wielki człowiek. Jakiś czas temu całkiem przypadkiem znalazłem na yt. jego wywiad z Borucem. Bardzo fajny zresztą. I kto teraz będzie wydzierał te pamiątki dla muzeum? Niestety nie miałem przyjemności osobiście poznać.
Spoczywaj w pokoju

odpowiedz
Pusieczka - 18.01.2022 / 21:31, *.vectranet.pl

Cześć i Chwała!

odpowiedz
matus007 - 18.01.2022 / 21:22, *.play-internet.pl

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.Amen

odpowiedz
mjr Krzyś - 18.01.2022 / 21:01, *.tpnet.pl

Wiktor! Jeden z nas organizujących ruch kibicowski ukochanej Legii! ON, Sitek, Angor, Bidula, Kwapisze i kilkunastu innych. Wielu już odeszło, też Wiesio Giller. Teraz Wituś, Kustosz, wielki miłośnik naszej Legii! Żyjący i pracujący dla Niej, dla Jej historii, dla dumy i sławy! Tak, ON prawdziwie Ją kochał! My wtedy tak właśnie kochaliśmy Legię Warszawa! Ponad wszystko! Życiem i sercem całym! Wituś jest tego sednem, najwspanialszym przykładem. Legionistą w pełni. Miłość, Wierność, Jakość, Mądrość. Wędruj do nieba Wiktorze i uproś błogosławieństwo Boga Wszechmogącego dla Legii naszej ukochanej. Bóg nie odmawia Miłości! A Legia Warszawa niech dla Ciebie zdobędzie w tym roku Puchar Polski! Musi to zrobić! Byś mógł go wstawić to muzeum Legii, które stworzyłeś, obok innych wspaniałych trofeów, najwspanialszego klubu Rzeczpospolitej Polskiej. Legia Warszawa to Polski duma i sława! Wędruj Wiciu do krainy szczęścia, w Boże ramiona, ale tu z nami nieustannie bądź! Bez Ciebie jesteśmy słabszą drużyną! Bądź i cały czas graj z nami! Niepokonane miasto, Niepokonany klub! Tylko Legia, ukochana Legia! I nagle ktoś wstał, zaśpiewam ja wam o Legii mej ukochanej! Ty całym swym życiem śpiewałeś piękną pieśń miłości o Legii Warszawa! Wielkie dzięki Wiktorze Bołbo!

odpowiedz
wwwojtecky (L) - 19.01.2022 / 16:18, *.2.70

@mjr Krzyś: trudno uwierzyć … odszedł niezastąpiony i niepodrabialny - jedyny w swoim rodzaju Wiktor, Wielkiej Legii Kustosz
Kondolencje dla Rodziny

odpowiedz
Zealley - 18.01.2022 / 20:28, *.chello.pl

ale wiadomo na co zmarł - ciężka choroba, nagle, Covid, wypadek

odpowiedz
tomiacab - 18.01.2022 / 19:38, *.centertel.pl

:(

odpowiedz
Arecki - 18.01.2022 / 19:35, *.com.pl

Do Leman... Bez komentarza

odpowiedz
Leman - 18.01.2022 / 19:10, *.tpnet.pl

Wie(L)ka Postać Legii Warszawa, pasjonat miłośnik kibicowania Najlepszemu Klubowi na Świecie. Ogromna wiedza i autorytet wśród kibiców (L) . Spoczywaj, a tam na górze... opowiadaj o naszym ukochanym klubie. Kondolencje dla rodziny i bliskich.Wspaniały człowiek! Wspaniałe muzeum! Wielka strata dla nas i naszego klubu!

odpowiedz
gazza - 18.01.2022 / 18:40, *.inetia.pl

Wspaniały człowiek !
Wspaniałe muzeum !
Wielka strata dla nas i naszego klubu !

odpowiedz
Arecki - 18.01.2022 / 17:30, *.com.pl

Wie(L) ka Postać LEGII Warszawa, pasjonat miłośnik kibicowania Najlepszemu Klubowi Na Świecie. Ogromna wiedza i autorytet wśród kibiców (L). Spoczywaj, a tam na górze.... opowiadaj o naszym ukochanym klubie. Kondolencje dla rodziny i bliskich.

odpowiedz
AAA - 18.01.2022 / 16:47, *.chello.pl

A jeszcze pół roku temu robił Nam pamiątkowe zdjęcia w muzeum z pewnym pucharem.
Niewiarygodne,ogromny żal.
Człowiek - legenda.
Tak jak Ktoś napisał poniżej Kazio na pewno Cię przywita.
Kondolencje dla Najbliższych.

odpowiedz
jarekk - 18.01.2022 / 16:29, *.metrointernet.pl

Tam w gorze przywita Cie Kazio Deyna

odpowiedz
horhe - 18.01.2022 / 14:07, *.sekocin.pl

Świetny felietonista za czasów NL i naprawdę Wielki Legionista. Znający i klub i środowisko kibicowskie od podszewki - tworzył i jedno i drugie. Jak do mało kogo pasowało do niego określenie hoolifan.
Spoczywaj w pokoju.

