Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Ostatnia odprawa Michniewicza w Legii (VIDEO)

Woytek, źródło: Kanał Sportowy - Wiadomość archiwalna

Jako kibice Legii Warszawa bardzo mamy możliwość przyglądać się prawdziwym kulisom z szatni drużyny, szczególnie w sytuacjach kryzysowych. Klubowe kulisy po porażkach, których w rundzie jesiennej nie brakowało, nie ukazywały się. Ponadto wiadomo, że często przesłodzony przekaz pijarowy zwykle różni się od rzeczywistości. Teraz, gdy Czesław Michniewicz ma zostać selekcjonerem reprezentacji Polski, Kanał Sportowy opublikował 18-minutową odprawę szkoleniowca przed meczem z Piastem Gliwice, który okazał się dla niego ostatnim meczem w roli trenera Legii. Poniżej możecie obejrzeć ten materiał.

- Każdy z nas przychodząc do Legii, trafił do lepszego miejsca niż był wcześniej. Bardzo ciężko pracowałem, by być w tym miejscu. Wiem czym jest historia tego klubu, wiem czym jest Warszawa. Warszawa kocha zwycięzców, ale też kocha bohaterów, którzy grają z poświęceniem. Ci, którzy trafiają do Legii z polskich klubów mają tego świadomość - to jest marzenie każdego piłkarza, każdego trenera i każdy o tym głośno mówi. Ci, którzy trafiają z zagranicy, nie mają świadomości do jakiego klubu trafili. Warszawa kocha jak się wygrywa, ale Warszawa też potrafi nienawidzić. Nienawidzi słabych, ale nie takich, że ktoś czegoś nie potrafi, ale takich, że ktoś czegoś nie chce. Musicie mieć świadomość tego, że fakt, iż przegraliśmy 6 meczów na 9 - a w poprzednim sezonie za mojej kadencji tylko dwa - to nie dzieje się z przypadku. Każda sytuacja ma swój początek, od którego się zaczyna. Wszystko zaczyna się od podejścia, od głowy. (…) - mówił Michniewicz do zawodników.


REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.