Paweł Wszołek - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Wszołek w drodze do Warszawy

Maciej Frydrych, źródło: Meczyki.pl

Jak informuje na Twitterze Tomasz Włodarczyk, Paweł Wszołek wyruszył dziś w drogę do Warszawy, a jutro przejdzie testy medyczne. 29-latek trafi do Legii w ramach wypożyczenia do końca sezonu.

Latem zeszłego roku Wszołek opuścił Legię po długich negocjacjach kontraktu. 29-latek trafił do niemieckiego Unionu Berlin, gdzie nie przebił się do składu. Ostatecznie rozegrał zaledwie nieco ponad kwadrans w krajowym pucharze.

Wszołek z "eLką" na piersi rozegrał 60 meczów, w których strzelił 12 goli oraz zanotował 15 asyst.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (85)

+dodaj komentarz
dio - 27.01.2022 / 15:15, *.com.pl

Bardzo dobry piłkarz, nie musi od razu kochać Legii żeby w niej grać. Przynajmniej będzie rozumiał żenujące ' nie poddawaj się', bo 90% niema pojęcia co tam jest śpiewane.

odpowiedz
Dziadek - 27.01.2022 / 16:27, *.net.pl

@dio: ja liczę, że tej żenujące litanii w tym sezonie już nie usłyszę.

odpowiedz
KibicL - 27.01.2022 / 14:12, *.vectranet.pl

Cały czas jest w drodze do W-wy. to co on idzie na piechotę? Nie ma go kto przywieź? I kolejna farsa mimo buńczucznych zapowiedzi wszystko na ostatnią chwilę. Żeby chociaż zdążył dojść do 4 lutego na pierwszy mecz.

odpowiedz
LoL - 27.01.2022 / 17:08, *.telnaptelecom.pl

@KibicL: cały czas czeka w Berlinie na Flixbusa żeby było taniej

odpowiedz
Dick1279 - 27.01.2022 / 13:24, *.chello.pl

Wraca z podkulonym ogonem :)

odpowiedz
Kasztan - 27.01.2022 / 13:02, *.com.pl

i dotarł wreszcie
co on na piechotę z tego Berlina idzie?!
czy płynie jak ten nachodźca?!?!?

odpowiedz
Kibic (L) - 27.01.2022 / 13:29, *.lsas.aero

@Kasztan:
widziano Wszołka jak mijał poznań idzie z buta utyka na prawą nogę więc od razu nie wskoczy do składu chyba że to tylko odciski ....

odpowiedz
grzesiek - 27.01.2022 / 12:14, *.centertel.pl

Oj Kucharski pamietam jak gadal jak o niego zabiegali kiedys. Pare sezonow probowali sciagnac i nic. Jak w koncu sciagneli go , to gruby michniewicz go usadził na ławie. A pozniej jeszcze wodzili go za nos czy przedluza z nim kontrakt. Masakra. Fajnie ze to poukladany chlop i decyduje sie ponownie do nas przejsc

odpowiedz
Xyz - 27.01.2022 / 10:37, *.orange.pl

Bardzo dobrze, że wraca. Jak poprzednio do nas wracał też nie grał długo i szybko zaczął dawać radę. Jesteśmy na przedostatnim miejscu w tabeli, tacy ludzie (zwłaszcza Polacy), się przydadzą, bo Wszołek daję radę. Dla mnie bardzo dobry transfer(wypożyczenie).

odpowiedz
Mandingo - 27.01.2022 / 09:03, *.play-internet.pl

Zobaczcie , który w tabeli bundesligi jest union i pytanie jak to możliwe by on czy ten z lecha grali tam pierwsze skrzypce???

odpowiedz
Praga północ - 27.01.2022 / 06:31, *.centertel.pl

Wraca pies z podkulonymi ogonem

odpowiedz
Antek - 27.01.2022 / 06:14, *.play-internet.pl

On jedzie i dojechać nie morze

odpowiedz
Student_L - 27.01.2022 / 08:32, *.t-mobile.pl

@Antek: bo jedzie nad morze...

