Grzegorz Kamiński - fot. Hugollek / Legionisci.com

Koszykówka

Legia Warszawa 73-60 HydroTruck Radom

W zaległym meczu 20. kolejki PLK Legia Warszawa wygrała 73-60 z HydroTruckiem Radom. Dla Zielonych Kanonierów to 12. zwycięstwo w lidze.

Fotoreportaż z meczu - 64 zdjęcia Hugollka

Już w pierwszej połowie legioniści zaznaczyli swoją wyższość nad rywalem osiągając dziesięciopunktową przewagę nad radomianami. Ponownie w szeregach gospodarzy bardzo dobrze spisywał się Robert Johnson, który dołączył do zespołu z Warszawy przed kilkoma dniami. Kolejne minuty wyglądały podobnie – HydroTruck nie potrafił znaleźć sposobu na dobrze dysponowanych gospodarzy. Skuteczni Danilo Ostojić, Anthony Ireland i Mike Moore starali się, aby Zieloni Kanonierzy nie zyskali zbyt wielkiej przewagi, ale podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego z każdą minutą grali lepiej i na półmetku starcia prowadzili 41:27.

Po przerwie radomianie ruszyli do ataku i zmniejszyli starty do siedmiu „oczek” i grali wyraźnie lepiej. Szybko jednak legioniści wrócili do dobrej dyspozycji, głownie dzięki świetnej dyspozycji Grzegorza Kamińskiego i Raymonda Cowelsa. Dobra gra w defensywie pozwoliła Legii na zatrzymanie rywala na poziomie 44 punktów po 30 minutach gry. W ostatniej odsłonie meczu gospodarze mieli już nawet ponad 20 punktów przewagi, ale ostatecznie stołeczna ekipa zwyciężyła 73:60

To dwunasta wygrana legionistów w trwającym sezonie Energa Basket Ligi i czwarty z rzędu ligowy triumf. Kolejne spotkanie w ramach walki o mistrzostwo Polski w sobotę, 5 lutego, kiedy to na Bemowo przyjedzie wicemistrz Polski, Zastal Enea BC Zielona Góra. Zanim jednak to nastąpi, w hali OSiR Bemowo Legia podejmie mistrza Holandii, ekipę ZZ Leiden. To starcie w ramach europejskich pucharów FIBA Europe Cup zaplanowano na środę, 2 lutego – początek o godz. 17:30.

- Cieszymy się z tej wygranej. Zagraliśmy dziś dobrze w ataku i uważnie w obronie, co pozwoliło nam zwyciężyć z radomianami. Już w środę czeka nas bardzo ważny mecz w FIBA Europe Cup z mistrzami Holandii. Musimy wygrać to spotkanie, bo bardzo chcemy zagrać w ćwierćfinale tych rozgrywek – powiedział po meczu Dariusz Wyka.

PLK: Legia Warszawa 73-60 HydroTruck Radom
Kwarty: 22-12, 19-15, 17-17, 15-16