Tamara Czumer - fot. pzrugby.pl

Rugby kobiet

Występ Tamary Czumer w World Series w Sewilli

Kobieca reprezentacja Polski rozegrała drugi turniej World Series, tym razem w Sewilli, a w kadrze narodowej wystąpiła zawodniczka Legii, Tamara Czumer. Polki przegrały w fazie grupowej kolejno z Irlandią 10-14, Rosją 5-29 oraz Brazylią 15-17, następnie pokonały Belgię 24-0, a w meczu o 9. miejsce przegrały po raz drugi z Brazylią, tym razem 5-17.

Tamara Czumer zdobyła ważne punkty w meczu z Irlandią - w 12. minucie drugiej połowy, ale ostatecznie zwycięskie punkty w samej końcówce zdobyły rywalki i zwyciężyły spotkanie.

Końcowa kolejność HSBC World Series Rugby 7 Kobiet w Sewilli: 1. Australia, 2. Irlandia, 3. Anglia, 4. USA, 5. Francja, 6. Rosja, 7. Kanada, 8.Hiszpania, 9. Brazylia, 10. Polska, 11. Belgia, 12. Portugalia.