odpowiedz
w s z o L e k - 27.01.2022 / 00:25, *.102.98

MA PLUSY I MINUSY, I NIGDY NIE MÓWIŁ ŻE KIBIC JEST LEGII KAŻDY WIE ,PRZYCHODZI BO WOLI GRAĆ W LEGII NIŻ U NIEMCÓW GRZAĆ ŁAWE...WIĘC OCHŁONCIE , WSZOŁEK JAK CHCE TO RAJD ROBI I BRAMKE STRZELA LUB DOBRE ASYSTY PRZY GOLACH I DOBRZE CZYTA GRE, NO NIE ZAWSZE ALE GRA I WYNIKI Z GRY W LEGII MA...WITAMY WSZOLEK I POKAŻ OGIEŃ!

odpowiedz
Warszawiak1234 - 27.01.2022 / 08:44, *.aster.pl

@w s z o L e k: dobrze to ujales

odpowiedz
Sylwester - 27.01.2022 / 14:13, *.plus.pl

@w s z o L e k: Wkruwiające te wielkie litery ale sama treść w punkt!

odpowiedz
docent - 27.01.2022 / 17:13, *.antik.sk

@w s z o L e k: ja jestem nanie-zebym sie mylil , ale wizerunkowo L na tym niezyska robil fochy ze niegra, potem zwodzil klub , mam nadzieje ze Vuko mu niepozwoli robijac szatnie

odpowiedz
xxx - 27.01.2022 / 19:03, *.centertel.pl

@w s z o L e k: ochłoń człowieku, on przez całą rundę zagrał 17 minut!!!!
to o jakich rajdach ty gadasz??
transfer na miarę obecnej sytuacji Legii...

odpowiedz
OLaf - 26.01.2022 / 21:29, *.tpnet.pl

Ściągnijmy jeszcze Płachete i Puchacza, oni też siedzieli pół roku na trybunach to będą wypoczęci na rundę wiosenną...

odpowiedz
Adam - 27.01.2022 / 15:46, *.chello.pl

@OLaf: Rucha... znaczy Puchacz to ten co zamiast na piłce skupie się na dziewczynie, która ma go w głębokim poważaniu? ;)

odpowiedz
Ja - 29.01.2022 / 16:12, *.play-internet.pl

@OLaf: weź, bo jeszcze w klubie to podchwycą... Placheta to jak Cię mogę, sto razy lepszy konkurent dla Mladenovicia niż Ribeiro, ale tej Puchatej ściery nie chciałbym nawet, gdyby nam za niego dopłacali

odpowiedz
Lemiesz Grochuw - 26.01.2022 / 20:21, *.52.135

nie, bo to POLONISTA

odpowiedz
(L) - 27.01.2022 / 12:54, *.chello.pl

@Lemiesz Grochuw: ręce opadają

odpowiedz
Alex1910 - 26.01.2022 / 20:00, *.com.pl

Pytanie jest inne
Dlaczego jeżeli profesjonalny klub jest zainteresowanym piłkarzem nie wypożyczył danego z początkiem okresu przygotowawczego?
Dramat

odpowiedz
Serek - 26.01.2022 / 22:04, *.tpnet.pl

@Alex1910: Miodek i profesjonalizm to dwie różne rzeczy

odpowiedz
Dominik - 26.01.2022 / 23:47, *.centertel.pl

@Alex1910: bo w Unionie przygotował się lepiej niż u nas?

odpowiedz
axlrose - 26.01.2022 / 19:43, *.tpnet.pl

Czy już dojechał?

odpowiedz
gazza - 26.01.2022 / 18:56, *.inetia.pl

Po co sprowadzać taki szrot ???
Tu jest LEGIA jak by ktoś zapomniał !!!

odpowiedz
Marcinek 31 - 26.01.2022 / 18:20, *.plus.pl

Jaka pozycja Legii w tabeli taka forma Wszołka ,więc się nie czepiajcie, pasuja jak ulał

odpowiedz
kczeczu - 26.01.2022 / 17:59, *.205.233

bundesliga go zjadła przeżuła i wypluła

odpowiedz
Luk - 26.01.2022 / 19:23, *.timplus.net

@kczeczu: zjadła, przeżuła i wypluła to go "Legia", a na domiar złego jeszcze na własne życzenie nie zarobiła...

odpowiedz
Wsiołek - 26.01.2022 / 17:44, *.centertel.pl

Dajcie jeszcze newsa, jak zaparkuje przy Łazienkowskiej (i czy opłacił parkomat)

