Aleksandar Vuković i Fink - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Vuković: Wygrywanie powinno być naszym nawykiem

Woytek i Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com

- Zespół musi tworzyć jedność, ale na to pracuje się każdego dnia. Drużyna musi być gotowa do walki o cele, które mamy jasno przedstawione. Zespół z meczu na mecz musi prezentować się coraz lepiej, to jest nasz cel - powiedział po ostatnim meczu w Dubaju, wygranym 2-0, trener Legii Aleksandar Vuković.

- Podobnie jak we wczorajszym sparingu z Krasnodarem, chcieliśmy aby grono zawodników zagrało więcej niż 45 minut. Kończymy nasz pobyt w Dubaju, gdyż dzisiejszy mecz to był ostatni wysiłek dla chłopaków. Teraz zaczynamy przygotowania do meczów ligowych. Jesteśmy zadowoleni z tego obozu oraz z rywalizacji z Rygą, ale teraz dokończymy naszą pracę w Polsce. Cieszę się, że dzisiaj żaden z zawodników nie odniósł kontuzji, a każdy z nich wytrzymał intensywność, gdyż to był główny aspekt, na jaki patrzyliśmy w tym spotkaniu. Zwycięstwo zawsze cieszy, bo wygrywanie powinno być naszym nawykiem, ale pamiętamy, że to był mecz towarzyski. Przeciwnik miał genialną okazję, którą powinien wykorzystać.

- Z pewnością Maciej Rosołek i Szymon Włodarczyk czują się lepiej, gdyż udało im się strzelić gola. Ja patrzę na to bardziej zespołowo, gdyż bramka to praca całej drużyny. Przy pierwszym golu rozegraliśmy dobrą akcję, skutecznie zmieniliśmy stronę, Ernest Muci i Kacper Skibicki popisali się celnymi zagraniami, a "Rossi" ma z tego bramkę. Przy drugim trafieniu wykorzystaliśmy błąd rywala, ale również dobrze wyszliśmy do wysokiego pressingu.

- Przede wszystkim skupiam się na chłopakach, których mam, a nie na tych, którzy mogą się pojawić. Wzmocnienia zawsze się przydadzą. Dołączył Patryk Sokołowski, który bardzo dobrze pracuje i świetnie wprowadził się do zespołu. Sądzę, że Patryk sporo nam da w przyszłości. Mamy w drużynie piłkarzy, którzy jeżeli wrócą do swojej formy, to będą dla nas wzmocnieniami. Mamy grono zawodników, których stać na lepszą grę.

- Cieszę się, że Bartek Kapustka dołączył do nas w Dubaju. Mimo tego, że "Kapi" trenuje póki co indywidualnie, może na nowo poczuć się częścią zespołu. Ja skupiam się na piłkarzach gotowych do gry, ale z przyjemnością przyjmę fakt, gdy Bartek wróci do swojej pełnej dyspozycji.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (14)

+dodaj komentarz
ja$ KO - 21.01.2022 / 05:36, *.it4polska.com

nawet jak będzie spadek to ja będę na sektorze przy Ł3 i tak samo będę na wyjeździe... a wy moi przedmówcy już dzisiaj możecie zakupić Viaplay i oglądać wieki futbol... pozdrawiam

odpowiedz
olew - 21.01.2022 / 10:01, *.vectranet.pl

@ja$ KO: Nie podoba mi się Twoja pycha. Normalni kibole są i będą z Legią zawsze. To jest nasze przeznaczenie, Warszawka ma tylko jeden wielki klub, to nasza Legia ! Tutaj piszą różni ludzie, redakcja zaś preferuje nienawistników, takich "smarzowskich". Dlaczego ? nie wiem. Nie należy pisać o spadku i reklamować płatnych komunikatorów.

odpowiedz
olew - 20.01.2022 / 22:19, *.vectranet.pl

Fajnie , że Vuko nie marudzi i płacze jak jego gruby poprzednik. Fajnie , że są waleczni, zadziorni i chyba szybcy. Przydałaby się jednak jakaś akcja, jakiś pomysł, jakiś schemat. Może ukrywają przed Lubinem i Niecieczą ...

odpowiedz
Kibic - 21.01.2022 / 01:05, *.torun.pl

@olew: ciezko sobie wyobrazic zeby marudzil, skoro zgodzil sie na to co jest. Jesli chce zostac na dluzej to musi tym szrotem cos ugrac. Ostatnia jego szansa, bo pozniej juz nigdzie go nie zatrudnia. Chyba, ze w LTC ;)

odpowiedz
Adam - 24.01.2022 / 15:12, *.chello.pl

@olew: Powiedzenie wprost, że jest za mało piłkarzy i dobrych transferów to dla Ciebie płakanie? No i przy całej mojej sympatii do Vuko to przecież on sam popuścił i płakał w wywiadach jak to go nieładnie potraktowano itd., itp.

odpowiedz
Szpic - 20.01.2022 / 21:36, *.chello.pl

Akurat w obecnej sytuacji Legii to wygrywanie powinno być nie tylko nawykiem, ale wręcz obowiązkiem. Pierwsze 5 spotkań (Zagłębie, Termalica, Warta, Wisła, ponownie Termalica) i w PP z Górnikiem Łęczna jeśli będą wygrane, to wówczas będzie można mówić o spokoju. Na razie poczekamy zobaczymy.

odpowiedz
P(L)EBAN - 20.01.2022 / 21:03, *.centertel.pl

Vuko to jest Gość

odpowiedz
Kibic - 20.01.2022 / 20:48, *.t-mobile.pl

Kiedy transfery?? i nie chodzi mi tu o trenera bo jaki by nie przyszedł to z gówna kija nie ukręci...

odpowiedz
(L)eo - 20.01.2022 / 20:37, *.master.pl

Czy właśnie Śląsk nam podpier***il Jastrzembskiego? xd Żenada, już nikt nie chce tu przyjść,jak nie wpier*ol od kibiców,to jeszcze walka o utrzymanie xd

odpowiedz
Piotr - 21.01.2022 / 07:25, *.net.pl

@(L)eo: A ty byś przyszedł do takiego korpograjdołu?

odpowiedz
Dr - 20.01.2022 / 16:34, *..

Super

odpowiedz
word!up - 20.01.2022 / 16:13, *.inetia.pl

Mamy , mamy . A dlaczego nie mamy nowego bramkarza ?

odpowiedz
Mr T - 20.01.2022 / 17:14, *.mm.pl

@word!up: na wiosne bodaj tylko 18 meczy grać. Boruc da radę, a jak nie to Tobiasz sobie poradzi. Bardziej potrzebny prawy wahadłowy.

odpowiedz
oLaf - 20.01.2022 / 19:27, *.vectranet.pl

@word!up: teraz zacznie się telenowela MIoduskiego pt. "nie mamy pieniędzy" (przez głupie decyzje MIodka) i ... będziemy grać szrotem aż go całkowicie zużyjemy... : (

Najbliższe normalne transfery będą może w ... grudniu. (po południu)

odpowiedz