Miroslav Radović po bramce w Lubinie na 3-2 w 97. minucie w lutym 2018 roku - fot. Mishka / Legionisci.com

Legia zagra w piątek. Wiosenne inauguracje

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W ostatnich kilkunastu miesiącach przywykliśmy do tego, że większość ligowych spotkań Legii Warszawa odbywała się w niedziele, rzadziej w sobotę. Ostatni raz, kiedy Wojskowi grali ligowy mecz w piątek, miał miejsce ponad rok temu, czyli w sezonie 2020/21. 18 grudnia 2020 roku Legia podjęła na własnym stadionie Stal Mielec (2-3). W trwającym sezonie Legia Warszawa 12 razy grała w niedziele, 5 razy w soboty i 1 raz w środę.

Jak Legia wznawiała ligowe zmagania po zimowych przygotowaniach?

W ostatnich 10 latach zanotowaliśmy 7 zwycięstw i 3 porażki. Rok temu pierwszy mecz odbył już 31 stycznia - wówczas po słabym występie Legia przegrała w Bielsku-Białej 0-1, ale jak się później okazało, były to złe dobrego początki.

W lutym 2018 roku Legia na inaugurację wiosny zagrała mecz w Lubinie, który wygrała 3-2. Losy tamtego szalonego spotkania rozstrzygały się w doliczonym czasie gry. W 92. minucie przy stanie 2-1 dla Legii (po dwóch bramkach Jarosława Niezgody) po wideoweryfikacji sędzia podyktował rzut karny dla Zagłębia po zagraniu ręką przez Michała Pazdana. Jakub Mares pokonał z jedenastu metrów Arkadiusza Malarza. Legioniści nie złożyli jednak broni i w 96. minucie w polu karnym sfaulowany został Eduardo. Chwilę później okazję na zmianę losów spotkania wykorzystał Miroslav Radović i trzy punkty pojechały do Warszawy.

31.01.2021 - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-0 Legia Warszawa

Spotkanie Zagłębie Lubin - Legia Warszawa odbędzie się w piątek, 4 lutego o godzinie 20:30.

WYNIKI SONDYCzy Legia Warszawa spadnie z Ekstraklasy w sezonie 2021/22?
SUMA GŁOSÓW: 41954
START: 22.11.2021 / KONIEC: 01.05.2022