To ten pilkarzyk, co był cały uśmiechnięty po odpadnięciu w PP z Piastem, jeśli ktoś nie pamięta.

odpowiedz
matwij - 26.01.2022 / 23:39, *.chello.pl

@Wsiołek: no nie... płakać powinien. Jak w robocie coś źle zrobisz to z płaczem kładziesz wypowiedzenie szefowi?!

odpowiedz
Do kretyna - 26.01.2022 / 23:56, *.chello.pl

@matwij:

Nie, oczywiście pokazuję, jak jestem rozbawiony i mam w dupie to, co robię (a w przypadku pilkarzyka pokazuję, że w dupie mam również kibiców)

odpowiedz
Kibic - 26.01.2022 / 17:40, *.torun.pl

Jak niemcy placa za pensje na wypozyczeniu to ok. Nie przebil sie bo ronznica 30 klas nie jest latwa do przeskoczenia. Pomalu coraz mniej leciwych pilkarzy bedzie przechodzilo do zachodnich klubow. Roznice klas pokazuje tez to, ze on przez pol roku zagral 17 minut, a u nas dostanie miejsce w pierwszym skladzie. Malo tego. Wielu uwaza, ze od razu wroci do statystyk jakie mial przed odejsciem. Zielu chyba faktycznie pojechal do Dubaju na wakacje, bo takiego pilkarza powinni kontraktowac przed zgrupowaniem. Niektore nawyki widac, ze sa w klubie, a nie u poszczegolnych osob jak Kucharski. Moze boja sie, ze zlapie ktos od razu kontuzje.

odpowiedz
Kibic - 26.01.2022 / 17:26, *.holding1.pl

Super na prawej stronie są braki będzie wzmocnieniem, Czesiu miał problem do Wszołka jakiś i straciliśmy wartościowego zawodnika i co najważniejsze POLAK!

odpowiedz
zioLeg - 26.01.2022 / 16:56, *.maxon.pl

Jeśli nie grając tyle czasu Wszołek będzie jednym z lepszych to ... nie wiem co jest nie tak z trenowaniem w Polsce...

odpowiedz
Duchu72 - 26.01.2022 / 16:37, *.com.pl

Po jaką cholerę nam ten rozkapryszony wieśn...k ? Łaskę robił że grał i obrażał się jak siedział na ławie - to ma być wzmocnienie ?

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 26.01.2022 / 16:22, *.plus.pl

Wielu już było w drodze ale jakoś nie dojechali.

odpowiedz
Adam - 26.01.2022 / 16:19, *.chello.pl

Obu mu opona w aucie walnęła. Nie życzę mu źle, żadnych wypadków, nic takiego. Po prostu niech tam sobie gdzieś utknie w Niemczech i dalej siedzi na ławce. Najlepiej na przystanku.

odpowiedz
FC_ŻYRARDÓW - 26.01.2022 / 16:07, *.orange.pl

Obiektywnie. Wszołek w formie to wzmocnienie.

odpowiedz
Jurek - 26.01.2022 / 16:05, *.tropolys.de

Odbił się od ściany i wraca z podkulonym ogonem.
Nie on pierwszy i nie ostatni.
Tylko dlaczego do Legii?

odpowiedz
tomciob - 26.01.2022 / 14:43, *.vectranet.pl

Jak go Vuko akceptuje i widzi w składzie to spoko. Zobaczymy co będzie na boisku bo ważny jest styl gry i wyniki. Jak będą dobre to super. Zagrać 17 min. to jednak trochę mało dla ambitnego piłkarza ale w Legii będzie oceniany na tle całości zespołu. Sam Wszołek nic nie wygra ani nie spartoli. Jesteśmy na końcu bo nie było zespołu. Mnie Wszołek nie przeszkadza ale chcę widzieć zespół który walczy i gra dobrze z Wszołkiem czy bez niego. Śmieszą mnie trochę pozy że gra całego zespołu będzie zależała od jednego gościa, chociaż jak przypominam sobie Vrdoljaka czy Lijubojlę (który bawić się lubiał) ich gra "stwarzała różnicę". Piłka bywa przewrotna i może Wszołek odpali po powrocie? Zobaczymy