odpowiedz
jasio865 - 18.01.2022 / 13:51, *.play-internet.pl

Bardzo przykra i smutna wiadomość!!!Wiktorze!!spoczywaj w pokoju!!!

odpowiedz
Przemko - 18.01.2022 / 13:13, *.netfala.pl

Nie wierzę... Spoczywaj w spokoju [*]

odpowiedz
oLaf - 18.01.2022 / 12:24, *.vectranet.pl

to jest dramat. Facet z wielką wiedzą - zawsze go bardzo szanowałem. Cześć Jego Pamięci!

odpowiedz
ib - 18.01.2022 / 12:14, *.gov.pl

Przykre. Cześć Jego Pamięci.

odpowiedz
Grzechu - 18.01.2022 / 12:02, *.200.66

Byliśmy Braćmi. Jak wszyscy na wyjazdowym szlaku... kiedyś :(

odpowiedz
Olo56 - 18.01.2022 / 11:57, *.plus.pl

Większa legenda niż większość piłkarzy Legii...

odpowiedz
grzesiek - 18.01.2022 / 11:45, *.centertel.pl

Cholera jasna. Ale ludzie lecą z tego świata. :(
(*)

odpowiedz
MarioL - 18.01.2022 / 11:41, *.wanadoo.fr

Ciężko w to uwierzyć,odeszła legenda naszego klubu.

odpowiedz
misza_Praga - 18.01.2022 / 11:33, *.plus.pl

Ogromny smutek:(
Niesamowity Człowiek,dziękuje za Wszystko
SPOCZYWAJ W SPOKOJU

odpowiedz
Resoviaczek - 18.01.2022 / 11:30, *.enf.pl

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie ...
Czerpałem sporo od ŚP redaktora o Legii z felietonów w gazecie Naszej Legii od 1997 r. czyli od pierwszego numeru cyklicznie, potem były wywiady, wspomnienia i muzeum.
Z Legia związany jestem od 1989 r., mam za sobą na żywo ok. 30 meczów w całej Polsce, sporo pamiątek biletów, proporczyków i odznak.
Stary OldSchool z Podkarpacia.

odpowiedz
Andi - 18.01.2022 / 11:29, *.orange.pl

Spoczywaj w spokoju wielki kibicu Legii Warszawa.

odpowiedz
robochłop - 18.01.2022 / 11:28, *.tpnet.pl

Bardzo wielka strata...skarbnica wiedzy o Legii...spoczywaj w spokoju...

odpowiedz
X[L] - 18.01.2022 / 11:27, *.elartnet.pl

Żegnaj Przyjacielu, byłeś jednym z niewielu na Legii, których szanowałem. Zasmuciła mnie wiadomość o Twoim odejściu.

odpowiedz
Legionistaaa - 18.01.2022 / 11:24, *.tpnet.pl

Nie zapomniana Teka Wiktora z NL. Spoczywaj w pokoju Legionisto

odpowiedz
karwoski29 - 18.01.2022 / 11:13, *.orange.pl

Dziękuję za "Naszą Legię" - zdjęcia, plakaty, karykatury. Cały pokój miałem obwieszony Legionistami z lat 90-tych. Dziękuję Panie Witku.

odpowiedz
do redakcji - 18.01.2022 / 10:49, *.orange.pl

Fajnie jakby powstał jakiś dłuższy wpis o działaniach Pana Wiktora :)

odpowiedz
Witam - 18.01.2022 / 10:35, *.inetia.pl

Absolutnie wielki fanatyk Legii.
Spoczywaj w pokoju Pani Wiktorze!

odpowiedz
Bie(L)any - 18.01.2022 / 10:27, *.play-internet.pl

Spoczywaj w pokoju [*]

odpowiedz
Ciekawski - 18.01.2022 / 10:24, *.centertel.pl

Cześć Jego Pamięci. To historia Legii Warszawa. Odejście TAKIEJ Osoby powinno być uhonorowane przez serwis poprzez zmianę szaty graficznej na tonację czarno-białą. To nie jest wiadomość o odejściu takiego czy innego, zasłużonego kibica Legii. To wiadomość o Jego odejściu.

odpowiedz
horhe - 18.01.2022 / 14:10, *.sekocin.pl

@Ciekawski:
Pełna zgoda - to Postać, którą powinniśmy uczcić minutą ciszy przed meczem. W muzeum powinna znaleźć się co najmniej tablica na jego cześć.

odpowiedz
Zielu - 18.01.2022 / 09:51, *.centertel.pl

Dziękuje Panie Wiktorze za pasje i miłość do klubu, za świadectwo życia z Legią w sercu...

odpowiedz
eL - 18.01.2022 / 09:47, *..

