Jure Skifić - fot. Piotr Koperski / Legiakosz.com

Koszykówka

Legia Warszawa 59-77 ZZ Leiden

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 5. kolejki fazy grupowej FIBA Europe Cup rozegranym w hali Bemowo Legia Warszawa przegrała z mistrzem Holandii ZZ Leiden 59-77.

Legioniści źle rozpoczęli środowe spotkanie. W pierwszej kwarcie byli bardzo nieskuteczni i po 10 minutach przegrywali 16-24. W drugiej kwarcie gospodarze zaprezentowali się już lepiej i chociaż w pewnym momencie przegrywali aż 13 punktami, na przerwę schodzili przy wyniku 35-37.

Trzecia część spotkania była bardzo wyrównana, choć to goście byli przez cały czas na niewielkim prowadzeniu. Legioniści robili co mogli, ale i tak na minutę przed zakończeniem przegrywali różnicą 10 punktów. Ostatecznie zdołali nieco odrobić straty i na tablicy wyników widniało 47-53. Warto podkreślić, że w tej kwarcie nie padło zbyt wiele punktów - legioniści zdobyli ich 12, a rywale 16. Szwankowała nie tylko skuteczność, brakowało także zbiórek.

Na 7 minut przed końcem meczu Legia przegrywała już 47-62. Przy wyniku 49-67 było już pewne, że legioniści tego spotkania nie wygrają. Tym bardziej, że prezentowali się słabo, popełniali dużo niewymuszonych błędów, byli nieskuteczni. Jeszcze kilkakrotnie Cowels próbował rzutów za 3 punkty, ale ze zmienną skutecznością. Nie mogło to już zmienić losów meczu.

13. L. van Bree

Sędziowie: Petros Papapetrou (Grecja), Nikola Bejat (Norwegia), Jan Baloun (Czechy)
Komisarz: Pavel Smid (Czechy)