odpowiedz
Kyo - 26.01.2022 / 14:29, *.aster.pl

Piłkarz z ogromnym ego, który jak by nie grał ma problem żeby usiąść na ławce nawet w sytuacji gdy konkurent rozgrywa świetne mecze i daje znacznie więcej drużynie niż on. Czyli gość myśli głównie o sobie a takich w Legii Vuko miało nie być. Nie jestem zwolennikiem tego transferu, ale jeśli inne opcje są za drogie lub nie realne to jako uzupełnienie składu do końca sezonu mogę zrozumieć taki ruch. mam natomiast nadzieję, że do końca sezonu znajdziemy lepszego gracza i Wszołek będzie mógł sobie wrócić do swojego klubu w Bundeslidze.

odpowiedz
Franz - 26.01.2022 / 14:22, *.chello.pl

Wypiął się na nas i będziemy o tym pamiętać. Może się zrehabilituje, ale zobaczymy. pewnie wraca z nadwagą?

odpowiedz
Cyniek - 26.01.2022 / 16:19, *.play-internet.pl

@Franz: A Legia nie wypiela się na niego czy miodek ferr z nim grał ????

odpowiedz
Pawciu - 26.01.2022 / 14:13, *.play-internet.pl

Mam mieszane odczucia. Chcial na sile odejsc, przedluzal to odejscie maksymalnie a teraz jak by nigdy nic wroci i co?

odpowiedz
Darek - 26.01.2022 / 13:30, *.tpnet.pl

Koleś który zagrał od pół roku 17 minut ma dostać miejsce w podstawowym składzie. Brawo. Jak to świadczy o tych piłkarzykach co są teraz w Legii?
Jacek Zieliński to ma zamiar zrobić jakieś wzmocnienie czy tylko stołek objął i pozory stwarza?

odpowiedz
Byniu - 26.01.2022 / 13:33, *.vectranet.pl

@Darek: W Legii dał rade i da radę.Trudno powiedzieć dlaczego u niemca nie dostał szansy.Jak dla mnie to duże wzmocnienie.Zna klub i wie o co chodzi w Legii

odpowiedz
zduneq - 26.01.2022 / 15:30, *.inetia.pl

@Darek: Zapominasz, że trenował w Niemczech gdzie treningi są na wyższej intesywności niż mecze w dupoklasie.

odpowiedz
skreem - 26.01.2022 / 13:22, *.chello.pl

Wirtuoz to to nie jest, ale trzeba pamiętać, że bierzemy go na wypożyczenie, do końca tego sezonu - a do walki o utrzymanie w lidze lepszych nie trzeba.

odpowiedz
Obcy - 26.01.2022 / 13:22, *.t-mobile.pl

Panu Wszołkowi odpadły lepsze opcje i w końcu spojrzał łaskawym okiem na Legię. Nie lubię takich ludzi. Na nich nie można liczyć w trudnych czasach. A takie się zapowiadają.

odpowiedz
Vuko dostał 3 świąteczne bombki od Banasika - 26.01.2022 / 12:53, *.t-mobile.pl

niech jeszcze Zielu czerwony dywan przed tym polonistą rozwinie...nisko upadliśmy jako klub, bardzo nisko

odpowiedz
Byniu - 26.01.2022 / 13:40, *.vectranet.pl

@Vuko dostał 3 świąteczne bombki od Banasika: Żewłak też był polonistą ale założę się,że tobie to nie przeszkadzało.Poza tym jakie to ma znaczenie? Nie bądź dzieckiem.To jest ich praca.Gra w danym klubie nie oznacza kibicowania

odpowiedz
Trec - 26.01.2022 / 16:18, *.chello.pl

@Vuko dostał 3 świąteczne bombki od Banasika: won trollu

odpowiedz
Vuko dostał 3 świąteczne bombki od Banasika - 26.01.2022 / 19:10, *.t-mobile.pl

@Trec: won pachołku miodka

odpowiedz
DobrzeZorientowany - 26.01.2022 / 12:44, *.t-mobile.pl

W poprzednim artykule było napisane ze dostanie miejsce z marszu . To jak on idzie biedny z tego Berlina na piechotę to prosto do Lubina już na mecz czy wcześniej do Warszawy podpisać dokumenty?