Dziekuje za Wszystko. Był na dobre i złe z klubem

odpowiedz
Krzysiek Ochota - 18.01.2022 / 08:37, *.t-mobile.pl

Pamiętam jego rubrykę w "Naszej Legii" Z teki Wiktora, gdzie rysował karykatury komentujące bieżącą sytuację na Legii. Człowiek w gimnazjum pod ławką przeglądał najnowsze numery i jedną z pierwszych rubryk na które zerkałem było właśnie "Z teki Wiktora". Pozdrawiam wszystkich Legionistów uczęszczających do Gimnazjum nr 14 na ul. Barskiej, mieliśmy niezłą ekipkę obecną na każdym meczu na Żylecie ;)

odpowiedz
k. - 18.01.2022 / 08:29, *.t-mobile.pl

Mówi się, że nie ma osób niezastąpionych. I to jest chyba prawda... Spoczywaj w pokoju. Kondolencje dla rodziny.

odpowiedz
Kamil - 18.01.2022 / 08:45, *.mrsn.at

@k.: chyba właśnie na odwrót: są osoby które są niezastąpione

odpowiedz
Robert - 18.01.2022 / 08:49, *.centertel.pl

@k.: Myślę że jednak są. Pan W. Giler i Pan W. Bołba.

odpowiedz
k. - 18.01.2022 / 08:49, *.t-mobile.pl

@Kamil: Tak, masz rację.

odpowiedz
Kamil - 18.01.2022 / 11:53, *.mrsn.at

@Robert: to właśnie napisałem. Pozdrawiam

odpowiedz
Albert - 18.01.2022 / 08:20, *.orange.pl

Kolejna smutna wiadomość w tym roku..
Człowiek legenda.
Kolejny który przegrał z Covid... : (

odpowiedz
wwwojtecky (L) - 18.01.2022 / 08:16, *.2.172

:-( smutek! Wielka strata. Żegnaj Wiktor!

odpowiedz
Alex Bielany - 18.01.2022 / 08:14, *.centertel.pl

Witek zrobił ze mną wywiad do skazanych na Legie w 2000r, byłam pierwsza kobieta w tej rubryce….
Namawial mnie, a ja sie zastanawiałam co ja mogę powiedzieć
Ile wspólnych wyjazdów w latach 90tych i początku 2000, do zobaczenia kiedyś w niebiańskiej krytej e dolnej
Aleksandra J

odpowiedz
Kruszyna - 18.01.2022 / 08:09, *.tpnet.pl

Zegnaj przyjacie(L)u.(*)

odpowiedz
lucho_83 - 18.01.2022 / 08:03, *.81.66

Jestem w szoku....R.I.P...

odpowiedz
ŻOŁNIERZ - 18.01.2022 / 08:01, *.9.135

Spoczywaj w pokoju drogi kolego.Najszczersze kondolencje dla rodziny.

odpowiedz
Pawciu - 18.01.2022 / 07:30, *.net.pl

Wychowalem sie na jego rysunkach w Naszej Legii. Bardzo mi przykro :(

odpowiedz
jackie - 18.01.2022 / 07:07, *.chello.pl

Od dzieciaka podziwiałem Pana za oddanie swej pasji.
Panie Wiktorze, wielki smutek. Spoczywaj w pokoju.

odpowiedz
FI(L)IP - 18.01.2022 / 06:33, *..

Przede wszystkim kondolencje dla najbliższych, to oni najbardziej odczuwają Jego stratę.
Zmarł jeden z kibicowskich symboli Legii, człowiek który był przy początkach ruchu kibicowskiego w latach 70. zeszłego stulecia. Muzeum Legii narodziło się dzięki Jego pasji i zbiorom. To On był jednym z twórców "Naszej Legii". Wielki żal, że odszedł.

odpowiedz
Kajtek - 18.01.2022 / 06:16, *.orange.pl

Wiktorze - nigdy Cię nie zapomnimy.

odpowiedz
mjr krzyś - 18.01.2022 / 04:10, *.tpnet.pl

Cześć i chwała Wiktorowi! Legionosta z krwi i kości! Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

odpowiedz
eN - 18.01.2022 / 03:53, *.as9105.com

Ze smutkiem zegnamy Wielkiego Legionistę

odpowiedz
Jarek - 18.01.2022 / 03:46, *.plus.pl

***BOŻE CHROŃ FANATYKÓW**"

odpowiedz
Rafał - 18.01.2022 / 02:15, *.chello.pl

To był wielki człowiek
Szacunek na zawsze!

odpowiedz
Rafał Prg. Płn. - 18.01.2022 / 00:33, *.t-mobile.pl

Bardzo smutna wiadomość... Nawet nie wiem, co tu napisać... Panie Wiktorze, niech Pan spoczywa w pokoju... [*] [*] [*]

odpowiedz
Darek - 18.01.2022 / 00:25, *.chello.pl

Bardzo smutna wiadomość.
Spoczywaj w pokoju.

odpowiedz
olew - 18.01.2022 / 00:22, *.vectranet.pl

Fajny Facet. Legun ! Szkoda... Niech Mu ziemia lekką będzie.

odpowiedz
Sobo(L)ew. - 18.01.2022 / 00:19, *.plus.pl

SPOCZYWAJ W POKOJU

odpowiedz
Lw - 18.01.2022 / 00:14, *.t-mobile.pl

Młody człowiek.Spoczywaj w pokoju.

odpowiedz
Kozioł - 18.01.2022 / 00:00, *.centertel.pl

Cześ Jego pamięci. Kondolencje dla rodziny.

odpowiedz