odpowiedz
Remino - 26.01.2022 / 12:42, *.orange.pl

Spoko koledzy: tak działał uprzedni R.Kucharski. Jacek Z. to inny poziom pod każdym względem.

odpowiedz
zdzicho - 26.01.2022 / 12:41, *.16.195

czy jak do maja będzie niezdolny do gry ze względu na zaległości, to Niemcy coś dopłacą lub nie trzeba mu płacić?

odpowiedz
e(L)o - 26.01.2022 / 12:38, *.vectranet.pl

podobno też radović na koniu zajedzie za 3 dni

odpowiedz
Syn trenera - 26.01.2022 / 12:19, *.play-internet.pl

Dramat... Królewicz.. kolejny.. W składzie.. Jeszcze lepsze okno transferowe niż ostatnio.. Bramkarzy to chyba z 5 już L odmówiło.. Stać nowego dyrektora i zastępcę na ściąganie szrotu w stylu Wszolek, Sokołowski.. Gdzie napastnik.. Dryfujemy sportowo i organizacyjnie oraz ambicjonslnie do 1 ligi... Degrengolada..

odpowiedz
Meteor - 26.01.2022 / 13:38, *.plus.pl

@Syn trenera: Wszołek szrot, Sokołowski szrot ... chyba wszyscy dla ciebie to szrot. Kolejny malkontent dla którego kto by nie przyszedł to beee, to szrot.

odpowiedz
Syn trenera - 26.01.2022 / 15:17, *.play-internet.pl

@Meteor: zobaczymy co Panie Meteor powiesz... na koniec sezonu... Minimalizm/kolesiostwo i brak ambicji... To choroba obecnej Legii

odpowiedz
Kibic - 26.01.2022 / 17:30, *.holding1.pl

@Syn trenera: To proszę przedstaw jakie transfery Legia powinna zrobić kogo ściągnąć, kogo masz na oku ? Kolejne transfery z Bałkanów i Portugali czy Hiszpanii ? Ściągają Polaków żle bo szrot, ściągają szrot z zagranicy źle bo szrot mało Polaków w składzie. Za dużo chyba FM 2022.

odpowiedz
wojti - 26.01.2022 / 12:11, *.chello.pl

Masakra.....zwlekali żeby przedłużyć umowę z Pawłem...on odszedł co nawet jest zrozumiałe a teraz chcą go wypożyczyć ? JPRD....to jakiś kiepski żart.....szok

odpowiedz
(L)uki - 26.01.2022 / 11:59, *.25.60

co za news ! normalnie jakby jechał do nas Ronaldo albo Lewy.
Nisko upadliśmy

odpowiedz
Sebo(L) - 26.01.2022 / 11:51, *.centertel.pl

Jeśli będzie się prezentował tak jak za najlepszego dla siebie okresu gry w Legii to jestem jak najbardziej "ZA" żeby tu wrócił. Niemniej jednak śmiem powątpiewać w jego obecną dyspozycję skoro w ciągu pół roku zanotował... 7 minut gry dla Unionu. Obym się mylił.

odpowiedz
Tomek - 26.01.2022 / 12:04, *.113.189

@Sebo(L) : Nie 7 minut a 17 minut...te 10 minut daje gwarancję, że jest z nim dobrze fizycznie i da radę biegać :):)

odpowiedz
Sebo(L) - 26.01.2022 / 15:26, *.centertel.pl

@Tomek: faktycznie gdzieś mi uciekło 10 minut, które na koniec może okazać się kluczowe ;)

odpowiedz
Arek - 26.01.2022 / 23:55, *.tpnet.pl

@Sebo(L) : no nie bądź taki. Całe 10 minut żeś mu zaj...ł:)

odpowiedz
Barto - 26.01.2022 / 11:43, *.131.128

Niech się goni. Taki był zadowolony jak wodził za nos nasz klub. A po odejściu Vesovicia zachował się, jak się zachował. Powinien zostać na głębokiej ławce niemieckiej. Na co nam na pół roku?

odpowiedz
Anty Vuko - 26.01.2022 / 13:15, *.centertel.pl

@Barto: Zapomniałeś kolego kto, kogo wodził za nos. Gdy był czas na negocjacje to Mioduski go olał. Gdy zrobiło się mało czasu to Wszołek postanowił znaleźć sobie inny klub żeby nie zostać na lodzie. A na pół roku jest nam potrzebny po to, że jest to decydujący czas być albo nie być Legii w ekstraklasie. Na lepszego wahadłowego Legii nie stać więc mamy Wszołka i on nam wystarczy.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 26.01.2022 / 11:43, *.aster.pl

No, niestety stało się.... Wszołek, toż to paruzja...

odpowiedz
Hautausmaa - 26.01.2022 / 11:39, *.tpnet.pl

"Dwie bramki Wszołek i dwie Rosołek..."

odpowiedz
Wronkie - 26.01.2022 / 12:25, *.play-internet.pl

@Hautausmaa: Nie potrzebny nam Wszołek do tej przyśpiewki. "Dwie bramki Włodarczyk i dwie Sokołowski..." ;)

odpowiedz
Przemek39LS - 26.01.2022 / 15:48, *.orange.pl

@Wronkie: ale mi się morda usmiechnela po Twoim komentarzu :) Aż mi się łezka w oku zakręciła ;)
nosta(L)gia :)))

odpowiedz
bizon - 26.01.2022 / 11:36, *.orange.pl

Nie rozumiem tych wszystkich, którzy krytykują Wszołka. Wypisują brednie typu, że za słaby... W Bundeslidze nie jeden "kozak" się nie przebił. To nie wstyd.

Za Wszołkiem niech przemówią statystyki w Legii: 60 meczów, 12 goli i 15 asyst. Mało? W porównaniu do Kastratiego za którego Legia wydała 1,5 mln euro (i będzie trudno odzyskać te pieniądze), to przecież jest przepaść! Cieszę się, że Wszołek wraca. Mam nadzieję, że po rundzie wiosennej nadal z nami zostanie...

odpowiedz
M3 - 26.01.2022 / 12:26, *.play-internet.pl

@bizon: Popieram co piszesz. Jeszcze niedawno ciągnął za uszy ten zespół, asystował, strzelał, a im nie pasuje. Tylko Legia !

odpowiedz
Apostata - 26.01.2022 / 12:37, *.t-mobile.pl

@bizon: Nie ma znaczenia czy jest słaby czy silny. Nawet i to, że w ubiegłym roku wolał Union Berlin. Ważne jest, że kombinował do ostatniej chwili i ostatecznie zostawił Legie w trudnej sytuacji. Dlatego już nigdy więcej nie powinien w niej zagrać.

odpowiedz
bizon - 26.01.2022 / 14:11, *.orange.pl

@Apostata: ale w jakiej "trudnej"? Przecież wówczas Legia miała Chorwata Juranovica . To do sztabu odpowiedzialnego za przygotowanie transferów miej pretensję, że Legia na jesieni "nagle" pozostała bez prawego wahadła, bo przecież zakup Kastratiego był niewypałem.

Wszołek miał prawo "kombinować", bo chce zarabiać jak najwięcej. I tutaj nie ma się co obrażać bo taka jest rzeczywistość. Każdy z nas chciałby zarabiać jak najwięcej... Wszołek nigdy też nie deklarował wielkiej miłości do Legii, przynajmniej nie jest w tym zakłamany. Za to o ile pamiętam, zawsze jak wychodził na boisko, to dawał z siebie wszystko. Dawał coś "ekstra" tej drużynie. Za to go szanuję i w przeciwieństwie do innych pomocników Legii, ma liczby. Wiemy też co może nam dać - gole i asysty w lidze i oby w Pucharze Polski. BĘDZIE KONKRETNYM WZMOCNIENIEM.

odpowiedz
petarda - 26.01.2022 / 11:35, *.tpnet.pl

60 meczy 12 goli i 15 asyst. Nie najgorzej, Są gorsi w klubie

odpowiedz
Ort - 26.01.2022 / 11:48, *.160.145

@petarda: męczy to koza

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 27.01.2022 / 06:42, *.play-internet.pl

@Ort: A kogo ta koza niby męczy?.

odpowiedz
KrystekLegia - 26.01.2022 / 11:26, *.chello.pl

Oby się odblokował i myślę że będzie jeszcze z niego pożytek.

odpowiedz
Kibolek - 26.01.2022 / 11:21, *.it-home.pl

TAK dla Pawła Wszołka. WON dla LICHWIARZA MIODUSKIEGO

odpowiedz